April 16, 2024, 01:12:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: (A)SIMETRIJA MISICA...  (Pročitano 5098 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
(A)SIMETRIJA MISICA...
« poslato: Avgust 25, 2007, 12:40:13 posle podne »
u bodibildingu je jedna od ocena kvaliteta svakog bilderskog tela - simetrija. Elem , kako se boriti i kako pristupati u treningu protiv asimetrije? licno , kod mene se javlja problem da mi je leva ruka jaca od desne- takodje malo i krupnija , takodje kada radim bench sa nekim jacim tezinama, primetio sam da levom stranom jace guram nego desnom- tj pre mi otkazuje desna nego leva.... znam da je normalno da je jedna strana jaca od druge ali kod mene je recimo to  izrazenije... recimo biceps pregib sa bucicom( fiksirano na skotu) od nekih 20 kg mogu levom da uradim ponavljanje nekih recimo 10 puta a desnom vec posle 6 pocinje polako otkazivanje.... jeste da je to ptanje i genetike.... ali da li postoji nacin da se ta asimetrija koliko toliko smanji? visse ili manje vezbati slabiju stranu? cuo sam od nekih ljudi da treba visse da " pumpam" desnu( ono kao kad osetim pumpu da sa nekim manjim tegom radim desnom biceps i triceps) ali nekako mi ta teorija ne pije vodu :)....  sta mislite....?
EDIT
da stvar bude jos cudnija - desnjak sam...

Van mreže gavranac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 309
  • Veoma gladan
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2007, 12:59:50 posle podne »
Isti problem imam, da li bi trebalo da batalimo shipke i da cepamo buchicama ili obrnuto ili kako vec?
Bolje ispasti glup, nego iz autobusa.

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2007, 01:19:14 posle podne »
Ne znam,ali ja cim vidim da cimam,da mi preteze,da se klatim,da mi jedna strana posustaje itd-smanjim kilazu...Sto bi glumio ludilo sa ne znam kojom kilazom,kad je po meni,bitnija pravilna i simetricna izvedba....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2007, 02:04:37 posle podne »
^ ne brate ne shvatass...  nema to mnogo veze sa tezinom...uostalom sta ? ti kao radis svaku seriju pa cak i onu pos;ednju sa isto lakocom kao prvu? recimo bench npr 1 serija 60 kg , zatim 70, 80, 90, 100 i sada recimo na 90 kada radim poslednje rep. ako se desi nekada da ide sporo ili koci to ce biti zbog desne strane... koja je slabija
a i vizuelno recimo vidi se da mi je leva ruka veca od desne.. naravno moras da se zagledass malo ali je vidljivo, jos ako uzmemo i stvar snage ... eto opisao sam ti kod bucica kad dizem u predhodnom postu, isto to mi vazi i za triceps...mislim razlika je u citavih 4-5 ponavljanja manje desnom nego levom...razumess ? i to se oseca kod vezbi potisaka- bench,potisak iza glave, potisak s cela.... dok kod vezbi vuce kao sto su zgibovi tu je vec druga prica jer ti prirodno tvoja telesna tezina sama rasporedjuje snagu i uspostavlja neku ravnotezu... 

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2007, 02:35:43 posle podne »
Ne radim ,naravno,sa istom lakocom prvu i poslednju seriju-ali uvek tako izbalaniram tezinu da UVEK radim pravilno i simetricno.Razumem ja sta ti  hoces da kazes-sustina   je da ti je jedna strana jaca...Nisam bas siguran kako drugacije to da uskladis osim isprobavanjima...
Ne govorim ti sta ti da radis-ja govorim ono sto bih ja radio...Ja,recimo,kad bih poslednju seriju gurao 90 i video da mi ne ide,tj da mi se jedna strana iscrpela i da ne prati drugu-ja bih stavio 60kg i odradio to podjednako sa obe strane...Sustina je da nikad ne bih dozvolio da jedna strana radi drugacije od druge-jer cim se to desi-vodi u asimetricnost-logicno jebi ga....I radio bih tako sve vreme dok ne osetim da su mi jednake obe strane po snazi...Povecavao bih postepeno tezine sve dok mi odgovara,posle nekog vremena dace rezultate....

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2007, 02:37:03 posle podne »
Ima mnogo iskusnijih vezbaca od mene ovde-bilo bi lepo cuti i neka druga misljenja... Prihvatam svaku sugestiju ako gresim negde......
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2007, 02:40:13 posle podne kikko »

Van mreže SportGirl

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 75
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2007, 07:06:07 posle podne »
Imam isti problem i bas se nadam kako kazu da treningom ce se to izjednaciti... i bic desni i kvadriceps desni cak nekako cijela strana tijela ko da je slabija a desnjak sam ... ono kazu nekako trebalo bi ta da je onda jaca... pih i kod mene se bas sad vidi recimo razlika kvadricepsa, a pocetnik sam zesci... sad nakon par godina valjda ce biti simetricno... nadam se...
SportGirl.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: (A)SIMETRIJA MISICA...
« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2007, 01:48:36 posle podne »
meni su ruke, ramena i konusi razlichiti. mislim , to je sasvim normalno i sto duze treniram manja ce biti razlika kontam.... a i to sa bucicama nije losha ideja. recimo kada radim biceps radim prvo sa slabijom rukom i koliko ponavljanja uradim s njom, toliko uradim i sa jachom.
Sto se konusa tiche to neznam kako da odradim (inache desni mi je spushteniji prema dupetu vishe nego levi.)