April 24, 2024, 07:52:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Zoran Vejic  (Pročitano 42758 puta)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Zoran Vejic
« poslato: Februar 23, 2006, 11:20:47 pre podne »
Moj komsija. Cestitke na plasmanu na Master Olimpiju.
Procitajte njegov intervju posle Fitshow-a
http://www.fitnessvodic.com/interview/interview.php?id=193

Galerija slika http://www.fitnessvodic.com/forum/album_search.php?search=Zoran%20Vejić

Galerija 2 http://body.builder.hu/kepgaleria.htm4?skey=IFBB%20Pro%20EB%202001%20AND%20Zoki

Kad budem isao kuci kazacu mu da se javi na forum.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2006, 11:28:56 pre podne »
raso smanji sliku , je si li procitao upozorenje , obrisace  ti je

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2006, 01:01:53 posle podne »
Master Olimpija??? Koje je to godine bilo?? pratim sva takmicenja ali se ne sjecam njegovog imena!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2006, 07:48:55 posle podne »
master olimpioja vise ne psotoji kao takmcienje

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2006, 11:34:01 pre podne »
Citat: pedjos
master olimpioja vise ne psotoji kao takmcienje

Pa nasta se onda plasirao? On kaze , a i u Pancevcu je pisalo da se kvalifiovao za Mister Olimpiju!!! Pa ja skontao... Nije valjda stvarno???

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2006, 12:29:31 posle podne »
pitaj njega

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2006, 12:30:32 posle podne »
najblje da pitas njega.....on ce da ti kaze tacan odgovr

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2006, 08:56:35 posle podne »
Negde sam cini mi se citao da od ove godine vracaju master olimpiju,ali nemojte me drzati za rec 100%
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2006, 10:51:33 pre podne »
To je vrlo moguce.

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2006, 03:57:33 posle podne »
Masters Olympia ce biti odrzana 2 sedmice prije Mr. Olympia ove godine...moguce je da Coleman ucestvuje na obe Olympie ako to bude uradio ulazi u istoriju kao prvi covek koji je pobjedio i Masters o obicnu Olimpiju  :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #10 poslato: Mart 01, 2006, 05:26:50 posle podne »
Znaci imao sam tacan info :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže natasa

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 413
Zoran Vejic
« Odgovor #11 poslato: Jul 22, 2006, 04:25:42 posle podne »
Nase gore list... 8)

Rođen
04.03.1964.

Horoskop
Riba-jarac

Zanimanje
Profesionalni bodybuilder, personalni trener i profesor predmeta fitness na sportskoj akademiji u Beogradu.

Najveći uspesi
IFBB   2005   1.   Mr. World-Master
IFBB   2001      Prof. licenca
NABA   2000   1.   Mr. Universe
NABA   1999   7.   Mr. Universe
NABA   1997   4.   Mr. World
NABA   1997   3.   Mr. Europe
NABA   1996   4.   Mr. Universe
NABA   1996      Šampion Grčke
NABA   1995   6.   Mr. World
NABA   1995      Šampion Grčke
IFBB   1994      Šampion Grčke
IFBB   1993      Šampion Grčke
IFBB   1992      Šampion SFRJ
IFBB   1991   2.   Evropsko juniorsko prvenstvo
IFBB   1991      Kup SFRJ
IFBB   1991      Šampion SFRJ

Mere
Visina:   181cm
Težina:   120kg (van sezone)
112kg (takmičenje)
Grudi:   150cm
Nadlaktica:   53cm
Butina:   75cm
Struk:   90cm

Uzor
Arnold Schwartzenegger

Maksimalne težine
Ravni benč:   250kg
(rekord SFRJ/SCG)
Mrtvo dizanje:   320kg
Duboki čučanj:   300kg
Work like you don't need the money ...

Dance like there's no one watching ...

Live like there's no tomorrow ...

Love like you've never been hurt ...

Van mreže natasa

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 413
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #12 poslato: Jul 22, 2006, 04:31:58 posle podne »
Sa IFBB Fitparade održane 5. novembra u Debrecinu u Mađarskoj, Zoran Vejić se vratio sa titulom svetskog bodybuilding šampiona i kvalifikacijom za Mr. Olympia 2006.

Zoran: Moj životni san se ostvario. Treniram 25 godina. Bio sam amaterski šampion, ali ova titula je kruna moje karijere. Ne mogu opisati osećaj da si najbolji na planeti. Konkurencija na Svetskom prvenstvu bila je žestoka. Od 17 takmičara u finale smo ušli nas petorica, Holanđanin, Mađar, Englez, Kanađanin i ja. Bio sam najteži i imao najbolju definiciju leđa.

Pitanje: Zaista impresivan uspeh ali ne i jedini, zar ne?

Zoran: 2000. sam bio amaterski prvak sveta u teškoj kategoriji (Mr. Universe održan u Birmingemu u Engleskoj), treće mesto na Mr. Europe 1997. u NABA verziji, od 1993. do 1996. četvorostruki uzastopni šampion Grčke, 1991. evropski juniorski IFBB vicešampion, pa apsolutni šampion stare Jugoslavije...

P: Koji ti je od tih trofeja najdraži?

