April 18, 2024, 04:46:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 469476 puta)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #495 poslato: Januar 22, 2009, 08:06:08 posle podne »
Filipe odakle tebi taj info za dex?pazi brate ti ne mozes da kazes da je why i belance isto kao i whey sa bilo kojim izvorom proteina iz cvrste hrane!!!! znas li ti kolika je razlika u varenju wheya i recimo mesa ili tih drugih " cistih proteina" koje si ti naveo?  sta si ti mislio da se uzme dex posle treninga pa se odma pojedu belanca ili meso... ne bih rekao da to tako funkcionise!!!!

ok brate,bilderi pre 5-10 godina su ocigledno bili idioti :D

ovako druze kad vec idemo u off obrisace al d apojasnim

vreme varenja whey proteina?Kod normalnog muskarca za varenje i apsorpciju merice whey proteina pod povisenim ins treba ti jedan sat...toliko treba i belancetu,WOW!!!


koncentrat i izolat-45-60 minuta
hidrolizat izolata-do 25 minuta
amino-10-15


i sve zavisi od praznog zeludca



sada ces pitati zasto onda wey koncentrat?zato sto je lakse smutiti 2 merice necega sto moze imati i extra ukus( mmm lesnik ;D ) nego skoro povratiti od trpanja 10-15 belanaca posle treninga il ne daj boze leg daya ;D Shvatite d aje glavna prednsot suplemenata LAKOCA UZIMANJA I PRIPREME...da ne daljim sad da je lakse proguati multi nego pojesti kilo raznog povrca jel...

i dalje naveo sma mericu wheya,da merica je dovoljna ako pijete na EKS,ja licno stavim dve merice i pijem ih sat vremena jer sam tako siguran da nece pola toga bzvz oksidisati u jetri nego ce se iskoristiti (a plus tu je sad i aas)

a za meso i ellu rekoh vec,KADA NEMA WHEYA zasto da ne,nisam rekao da su superiorniji od wheya,vec da je glupo ici tim smerom da ako nema wheya ni dex nije potreban...mislim ispada da je whey sveti gral i da ako nema njega sve se raspada...naravno da nije tako,ja opet kazem licno mi je vazniji unos bcaa posle treninga nego wheya

to je ko da kazes e nemoj piti bcaa posle treninga jer nemas whey hbg...



znaci dizanje insa nije napravljeno za whey nego za protein uopste i bolju ugradnju istog,whey jeste najbolji izbor,ali ako je trenutno nestasica nema potrebe izbegavati d as eiskoriri taj window of oportunity samo uz dex i neki drugi izvor cistog proteina.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #496 poslato: Januar 22, 2009, 08:38:27 posle podne »
upravo tako , kako si ti naveo PRE 10 GODINA....!!!!!

nije ovo off ... samo koliko ja znam taj window of oportunity ne traje dovoljno dugo da bi imao neke svrhe u ugradjivanju proteina iz belanceta(nadam se naravno da ne mislis na ziva jaja) do sada se pricalo o nekih 20 max 30 min kojima se insulin izazvan na taj nacin moze iskoristiti u ugradjivanju proteina... sto si manje visse i sam rekao...

ali da se insulin nalazi i do sat vremena u toliko visokom nivou u krvi (da bi se svarila jaja za koje si ti naveo- mada voleo bih da neko jos to potvrdi ili da ti navedes izvore tog infoa- jer sam skoro siguran da se govori malo duzem periodu ) jer jednostavno to nije logicno... telo ce hvala bogu , zdravo telo da samo smanji nivo insulina za mnogo kraci period jer kad bi bilo tako kao sto ti kazes pa onda bi non stop velike kolicine insulina divljale po organizmu ... mislim da pogresno gledas na te stvari i da uopste stvaras pogresnu sliku o suplementima... nije glavna [prednost supsa sto se lako spremaju itd , nego u brzini apsorbcije... i njihovoj iskoristljivosti...
hemija - pod njom ovaj put mislim na supse ,je pravljena tako da sama nadje sto brze put do misicnih stanica- da se sto visse laicki izrazim(u nekim proteinima ima i amnigena... cvrtsa hrana prolazi kroz mnostvo procesa mnogo sporije nego whey recimo, i na to da napomenem se takodje na tu razgradnju trosi energija, i to su citavi metabolicki procesi koji se pokrecu da bi se ta hrana dovela do iskoristljivog oblika...
 
