Mart 29, 2024, 09:02:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 467539 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #795 poslato: Maj 13, 2012, 10:31:33 pre podne »
Dex se ne koristi kao energetski booster...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #796 poslato: Avgust 24, 2012, 12:35:56 pre podne »
Slicna je tema mom pitanju, nisam znao gde da vas davim za ovo :P
Koji preparat moze da se uzme umesto slozenih UH iz npr ovsa, pirinca, itd...
Kao zamena za slozene UH iz hrane?

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30141

jel to to?
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #797 poslato: Avgust 24, 2012, 05:58:54 pre podne »
Slicna je tema mom pitanju, nisam znao gde da vas davim za ovo :P
Koji preparat moze da se uzme umesto slozenih UH iz npr ovsa, pirinca, itd...
Kao zamena za slozene UH iz hrane?

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30141

jel to to?

nema takvog preparata
ovo je prosti UH tj maltodextrin

Van mreže tonitoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #798 poslato: Septembar 12, 2012, 04:45:13 posle podne »
Da ne zapicinje novu temu nego da pitam ovde posto imam nedoumica i kontradiktornih saveta.
Koliko dex/maltodex posle treninga da se konzumira(negde sam citao 1g po kg tezine tela)
Da li konzumirati dex intra-workout(citao sam da se konzumira kad se uzima insulin ali da li treba da se uzima i ako nisi na insulin)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #799 poslato: Septembar 12, 2012, 04:49:19 posle podne »
dextorza 10 gr i malto 10 gr
i da te bog vidi :D

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #800 poslato: Septembar 13, 2012, 07:43:50 pre podne »
Koliko dex/maltodex posle treninga da se konzumira(negde sam citao 1g po kg tezine tela)
ovo 1gr po kg mnogi ali mnogi po teretanama upraznjavaju...kad vidim da uzimaju po 80-90gr secera...i onda sledi prica da dodju kuci i nemogu nista da jedu..nisu gladni....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #801 poslato: Septembar 13, 2012, 09:36:05 pre podne »
mnogo je receno o ovoj temi i neznam cemu vise u opste bilo sta na ovu temu
stvari su jasne
nekada se koristilo i 100 gr (i sam sam jedna od njih) ali nekada se mislilo i da je zemlja ravna ploca
razvoj i napredak sto supelemnt intustrije sto farmakologije je enorman i u skladu sa tim se i pristup celoj prici prilagodjava
a to sto neki zive u 20 st...jbg..to je vec njihov problem

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #802 poslato: Septembar 25, 2012, 08:40:26 posle podne »
Ja obicno kupujem dex u prodavnici zdrave hrane...zanima me dali ona cemu valja(cijena joj je oko 140din) dali se razlikuje od one
kupljene u prodavnici suplimenata.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #803 poslato: Septembar 25, 2012, 10:26:15 posle podne »
dex je dex ako je OK prodavnica.
e sad, ako dobijes beli secer u prahu umesto grozdjanog... :D
zato lepo porucis upakovan, LIMETA bese ako se ne varam i to je to.
a i 140 din je za pola kila jel tako placas?
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #804 poslato: Septembar 25, 2012, 11:30:47 posle podne »
Ne 140 je za 1kg(pakovanje je od kilogram) Ranije kada sam kupovao domaci proizvodjac je bio u pitanju i dex je bio ok,mejutim zadnju turu sto sam kupio pise da je uvezeno iz kine,prvu kesu pio gotovo i da nije slatka a skoro sam poceo drugu totalno druga prica. :/
Upitanju je grozdjani secer...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #805 poslato: Septembar 25, 2012, 11:53:53 posle podne »
naterao si me da idem da trazim moju :D
ALIMENTA
dekstroza monohidrat
zemlja porekla - kina
pakuje ALimenta, Veternik
1kg
ovde kupljena
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30218
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #806 poslato: Septembar 26, 2012, 09:41:22 pre podne »
Ja kupujem u zdravoj hrani duze vreme i do sad nisam imao nikakvih zamerki i placam 150 din za 1kg. Ako je prodavnica proverena, tj. nema losu reputaciju da su poznati da muljaju, onda slobodno kupuj. To sto ces kupiti zapakovan secer, platices 100 din vise jer je zapakovan u kesu i ima nalepnicu da je uvezen. Znaci, ako je prodavnica zdrave hrane sa dobrom reputacijom, nemas brige.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #807 poslato: Septembar 26, 2012, 09:44:29 pre podne »
Ja kupujem u zdravoj hrani duze vreme i do sad nisam imao nikakvih zamerki i placam 150 din za 1kg. Ako je prodavnica proverena, tj. nema losu reputaciju da su poznati da muljaju, onda slobodno kupuj. To sto ces kupiti zapakovan secer, platices 100 din vise jer je zapakovan u kesu i ima nalepnicu da je uvezen. Znaci, ako je prodavnica zdrave hrane sa dobrom reputacijom, nemas brige.

