April 16, 2024, 07:44:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 469317 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #840 poslato: Maj 04, 2013, 07:25:01 pre podne »
da pises sa malo manje konfuzije mnogo bi ti bilo lakse odgovriti
to sto ti dizes "tesko" u teretani nema apsolutno nikakve veze sa tim sto dobijas kg
jer se kg dobijaju od HRANE a ne od treninga
dakle
mozes da treniras kako god hoces,ako ti je ishrana podredjena cilju ,tu ce biti i rezultati
tako i ovo
bcaa su amino kisleline koje sluzi u prevenciji tj sprecavanju katabolzima
ukokoliko si u mogucnosti uzimaj ih 10 gr pred svaku fizicku aktivno bilo da je to teretana ili trcanje
glutamin TI NECE dati snagu za trcanje jer je glutamin JEDNA IZOLOVANA AMINO KISELINA i nista vise a najmanje sluzi za "davanje snage"
inace
te tablete amino kisliena koje imas-okrenes kutiju i procitas-SVE TI PISE
1 tbl=1 gr
posto ti treba 20 gr AK u toku dana,verujam da ti nece biti tesko da ukapiras koliko ti tableta treba

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #841 poslato: Maj 04, 2013, 11:12:03 pre podne »
da pises sa malo manje konfuzije mnogo bi ti bilo lakse odgovriti
to sto ti dizes "tesko" u teretani nema apsolutno nikakve veze sa tim sto dobijas kg
jer se kg dobijaju od HRANE a ne od treninga
dakle
mozes da treniras kako god hoces,ako ti je ishrana podredjena cilju ,tu ce biti i rezultati
tako i ovo
bcaa su amino kisleline koje sluzi u prevenciji tj sprecavanju katabolzima
ukokoliko si u mogucnosti uzimaj ih 10 gr pred svaku fizicku aktivno bilo da je to teretana ili trcanje
glutamin TI NECE dati snagu za trcanje jer je glutamin JEDNA IZOLOVANA AMINO KISELINA i nista vise a najmanje sluzi za "davanje snage"
inace
te tablete amino kisliena koje imas-okrenes kutiju i procitas-SVE TI PISE
1 tbl=1 gr
posto ti treba 20 gr AK u toku dana,verujam da ti nece biti tesko da ukapiras koliko ti tableta treba

dobro razumeo sam, a bcaa nezamenjuju obicne aminokiseline? i dali bi bio bolje da uzmem onda neki protein umesto aminoa i bcaa ili samo umesto amnikiselina? npr mislio sam na biotechov power pro 80%protein za pocetak,dali bi mi se isplatio sto se tice proteina ili neki drugi, znam da je dymatize dobar ali ja sam mislio jer sam pocetnik dali bi mi bio dobar za pocetak, ako ne uredu samo me interesuje? hvala unapred pozzdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #842 poslato: Maj 04, 2013, 11:20:17 pre podne »
gledaj sada sta si pitao

Citat
i dali bi bio bolje da uzmem onda neki protein umesto aminoa i bcaa ili samo umesto amnikiselina

Citat
a bcaa nezamenjuju obicne aminokiseline

a koje su to "obicne" a koje "neobicne" amino kiseline

Citat
npr mislio sam na biotechov power pro 80%protein za pocetak,dali bi mi se isplatio sto se tice proteina ili neki drugi, znam da je dymatize dobar ali ja sam mislio jer sam pocetnik

zar mislis da postoje proteni za pocetnike,srednje iskusne i napredne vezbace?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #843 poslato: Maj 04, 2013, 11:28:02 pre podne »
Tebi je whey osnova,na njemu gradis ostalu suplementaciju. Whey ti je na prvom mestu,pa tek onda ostalo...
BCAA I Glutamin su ti itekako pozeljni na dijetama,buduci da te stite od katabolizma.
Sagorevac mozes da uzmes kasnije, kad dijeta prestane da sljaka,kako bi pogurao stvari.
Whey,BCAA,Glutamin,uzmes to i na konju si.
I valjda si svestan da je ishrana krucijalna.Bez dobre ishrane,suplementi ti ne znace puno...