« Poslednja izmena: Januar 22, 2009, 08:39:58 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #497 poslato: Januar 22, 2009, 08:47:28 posle podne »
ja moram malo da se ubacim....
filip je u pravu kada je rekao da je WHEY TU ZBOG LAKOCE PRIRPEME ali filipe..veruj da je i zbog brzine apsorbcije..
ja neznam gde i kako..tj pretpostalvjam ali ajde,si ti cuo da je duzina VARENJA wheya 60 min....
pazi..taj podatak moze i ne mora da bude tacan...ali ono sto je glavno..je to da to nema ama bas nikakve veze sa onim o cemu se prica i cemu bi trebalo da sluzi whey a poggotvo u pwm.....
znaci..vec mnogo puta smo objasnili sta se dogadja kada se irtira pankeras....
ali evo..dati cu ti primer TURBO VERZIJE..pa ce sve biti jasnije
posle treninga ukoliko uzmes 10-20 iu INSULINA..pitanje za tebe..dali je moguce da uzmes dex i da uzmes pecena belnaca i zatvoris sve inuslinkse rube te nahranis sve celije koje zjape otvoren posle sinteksi unetog inuslina?/

znaci..nemoj sada da pricas..to je hemija pa je to onda ok..iritranje panrkeasa bez isnulina je samo mini verzija onoga sto radi sa sinteskim.
znaci...BRZINA OBHRANE MISICNIH CELIJA PUTEM OTVRANJA RECEPTORA ZBOG PODZIANJA ISNULINA je bitna..a ne vreme varnjea..
mozda whey se vari u zleducu 60 minuta..ali veruj da to nema ama bas nikakve veze sa tim kada ga uzimas u pwm i budi uveren da nije u zeldeucu ni blizu 60 minuta..i veruj da ga ne treba da pijes 2 sata da ne okisidise u jetri jer ZA TO MU TI NE OSTAVLJAS NI NAJMANJU MOGUCNOST bas zbog upotrebe navedenog gore...

ti si poptuno u pravu kada pricamo o whey kada ga pijes 2 merice bez veze u toku dana..naravno da ce ono i sto ostane u tebi da se vari dosta dugo,a ono sto ostane ce jetra da isfiltira i od te price nema nista..tu se slazemo
ali niko nije ovde govrio o GLUPOJ UPOTREBI WHEY-A na glupe nacine
« Poslednja izmena: Januar 22, 2009, 08:50:25 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #498 poslato: Januar 22, 2009, 08:57:53 posle podne »
ok brate sta meni vredi da te ja ubedjujem :D licno nemam nista od toga,ja sam ti rekao da se whey konc i belance vare jednako vremena,da ti trazim podatke me mrzi jer imas toliko po netu oko toga i varenju i svemu.

Ako ti mislis da su Bilderi pre pa i danas idioti jer umesto wheya uzmu pa jedu,to je tvoje misljenje koje nije zasnovano na argumentima nego an tome da si ti navikao na whey,sto je isto kao reci ne kontam kako su ljudi pre 10 god prezivljavali bez mobilnog! ja bih umro danas bez njega...To sto si ti naviknut na nesto,ne znaci da ne postoji jednako dobar nacin za isti efekat.

i opet,rasprava nije bila oko toga dal je bolji whey ili meso il stagod,nego da nije glupo jesti hranu uz dizanje insa pobogu!samo se o tome pricalo,ako nema wheya ZASTO NE ISKORISTITI NEXT BEST THING!


