April 19, 2024, 04:41:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 469567 puta)

Van mreže Hitman007

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #360 poslato: Mart 28, 2007, 11:21:34 posle podne »
I koji je krajnji zakljucak. Koliika je idealna doza proteina i dekstroze u pwm-u?

Spartak

  • Gost
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #361 poslato: Mart 29, 2007, 12:17:33 pre podne »
dex 0.8g po kg a protein minimu 40g.Najbolje bi bilo i vise ali nema se...:)

Spartak

  • Gost
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #362 poslato: Mart 29, 2007, 12:20:28 pre podne »
Pa kako sad, nizak je a naglo pada posle 20-30min.

Spori šećeri poput maltodekstrina i vitarga se koriste zbog jednostavnosti, umutiš - popiješ i zaboraviš. Glukoza- dekstroza se pijucka i na taj način se imitara spori šećer, ali se one ne vari već apsorbuje. Što kao ne opterećuje digestivni sistem, da li je to bolje, nije dokazano. Pro unose insulin zato što je tada najveća osetljivost na njega i samim tim pozitivni efekti od njega maksimalni a ujedno on je jak antagonnist katabolnih hormona. Forumaši ne treba da pomisle da je dobro unošenje insulina, umesto njega uzimajte imitatore kao taurin, "chromium picolinate",...
ti si pobrkao neke stvari koliko mi se cini?dex da imitira prosti secer?bullsh

Windovs traje dva sata, ali ako ne unesete pwm u prvih 15-30 min posle pravog treninga ne mogu se sprečiti neželjeni efekti katabolinih hormona na mišićno tkivo, znači korak nazad.

Forumaši nisu profesionalci.. Svi anabolici, a pro ih koriste, a naročito GH stimulše sintezu glikogena tako da nema šanse da deks ide u mast... I još pomisli na tvoj trening i tvoju mišićnu masu koliko gliklogena možeš da deponuješ, i još pomoćna sredstva..

Ne govorim da se neko smara sa napitkom sat vremena, zato i manje deksa i više wheya, nego čisto odakle je sve krenulo. Pokušaću da iščeprkam studiju...

E da... glikogen se formira ( sintetiše - glikogen sintetaza) i ....

Spartak

  • Gost
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #363 poslato: Mart 29, 2007, 12:21:49 pre podne »
ti si pobrkao neke stvari,kako moze dex da imitira spori secer?kako to SECER moze biti spor uostalom :))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #364 poslato: Mart 29, 2007, 10:11:22 pre podne »
@pedja
znaci li da onda ako nam se desi da prekoracimo tih 20-30 min, da nema svrhe uzimati pwm? da uzmemo cvrsu hramu , ili...? recimo da ako neko zakasni 40 min posle treninga da uzme sejk-bolje da ne uzima?
..neznam iz kog razloga je problem poneti sejker sa sobom..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #365 poslato: Mart 29, 2007, 10:24:16 pre podne »
Pa kako sad, nizak je a naglo pada posle 20-30min.

Spori šećeri poput maltodekstrina i vitarga se koriste zbog jednostavnosti, umutiš - popiješ i zaboraviš. Glukoza- dekstroza se pijucka i na taj način se imitara spori šećer, ali se one ne vari već apsorbuje. Što kao ne opterećuje digestivni sistem, da li je to bolje, nije dokazano. Pro unose insulin zato što je tada najveća osetljivost na njega i samim tim pozitivni efekti od njega maksimalni a ujedno on je jak antagonnist katabolnih hormona. Forumaši ne treba da pomisle da je dobro unošenje insulina, umesto njega uzimajte imitatore kao taurin, "chromium picolinate",...

Windovs traje dva sata, ali ako ne unesete pwm u prvih 15-30 min posle pravog treninga ne mogu se sprečiti neželjeni efekti katabolinih hormona na mišićno tkivo, znači korak nazad.

Forumaši nisu profesionalci.. Svi anabolici, a pro ih koriste, a naročito GH stimulše sintezu glikogena tako da nema šanse da deks ide u mast... I još pomisli na tvoj trening i tvoju mišićnu masu koliko gliklogena možeš da deponuješ, i još pomoćna sredstva..

Ne govorim da se neko smara sa napitkom sat vremena, zato i manje deksa i više wheya, nego čisto odakle je sve krenulo. Pokušaću da iščeprkam studiju...

E da... glikogen se formira ( sintetiše - glikogen sintetaza) i ....
..

gle priajtelju..ti ocigledno mnogo citas studija i doslo je do prlicne konfuzije...neke stvari su tacne a neke nemaju veze sa nicim...

dakle..ovde ne pricamo o pro ili amaterima..ja sam spomenuo pro samo kao primer sta bi insulin trebalo da radi..