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #844 poslato: Maj 04, 2013, 11:49:18 pre podne »
Tebi je whey osnova,na njemu gradis ostalu suplementaciju. Whey ti je na prvom mestu,pa tek onda ostalo...
BCAA I Glutamin su ti itekako pozeljni na dijetama,buduci da te stite od katabolizma.
Sagorevac mozes da uzmes kasnije, kad dijeta prestane da sljaka,kako bi pogurao stvari.
Whey,BCAA,Glutamin,uzmes to i na konju si.
I valjda si svestan da je ishrana krucijalna.Bez dobre ishrane,suplementi ti ne znace puno...

pa ovako pitam za taj biotech power pro protein jer sam nasao 4kg za 5500dinara, a pitam dali je dobar dali je neko probao, pitam samo zato sto sam video na dosta mesta da svi kazu da biotech nije nesto sto se tice firme,a posto ste vi rekli da mi treba 20gr aminokiselina dnevno ili 20tableta, zato sam bio pitao , jer ja nemam pare da dam 12000 ili tako neku sumu samo za protein,a one proteine od 900gr to je jako skupo barem po meni, mada nasao sam od dymatize elite xt 2kg za 4000din, zato sam pitao dali je neko nekada pio taj biotech i koja je razlika izmedju ostaih proteina?

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #845 poslato: Maj 04, 2013, 12:09:34 posle podne »
pa ovako pitam za taj biotech power pro protein jer sam nasao 4kg za 5500dinara, a pitam dali je dobar dali je neko probao, pitam samo zato sto sam video na dosta mesta da svi kazu da biotech nije nesto sto se tice firme,a posto ste vi rekli da mi treba 20gr aminokiselina dnevno ili 20tableta, zato sam bio pitao , jer ja nemam pare da dam 12000 ili tako neku sumu samo za protein,a one proteine od 900gr to je jako skupo barem po meni, mada nasao sam od dymatize elite xt 2kg za 4000din, zato sam pitao dali je neko nekada pio taj biotech i koja je razlika izmedju ostaih proteina?

Baš jeftino za protein.Nikad ga nisam koristio.Pogledaj obavezno sastav na biotechovom sajtu.

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #846 poslato: Maj 04, 2013, 01:34:21 posle podne »
pa ovako nasao sam isti je sastav na biotechovom sajtu i tamo gde samnasao da ima da e kupi, ali neznam dali sme da se posalje link ovde sa kpa samo da mi kazete vase misljenje za njega?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #847 poslato: Maj 04, 2013, 01:58:17 posle podne »
Tebi je whey osnova,na njemu gradis ostalu suplementaciju. Whey ti je na prvom mestu,pa tek onda ostalo...
BCAA I Glutamin su ti itekako pozeljni na dijetama,buduci da te stite od katabolizma.
Sagorevac mozes da uzmes kasnije, kad dijeta prestane da sljaka,kako bi pogurao stvari.
Whey,BCAA,Glutamin,uzmes to i na konju si.
I valjda si svestan da je ishrana krucijalna.Bez dobre ishrane,suplementi ti ne znace puno...

pa ovako pitam za taj biotech power pro protein jer sam nasao 4kg za 5500dinara, a pitam dali je dobar dali je neko probao, pitam samo zato sto sam video na dosta mesta da svi kazu da biotech nije nesto sto se tice firme,a posto ste vi rekli da mi treba 20gr aminokiselina dnevno ili 20tableta, zato sam bio pitao , jer ja nemam pare da dam 12000 ili tako neku sumu samo za protein,a one proteine od 900gr to je jako skupo barem po meni, mada nasao sam od dymatize elite xt 2kg za 4000din, zato sam pitao dali je neko nekada pio taj biotech i koja je razlika izmedju ostaih proteina?

MESAVINA KALCIJUM KAZEINATA I PROTEINA SOJE
mislim da sam sve rekao...

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #848 poslato: Maj 04, 2013, 03:39:47 posle podne »
Tebi je whey osnova,na njemu gradis ostalu suplementaciju. Whey ti je na prvom mestu,pa tek onda ostalo...
BCAA I Glutamin su ti itekako pozeljni na dijetama,buduci da te stite od katabolizma.
Sagorevac mozes da uzmes kasnije, kad dijeta prestane da sljaka,kako bi pogurao stvari.
Whey,BCAA,Glutamin,uzmes to i na konju si.
I valjda si svestan da je ishrana krucijalna.Bez dobre ishrane,suplementi ti ne znace puno...

pa ovako pitam za taj biotech power pro protein jer sam nasao 4kg za 5500dinara, a pitam dali je dobar dali je neko probao, pitam samo zato sto sam video na dosta mesta da svi kazu da biotech nije nesto sto se tice firme,a posto ste vi rekli da mi treba 20gr aminokiselina dnevno ili 20tableta, zato sam bio pitao , jer ja nemam pare da dam 12000 ili tako neku sumu samo za protein,a one proteine od 900gr to je jako skupo barem po meni, mada nasao sam od dymatize elite xt 2kg za 4000din, zato sam pitao dali je neko nekada pio taj biotech i koja je razlika izmedju ostaih proteina?