Zoran: Upravo ovaj poslednji iz Mađarske.

P: U inostranstvu si mnogo više cenjen nego ovde. Od 2000. godine poseduješ profesionalnu IFBB kartu.

Zoran: To je najjača svetska bodybuilding federacija. Jedini sam Jugosloven (i bivša država, i sada u SCG) sa profesionalnom licencom IFBB PRO koju poseduje samo 40 ljudi u svetu.

P: Nažalost, tokom kriznih godina u Srbiji (devedesete), stvorena je često pogrešna slika o velikim momcima sa kratkom kosom.

Zoran: Kod nas je bodybuilding u zapećku, izuzetno se malo ulaže u ovaj sport i malo mu se pažnje posvećuje, prvenstveno u medijima. Čast izuzecima. Sa druge strane, u svetu se bodybuilding mnogo više ceni, pre svega u SAD gde sam radio.

P: Da li to znači da se teško pronalaze sponzori?

Zoran: Nemam sponzora, sve sam finansiram. A troškovi su ogromni: za ishranu, treninge, takmičenja itd, pogotovo za rang u kome se ja takmičim.

P: Može li država da pomogne? Ministarstvo sporta, Skupština grada ili možda neko treći?

Zoran: Od Skupštine grada Beograda i Ministarstva sporta nisam dobio ni dinara za pripreme ili odlazak na Svetsko prvenstvo gde sam osvojio zlato, iako sam tražio pomoć od njih. Odbili su me sa obrazloženjem da ne stoje najbolje sa bodybuilding savezom. Pripreme za takmičenje i put u Mađarsku sam sam isfinansirao, što me je koštalo 3.000 evra. Ovom titulom svetskog šampiona plasirao sam se za "Mister Olympia" koji će biti održan u oktobru sledeće godine u Las Vegasu u SAD. Da li će mi neko pomoći sada posle ovog uspeha, videćemo.

P: Znači, kao i ostatak naroda primoran si da se snalaziš... Kada smo već kod toga, čime si se još bavio u karijeri?

Zoran: U Grčkoj sam pet godina trenirao osobe sa specijalnim potrebama, predivan je osećaj raditi s tim ljudima. U Riminiju u Italiji sam dve godine radio kao trener devojaka za izbor za miss. Dve godine sam proveo i u Mađarskoj, a potom sam otišao u Ameriku. Trenirao sam američku atletsku reprezentaciju, grčku rvačku i fudbalsku reprezentaciju. Sada sam profesor predmeta fitness na sportskoj akademiji u Beogradu, a radim i kao personalni trener.

P: Opiši nam ukratko tvoj radni dan.

Zoran: Ustajem u 7 časova ujutro. Personalni trening držim od 8 do 11 časova. Sledi kraći odmor, a poslepodne je rezervisano za moj trening. Od 19 do 21 čas opet držim personalni trening. U predtakmičarskom periodu kada radim na definiciji, imam dva treninga sa tegovima (ujutru i uveče), a između njih odradim i jedan kardio, najčešće bicikl.

P: Gde treniraš?

Zoran: Treniram u teretani Muscle Planet jer je jedina koja može da zadovolji moje takmičarske potrebe, što će reći rad sa jako velikim težinama. Da ne bude zabune, govorim o slobodnim tegovima a ne o spravama.

P: Ishrana?

Zoran: Jedem na svaka 3 sata. U grubim crtama, dnevno unosim 500g proteina i popijem 10 litara tečnosti. Kada sam u fazi dobijanja mase, dnevno unosim i do 10.000 kalorija, dok se u predtakmičarskom periodu taj unos postepeno spušta na 2.000 kalorija. Evo za primer, pripreme za Svetsko prvenstvo su trajale 11 nedelja i bile su žestoke, uključujući rigoroznu dijetu. Dva kilograma mesa dnevno, i to samo pileće i ćureće grudi, oslić, pirinač, brokoli i jabuke, sve bareno, bez ulja, soli i začina. Procenat masti u ishrani nikada ne pada ispod 10%, a ugljeni hidrati se smanjuju do nivoa od 150g dnevno.

P: Završio si DIF, govoriš 6 jezika i stekao si veliko međunarodno iskustvo. Gde sebe vidiš kroz nekoliko godina?

Zoran: Profesionalno ću se baviti bodybuildingom još 5-6 godina. Onda ću otvoriti svoju teretanu i pripremaću buduće šampione. Na tome sam već i počeo da radim: spremio sam dva momka koji su četvrti, odnosno šesti u Evropi.

P: I za kraj, koje su po tebi najvažnije stvari za uspeh u ovom sportu?

Zoran: Trening, ishrana i možda najvažnije - volja.
Work like you don't need the money ...

Dance like there's no one watching ...

Live like there's no tomorrow ...

Love like you've never been hurt ...

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #13 poslato: Jul 22, 2006, 04:47:40 posle podne »
svaka cast na ulozenom trudu...zanimljivi podatci;hvalaa

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Re: Zoran Vejic
« Odgovor #14 poslato: Jul 22, 2006, 04:50:06 posle podne »
odlicno,a jeli ovo dole lee priest ili sam ja corav