April 28, 2024, 09:14:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude  (Pročitano 28740 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #30 poslato: Septembar 20, 2007, 06:58:29 posle podne »
Nego Sljukicu kad smo vec kod Niksickog,jel bilo izvlacenje onog A4 kabrioleta za nas koji pijemo gold ??? :twisted:

Drage pivopije i kolege admini imate jos vremena da povecate svoje sanse! ! !

Izvlacenje nagrada je 21.10., a da nebi bilo kako info nije potpun evo i oglas za pomenutu nagradnu igru.

PS. Pa poslije kazu Sljukic nije informativan!  :lol: 8)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #31 poslato: Septembar 20, 2007, 07:11:14 posle podne »
joj pa ja bi urmo...jebes mimamu

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 13, 2007, 10:36:03 posle podne »
Juče u Gymu dodje meni jedan momak ili ti ga čovjek koji živi od fitnessa i teretane i kaže meni dok sam radio čučnjeve da čučnem do pravog kuta od 90 sto sam ja vec i radio, samo je ispod guzice bila klupa (koja je jako niska dakle cak i ispod kuta od 90 kad ja radim a ipak idem do nje) koja mi dodje kao psihička pomoc i u slucaju da nesto se zajebe da ne odletim kat ispod u teretani a ne da se odbijem kao 99% ljudi, doduse ja idem troduplo sporije dolje nego sto dizem, a on ce meni da je nebitno spustat i da maknem tu klupu da je to sranje, a ja mu kazem kume prvo si nafilovan kao trajna salama Gavrilovica, drugo molim te da se ne usporedjujes samnom jer ja treniram 3-4 godine, a ti cijeli zivot a ima 40 godina skoro, a onda mu dodjem do glave i pogledam da je dobrih 15cm razlike a on se kao nasmije i kaze nema to veze, a ja samo se okrenem i nasmijem i odustanem od rasprave...

Uf kako nevolim preseratore i glumce koji se srame priznat da su nakemijani...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 13, 2007, 11:36:19 posle podne »
Sto se tice cucnja, vjerujem da sam napravio pravi pomak u svom treningu za noge od onda kada sam skinuo nekoliko ploca, usporio u pokretu i poceo se spustati zaista nisko. Takodje sam pristalica koriscenja svih pokreta koji daju dobre rezultate. Bez obzira da li je to slobodno opterecenje, masine, sajle, bilo sto... Uglavnom oprema po klubovima nije pravljena za izuzetno visoke ljude, tako da malo valja eksperimentisati i pronaci ono sto je i efikasno. Mislim da treba biti otvorenog uma.

Nedje ranije sam postavio komentar vezan za obrnuti hack cucanj, to je nesto sto radim, a ne gledam da to izvode drugi, a vjezba je odlicna, hack platforma mi je nazalost preblizu, ali eto nasao sam varijatnu da i tu masinu iskoristim.

Izvanredna je stvar, makar po meni, raditi setove sa pauzom ili opadajuce setove... Nekad i po 100 ponavljanja... Ali vrlo je bitno postici realan otkaz prije nego sto se skine ploca ili dvije... Pa recimo tri tacke pauze u spustanju i tri tacke pauze u dizanju. Tu recimo vjezbu izvodim redovno na horizontalnoj leg pressi koju imam u svom gymu (Panattina varijanta stara 10-tak godina, inace linija daleko od idealne ali to mi je sto mi je)... Ili setovi sa pauzom, postignem otkaz u odredjenoj vjezbi recimo kod 8. ponavljanja, uhvatim recimo 10-15 dubokih udaha/izdaha pa nastavim uradim jos 3-4, opet pauza sa istim brojem dubokih udaha-izdaha, pa jos jednom ovog puta recimo jos 1-2-3 ponavljanja (sa 1-2 asistirana ponavljanja)...

Mnogo volim jedan mali gigantski set sastavljan iz sledece tri vjezbe...

Prednji cucanj, sporo spustanje, zadrzavanje na dnu 1-2 sekundu, nesto brze dizanje, noge su paralelne, uzi stav...
Zadnji cucanj, normalno spustanje i dizanje (ovdje bi za mene vec bilo mnogo tesko raditi slow varijantu), stav je nesto siri (ili nekad mnogo siri) i prsti su ka vani...
Hodajuci iskoraci u duzini od stalaka za cucnjeve pa dokle se stigne...

To je jedan set koji ponovim 4-5 puta, naravno nakon zagrijavanja na stazi i par setova cucnjeva samo sa sipkom, recimo... Meni je ovo izvanredno, a naravno varijacija na temu moze uvijek biti!

