April 27, 2024, 04:48:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Max HBR  (Pročitano 2527 puta)

Van mreže stafordbgd

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Max HBR
« poslato: Oktobar 05, 2007, 11:56:23 pre podne »
Pozdrav svima,nov sam na forumu,procitao sve teme vezano za detalj koji me interesuje.Dosta je bilo reci o srcanoj fekvenciji i optimalnoj zoni u kome se tope masti (koliko god to izlizano zvucalo).Max HBR mi je 191 otkucaj u minuti, a koristeci razne formule osim one najjednostavnije 220 i god. fat burn zone za mene iznosi 154 otkucaja u minuti.Pitanje koje ja  hocu da postavim je : ovde se provlaci teza da je gornja granica pri hiit-u 140, sto je meni nezamislivo jer ja na tom nivou gotovo da se i na zadisem.Osecaj da nesto zaista radim je tek negde oko 160 HBR, a faza u kojoj ulazim u anaerobnu zonu (po mom osecaju je negde oko 170).Da li, radi topljenja masti, uz adekvatnu ishranu, treba da postujem zonu 60-70% max HBR iako mogu mnogo vise da dignem puls ili treba da se jednostavno povedem za svojim osecajem, pod pretpostavkom da razliciti ljudi imaju razlicit stepen tolerancije kad su u pitanju ciljane zone.koliko mi je bitno da se stesem toliko mi je bitno i zdravlje (srce), pa ako neko ima neka relevantna saznanja o ovome, bio bih mu zahvalan.Pozdrav...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Max HBR
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2007, 01:48:48 posle podne »
pozdrav i dobro dosao..

ocigledno je da nisi iscitao sve vec verovatno samo jedan clanak gde je nekome savetovano da pri radu sa hit programom se drzi 140 otkucaja jer je to recimo uopstena vrednost za vecinu ljudi a pogtovo za one koji nikada nisu se susretali sa tim programom.

tebi je ocigledno gornja granica visa i samim tim si dao sam sebi odgovr tj da treba da si odredis gornju grnicu pa ako je to i 160 ond aneka bude 160..

veoma brzo ces tj vec nakon 10-14 dana upraznjavanja ovog programa znati dali je to ono sto je tebi potrebno..

i jos jedno.

ne mozes na osnovu jednog treninga da odresi svoju gornju grnicu..to nikako...