Mart 28, 2024, 08:48:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 467462 puta)

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #615 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:20:28 posle podne »
ako ti je lakse...u jednu mericu od wheya staje oko 40 gr dextrose

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #616 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:34:41 posle podne »
Znachi jedna mjerica i to je to... ;D

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #617 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:11:11 posle podne »
kako 40 kad jedna merica wheya ima 25 g..????

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #618 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:15:19 posle podne »
kako 40 kad jedna merica wheya ima 25 g..????

Stavi olovo u tu mericu i više neće imati 25gr. Veća zapreminska težina dexa
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #619 poslato: Oktobar 28, 2009, 09:39:06 posle podne »
auuuu da da....bash sam piglu.....tnx:):):)

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #620 poslato: Oktobar 29, 2009, 05:37:46 posle podne »
 Sta je teze kilo perja ili kilo dekstroze :D

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #621 poslato: Novembar 08, 2009, 07:59:07 posle podne »
kilo je kilo i to nema veze sa ovim

merica nije merica za sve
For me , life is continously being hungry.

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #622 poslato: Novembar 24, 2009, 07:57:57 pre podne »
Cak i pojedini whey proteini se razlikuju po zapreminskoj tezini ;)

Van mreže Vladan68

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #623 poslato: Decembar 28, 2009, 01:58:22 posle podne »
Pozdrav svima, ja imam dijabetes tip 2. Treniram i koristim dekstrozu posle treninga...ali samo posle treninga. Ovo me je malo zaintrigiralo pa ću pitati nutricionistu šta misli o tome , mada ne znam ni koliko su oni stručni. Svaka njima čast ali neki su završili faks pre 20 i više godina...razumete šta hoću da kažem. Uzimam 20 grama dekstroze  na 70 kg moje težine posle treninga. Šećer mi je 5,5. Eto , samo neznam kakav bi šećer bio da se uzima više dekstroze posle treninga. Šećer sam merio povremeno ali samo ujutru. To su moja iskustva , sad dali je bilo od koristi ne znam ali je činjenica da odkad sam ušao u teretanu moj šećer je tu negde 4.5-5.5...stabilno.

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #624 poslato: Januar 15, 2010, 10:59:48 posle podne »
Dijabetes tip 1 je zlo, telo je autoimunom reakcijom reagovalo na tkivo pankreasa, i on više nema funkciju -razoren je. Što znači da više ne proizvodi insulin. Terapija je suplementacija insulinom (bockanje), periferna tkiva (mišić, jetra, masno itd) su zadržali normalnu osetljivost na insulin, i sve normalno funkcioniše dok se telu nadoknađuje insulin spolja, u cilju obuzdavanja nivoa šećera u krvi.

Dijabetes tip 2, koliko me sećanje služi (farmaceut), vodi koren od nedovoljne osetljivosti tkiva na insulin, ili nedovoljne proizvodnje insulina (delimična šteta na pankreasu). Insulina ima (pankreas je normalno provociran nivoom šećera u krvi i oslobađa insulin), ali taj insulin ne može izvršiti svoju signalnu funkciju na receptorima tkiva koja su, kod zdrave osobe, osetljiva na insulin. To može biti greška na samim receptorima, nedovoljan broj receptora itd. Sve u svemu, insulin kao "glasnik"  za apsorciju nutritienata iz krvi postoji, ali nema kome da prenese tu informaciju. Zbog toga glikemija ostaje visoka duže nego što je normalno. Hiperprodukcija insulina vremenom zamara pankreas, i on se oštećuje, i nakon dovoljno fizičkog oštećenja diabetes 2 će evoluirati u diabetes 1- pankreas je "ubijen". Ono što ti radiš je da ga štediš što je više moguće. Ustaljena terapija je oralnim antidijabeticima, mada su novi trendovi vrlo rana primena insulina. Šta ti koristiš tačno od terapije, i kakav ti je trenutni status diabetesa?

Zdrava logika kaže da ćeš uneti dex (njegov cilj je poplava insulina posle treninga), tvoj pankreas (za koji ne znam u kojoj je meri oštećen) cedi sve što ima iz sebe insulina, insulin odlazi u krv  da da signal za preuzimanje AK i glukoze iz krvi, ali u slučaju da su tkiva neosetljiva na insulin, taj signal ne može biti rastumačen od strane ciljnih ćelija. A u slučaju da je pankreas oštećen, čak iako su tkiva osetljiva na insulin, neće osloboditi punu količinu insulina i efekat će biti slab. A pankreas će pretrpeti traumu. Na mojoj vagi je ovo veća šteta od koristi.

Zato bih voleo da znam koju terapiju uzimaš, i bio bi koristan i komentar nekog lekara ukoliko ga ima među nama na forumu. Tvoj životni prioritet je, uz stanje koje imaš, držanje glikemije- nivoa šećera u krvi na kratkoj uzici. Svaki izlet u hiperglikemiju te košta. A tvoj cilj je da ti na kraju tvog životnog puta, mnogo godina unapred, krajnji račun tvojih izleta bude dovoljno nizak da vidiš, hodaš, i budeš zdrav bez obzira na ograničavajući faktor dijabetesa. Ja ne bih uzimao glukozu, tjs dex. Ipak imaš jedno telo.

