Mart 29, 2024, 12:20:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?  (Pročitano 226184 puta)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #225 poslato: Oktobar 15, 2011, 12:39:15 pre podne »
Skidas kg - Jelovnik ??  Protein posle sredjene ishrane. Samo po sebi - nece, dobices na misicnom tonusu , neces biti mlitav, ali napredak bez ishrane ne moze. Telo je savrsena masina, a fora je da ti se telo (misic) nikad ne navikne na vezbanje kako bi napredovao, zato se i menjaju tezine, tempo, uglovi, vezbe... kako bi misic stalno morao da se brani tj raste.
Pogledaj malo NUTRION podforum, nadji jelovnik koji ti odgovara , modifikuj i postavi.I tek onda razmisljaj o suplementaciji, kad vec zelis da ozbiljnije ulazis u sve ovo.

Pozdrav
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #226 poslato: Oktobar 15, 2011, 12:56:10 pre podne »
Skidas kg - Jelovnik ??  Protein posle sredjene ishrane. Samo po sebi - nece, dobices na misicnom tonusu , neces biti mlitav, ali napredak bez ishrane ne moze. Telo je savrsena masina, a fora je da ti se telo (misic) nikad ne navikne na vezbanje kako bi napredovao, zato se i menjaju tezine, tempo, uglovi, vezbe... kako bi misic stalno morao da se brani tj raste.
Pogledaj malo NUTRION podforum, nadji jelovnik koji ti odgovara , modifikuj i postavi.I tek onda razmisljaj o suplementaciji, kad vec zelis da ozbiljnije ulazis u sve ovo.

Pozdrav
Pozdrav
[/quote]
ne planiram toliko ozbiljno da udjem u ove vode , ali zacrtao sam neki svoj cilj , sta i kako bih zeleo i to zelim da ostvarim! nikada nisam toliko racuna vodio sto se ishrane tiche ali poceo sam u poslednje vreme , padam u razna iskushenja ali josh uvek nekako odolevam sa "hranom" na koju sam ranije navikao :)
idem 4-5x nedeljno u teretanu i igram 2x nedeljno fudbal , to je sto se tiche treninga ,a sto se tiche ishrane , josh uvek se ne snalazim toliko dobro oko tih grama sta i koliko cu da pojedem i sta cu i koliko cu da unesem u sebe , vem sam samo paznju obratio sta jedem a to je odprilike ovako:
dorucak: 3-4belenca , malo pirinca i casu jogurta
uzina : jedna jabuka
rucak: supa i nesto kuvano , bio to pasulj , grasak , boranija , meso.... jedno parce integralnog hleba i naravno salata
uzina : isto neko voce
vecera : sardina , salata , ella sir
Neki x uveche kada ogladnim pojedem isto neko voce a cuo sam da je i ella sir takoje i tada dobar ali ne znam da li je to ok i za osobe koje su na nekoj vrsti dijete !?
Svaka ispravka ili savet ce mi dobro posluziti...
Hvala !!!

Van mreže guzzibalage

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #227 poslato: Oktobar 22, 2011, 10:32:08 posle podne »
Ujutru uz pahuljice 100% Whey Protein na prazan stomak. Pre i posle treninga isto 100% Whey,pre spavanja kazein, pa ćeš da rasteš, kao pečurka!
Train Hard, Train Natural!

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #228 poslato: Januar 30, 2012, 12:46:15 posle podne »
Ujutru uz pahuljice 100% Whey Protein na prazan stomak. Pre i posle treninga isto 100% Whey,pre spavanja kazein, pa ćeš da rasteš, kao pečurka!

Da li sa ovim 100% protein referiras na izolat?

Ako da onda mi porfavour objasni poentu istog ujutru(zasto bas izolat i koje su benificije naspram blenda ili koncentrata) i pre treninga?

