April 26, 2024, 08:02:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: zasto bi neko zeleo da postane profi?  (Pročitano 6367 puta)

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
zasto bi neko zeleo da postane profi?
« poslato: Decembar 12, 2005, 09:36:59 pre podne »
Evo jedne teme od mene.
Zasto bi neko zeleo da postane profesionalni bilder?
Sta vi mislite zbog para,popularnosti ili neceg treceg? 8O
Pozdrav
Drafter
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2005, 09:56:35 pre podne »
Citat: drafter
Evo jedne teme od mene.
Zasto bi neko zeleo da postane profesionalni bilder?
Sta vi mislite zbog para,popularnosti ili neceg treceg? 8O
Pozdrav
Drafter
...uf,jako zanimljivo pitanje...

ajd da je probam da odgovrim sa stajalista amatera..

gle...u l;judskoj pshi je ta tezi visem,boljem, itd....

znaci,kada dodjes na jedan nivo tj na neku razinu sam ego te tera dalje....da buudes bolji,veci,definisaniji,cvrsci itd..-govrim o ovm sportu...a verujm da je tako i u svakom drugom..

usotalom ovaj sistem se primenjuje i u ostalim segementima zivota  ...bilo na poslu ili u kuci...uvek tezis visem i boljem..

mislim da je jako malo ljudi koji su bas iz namere postali pro...odnosno hocu da kazem ovo..svima nama je zelja da jednog dana stanemo na binu sa najbljima....malom broju se to i ostvari,ali mislim licno da ako si svestan svojih mogucnsoti i svojih dosega onda moras biti i realan u proceni date situacije da ces jako tesko postati pro u danasnje dane-nisam mislio na tebe licno nego govrim uopsteno....

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2005, 10:52:02 pre podne »
Da tu ima istine
citat:"sam ego te tera dalje....da buudes bolji,veci,definisaniji,cvrsci itd.."
Problem je naci opravdanje za sve ono sto nosi profi body building.
Materijalna strana:
Stavite sve na papir koliki su mjesecni troskovi jednog profi bildera a kolika je njegova zarada.
OK u plusu je ?!
Ali uzmimo u obzir prvu i osnovnu stvar zdravlje.Profesionalni sport nije zdrav.
Znamo svi sta se desava i sta se desilo sa nekim ljudima.
cena je velika.
Onda zasto se necim profesionalno baviti ako je racun suma sumarum los po profi bildera.
Da budem iskren.Mislim da ima dosta strasti u svemu tome.Tezak je to posao i mukotrpan ali nacin je pogresan.
Tako su stvari postavljene,neko je to odredio, nepisana pravila igre ona su nepromjenjiva ili tesko promjenjiva.
Meni je zao zbog toga ! Ovo je prelep sport ali na zalost ponavljam nacin je los da nekazem katastrofalan.
Pomerene su granice do te mere da je to ....
Ne bih hteo da kazem nista ruzno jel volim body building ali....
Pozdrav
drafter
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2005, 12:10:30 posle podne »
jebiga ,potpunom si u pravu....ali gledajuci sa druge stran eto je svacija idnividualna odluka...

da ja imam uslove da idem do kraja,moj odgovr bi ti bio...da..hteo bih da budem pro...sta kosta da kosta.....ali pod jednim uslovom..da svojoj familiji obezbedim pristojan zivot od toga stos am ja olducio,bas zbog razloga kojih si naveo...

jebiga,po momk misljenju jedan fudbaler ne sazluje ni u pola para koje dobija na osnovu onogu sto je i koliko je ulozio u sebe...ali ko te pita...

sport je postao robovlasnicko dustvo...sportisti su roblje sa kojima se trguje.....

kolika se cena placa...to vidis i sam..

jebiga.....svaki prfi sport je danas nezdrav i pun dopinga i kojeg cega sve nec...ali svaki...

sprotsiti sirom sveta padaju kao muhe,zdravlje nam je svima ugrozeno...ali ko te pita stari moj...

cilj opravdava sredstvo....