MESAVINA KALCIJUM KAZEINATA I PROTEINA SOJE
mislim da sam sve rekao...

oke znaci da je whey mnogo bolji od ovoga, ali onda me samo zanima npr od scietec nutritiona pro mix ili casein complex ili soy pro, msm nisu jeftini ,znam ja to da ovaj biotechov nemoze da se uporedi sa cistom wheyom. Dali bi mogli da mi kazete koji protein je dobar,pakovanje od 2 kg ili 2,3 kg a da nije cena nesto mnogo preterana? ili neki scietekov protein onaj professional kakav je ili neko misljenje da date za dymatize elite xt?,ovaj sam nasao za 4000 2kg
i izvinjavam se ako sam dosadan ali zelim da znam ,zanima me pozzdrav i hvala unapred

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #849 poslato: Maj 04, 2013, 05:03:40 posle podne »
Tema je DEKSTROZA!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #850 poslato: Maj 04, 2013, 10:44:15 posle podne »
oke znaci da je whey mnogo bolji od ovoga, ali onda me samo zanima npr od scietec nutritiona pro mix ili casein complex ili soy pro, msm nisu jeftini ,znam ja to da ovaj biotechov nemoze da se uporedi sa cistom wheyom. Dali bi mogli da mi kazete koji protein je dobar,pakovanje od 2 kg ili 2,3 kg a da nije cena nesto mnogo preterana? ili neki scietekov protein onaj professional kakav je ili neko misljenje da date za dymatize elite xt?,ovaj sam nasao za 4000 2kg
i izvinjavam se ako sam dosadan ali zelim da znam ,zanima me pozzdrav i hvala unapred

Gleda se sastav, a koliko se da primetiti, tebi nije bas skroz jasno sta dobar whey treba da sadrzi tako da lepo uzmes ovaj i ne vodis brigu:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30244

Posto je ovo tema o dekstrozi, mislim da bi bilo lepo da pitanja koja budes hteo ubuduce da postavljas u vezi wheya pises u drugoj temi koja ima veze sa wheyom ili da otvoris novu temu.

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #851 poslato: Maj 05, 2013, 12:07:08 posle podne »
oke znaci da je whey mnogo bolji od ovoga, ali onda me samo zanima npr od scietec nutritiona pro mix ili casein complex ili soy pro, msm nisu jeftini ,znam ja to da ovaj biotechov nemoze da se uporedi sa cistom wheyom. Dali bi mogli da mi kazete koji protein je dobar,pakovanje od 2 kg ili 2,3 kg a da nije cena nesto mnogo preterana? ili neki scietekov protein onaj professional kakav je ili neko misljenje da date za dymatize elite xt?,ovaj sam nasao za 4000 2kg
i izvinjavam se ako sam dosadan ali zelim da znam ,zanima me pozzdrav i hvala unapred

Gleda se sastav, a koliko se da primetiti, tebi nije bas skroz jasno sta dobar whey treba da sadrzi tako da lepo uzmes ovaj i ne vodis brigu:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30244

Posto je ovo tema o dekstrozi, mislim da bi bilo lepo da pitanja koja budes hteo ubuduce da postavljas u vezi wheya pises u drugoj temi koja ima veze sa wheyom ili da otvoris novu temu.
ok , dobro hvala

Van mreže muhamed111

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #852 poslato: Avgust 26, 2014, 11:36:20 posle podne »
Ovako tem je "stara"  ali da ne otvaram novu posto su mi rekli da ne pretrpavam temam forum
Interesuje me dali se dekstroza pije uz kreatin i dali je to ok?
I dali valja tako piti kreatin i dekstrozu

Van mreže muhamed111

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #853 poslato: Avgust 27, 2014, 12:04:14 pre podne »
Ako da i kolko dekstroze da stavim sa jednom mijericom kreatina :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #854 poslato: Avgust 27, 2014, 12:09:33 pre podne »
Dekstroza jedino u PWM-u,sa whey proteinom,kreatinom itd... 20-ak g je dovoljno...
Nemas potrebe za dekstrozom osim tada...