"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #229 poslato: Januar 30, 2012, 01:01:15 posle podne »
Citat
Ako da onda mi porfavour objasni poentu istog ujutru(zasto bas izolat i koje su benificije naspram blenda ili koncentrata) i pre treninga?

nece ljudi jednostavno da se edukuju
evo sada sam upravo nakon 45 min izgubljenih odusta od jedne price
naime
KREATIN ZA MASU
i nakon 45 mojih mailova covek mi na kraju kaze
ja to sve rauzmem ali ovi moji buknu od kreatina i ja bi hteo njega i da mi napises trening za masu..

jbg..jednostavno BEZNADEZENO

PROTEIN PRED TRNEING...DA ILI NE
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/06/protein-pred-trening-da-ili-ne.html

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #230 poslato: Januar 30, 2012, 01:08:06 posle podne »
Potpuno te razumem i ja bi na tvom mestu vec nekog nabo da sam toliko godina to slusao.

Pokusavam da ignorisem komentare tipa kreatin je steroid/ treba ga piti pre treninga kao i whey kao i dex...., ali ne mogu jer neko ko je pocetnik to isto gleda i pocece tako da radi ako neko ne reaguje.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #231 poslato: Januar 30, 2012, 01:10:20 posle podne »
Znaci kreatin nije za masu:)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #232 poslato: Januar 30, 2012, 02:18:34 posle podne »
Citat
Pokusavam da ignorisem komentare tipa kreatin je steroid/ treba ga piti pre treninga kao i whey kao i dex...., ali ne mogu jer neko ko je pocetnik to isto gleda i pocece tako da radi ako neko ne reaguje.

pa o tome se i radi
meni bi bilo najlakse da stavim mod na IGNORE i cao
ali jednostavno nisam takav i jbg..

Citat
Znaci kreatin nije za masu:)

jeste,ali moras da ga kombinujes sa shotgunom
jer u tom slucaju dolazi do porasta misicne mase samo na grudima i rukama,a ujedno topis salo!!!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #233 poslato: Mart 21, 2012, 11:29:58 pre podne »
Ako moze neko ko konzumira blendove da da neku preporuku sa pedjinog  lagera, samo da nije vocni ukus i da je korektan sastav. Cini mi se da sam negde video da je onaj Muscle infusion cookies madnes dobar.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #234 poslato: Mart 21, 2012, 11:31:38 pre podne »
Ako moze neko ko konzumira blendove da da neku preporuku sa pedjinog  lagera, samo da nije vocni ukus i da je korektan sastav. Cini mi se da sam negde video da je onaj Muscle infusion cookies madnes dobar.

vise nego extra
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30271

ili naravno
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29793

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #235 poslato: Mart 21, 2012, 11:45:01 pre podne »
Ok ovi kolacici mi deluju inteesantno, mislim  da cu se za njih odluciti...
Men sana in corpore sano !

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #236 poslato: Mart 21, 2012, 04:35:09 posle podne »
MyoFusion cokolada ODLICAN  ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Neki GURU

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #237 poslato: Jun 02, 2012, 11:25:06 pre podne »
Ako moze neko ko konzumira blendove da da neku preporuku sa pedjinog  lagera, samo da nije vocni ukus i da je korektan sastav. Cini mi se da sam negde video da je onaj Muscle infusion cookies madnes dobar.

vise nego extra
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30271

ili naravno
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29793

Pedja koji je bolji od ova dva blenda,vidim da su i cene tu negde (malo skuplji ovaj drugi)? moze li ovo cudo za uvece pred spavanje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #238 poslato: Jun 02, 2012, 01:01:31 posle podne »
bolji je naravno
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30271

ali neces pogresiti ni sa myo

cena nemoj da te buni  ;) ;)
procitaj sastav jednog i drugog

Van mreže Alex86

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #239 poslato: Jun 06, 2012, 12:58:36 pre podne »
vidjao sam dva razlicita myofusion-a - jedan probiotic a drugi nesto tipa advanced muscle .. pa me interesuje u cemu je razlika izmedju ta dva?
s obzirom da  je apsorcija blend-a brza nego u slucaju cistog casein-a da li bi uvece bilo bolje mesati ga sa npr omega3  ili je to svrsishodnije uraditi sa nekim WPC (mislim pre svega zbog manjeg % u.h. u koncentratu jer jbg u pitanju je noc)