April 26, 2024, 01:35:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Prakticni primeri ishrane  (Pročitano 5319 puta)

Van mreže Aleksandar

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Prakticni primeri ishrane
« poslato: Februar 17, 2006, 06:30:44 posle podne »
Zdravo svima!

Novi sam ucesnik na forumu.  Mogu samo da kazem da je sajt FANTASTICAN!!!   Zaista vam hvala.

Procitao sam sve postove danas na podforumu "nutrition".  Sve je jasno teoretski, ali kako je "Mr.Big" jedanput naglasio bilo bi od velike koristi svima nama koji nisu na vasem nivou da napisete sta jedete u toku dana (ili 2-3 dana zbog raznovrsnosti) da bismo videli kako to izgleda u praksi.  

Sto se mene tice, ja meso retko jedem osim ribu, mozda ponekad curece meso, ali zato obilato jedem humus.

Poshto sam isto tako procitao od Mr.Big-a da oni koji ne jedu meso (ili ne previse) da imaju probleme sa aminokiselinama i metabolizmom, interesuje me dali ste znate za liquidaminos i dali bi vi upotrebljavali tako nesto i u kojim kolicinama (buduci da je jako slano):

http://www.bragg.com/products/liquidaminos.html

Jos jedan put - hvala!

Pozdrav,
Alakesandar

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Prakticni primeri ishrane
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2006, 06:34:15 posle podne »
dobro dosao na forum....to sto si rekao da mi napisem sta neko od nas jede.....to smo vec pisali..morati ces da se potrudi da to nadjes jer ne verujem bas da ce svako od ans hteti da ti ponovo pise ..

sto se tice toga oko mesa....velika greska ukoliko ti je cilj misicna masa....velika greska..

amino kisleni u bilo kom, obliku su DODATAKA ISHRANI i ni u kom slucaju ne mogu da ti zamene sastojek koji dolaze iz hrane...znai...da nadopune da.....da menjaju...ne

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Prakticni primeri ishrane
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2006, 01:38:11 posle podne »
Ok hajde da vidimo koliko se ja dobro hranim ovo je primer jednog mog dana ,samop da napomenem da radim od 6_14:30
5:20-Kasika meda(zbog zdravlja)
6:00-Jogurt-2dl+kifla
8:40-Kuvanje(pasulj,grasak,boranija ,rizaNaravno sa mesom telecim ili konjskimili sendvic sa konjetinom)
11:00-Jabuka+ mandarina
13:00-2 belanceta
15:00 -kUVANJE 2(meso + povrce)
17:00-Vocni jiogurt ili posni sir
PWM)(oko 19:30)Whey 30g+ dex 70G
20:00-Belanci ,ili posni sir sa belancima ili pilece belo (ponekada i konjsko)
23:00-Protein Milk& egg

Nadam se da ne unosim bas previse kalorija,ipak ja sam stalno gladan i svi koji me poznaju kazu da sam fabrika govana.Moram da napomenem da sam u kasarni jeo najvise od 3000 vojnika,i nisam bio predebeo mozda 2-3 kg masti
PS. bez potpisa:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Prakticni primeri ishrane
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2006, 01:43:04 posle podne »
med...do jaja...i jos zbog zdravlja.........

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Prakticni primeri ishrane
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2006, 02:37:10 posle podne »
@ Mali Sima

Sve ovo do 3 sata sto pojedes je jako malo . Ne znam koliko kg imas , ali sve ovo do 3 bi meni bio mozda jedan obrok

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Prakticni primeri ishrane
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2006, 03:15:34 posle podne »
Vidi Gaudi  ona dva kuvanja predstavljaju prave obroke a ovo uzine.Na primer pokjedem 3 tanjira pasulja ili dva rize + konjetina'Ili 2-3 tanjira Graska.No imam ispod 70 kg ipak sam ja mali SIma:)Moja visina je 167 tako da nisam mrsav -Cak sta vise imam prilicno lepu masicu jer ipak to ne mogu da nazovem masom
PS. bez potpisa:)