DAKLE..KLJUCNA REC..INSULIN...

iritacijom pankreasa na bilo koji nacin..u ovomm slucaju prostim secerima....od kojih su nabolji vitargo,riboza,malodex i dextroza i sve su to brzi seceri...dakle..ja neznam i nemam pojma gde si ti rpocitao da je vitargo spori secer.i kao sto je neko u opste pitao...sta je spori secer u opste..ali to vl;jda jedino ti znas..

dalje...

nakon irtiranja pankresa luci se visak insulina i taj winodws traje max 10-20 min...NE VISE..kao sto ti navodis...i enma tu mnogo filozofije..

ili da uprostimo..jednom si na silu otvrio prozore..i tada je prilika da u kucu nabcas sve sto je dobro jer ti ce prozri veoma brzo da budu zatvreni..citaj..10-20 minuta nakon nasilnog otvaranja..

i nema tu nikakvog pijuckanja..tebi mozda godi da se sladis posle treninga jer si mozda sladokusac i ljubitelj slatkog pa ti to predstavlja idelan razlog za sporo pijucakanje....

to sto ja unosim u sebe i dali krostim gh i aas to nema nikakve veze...

i ja i ti mozemo da iscripo glik depoe do iste granice i mere..

e sada to samo ovisi koliko ti znas dalje o prehrani i sta ovisi i kako se prazen glik depoi i zasto bi to neko u ospte radio..to je vec drugi padez./.

jer..ako ti nazdres se rize 20 min pre treninga i zacinis sa bionzitom i bananom naravno da ti svoje glik depoe neces isprazniti ni pomocu nikakvih trkiova na treningu i na to jos onda nbacis dextrozu i da korsitis tone aas i gh visak ce da se pretopvri u salo...to je stvar lokgike a ne upotrebe nekih sredstava kako ti anvodis.

ali kao sto rekoh..nemam nameru da ulazim u dublju raspravu jer ocigledno si dosao do nekog nivoa znanja i trebalo bi da nastavis dalje..jer nije to bas dovljno za celu pricu.....

e da..i glikogen se ne formira...jer ako hoces.opnda mi obajsni na koji nacin se to formiraju onda glikogenski depoe danima u napred....jeduci priinac...ili kako vec..

glikogenski depoe postoji kod svake osobe ili individue..i tu nema formiranja...oni su tu....mogu da si isprazne i da se napune...a to nema veze sa formiranjem...

formira mozes neciju psihu i karaketr dok je mali....glik depoe ne mozes..oni postoje do samog rodjenja...

i opet ponavljam..pusti ti moj trening.....

ja ti pricam o tome da radim sa ljudimaod kojih se niko en takmici iti ih to zanima....

sistem i prnicipi su isti...postoje samo nijanse...

Van mreže LegendWanted

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #366 poslato: April 08, 2007, 10:14:27 posle podne »
Pa kako sad, nizak je a naglo pada posle 20-30min.

Spori šećeri poput maltodekstrina i vitarga se koriste zbog jednostavnosti, umutiš - popiješ i zaboraviš. Glukoza- dekstroza se pijucka i na taj način se imitara spori šećer, ali se one ne vari već apsorbuje. Što kao ne opterećuje digestivni sistem, da li je to bolje, nije dokazano. Pro unose insulin zato što je tada najveća osetljivost na njega i samim tim pozitivni efekti od njega maksimalni a ujedno on je jak antagonnist katabolnih hormona. Forumaši ne treba da pomisle da je dobro unošenje insulina, umesto njega uzimajte imitatore kao taurin, "chromium picolinate",...

Windovs traje dva sata, ali ako ne unesete pwm u prvih 15-30 min posle pravog treninga ne mogu se sprečiti neželjeni efekti katabolinih hormona na mišićno tkivo, znači korak nazad.

Forumaši nisu profesionalci.. Svi anabolici, a pro ih koriste, a naročito GH stimulše sintezu glikogena tako da nema šanse da deks ide u mast... I još pomisli na tvoj trening i tvoju mišićnu masu koliko gliklogena možeš da deponuješ, i još pomoćna sredstva..

Ne govorim da se neko smara sa napitkom sat vremena, zato i manje deksa i više wheya, nego čisto odakle je sve krenulo. Pokušaću da iščeprkam studiju...

E da... glikogen se formira ( sintetiše - glikogen sintetaza) i ....
..

gle priajtelju..ti ocigledno mnogo citas studija i doslo je do prlicne konfuzije...neke stvari su tacne a neke nemaju veze sa nicim...

dakle..ovde ne pricamo o pro ili amaterima..ja sam spomenuo pro samo kao primer sta bi insulin trebalo da radi..

