Mart 28, 2024, 12:57:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?  (Pročitano 7918 puta)

Van mreže x3MG

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« poslato: Septembar 07, 2007, 04:30:37 pre podne »
Cuo sam ovu teoriju u teretani vise puta, pa ako neko strucan zna, neka odgovori.
I koliko grama dekstroze se preporucuje po kg tezine posle treninga?
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2007, 04:44:45 pre podne omikron »

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2007, 04:56:24 pre podne »
Cuo sam ovu teoriju u teretani vise puta, pa ako neko strucan zna, neka odgovori.

Mislim da nema razloga za nekakvu paniku.

Dijabetes je jedna vrsta bolesti u kojoj tijelo ne proizvodi ili nepravilno koristi insulin. Kako i sam znas insulin je hormon koji pretvara secer i drugu hranu u energiju koja je potrebna za zivot.   

Citao sam negdje da je dijabetes jos uvijek misterija i ne zna se tacno kako nastaje, ali po svemu sudeci izgleda da genetika, nedostak fizicke aktivnosti i nepravilna ishrana koja te napravi fat igra ulogu u svemu tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2007, 10:37:55 pre podne »
Cuo sam ovu teoriju u teretani vise puta, pa ako neko strucan zna, neka odgovori.
I koliko grama dekstroze se preporucuje po kg tezine posle treninga?

na zalost takvi kometari odista postoje....zalosno..ali istinito..

steta sto nemaju ljui po teretanma koji bi objasnjavali tim debilim akoji tako pricaju.....

ali eto..zivimo u usranoj drzavi gde se savkom digne i psotane gym ownerr..zaposli neku budalu..i zurka od zore.

enivej....razloga za brigu nemas ama bas ni malo.

to je i vise nego glupost..

kada bi se na taj nacin dobijao dijebates tj tako lako...onda bi svaki drugi stanovnik na kugli imau tu bolest...

i na kraju....pre ces da dijabetes dobijes od cokolade ako se vec bvodis tom logikom..nego od dextoze..mada je i to glupost..ali samo radi usporedbe

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2007, 12:47:38 pre podne »
Cesta nazalost, ali kretenska konstatacija!
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2007, 12:53:27 pre podne Nikola_M »
Be yourself no matter what they say.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2007, 12:30:10 posle podne »
ne stvar je u tome sto ljudi kod nas i dalje kad god im spomeness da nesto uzimass za misisce...odmah povezuju sa necim sto je losse i neprirodno...sto ume ponekad da bude iritantno , pogotovo kada ti ta doticna osoba pokusava da objasni kako su proteini lossi, aminokiseline...sta ja znam....mislim da je neko spomenuo dekstrozu u nekom drugom kontekstu da ne bi niko ni pomisljao da zadene epitet da je to stetno... to kada kazu - bilderske stvari, uzimass bilderske stvari...od dekstroze se dobija dijabetess a on aminokiselina ti se smanjuje kara hahahaha...ali dobro valjda ce se to promeniti jer ovaj sport postaje sve popularniji...

Van mreže manfree

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2007, 08:38:13 posle podne »
Svasta se moze cuti o posledicama usled korišćenja suplemenata od strane neznalica ali na zalost i od strane neupucenih lekara pa cak i trenera..

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2007, 03:36:53 posle podne »
Da li od dekstroze moze da se dobije dijabetes? - DA
Da li od secera moze da se dobije dijabetes? - DA
Da li od kolicine i nacina upotrebe dekstroze u bodibildingu i ostalim sportovima moze da se dobije dijabetes? - NE

Ti sa konzumiranjem dekstroze posle treninga rapidno dizes i spustas kolicinu insulina u organizmu. Ako to radis jednom ili ponekad dva puta dnevno, ekstremno su male sanse da ces imati neke posledice.
Naravno ako dizes i bacas insulin pet, sest puta dnevno postoji mogucnost da se razvije bolest. Ali to nije nista u odnosu na prezderavanje slatkisima koje puno ljudi upraznjava.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Da li od Dekstroze moze da se dobije dijabetes?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2007, 04:22:42 posle podne »
a i da zderes 1kg te smrtonosne materije zvane dextroza na dan duzi vremenski period pitanje je dal bi uspio polupat pankreas...
matere mi matere,
kupicu ti dimije