jel ti mozes da ubedis kako je nezdravo da uzima bilo sto od suplementa jednog ronaldinja koji lezi na milionima a do prije 4 godine je bio gladan i zedan???...naravno da nemozes...njega to ne znaima....a za ljude koji se bogate na njemu...jos manje..veruj mi

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2005, 01:05:21 posle podne »
Da
Fudbal,kosarka,tenis...
Tu jeste lova body building nazalost ne.
Treniraju i fudbaleri ,trce itd. nebih ja merio koji je sport tezi ili laksi.
Mislim da su ljudi koji su stvorili body building i uticali na njegovo razvijanje i usmjeravanje ,zeznuli stvar tu je sustina!
Ajde da pola tih stvari bacimo ,zaboravimo ili kazemo da nepostoje,kako bi izgledali prvih 10.
Mislim da bi opet bili prvih 10 i da bi izgledali sjajno.To bi bilo da se vratimo na olimpiju unazad neznam koliko godina pogledajmo te fotke.
Prosjecnom gledaocu koji dodje i plati ulaz da gleda takmicenje bi bilo isto interesantno kao i danas.Stvar je marketinga ovdje se sada reklamira nesta (mislim na olimpiju) sto nema veze sa realnoscu?
Zasto ?
Pa upravo zato sto ta nazovimo realnost ovisi direktno o onome...
Naravno svi oni imaju genetiku i sve ono sto im je trebalo (strukturu licnosti) da udju u prvih 10 ali to nebi izgledalo kako izgleda da nije....
Meni je zao sto je to tako i volio bih da je nas sport mnogo popularniji nego sto je.
Mogu isto da kazem da je unazad 15 godina kod nas dosta toga promjenjeno.
Samo jedan podatak osamdesetih godina u Beogradu nije bilo ni priblizno teretana kao danas ovo vazi i za celu Srbiju ustvari nije bilo pravih teretana kao danas.
Mladi su vise informisani o ovom sportu itd.
Sve bi to bilo bolje da ima para u ovome sportu.Vjerovatno je nacinjena negdje greska.Svako zeli da popravi svoj izgled ostali sportisti (fudbaleri,kosarkasi ) zele da povecaju svoju snagu tu je sansa ovoga sporta i tu je lova.Sampioni trebaju da budu primjer ali dobar pa ako hocete i lep primer !
kad pogledamo jednog profi bildera na treningu,pozornici,takmicenju ono sto sam primjetio kod mase ljudi koji neznaju mnogo o ovome sportu je fasciniranje ili komentarima a uuu ovo je ruzno.
Ovi zadnji komentari su zabrinjavajuci.U smislu covjek je ulozio toliko toga i rizikovao sve  a ima dosta ljudi,zena kojima se to nesvidja.
Kad se gleda kosarka ,tenis to im se svidja...
Nadam se da necu biti pogresno shvacen to je to.
Pozdrav
Goran
Drafter
Drafter

Van mreže max_ns

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2005, 01:35:57 posle podne »
Citat: pedjos
jebiga ,potpunom si u pravu....ali gledajuci sa druge stran eto je svacija idnividualna odluka...

da ja imam uslove da idem do kraja,moj odgovr bi ti bio...da..hteo bih da budem pro...sta kosta da kosta.....ali pod jednim uslovom..da svojoj familiji obezbedim pristojan zivot od toga stos am ja olducio,bas zbog razloga kojih si naveo...

jebiga,po momk misljenju jedan fudbaler ne sazluje ni u pola para koje dobija na osnovu onogu sto je i koliko je ulozio u sebe...ali ko te pita...

sport je postao robovlasnicko dustvo...sportisti su roblje sa kojima se trguje.....

kolika se cena placa...to vidis i sam..

jebiga.....svaki prfi sport je danas nezdrav i pun dopinga i kojeg cega sve nec...ali svaki...

sprotsiti sirom sveta padaju kao muhe,zdravlje nam je svima ugrozeno...ali ko te pita stari moj...

cilj opravdava sredstvo....

jel ti mozes da ubedis kako je nezdravo da uzima bilo sto od suplementa jednog ronaldinja koji lezi na milionima a do prije 4 godine je bio gladan i zedan???...naravno da nemozes...njega to ne znaima....a za ljude koji se bogate na njemu...jos manje..veruj mi


