April 24, 2024, 08:37:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kastro zabranio odlazak kubanskim bokserima na SP  (Pročitano 1214 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Kastro zabranio odlazak kubanskim bokserima na SP
« poslato: Septembar 11, 2007, 02:26:16 pre podne »
Kubanci ne dolaze na SP u boksu

Kuba je odlučila povući sve svoje boksače sa Svjetskog prvenstva koje će se u listopadu održati u Chicagu. Sve to iz razloga je kako bi izbjegli nove prebjege svojih sportaša, objavila je kubanska boksačka federacija.

Njihova dva najbolja boksača, dvostruki olimpijski pobjednik u bantam kategoriji Guillermo Rigondeaux i amaterski svjetski prvak u velter kategoriji Erislandy Lara, prebjegli su za vrijeme Panameričkih igara u Brazilu prošli mjesec a sam njihov pokušaj bijega u Njemačku završio je uhićenjem i vračanjem na Kubu.

Kubanski predsjednik Fidel Castro je izjavio da njih dvojica više neće boksati za Kubu te je optužio Sjedinjene Države da kradu najbolje kubanske sportaše. U prosincu je Kuba izgubila trojicu olimpijskih prvaka Yana Barthelemyja, Yuriolkisa Gamboa i Odlaniera Solisa, koji sada boksaju profesionalno za njemačku kompaniju Arena Box Promotion.

"Nećemo ponovo izlagati kubansku reprezentaciju ispadima i provokacijama koji bi se mogli dogoditi u Chicagu na američkom teritoriju, idealnoj lokaciji za trgovce i krijumčare koji mogu slobodno djelovati uz pomoć američkih vlasti", stoji u priopćenju kubanske boksačke federacije.

Svjetsko boksačko prvenstvo AIBA od 17. listopada do 1. studenoga u Chicagu je jedan od tri kvalifikacijska turnira za Olimpijske igre 2008. Kubanska boksačka federacija tvrdi da je optimistična da će se njeni boksači kvalificirati za Olimpijadu u Pekingu.

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me