Maj 11, 2024, 04:18:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Q&A by the pros Vol. 2  (Pročitano 2636 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Q&A by the pros Vol. 2
« poslato: Septembar 09, 2007, 04:39:35 posle podne »
Q: Primjetio sam da ti, kao i neki drugi profesionalci ponekad idete na vise ponavljanja nego stoli je to preporuceno u fazama izgradnje misicne mase. Obicno nam govore da je 8-10 ili 12 najvise idealan broj kojim treba pogoditi misice kako bi se izgradila misicna masa. Ipak cini se da dosta velikih momaka koristi opseg poavljanja od 12-15. Da li je to zbog povreda, ili pak zbog toga sto ti momci imaju izvanrednu genetiku pa im sve odgovara? Ja sam jos uvijek nov u bodybuildingu i uglavnom svoja ponavljanja drzim izmedju 6-10. Probao bih sa visocijim brojem ponavljanja ukoliko ti smatras da bi mi to pomoglo.


A: Toney “The X-MAN” Freeman

Na ovu temu mogu govoriti samo iz sopstvenog iskustva. Nikada ne radim specifican broj ponavljanja ili setova u toku treninga. Svaki trening prilagodjavam mom unosu nutrijenata i mojim nivoima energije. Obicno treniram nesto teze i sa nesto nizim brojem ponavljanja kada unosim vise hrane i kada manje radim kardio, kao sto je to u van sezoni.
Ipak ni tada ne idem ispod 8 ponavljanja u bilo kojoj vjezbi. Smatram da kada idete sa brojem ponavljanja ispod 8 namjestate se za bolove u zglobovima i povrede. Takodje vjerujem da bodybuilderi treba da rade razliciti opseg ponavljanja kako njihov trening nebi stagnirao ili bio neproduktivan. Tijelo ce se naviknuti na odredjeni broj ponavljanja ukoliko ga koristite isuvise dugo. Tako da cu ja mozda u nekom setu uraditi 12 ponavljanja, ili mozda 20 ili pak cak 50 ukoliko je trening za noge! Iskreno, ne razmisljam o tome koliko ponavljanja zelim uraditi.
Po meni je bitno osjetiti misic, imati dobru formu izvodjenja i kontrakciju u svakom ponavljanju. Posto sam ovo objasnio vjerujem da nema nista lose u tome da probas nesto visociji broj ponavljanja s vremena na vrijeme. Mozes otkriti da povremeno inkorporiranje veceg opsega ponavljanja moze stimulisati bolji dobitak nego li uvijek pracenje opsega od 8-12 na svakom treningu.


--------------


Slicne forme, takodje sa pitanjima i odgovorima iz MD-a imate, u mnogo duzoj varijanti na...

Legs! Q&A by the pros
Q&A by the pros Vol.1
« Poslednja izmena: Maj 31, 2008, 03:10:30 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me