April 26, 2024, 12:15:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ivković spreman za dogovor sa KSS  (Pročitano 1782 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Ivković spreman za dogovor sa KSS
« poslato: Oktobar 12, 2007, 05:35:11 posle podne »
Proslavljeni košarkaški trener Dušan Ivković spreman je da preuzme košarkašku reprezentaciju Srbije, ali demantuje da je o tome razgovarao sa bilo kim iz Košarkaškog saveza. Ivković je za B92 izjavio da ga je začudilo pisanje pojedinih beogradskih medija, koji su mu već "poverili" selektorsku ulogu, ali je dodao da je spreman da preuzme odgovornost ako bude pozvan iz Saveza.

"Više puta sam ovih dana ponavljao da sam imao veoma kvalitetan razgovor sa članovima komisije", rekao je Ivković za B92. "Nisam im rekao ništa novo".

Iako je više od decenije radio u inostranim klubovima Ivković je sve vreme bio prisutan u našoj košarkaškoj organizaciji i član je nekoliko tela u okviru Saveza.

"Ja sam i sad član skupštine KS Srbije i član UO Udruženja trenera. Uvek sam želeo i bio spreman, to pitanje se nikad nije ni postavljalo, uvek sam spreman da pomognem".

Jugoslovenska košarka je 80-ih bila u krizi, a kada je na klupu državnog tima seo Ivković, medalje su ponovo počele da se ređaju. Zato njemu ovo ne bi bila nova situacija.

"Mi po pitanju selektora ili bilo kakvih konkretnih zaduženja uopšte nismo razgovarali. Ja sam iskazao određenu spremnost, prema tome sve je stvar dogovora. Ipak, nama je sada potreban timski rad, pa u skladu sa tim i timska odgovornost. U takvim okolnostima ja bih bio raspoložen za to".

U međuvremenu nije bilo novih momenata u komunikaciji na relaciji Savez – Ivković.

"Da li će biti nešto novo ili konkretno ne znam. I mene samog je začudila informacija koja se pojavila u novinama".

Ivković je za B92 potvrdio da u narednom periodu neće preuzeti nijedan klub.

"Protivno je mojim principima da uzimam ekipu u toku sezone. Sad, čuda su moguća, ali za sada ne planiram da ove sezone treniram nijedan klub".

Dušan Ivković je sa reprezentacijom SFRJ na poslednja tri velika takmičenja (Zagreb 1989, Buenos Ajres 1990, Rim 1991) glatko osvajao zlatne medalje, a zatim je taj uspeh ponovio u Atini 1995, kada je kao asistenta za ulogu selektora pripremio Željka Obradovića. Pre i posle tih titula osvojio je srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Seulu i Atlanti.

Krajem devedesetih on je predvodio Olimpijakos, sa kojim je 1997. stigao do evropske titule, a godinama je radio u Moskvi, najpre na klupi CSKA, a zatim i gradskog rivala Dinama.

Kao trener debitant osvojio je sa Partizanom titulu, kup i Kup Radivoja Koraća, a u karijeri osvojio je jedno grčko (Olimpijakos) i tri ruska prvenstva (CSKA), tri grčka kupa (dva AEK, jedan Olimpijakos) i jedan ruski kup (CSKA), još jedan Kup Koraća (PAOK), Kup Saporta (AEK) i ULEB kup (Dinamo).

izvor: B92


Konacno jedna dobra vest :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ivković spreman za dogovor sa KSS
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2007, 06:11:42 posle podne »
opa

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Ivković spreman za dogovor sa KSS
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2007, 07:41:37 posle podne »
Izgleda da krece nabolje! :D :D :D

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ivković spreman za dogovor sa KSS
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2007, 07:45:28 posle podne »
Vjerujem da bi njegovim dovodjenjem srpska kosarka se vrlo brzo vratila na puteve stare slave!

Dobar info Sasa!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ivković spreman za dogovor sa KSS
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2007, 10:02:52 pre podne »
valjda ce mo uspeti da pobedimo madagaskar na panpacifickim igrama