a jel mozes da objasnis kakva je razlika izmedju RIFUZNOG (uvezenog) tj tog kojeg ti kupujes u "zdravoj hrani", grozdjanog secera i onoga koji se uveze u RIFUZI i pakuje u alu pak od 500 gr i 1 kg? I ptvrda kvalitete je sta?

I dali bi hteo da mi kazes koji je to "domaci" grozdjani secer i gde se tacno proizovdi?

I molio bih te da sl put kada odes u "zdravu" hranu,pitas da ti pokazu dzak iz kog vade :provereni" grozdjani secer i procitaj zemlju porekla
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2012, 09:46:13 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #808 poslato: Septembar 26, 2012, 10:04:22 pre podne »
Ne kazem ja da je to domaci secer sto kupujem. Do sada nisam uocio da je secer svaki put kad kupim drugaciji sto znaci da stalno dobijaju jedan isti jer da menjaju, osetio bih po ukusu i pretpostavljam da je i taj secer uvezen kao i ovaj u alu pakovanju samo se prodaje 100 din jeftinije jer ovi iz zdrave hrane donesu u dzaku pa ti sipaju na kg, a ovako kad kupis u alu foliji ti prakticno platis samo to pakovanje koje bacis kad prespes secer u neku teglu tih dodatnih 100 din. Al i mene bas zanima kakav je to secer pa sledeci put kad budem isao da kupim, pitacu ih da mi pokazu deklaraciju sa dzaka. No, ja u tu prodavnicu ne sumnjam jer ima dobru reputaciju, nije prodavnica 2 sa 2 pa ono kao imas tezgu i navali narode. :S Kao sto ne sumnjam u tebe kad kupim nesto da ces da mi podvalis, tako isto imam poverenje i u njih. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #809 poslato: Septembar 26, 2012, 10:12:42 pre podne »
Ne kazem ja da je to domaci secer sto kupujem. Do sada nisam uocio da je secer svaki put kad kupim drugaciji sto znaci da stalno dobijaju jedan isti jer da menjaju, osetio bih po ukusu i pretpostavljam da je i taj secer uvezen kao i ovaj u alu pakovanju samo se prodaje 100 din jeftinije jer ovi iz zdrave hrane donesu u dzaku pa ti sipaju na kg, a ovako kad kupis u alu foliji ti prakticno platis samo to pakovanje koje bacis kad prespes secer u neku teglu tih dodatnih 100 din. Al i mene bas zanima kakav je to secer pa sledeci put kad budem isao da kupim, pitacu ih da mi pokazu deklaraciju sa dzaka. No, ja u tu prodavnicu ne sumnjam jer ima dobru reputaciju, nije prodavnica 2 sa 2 pa ono kao imas tezgu i navali narode. :S Kao sto ne sumnjam u tebe kad kupim nesto da ces da mi podvalis, tako isto imam poverenje i u njih. ;)

nisi ti mene razumeo a sam sebi si dao odgovor kao i ovom momku gore
dakle
jedina razlika je u tome sto ga OVI pakuju a ovi prodaju na kg
a o reputaciji i ostalim stvarima-radije ne bih..ako se slazes naravno.