Mislim da je manje vise ovde sve receno, u danasnje surovo vreme profi sportisti govorim uopsteno su "potrosna roba". Pa i ne treba da nas cudi kada cujemo i ono najgore, a bilo je dosta nazalost takvih primera ove godine.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2005, 08:27:43 posle podne »
evo da se ii ja malo ukljucim.slazem se da je profi bodibilding,ne moze se reci potcenjen,ali manje isplativ i malo vise rizican od ostalih sportova.ne verujem da se radi zbog love(odnosno da se pocinje iz tog razloga)sve je to relativno sitna kinta osim par njih na vrhu,covek koji krece u taj zivot pocinje zbog sebe i svog tela, da bi bio zadovoljniji.a kad si vec krenuo onda ona granica koju si postavio na pocetku postaje sve visa i visa,covek zeli da bude veci i cvrsi,a ako kane i neka kinta.granicena kraju vise i nema-odnosno bude ono SKY IS THE LIMIT
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2005, 05:24:23 pre podne »
Citat: sasacg
evo da se ii ja malo ukljucim.slazem se da je profi bodibilding,ne moze se reci potcenjen,ali manje isplativ i malo vise rizican od ostalih sportova.ne verujem da se radi zbog love(odnosno da se pocinje iz tog razloga)sve je to relativno sitna kinta osim par njih na vrhu,covek koji krece u taj zivot pocinje zbog sebe i svog tela, da bi bio zadovoljniji.a kad si vec krenuo onda ona granica koju si postavio na pocetku postaje sve visa i visa,covek zeli da bude veci i cvrsi,a ako kane i neka kinta.granicena kraju vise i nema-odnosno bude ono SKY IS THE LIMIT
...naravno sale..to sam i ja hteo da kzem....

jebiga tesko je vusi paralele izmedju sportova..svako ce reci da je sport sa kojim se on bavi najtezi....

ja samo kazem da je ovo specifican sport...i zbog nacina treninga i zbog ihrane i zbog suplementacije i zbog aas....znaci,danasnji b.b je bukvalno postao nauka...nema napreteka bez bukvalno naucnog pristupa tom sportu..

e iz tog razloga bi ga ja stavio u kategoriju od ubedljivo najejebenijih sportova...

o naruasavanju zdravlju...tu necu ni da govrim

ali opet kazem..ovo je licna olduka..mene ili bilo koga drugog...i tu se zavrsava sve

Vojislav

  • Gost
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2005, 03:29:02 pre podne »
Mislim da ova slika govori vise nego 1 000 000  reci ;-)

pinokio

  • Gost
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2005, 05:57:58 pre podne »
Ovde zista ima mnogo dobrih postova na ovu temu.Mnogo dobrih.Ja takodjer svrstavam body building kao jedan on naj brutalnijih sportova danasnjice.
Ljudi koji nisu i ne bave se sa body buildingom uzimaju ceo kajmak,a samim bilderima na profi nivou ostaju samo mrvice,a da o amaterima ne govrim.Nazolst,to je politika IFBB koju se sproveo Weider od samog pocetka itd.
Pa i sami se secate verovatno koje se sve debate nisu vodile oko nagradjivanja takmicara.Cak je i Milos Sarcev negde vodio debatu sa vodecim ljudima iz IFBB,ali na zalost ostao je sam u tim pokusajima.

Ali evo sada cu postaviti jedan link.Mislim da ce ovo dovoljno da kaze.

Iskreno me zanimaju misljenja o svemu ovome!




http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/athletics/4521452.stm

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: zasto bi neko zeleo da postane profi?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2005, 11:54:18 pre podne »
jebiga..ovo je vec opste poznata stvar...ali amricka sportska masinerija odlucje o svemu....

znaci..i kada ce neko da padne na testu i kada ce da ide i sta ce da uzima itd itd itd...

pa setite se samo olimpijade u grckoj....jedini su ameri bili izostavljeni od svih vrsta testiranja.

po ceo dan su bili na nekoj jahti usidrenoj na pucini sa gomilom kokaina sipred sebe i sprdali se nizoj rasi-iskrenim sportistima