poenta je da je NEBITNO dal ces uzeti dex ili ne,MORAS jesti posle treninga pobogu,dal ce se sav protein iz mesa svariti i apsorbovati tokom kratkog dizanja insulina BAS ME BRIGA jer je sigurno bolje nego bez uopste dizanja insa svatas sta ti pricam ja?A belance ce se iskoristii u istoj meri kao i whey to ti garantujem.Tako d aje zaklucak da su prosti seceri uvek pozeljni posle treninga.


e druze nisi dobro obavesten sto se tiche aminogena,varenja itd.

po tebi whey nije hrana??Pa sta je majku mu?

Pobogu,dokle god je nesto CEO protein i nije razbijeno na AK,MORAAAA znaci MORAA proci kroz iste procese varenja naime


zeludac(razgradnja na ak uspomoc enzima,eto taj aminogen malcice ubrza,nista znacajno)=>tanko crevo=>jetra=>krvotok=>misici


sad je opet druga stvar potpuno sto je whey unet u tecnom obliku pa ide jos malko brze jer se tecna hrana brze vari,ali se vari i prolazi kroz iste metabolicke procese kao i sve ostalo...

jaja,meso,melko,whey SVI moraju proci ove procese,APSOLUTNO SVI jer su CEO protein!

HIDROLIZAT preskace prvi deo jer je HIDROLIZAT naglasavam,sacinejn od di i tri peptida koji bez rasturanja idu odmah u tanko crevo,dakle ne gubi se vreme u zeludcu

ovaj korak u zeludcu mogu preksociti SAMO  di i tri peptidi kao i slobodne AK,WHEY mora da prodje kroz iste procese kao i jaje ili bilo sta drugo.A vreme varenja wheya koje je kratko nema veze  stim sto je on drukciji od hrane nego zato sto je to svojstvo te vrste proteina,d aimas mleko bez masti i laktoze,whey deo bi se isto svario za sat a kazeinu bi trebalo dugo dugo...znaci svatili smo dosad da je whey PROTEIN,ne skup slobodnih aminokiselina


i da s ovim zavrsimo
pitanje dcka je bilo da li je bezveze jesti umesto wheya ako ga trenutno nema,odgovor je nije bezveze ako unosis prave stvari.
Da ne gusimo bzvz temu ako ti se nastavlja polemika bolje na pvt da nas ne poubija Vladar ;D


How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #499 poslato: Januar 22, 2009, 09:00:56 posle podne »
ja moram malo da se ubacim....
filip je u pravu kada je rekao da je WHEY TU ZBOG LAKOCE PRIRPEME ali filipe..veruj da je i zbog brzine apsorbcije..
ja neznam gde i kako..tj pretpostalvjam ali ajde,si ti cuo da je duzina VARENJA wheya 60 min....
pazi..taj podatak moze i ne mora da bude tacan...ali ono sto je glavno..je to da to nema ama bas nikakve veze sa onim o cemu se prica i cemu bi trebalo da sluzi whey a poggotvo u pwm.....
znaci..vec mnogo puta smo objasnili sta se dogadja kada se irtira pankeras....
ali evo..dati cu ti primer TURBO VERZIJE..pa ce sve biti jasnije
posle treninga ukoliko uzmes 10-20 iu INSULINA..pitanje za tebe..dali je moguce da uzmes dex i da uzmes pecena belnaca i zatvoris sve inuslinkse rube te nahranis sve celije koje zjape otvoren posle sinteksi unetog inuslina?/

znaci..nemoj sada da pricas..to je hemija pa je to onda ok..iritranje panrkeasa bez isnulina je samo mini verzija onoga sto radi sa sinteskim.
znaci...BRZINA OBHRANE MISICNIH CELIJA PUTEM OTVRANJA RECEPTORA ZBOG PODZIANJA ISNULINA je bitna..a ne vreme varnjea..
mozda whey se vari u zleducu 60 minuta..ali veruj da to nema ama bas nikakve veze sa tim kada ga uzimas u pwm i budi uveren da nije u zeldeucu ni blizu 60 minuta..i veruj da ga ne treba da pijes 2 sata da ne okisidise u jetri jer ZA TO MU TI NE OSTAVLJAS NI NAJMANJU MOGUCNOST bas zbog upotrebe navedenog gore...

