April 29, 2024, 02:54:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: IZGUBLJENA U ISHRANI  (Pročitano 14729 puta)

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #30 poslato: Avgust 02, 2007, 09:15:23 posle podne »
Pa ovako, procitao sam i sad mi mnogo vise stvari nije jasno :)

1. U naslovu teksta kaze izmedju ostalog "for fat lose". Meni to nije prioritet, bar ne sada, znaci radim masu.

2. Covek kaze "Ne računajte vlaknasto povrće u ukupnom UH unosu u toku dana. Oni su vrlo niski u kalorijama i dobar su izvor vlakana tako da ih ne trebate računati u ovoj šemi cikličnog unošenja UH. Naravno računajte samo skrobaste UH."

Mislim to mi je i logicno posto ne vidim kako je moguce uneti nesto znacajno uh vlaknastim povrcem.
Tako da li to vazi samo za to "ciklicno unosenje" ili i obicno ?
Takodje vi preporucujete da 3 od 6 obroka budu vlaknasti uh, da li to znaci da sve uh koje koji ce se racunati tokom dana (sobzirom da vlaknasta ne racunamo) treba uneti ujutru, u pwm-u, i u obroku posle pwm-a ?

3. Takodje covek kaze: "mada kao pravilo sam pronašao da 200 grama UH dnevno kao najviši unos je dobro mjesto za start."

Po nekoj mojoj racunici gde unosim 200-250 g proteina sto iznosi negde 30% ukupnog kalorijskog unosa gde mi ostaje 50% za uh i 20% masti to je premalo.
Kolika je po vama preporucljiva kolicina uh koje treba uneti covek od 80kg ? (sa normalnim dnevnim aktivnostima i naravno treningom sa tegovima)

4. Pirinac i testenina. Zar nemaju i one visok GI? Uzgred ovo pricam napamet tako da gde se moze naci tabela sa GI namirnica ?
I da sta tacno znaci kompleksan uh ? Koliko vidim nije neophodno da kompleksan uh ima nizak GI ? Pa od cega onda zavisi osobina neke hrane da daje energiju tokom duzeg vremenskog perioda od te kompleksnosti ili GI indexa ?

Nadam se da ste razumeli, hvala na pomoci...

Hvala
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2007, 09:34:54 posle podne Helix »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #31 poslato: Avgust 02, 2007, 10:16:32 posle podne »
ISKRENO...OPTERECEN SI MNOGO SA CELOM PRICOM OKO UH!!

ZASTO JEDNOSTAVNO NE RADIS ONO STO RADI 99% L;JUID KOJI SE BAVE SA OVIM BILO REKREATIVNO ILI PROF??

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #32 poslato: Avgust 03, 2007, 03:02:21 pre podne »
ISKRENO...OPTERECEN SI MNOGO SA CELOM PRICOM OKO UH!!

ZASTO JEDNOSTAVNO NE RADIS ONO STO RADI 99% L;JUID KOJI SE BAVE SA OVIM BILO REKREATIVNO ILI PROF??
Molim te reci mi sta rade 99% ljudi,nije sarkazam,samo mi reci. Ili mi kazi svoj jelovnik...

Neke vase savete stvarno ne kapirami,zar je toliko tesko odgovoriti na ova pitanja ?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #33 poslato: Avgust 03, 2007, 08:08:04 pre podne »
A KOJA PITANJA BRATE RODJENI..

PA TI SI KOPRIAO ONO STO JE NEKO REKAO I STO JE  POPRILICNO TACNO...

TI KAZES DA TI NIJE LOGICNO DA UNESES VLAKNASTE MATERIJE IZ POVRCA..PA IZ CEGA DA IH UNESES ONDA BRATA MILI AKO NE IZ POVRCA???????!!!!

PA OND ADALJE..

ZASTO SE LOMIS OPET TE PITAM TOLIKO SA UNOSIMA UH???>..

UNOSI 200 GR UH NA CARBLOADIN DAY AKO VEC HOCES TAKO DA RADIS A NE DA CIKLIRAS UNOS.

MASTI BACI JER TI I NE TREBAJU...

I U STVARI VIDI OVAKO.

NA SVE OVO STO SI TI AJD DA KAZEM PITAO...POSTOJI ODGOVR.

A SADA DA SE POSLUZIM TVOJOM RECENICIMO..

JA NE KAPIRAM ZASTO JE TESKO UKUCATI U SEARCH AKO VEC ENCES DA TRAZIS PA DA VIDIS NA FORUMU....

OVAKO...ISPADAS PRILICNO AGRESIVAN A IZ AVIONA SE VIDI DA SI POPTUNO IZGUBLJEN U TOJ CELOJ PRICI I DA PRILICNO MALO ZNAS O TOME,A POSTAVLJAS PITANJA

DAKLE...99% LJUI NA OVOM FORUMU JE DOSLO DO SVOJIH REZLUATAT CITUAJUCI OVAJ FORUM I NALAZECI SEBE NA NJEMU..