Strasna je stvar kada imam na raspolaganju dobar, dobar Smith, sa pravim prenosom... Izbace se noge naprijed i cijepaj spora, skroz uska... takodje brojne varijacije sa razlicitim polozajem stopala... etc... Ok sad ce experti da skoce kako Smith ne valja za koljena... da da... zato ga manje ili vise izvode svi takmicari, sigurno da zeznu svoja koljena...

I tako, vjerujem da trening za noge visokih i krupnih ljudi iziskuje dosta volje, jer realno i nije problem samo u misicnom otkazu, vec i u kilometarskim putanjama koje prelazimo sa tim svojim velikim tijelima, tako da vjerujem da je dobro biti uvijek dobroj kardio vaskularnoj formi, i da se tada mogu postici i bolji rezultati u treningu sa opterecenjem.

Ovi supersetovi i uopste ovi nestandardni treninzi visokog intenziteta u pocetku mnogima izgledaju nedostizni, tako da cesto neko ko prvi put proba neki gigantski set ili neku od ovih tehnika koje sam naveo pomisle koji ce nam q... ovo mucenje, ali vjerujem da se jako brzo ulazi u stos, i da se napreduje vrlo brzo, i u izvedbi ovih tehnika ali pogotovo u kvalitetnom mesu koji se pocne lijepiti za koske!

To su neka moja vidjenja, vjerujem da ovdje ima ljudi koji bi mogli jos sto-sta da dodaju, pa ih i pozivam da podijele neke svoje ideje sa nama!  :)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 13, 2007, 11:59:42 posle podne »
Interesanto si ovo sročio, ja cu samo da kazem da sam dobio brutalnu upalu, toliko da ne mogu na tulum kod Dijana, a ne bi propustio to al moram jer djelujem kao da mi je netko nabio štap od metle onamo di ne bi trebao.
Uglavnom po meni je poanta cijele priče SPUŠTANJE možda je nekome čudno, ali jeste li se ikad zapitali da svi znaju koliko dižu a rijetko tko zna koliko može da spusti pa čak preko 30% neki mogu da spuste i time se isto mišić kontrahira i manja je opasnost za ozljedom, sad jedva cekam opet trening za noge, nakon ove upale idem još brutalnije idem na minimalnu kilažu i guzica do poda pa nek grmi, jer sam sad sa 150kg radio 10x do famozne klupe i nakon toga odradio tehnički dio treninga sa manjim kilažama(zato što sam bio umoran zato što je energija jednostavno isisana iz mene) pa sam se bazirao na odredjene mišićne skupine.

Pod tušem sam drhtao kao drhtulja...strašno...ali superserije su super kad zelis razbit jednu monotoniju i jedan naučeni hod mošića

Najviše osjećam pump na slobodnom čučnju i kad iza sebe imam spotera ili čak dva koja me bodre i u glavi sam ubjedjen da su tu da mi pomognu ako se nesto desi a uvijek moze, a uz sve to moram da gledam na tehniku, polozaj ledja, nogu, stopala, nagnutost, pogled ispred sebe i zato se kaze MIND=MUSCLE conection, bez ovog krcanje vodi ka ozljedi bez ikakvih rezultata
E i da noge bez serije od 10 ponavljanja nema veze sa treningom nogu tek pocinje da pece nakon 8!!!

Van mreže ludak2

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 16, 2007, 10:18:11 posle podne »
svaka cast za tekst ja nisam bb ali korisne stvari za moj sport(kosarka).210cm
pozdrav

Van mreže Supeermen

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
    • VIjesti iz automobilskog svijeta na Hrvatskom
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 26, 2007, 01:54:29 pre podne »
Evo prvo da pozdravim sve korisnike foruma, inace se bavim rukometom i iz Hrvatske sam, no teretana i BB mi je velika zivotna opsesija pa imam tu donekle nekog iskustva. Opet isto tako imam 202cm i nekih 98kg i mogu reci koliko mi je tesko bilo napredovati u zadnjih godinu-dvije po pitanju misicne mase. Prva stvar koju ce vecina visokih ljudi natjerati da zaborave teretanu su svi oni mali mrsavci, nekih 175cm 72kg prosjecno koji tako izgledaju, kada su fino u treningu kao prosjecan malo jaci covjek, svima privlacan, misicav, opcenito se o njima stvara misljenje da su jaki. No kada vidis nekoga nase visine, sa 80kg to je nesto totalno suprotno. Dugacke ruke, dugacke noge, vecinom i teski ekto tip tijela izrazen kod ljudi, i dobijes prilicno nemoguce uvjete za napredovanje.

