April 25, 2024, 07:41:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Takmičenja  (Pročitano 5113 puta)

Van mreže Tanjica

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 230
Takmičenja
« poslato: Februar 17, 2006, 10:45:41 posle podne »
Nije baš da želim da se takmičim  :D ali me zanima da li postoje neke podele na kategorije, kao što bi bilo logično, u odnosu na težinu (odnosno masu  :) ) ili visinu.
Bilo bi lepo znati  :D
Ako je suviše opširno za objašnjavanje dajte neki link, pa da mogu sa razumevanjem da pratim   :D

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Takmičenja
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2006, 07:57:41 pre podne »
da..kod zena kao i kod muskaraca psotiji podela na kategroije...

kod na recimo.....naravno u nedostatku takmicarski se radi ovako..

zene-body building---do 57 kg i preko 57 kg

zene fitnes/do 164cm i preko 164 cm

zene body fintes///do 164 i preko 164cm

ali ovo se sve radi zbog toga sto nikada nema i nije bilo dovoljan broj takmcarski da bi se uradile sve kategorije koje podlezu ifbb pravilima...

ali tu postoje i neke dtruge federacije koje takdojer imaju svoju kategorizaciju,tako da..stiucajija je prilicno konfuzna po pitanju toga od takmicenja do takmcinjea i dosta bi bilo tesko sve nabrojati..ali pretpsoravljam da bi ovo otprilike bilo ono sto te znaimalo......OTPRILIKE...nije tacno..ali recimo...

Van mreže milica

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Re: Takmičenja
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2006, 11:34:05 pre podne »
Mozes li da objasnis razliku izmedju fitnessa i body fitnessa?
"Moras trcati koliko god mozes,da bi ostao na istom mestu.A,ako zelis da nekud stignes,moras trcati bar dvaput brze."

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Takmičenja
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2006, 01:38:46 posle podne »
Citat: milica
Mozes li da objasnis razliku izmedju fitnessa i body fitnessa?
...kod mene tu nema razlike....zbog cega je ta kategorija uvedena nema pojma..ali hadje i to da ostavimo za nekog strucnijeg..

da si me pitala zasto podlea poluteske aktegorije od 87.500-95 to bih znao..ovako veze nemam :oops:  :oops:  :oops:

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Re: Takmičenja
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2006, 03:54:05 posle podne »
Neznam jesam li strucnjak al ovo je po iskustvu.
 
Body fitnes ima 3 ronde.
                                    1 crni bikini i crne cipele do 12 cm
                                    2 jednodjelni kostim po ukusu i cipele ili sandale
                                    3 bikini po ukusu i cipele po ukusu...

U body fitnesu se ocjenjuje razvitak misica i propocija, izgled tjela, sminka frizura i izbor kostima. To je skoro kao miss sa misicima.. :P

U fitnessu je ja mislim sve isto + jedna plesna tacka gdje imas pravo da izaberes neki dobar shou i pokazes atleticnu stranu.. :?
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Takmičenja
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2006, 05:40:04 posle podne »
bravo nella...izvini sto nisam odgovrio da imammo ovde na forumu i tebe kao prestavnika zenskog pola i cak sto vise,jednu od takmicarki...

bravo na objasnjenju i jos jedno izvenjenje,.

Van mreže LJUBA

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 76
Re: Takmičenja
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2006, 06:56:05 posle podne »
evo ja cu ti pojasniti razliku izmedju bodyfitnessa i fitnessa.U bf se prvo akcenat stavlja na zenstvenost(Izrazenija je nego u fitn) i gracioznost,uz to je potrebna naravno simetricnost tela,izdefinisanost i skladnost ali misicavost je mnogo manja nego u fitnesu.Znaci,glavna razlika je u velicini misica.2005 na svetskom prvenstvu(gde sam bila sama) receno je fitnesicama da moraju da smanje masu za 20% jer su sudije i strucnjaci izracunali da one imaju istu misicnu masu kao i bilderke!!!!!A to je naravno nedopustivo po kriterijumima.Razlika je npr i u cipelama,ako je to bitno...U fitnesu je dozvoljeno nositi cipele sa platformom i stiklom do 15cm dok je to u bf najstroze zabranjeno,nema platforme i stikla je do 12cm.Takodje,razlika je i u tipu cipela, ali me mrzi da sada duzim.......Pogledaj neko takmicenje,inostrano naravno,i sve ce ti se reci samo.
"If you want to be my friend
put my dick in your hand,
move it left, move it right
try to lick, suck and eat,
here I am, touch me girl
play with me everyday
try to guess what I am
I'm your friend, Juicy Pen"

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: Takmičenja
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2006, 11:02:43 posle podne »
Tanjice mislim da adekvatniji odgovor od adekvatnije osobe nisi mogla da dobijes!
Ljubo rekose mi u EXTREMU da se spremas za takmicenja koja dolaze ali te ne vidjam! Verovatno vezbas ono tvoje ujutru? Reci nam bar koju rec na temu takmicenja koje si planirala da izadjes! Imas li neku noviju slicicu da postavis ovde...mislim da bi mnoge to obradovalo!
Veliki pozdrav!

P.S.Da ne skrecemo sa teme postavi na rubriku slike zene ili neki novi post u okviru ove zenske rubrike!