ti si poptuno u pravu kada pricamo o whey kada ga pijes 2 merice bez veze u toku dana..naravno da ce ono i sto ostane u tebi da se vari dosta dugo,a ono sto ostane ce jetra da isfiltira i od te price nema nista..tu se slazemo
ali niko nije ovde govrio o GLUPOJ UPOTREBI WHEY-A na glupe nacine

ma sve je to u redu Pedja slazem se :) nego je jedan decko pitao da li je glupo popiti dex ako nema whey,ja mislim da nije glupo,niko nije sporio da whey jeste najbolje resenje nije ni bilo pitanje o wheyu :)

da ne bude zabune ja pijem whey naravno pobogu,al da ga nema nekoliko dana,isto bih pio dex i jeo bih belance il nesto drugo odmah posle
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #500 poslato: Januar 22, 2009, 09:05:47 posle podne »
pa belance je naravno opcija koja dolazi u bozir na prvom mestu....
to je tacno....
a ja bas i ne bih uzmao dextrozu i onda jeo belanac..jer ta dextroza sigurno nece utiacti niti ni na briznu varenjea niti ce belnac u bilo kom obliku odvesti do misicnih celija kao sto to radi pri upotrebi bilo koje vrste praska....i to bas iz ovih gore razloga koje si extra objasnio........
tako da..ako nema whey...naravno belanca..po meni..najbolje...pwm..pa omdah nakon toga ili 20-ak min okines belnaca kao sto ja radim...ali jbg...svako ima svoje

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #501 poslato: Januar 22, 2009, 11:38:33 posle podne »
taj fazon,gustiram polako :) no nije tema whey
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #502 poslato: Januar 23, 2009, 07:22:16 posle podne »
belance iz jednog jajeta ima smesnu kolicinu proteina, fazon 2 do 4gr sto je bas malo. Moras bas da se nabacas zumanaca ili da das kevi da pravi neki masni kolac

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #503 poslato: Januar 23, 2009, 10:00:06 posle podne »
e jbg nigde ne mogu naci neke naucne analize o vremenima koja su potrebna odredjenim namirnicama da prolaze odredjene faze pri varenju, ima li neko neki link ka takvim info-ima ?? cenio bih ;)
Sta se desava sa AK koje se konstatno oslobadjaju u tankom crevu, pre treninga, u toku, posle..ovako ovo ispada kao sa su sve AK iz krvotoka potrosene(sto se i desava), a da li npr neko meso koje smo pojeli par sati pre trenninga a sigurno nisu bili svareni pre i u toku istog..oni i dalje oslobadjaju AK u krvotok zar ne ?! bar mi tako logicno deluje..
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #504 poslato: Januar 23, 2009, 10:02:31 posle podne »
e jbg nigde ne mogu naci neke naucne analize o vremenima koja su potrebna odredjenim namirnicama da prolaze odredjene faze pri varenju, ima li neko neki link ka takvim info-ima ?? cenio bih ;)
Sta se desava sa AK koje se konstatno oslobadjaju u tankom crevu, pre treninga, u toku, posle..ovako ovo ispada kao sa su sve AK iz krvotoka potrosene(sto se i desava), a da li npr neko meso koje smo pojeli par sati pre trenninga a sigurno nisu bili svareni pre i u toku istog..oni i dalje oslobadjaju AK u krvotok zar ne ?! bar mi tako logicno deluje..