Najgore je uvijek krenuti, doci u teretani, skinuti se u majice koje bi na prosjecnom malo jacem vjetru glumila jedra kakve ni Kolumbo nije imao kada je otkrivao Ameriku prije puno godina. Ulazak u teretanu, pogledi od ekipe kada im sve sprave slozis na najvise moguce povecanje jer drugacije nemozes raditi, vjezbanje sa 30kg na benchu, cucnjevi sa 60kg izazivaju podsmijeh u teretani. Kada napokon skupis hrabrosti, krenes i ustrajes u tome, shvatis da je to cisto strah takvih ljudi od covjeka koji sa 2m ima 150kg sto vecina njih nikada nece imati. Strah od nepoznatog, strah od drugacijeg, a najbolja obrana od takvih stvari je podsmijehivanje i dobacivanje losih savjeta.

Koliko puta sam cuo podsmijeh kada sam recimo radio hackov cucanj, kao od toga neces rasti, mogu i ja dignuti uteg 20cm od poda pa raditi cucnjeve, neces nikada doci na neku razinu sa time i slicne gluposti. Da ne pricam o cudnim pogledima kada kasnije prosjecnu vjezbu za listove radis sa 150-160kg na ledima, a nisi profesionalni BB-er niti dizac utega na olimpijskoj razini. No kasnije se sve to isplati. Trud, muka, podsmijehivanje i sva podjebavanja. Kada za koju godinu vecina njih ostane na svojih 175cm i 80kg, a ti kada udes u dvoranu i svaka cura te pogleda, svaki muskarac odaje strahopostovanje prema tebi, nema boljeg osjecaja. A najbolje od svega je sto kasnije sve prolazi kako je netko napisao sa osmijehom i dobrom rijeci. Uvijek ce visi ljudi bolje proci, teze ce im biti, ali je nagrada na kraju toga razdoblja mucenja stvarno velika i lijepo se osjecas kada vidis da si uz sve nedostatke u ovom svijetu uspio pobijediti i losu genetiku, dugacke udove, stanje prosjecnog ektomorpha koji izgleda da je pobjegao iz logora, a ona jedra koje si nekad nosio, sada su ti mala jer ih mozes fino popuniti.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2007, 01:57:31 pre podne Supeermen »
A total commitment is paramount to reaching the ultimate in performance

Van mreže adis88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #37 poslato: Novembar 05, 2007, 04:07:04 posle podne »
ETO ZASTO SAM JA LOS NA BENCU MAJKU MU JEBEM, 189 CM,

Van mreže staf

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
  • kad porastem bicu velik!
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #38 poslato: Novembar 05, 2007, 04:55:43 posle podne »
odlichna tema tek sam je sad video,bilo bi dobro kada bi jos neki visoki vezbaachi izneli neka svoja iskustva,savete mozda...sto se tiche mog iskustva sa svojih 196,sve tezine su mi uvek bile nadprosechne ..osim potiska (bench,rame..) koji nikako nije hteo da napreduje...tj bio je prosechan i nazalost jos je,ali trudim se ...
Ko ima zašto, podnosi skoro svako kako!

Van mreže adis88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #39 poslato: Novembar 05, 2007, 05:38:30 posle podne »
gledaj sad je meni bench 6o kg znam sramota jbg. al sta cu, a potisak za rame ili iza ili ispredd na smitu oko 100 kg  jebem mu nepravdu

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #40 poslato: Novembar 09, 2007, 12:23:48 pre podne »
ETO ZASTO SAM JA LOS NA BENCU MAJKU MU JEBEM, 189 CM,
Mislim da si krivo shvatio poantu, jer visoki ljudi imaju dugu putanju, duže krakove, veće opterećenje za zglobove i time mogu da dižu "manje", a pazi izgled je onda nešto drugo...jer ako ti je cilj snaga samo onda trkom u powerlifting sekciju hehehe

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #41 poslato: Novembar 09, 2007, 12:28:43 pre podne »
gledaj sad je meni bench 6o kg znam sramota jbg. al sta cu, a potisak za rame ili iza ili ispredd na smitu oko 100 kg  jebem mu nepravdu

Pa i nisi previse visok. Nema to veze sa tvojim benchim. Mislim da se ovaj text odnosi na dvometrase.
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #42 poslato: Novembar 09, 2007, 11:34:51 pre podne »
 da li je vezba good mornings lossa za visoke vezbache?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #43 poslato: Novembar 09, 2007, 11:54:47 pre podne »
da li je vezba good mornings lossa za visoke vezbache?

poprilicno losa..a pogtovo ako se izovdi nepravilno.....ond aje pogubna

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Zasto Lurch ne raste - Trening za visoke ljude
« Odgovor #44 poslato: Novembar 09, 2007, 12:58:59 posle podne »
ok... pa kako onda u ovom programu 4 dan- hipertrofija? sta da stavim umesto te vezbe?  neki predlog ako moze?
evo linka ka toj strani - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,7046.60.html