DAKLE..KLJUCNA REC..INSULIN...

iritacijom pankreasa na bilo koji nacin..u ovomm slucaju prostim secerima....od kojih su nabolji vitargo,riboza,malodex i dextroza i sve su to brzi seceri...dakle..ja neznam i nemam pojma gde si ti rpocitao da je vitargo spori secer.i kao sto je neko u opste pitao...sta je spori secer u opste..ali to vl;jda jedino ti znas..

dalje...

nakon irtiranja pankresa luci se visak insulina i taj winodws traje max 10-20 min...NE VISE..kao sto ti navodis...i enma tu mnogo filozofije..

ili da uprostimo..jednom si na silu otvrio prozore..i tada je prilika da u kucu nabcas sve sto je dobro jer ti ce prozri veoma brzo da budu zatvreni..citaj..10-20 minuta nakon nasilnog otvaranja..

i nema tu nikakvog pijuckanja..tebi mozda godi da se sladis posle treninga jer si mozda sladokusac i ljubitelj slatkog pa ti to predstavlja idelan razlog za sporo pijucakanje....

to sto ja unosim u sebe i dali krostim gh i aas to nema nikakve veze...

i ja i ti mozemo da iscripo glik depoe do iste granice i mere..

e sada to samo ovisi koliko ti znas dalje o prehrani i sta ovisi i kako se prazen glik depoi i zasto bi to neko u ospte radio..to je vec drugi padez./.

jer..ako ti nazdres se rize 20 min pre treninga i zacinis sa bionzitom i bananom naravno da ti svoje glik depoe neces isprazniti ni pomocu nikakvih trkiova na treningu i na to jos onda nbacis dextrozu i da korsitis tone aas i gh visak ce da se pretopvri u salo...to je stvar lokgike a ne upotrebe nekih sredstava kako ti anvodis.

ali kao sto rekoh..nemam nameru da ulazim u dublju raspravu jer ocigledno si dosao do nekog nivoa znanja i trebalo bi da nastavis dalje..jer nije to bas dovljno za celu pricu.....

e da..i glikogen se ne formira...jer ako hoces.opnda mi obajsni na koji nacin se to formiraju onda glikogenski depoe danima u napred....jeduci priinac...ili kako vec..

glikogenski depoe postoji kod svake osobe ili individue..i tu nema formiranja...oni su tu....mogu da si isprazne i da se napune...a to nema veze sa formiranjem...

formira mozes neciju psihu i karaketr dok je mali....glik depoe ne mozes..oni postoje do samog rodjenja...

i opet ponavljam..pusti ti moj trening.....

ja ti pricam o tome da radim sa ljudimaod kojih se niko en takmici iti ih to zanima....

sistem i prnicipi su isti...postoje samo nijanse...

SVAKA CAST!!!!!

Van mreže cvetic

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #367 poslato: April 28, 2007, 10:01:15 posle podne »
kada,kako koristiti DEKSROZU  i u kojim kolicinama

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #368 poslato: April 28, 2007, 10:02:17 posle podne »
Ti definitivno ne volis da citas....
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #369 poslato: April 28, 2007, 10:07:31 posle podne »
DEX je grozdjani secer, izvor energije, znacajan za coveka. Uglavnom se koristi nakon treninga za povratak izgubljene energije i sprecavanje razgradnje misicnog tkiva.


Sledeci put da hoces da nesto napises kreni da citas od prve stranice i lagano ulazi u istoriju rasprave.  :x :lol: 8)
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #370 poslato: Maj 06, 2007, 12:44:45 pre podne »
Nemojte mi zameriti ako se na prethodnim stranicama pricalo o tome. Tada me nije zanimalo jer nisam radio definiciju pa sam zaboravio. Znaci da li i kolko dex da unosim kada sam na definiciji?

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #371 poslato: Maj 06, 2007, 12:47:40 pre podne »
Nemojte mi zameriti ako se na prethodnim stranicama pricalo o tome. Tada me nije zanimalo jer nisam radio definiciju pa sam zaboravio. Znaci da li i kolko dex da unosim kada sam na definiciji?
Da koristi je i u definicji, tj. uvijek je koristi ako nemaš bolji preparat, to se ne računa u ukupnu količinu UH, dakle samo naprijed!

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #372 poslato: Maj 06, 2007, 12:54:33 pre podne »
ja sam u masi unosio oko 50-70g. Kolko sada da unosim? Isto ili ipak malo manje? Nece se odraziti na stomak?

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #373 poslato: Maj 06, 2007, 12:57:09 pre podne »
ja sam u masi unosio oko 50-70g. Kolko sada da unosim? Isto ili ipak malo manje? Nece se odraziti na stomak?

Nece se odrazit na stomak ako ti je ostala prehrana ok!!! Kad je tžei trening 70, kad je laganiji 50 i samo kombiniraj, Koliko imaš kg kad unosiš toliko?

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #374 poslato: Maj 06, 2007, 01:23:31 pre podne »
Hvala na odgovoru.
Jel unosim malo? Sada imam 89 ipo. Imao sam 93kg.