NE VERUJM BAS DA SI TI UNIKAT PA DA TI OD OLVIKOG FORUMA AM BAS NISTA NE ODGOVRA

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #34 poslato: Avgust 03, 2007, 06:04:20 posle podne »
ako sam ispao "agresivan" stvarno mi je zao, jer nisam...
da li se iz aviona vidi koliko ja ne znam ili ne je nebitno. evo ja sad kazem ,nemam pojma, nikad nisam ni reko da znam...

Evo grupisacu sva pitanja u jedno prosto:
Dakle, 4 obroka dnevno znam.
Obrok1-ovsene ,
Obrok2- ??
Obrok3- pwm-whey+glukoza
Obrok4-ppwm- piletina i skrobast uh,
obrok5- ??
Obrok6-posni i whey
E sad sta za ova dva preostala obroka?Naravno neki protein u vidu mesa ali sta za UH (jer ovsene ne odgovaraju zbog GI)?
I da... molim te mi  po tvojoj proceni reci koliko uh dnevno treba unositi prosecan vezbac, 80kg, vrlo malo masti (verovatno ektomorf). Ne zelim nikakav carbloading niti cikliran unos jer ne znam ni sta je to. Znaci naj obicniji dnevni unos uh.


sto se search-a tice. Moja pitanja postavljena u ovom topicu prouzrokovana su onim sto sam procitao u istom. Stoga logicno je bilo postaviti pitanje tu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #35 poslato: Avgust 03, 2007, 09:06:37 posle podne »
1 ovesne i 30 grama whey-a
2 5 belanaca +2 zumanca+100 gr posnog sira
3 OK
4 100-150 gr mesa+riza 100 gr+slata bilo koja
5 konyerva tunjevine+100 gr sira+salata+1 krompir veliki
6 ponsi whey OK

nadam se d a je prihvatljivo

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #36 poslato: Avgust 04, 2007, 02:37:10 posle podne »
naravno da jeste, hvala na trudu.

Ali to me je i zbunilo u pocetku. To sto se ovsene pahuljice sa GI 42 ne preporucuju u toku dana, ali su krompir (GI 99) i pirinac (GI 77) ok. U cemu je tu fora,sto su ovsene tako lose ?
Jos nesto samo, u ovom jelovniku ima negde izmedju 220-250 g uh, da li toliko da unosim, sobzirom na moju tezinu ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #37 poslato: Avgust 04, 2007, 02:57:52 posle podne »
ufff

pa sta ce da ti stablizuje insulin--namrnica sa visokim GI ili sa niskim???

ja da tako krenenmo....

a ako kazes da neces da cikliras UH onda jedi ovako..sta da ti kazem

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #38 poslato: Avgust 04, 2007, 06:40:26 posle podne »
ufff
pa sta ce da ti stablizuje insulin--namrnica sa visokim GI ili sa niskim???
Pa stvarno ne znam... Da li postoji na forumu neka rasprava o GI, insulinu ili neki link sta god odakle bih mogao da se informisem,posto ne zelim vise da davim...

Koliko sam ja znao u bb se tezi uzimanje namirnica sa niskim GI jer ce one dati energiju tokom duzeg vremenskog perioda, nece se brzo pretvoriti u glukozu, samim tim nece biti sanse za stvaranje masti (izuzetak pwm kada se uzima glukoza). E sad sta znaci stabilizacija insulina, ne bih znao. Valjda ce hrana viseg GI izazvati vise insulina da bude izluceno, a da li je tako, i da li je to dobro ili lose nisam siguran.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #39 poslato: Avgust 04, 2007, 08:16:39 posle podne »
iritiranje insulina sa secerom ti treba samo u pwm

namirnice sa sa srednjim ili nikim GI inexom se uyiamju u jutarnim casovima bss iz raloga da se ne iritira insulin maximaln jer je tada najnizi

namirnice sa visokim GI indexom imaju mogucnost stabilizacije insulina u duzem vremenskomperiodu

ili prevedeno

da ne dodje do..nabij pa povrati

neznam kako sa prostjim jezikom da ti objasnim

a o sansama da talozis masti na 250 gr UH necu ni da komenatrisem


Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #40 poslato: Avgust 04, 2007, 08:56:48 posle podne »
Dakle, ovsene imaju zapravo nizak GI i zato se koriste ujutro ?

Hvala na savetima. Izgleda da sam bio u velikoj zabludi sve ovo vreme.
Uglavnom ono sto sam citao do sada bilo je da u BB uvek koristimo UH nizeg GI. Jedina dva izuzetka su jutro jer su tada glikogenske rezerve potrosene i posle treninga. Ali ispada da je drugacije...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #41 poslato: Avgust 05, 2007, 09:30:44 pre podne »
pa jel ti je logicno da su ujutro glik rezerve potrosone.

samo neznam od cega...od spavnja valjda

jbg..samo malo logicno razmisljaj pa ces da vidis