Van mreže Vladan68

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #625 poslato: Januar 19, 2010, 12:17:53 pre podne »
Izvinjavam se tek sam sada video odgovor. Ne uzimam nikakvu terapiju ( klot) samo hranom i vežbom regulišem stanje u organizmu, povremeno prekontrolišem šećer sa aparatom. Primetio sam da mi smeta veliki unos UH, kada unosim UH to mora biti u malim obrocima više puta u toku dana , znači jako oprezno. Ne unosim  nikakav šećer osim dekstroze posle vežbanja, ne kažem da je to pametno što radim ali hajde probaću da je ne unosim ni posle treninga pa ću videti rezultat. Znači nikada ne jedem slatko otkako sam počeo da vežbam, možda nekad negde na slavi pojedem jedan kolač i to je sve. Stvarno ima li neki lekar na forumu? Pozdrav za sve...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #626 poslato: Januar 20, 2010, 01:15:27 posle podne »
Izvinjavam se tek sam sada video odgovor. Ne uzimam nikakvu terapiju

Ne uzimas nikakakvu terapiju na svoju ruku ili sa dogovorom sa lekarom?

Koliko ja znam postoje lekovi koji sluze za lecenje dijabetesa tipa II

Van mreže Vladan68

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #627 poslato: Januar 20, 2010, 08:44:35 posle podne »
Nisam bio na pregledu ne pamtim, jedino analize krvi i urina zbog potrebe posla a i ovako se često testiram na onom aparatu za merenje šećera u krvi. Naravno da mi lekar nije rekao da idem u teretanu ili da koristim suplimente proteina ( elit whein) ali meni je od tad jako dobro, skinuo sam jako puno masnih naslaga i šećer je dosta nisko na sredini normale 4,5-5,5. Pazim na ishranu i što se toga tiče dosta sam disciplinovan. Ako mogu da primetim sa moje tačke gledišta mislim da je ishrana za BB i dijabetičara dosta slična ako ne i ista. Nikako šećer i jako malo hleba a može pirinač, puno ribe i piletine itd.... vežbanje je jako dobro i za dijabetičare, kad sam umoran i odem na trening ja se sa treninga vraćam trčeći a to je oko 2 kilometra, kao da me osveži i da mi energiju. Nije promena samo u fizičkom izgledu nego i u psihi, sada sam siguran u sebe i svoje postupke a verovali ili ne vid mi se popravio što se i utvrdilo kod očnog lekara, ne znam dali to ima veze sa promenom načina života ali je to činjenica da je tako. Iskren da budem zao mi je što celog života nisam trenirao i bavio se sportom nego: kafići, restorani sa masnom hranom i pićem, cigarete....itd. Ovo je sport koji preporodi čoveka, kao da sam otkrio drugi život.
Baš kad ste me podsetili mogao bih da zakažem kod lekara kontrolu i da vidim šta on kaže na sve to, stvarno bih trebao u pravu ste. U ovom sportu je super to što me shvatate i savetujete sa najboljom namerom jer je poznato da nas dijabetičare jako diskriminišu u svakom pogledu. Uzmite za primer posao, kada čuju da ste dijabetičar pa neće vas primiti na posao ni za živu glavu, nikako.
Nego ja se raspričao...... ::)

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #628 poslato: Januar 21, 2010, 10:39:50 pre podne »
Odlično je što ti je šećer u granicama normale i bez terapije  ;)  Preporučio bih ti da uradiš sledeću stvar- da odeš do svog lekara opšte prakse (pogotovo što nisi bio dugo, sad treba da odabereš svog lekara i popuniš neke formulare), objasniš sve baš kao u svom prethodnom postu- od režima ishrane, aktivnog života, dodataka ishrani (suplementacije), i da predložiš lekaru da uradite test opterećenja glukozom. Taj test si verovatno već radio kada su ti dali dijagnozu DM-a, a služi za utvrđivanje stanja u kojem se nalazi tvoj metabolizam šećera u krvi- stanja pankreasa i osetljivosti organizma na insulin itd. Test je rudimentaran, i ukoliko neka od "karika" metabolizma škripi, test to i pokaže. Sastoji se od toga da uneseš veću količinu glukoze (tjs dekstroze) kod lekara, nakon čega ti se meri šećer u određenim vremenskim intervalima- prati se koliko brzo će padati.

Na osnovu tog rezultata biće ti jasno da li smeš uzimati dex posle treninga, i što je po meni bitnije- znaćeš ima li pozitivnih/negativnih pomaka u tvom metabolizmu šećera. Ako ima pozitivnog pomaka, ne uzimaj to zdravo za gotovo, već test periodično ponavljaj itd itd...  Javi šta si uradio i šta je lekar rekao!

Van mreže Vladan68

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #629 poslato: Januar 21, 2010, 11:55:50 pre podne »
Hvala na savetu, biće izveštaj.... :)