Pa oslobađaju se AK dok se ne ceo obrok ne svari, logično :) 
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #505 poslato: Januar 24, 2009, 05:09:40 pre podne »
naravno, i ta koncentracija AK je verovatno niska odmah posle vezbanja, zato i 'zurimo' da povecamo istu..nego se postavlja pitanje Nivoa AK u krvi, preko kojeg se vrsi oksidacija u jetri kao i vreme potrebno da se absorbuju AK iz hrane. Jerbo nije isto crveno meso, belo, jaja..ae sad da lupim kao sto nema smisla popiti whey u toku dana(mora da postoji neka kolicina koju ce organizam absorbovati u celosti), tako npr ako mesu treba 12h razgradnje, a jajima 2h, sto bih 10h posle mesa jeo bas jaja ?? znam da se hrana postepeno vari, ali mi trebaju neke brojke :D kao sto ima lepo sve o punjenju i praznjenju glikogena u keto dijeti..eto tu to nije nadjeno za shodno da bude glupo, mada..
Mozda se i zaladjujem glupostima(do sad sam mislio da jesu) ali eto, ovo me bas zagolicalo..ima li ovakvih studija uopste ?? ako nema, da nastavim sve po starom  8)
« Poslednja izmena: Januar 24, 2009, 05:13:16 pre podne body »
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #506 poslato: Januar 27, 2009, 06:37:09 posle podne »
Citat
WHEY(protein sirutke) Najkvalitetniji protein za izgradnju misicnog tkiva,a posebno preporucljiv za pwm(obrok poslije treniga) kada misicima najvise treba kvalitetan izvor proteina. Digestira se veoma brzo u organizmu (od prilike 30 min)


CASEIN(protein mlijeka) Za razliku od wheya casein se vrlo sporo digestira u organizmu (od 2-7 sati). Zbog te cinjenice,protein mlijeka je najbolje koristit prije spavanja.


ALBUMIN(protein jajeta) On se digestira srednjom brzinom (1,5-3h),i zato se moze konzumirati u bilo koje doba dana.
http://www.teretana.ba/forum/viewtopic.php?t=2139
E sada da li je tacno ili ne.... ??? ??? ??? ???

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #507 poslato: Januar 27, 2009, 06:54:53 posle podne »
Citat
WHEY(protein sirutke) Najkvalitetniji protein za izgradnju misicnog tkiva,a posebno preporucljiv za pwm(obrok poslije treniga) kada misicima najvise treba kvalitetan izvor proteina. Digestira se veoma brzo u organizmu (od prilike 30 min)


CASEIN(protein mlijeka) Za razliku od wheya casein se vrlo sporo digestira u organizmu (od 2-7 sati). Zbog te cinjenice,protein mlijeka je najbolje koristit prije spavanja.


ALBUMIN(protein jajeta) On se digestira srednjom brzinom (1,5-3h),i zato se moze konzumirati u bilo koje doba dana.
http://www.teretana.ba/forum/viewtopic.php?t=2139
E sada da li je tacno ili ne.... ??? ??? ??? ???


nije tacno jer niakd ti nije prazan zeludac svatas,da je prazan bilo bi tacno,al to znaci da ne jedes nista 7 sati da bi bio prazan
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #508 poslato: Januar 27, 2009, 11:19:54 posle podne »
hrana u zelucu se ne zadrzava visse od 4 sata...a i to sto sto se zadrzi za neko duze vreme nije iskoristljivo...
« Poslednja izmena: Januar 27, 2009, 11:24:35 posle podne pirat »

Van mreže ratluci

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #509 poslato: Januar 27, 2009, 11:31:30 posle podne »
Samo kazite da li je OK...
Da posle treinga uzmem mericu WHEYa i 40gr maltodexa i 20gr dexa... Sta milsite? ovaj zakjucak sam doneo iz gmile procitanih tekstova ?