Mart 28, 2024, 06:29:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 467444 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #405 poslato: Avgust 28, 2007, 01:30:30 pre podne »
trazio sam po forumu, nisam nashao, tj nashao sam varijacije na ovo moje pitanje, pa sam reshio da ga postavim ovako...
Citao sam medju prvim stranicama, neko je rekao da se ne bi igrao sa pankreasom, tj ako unosi puno dex...pedja mu je odgovorio da je pozeljno podizanje nivoa insulina radi sinteze proteina itd...
Sve to stoji, chak kao sto se svi slazu, to je pozeljno, ali me interesuje koliko je to dobro u nekoj buducnosti, tj da li taj nagli skok secera u krvi  i  insulina u organizmu moze da osteti pojedinca, tj da isti oboli od neke bolesti (mislim konkretno da postane secerni bolesnik)???
Iskreno, osetim ono sto secerashi kazu "povishen secer" kroz sushenje usta (posle unosa 70g dex posle treninga), sto je normalna reakcija na povishen secer ....itd.....

Koliko je to zdravo znajuci koliko je korisno za bb????


Vidi,ti(i vecina ljudi) u toku dana unosom raznih zasladjenih sokova,cokolada i ostalih secera,mnogo puta iritiras pankreas na lucenje insulina,tako da sigurno ne treba da brines zbog 50-70g dexa posle treninga kada taj insulin ima svoju ulogu u transportu hranljivih materija kroz krvotok do misica kojima je ta hrana neophodna...
Ne postaje se seceras od jedenja previse slatkog,vec je u pitanju prvenstveno genetika-nasledstvo,preteran stres i ostale varijable...I jos nesto,dijabeticari imaju smanjeno lucenje insulina a ne povecano :wink: Zato i imaju problem sa viskom secera u krvi i potrebno im je unosenje insulina kroz medikamente...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Hitman007

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #406 poslato: Avgust 28, 2007, 01:54:57 pre podne »
Opet je pitanje koliko je to zdravo. ipak svakodnevno iritiranje pankreasa posle treninga ...
mislim i ja uzimam dekstrozu ali se i pitam da li je stetno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #407 poslato: Avgust 28, 2007, 05:31:56 pre podne »
Opet je pitanje koliko je to zdravo. ipak svakodnevno iritiranje pankreasa posle treninga ...
mislim i ja uzimam dekstrozu ali se i pitam da li je stetno

clovek..tiga irtiras i ovako i onako..ne razumem tvoje pitanje????

cuje jel zdravo..pa sigruno nije zdravo da mu zaoustvais produkciju..onda bi trebalo da se zabrnies

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #408 poslato: Avgust 28, 2007, 10:03:08 pre podne »
ja do sada nisam nikada uzimao dex posle treninga,a treniram 3 godine...poceo sam misleci da cu imati neke rezultate (u pwm) i ja se nadam tome.Al se isto tako nadam da je to sve u nekim granicama normalne, tj da nije opasno po zdravlje (ako ne kao inicijator, onda kao dodatan faktor)

Spartak

  • Gost
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #409 poslato: Avgust 28, 2007, 11:32:52 pre podne »
naravno da ces imati rezultate.Iritirati pankreas vise puta u toku dana ne valja

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #410 poslato: Avgust 28, 2007, 12:24:24 posle podne »
pa ja ne mislim da se ovde radi o nekoj stetnoj iritaciji, mislim pod pojmom iritacija ne mora da znaci da je to nesto extra , jako... uostalom razmislite, koliko u toku dana sta sve covek pojede...pa pankreas non stop radi....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #411 poslato: Avgust 28, 2007, 12:36:26 posle podne »
pa ja ne mislim da se ovde radi o nekoj stetnoj iritaciji, mislim pod pojmom iritacija ne mora da znaci da je to nesto extra , jako... uostalom razmislite, koliko u toku dana sta sve covek pojede...pa pankreas non stop radi....

bravo!!!!

Van mreže dester

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #412 poslato: Oktobar 05, 2007, 11:39:59 posle podne »
...Видео сам пре неки дан неку декстрозу монохидрат...Капирам да је то исто ко ова обична..?

Van mreže StormRider

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #413 poslato: Oktobar 06, 2007, 12:33:54 pre podne »
pa ja ne mislim da se ovde radi o nekoj stetnoj iritaciji, mislim pod pojmom iritacija ne mora da znaci da je to nesto extra , jako... uostalom razmislite, koliko u toku dana sta sve covek pojede...pa pankreas non stop radi....

bravo!!!!

zbog sokova potrebnih za preradu hrane ili zbog hormona?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #414 poslato: Oktobar 06, 2007, 02:07:56 pre podne »
...Видео сам пре неки дан неку декстрозу монохидрат...Капирам да је то исто ко ова обична..?

To je to...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Spartak

  • Gost
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #415 poslato: Oktobar 09, 2007, 11:40:08 pre podne »
jeli mikronizovana :D

Van mreže IgorPG

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #416 poslato: Oktobar 10, 2007, 09:12:00 pre podne »
Moze li mi neko pomoci gje da kupim dextrozu u Podgorici,posto u onim radnjama zdrave hrane imaju samo mala pakovanja koja su ukrv skupa 300 grama 2 eura

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #417 poslato: Oktobar 10, 2007, 11:16:56 pre podne »
Nedavno sam kupio dex u prodavnici zdrave hrane iza zgrade Lovcen osiguranja u centru Podgorice, pored picerije Baby blue. Uvijek su imali obicni dex od 1kg i cijena ja bila 2.5 eura/kg. Dolazi u nekom potuno bijelom pakovanju, a ako nemaju trenutno zamoli ih da ti nabave.
U Fantastic gymu dje vjezbam prodaju ona Pansportova pakovanja od 1kg po cijeni od 5 eura/kg, slicnu cijenu imaju i ovi sto prodaju preparate "na crno".
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2007, 11:18:33 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže IgorPG

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #418 poslato: Oktobar 10, 2007, 11:48:59 pre podne »
Pa Vladar i ja tamo vjezbam,kako to da te ne poznajem,vjerovatno vjezbas ujutro,hvala na savjetima.Pozdrav i jos nesto kad smo kod nabavke preparata dje nabavljas whey.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #419 poslato: Oktobar 10, 2007, 12:16:05 posle podne »
U gymu sam najcesce radnim danima od 16-18h. Naleti nedje da odradimo neki dobar trening, mene tesko da mozes promasiti  :lol: :lol: :lol:

Sve preparate uzimam u Baru, to je koliko znam jedina regularna prodavnica u CG, trgujem po nekim "veleprodajnim" cijenama (koje daju svakome ko kupi makar jednom u vrijednosti par stotina eura)...
Ranije sam znao da trgujem kod Čara u Bloku 5, on uglavnom ima ok cijene...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me