April 27, 2024, 11:06:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: /ne/kompetentnost nasih sudija!  (Pročitano 14290 puta)

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 17, 2007, 10:24:51 posle podne »
necu dalje postovati na ovu temu jer  mislim da ce to biti cisto gubljenje vremena...
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2007, 10:29:29 posle podne goran gajic »
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 17, 2007, 11:58:25 posle podne »
necu dalje postovati na ovu temu jer  mislim da ce to biti cisto gubljenje vremena...

Slazem se sa tobom, gubljenje vremena, necemo vise o tome.

Nisam zeleo ni najmanje da te uvredim ali hteo sam da te obavestim o necemu sto ocigledno nisi znao sta je bilo tada a za to si ti najmanje kriv.

Najvise mrzim ljude koji  titraju i hvale do besvesti a ne misle tako. Takvih ima svuda oko nas. Na svakom takmicenju vidjam ljude koji kad se vide ne mogu da se ispricaju od srece a ovamo j... majku jedan drugom i ogovaraju. Ma muka mi je od toga.

Sto se sudija tice, koja god postava da se sastavi uvek ce da bude nezadovoljnih.

Evo voleo bih da mi clanovi foruma i takmicari sastavimo ''idealnu'' petorku sudija.

 

ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 18, 2007, 12:37:12 pre podne »
nisi me uvredio uopste ...svako ima pravo na svoje misljenje ali ponekad je tesko ostati nepristrasan ...U mom slucaju u vise navrata sam imao svojih takmicara na bini a ja sam bio jedan od sudija i NIKAD nisam ni pomislio da im dam nezasluzen plasman...uvek su se moje ocene u potpunosti poklapale sa ocenama ostalih sudija...
    hmmm dobra ideja da cujemo misljenja forumasa o idealnoj petorki sudija......
    ja bih za sudije voleo da vidim iskusne takmicare....recimo zorana vejica , igora milanovica ,pedju petrovica, zatim recimo  nenada vuckovica....zorana i branislavu jovanovic  nek  mi ne zameri neko koga sam nisam naveo ali oni su mi prvi pali na pamet a vecina njih  sam vec video za sudijskim stolom....
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 18, 2007, 06:04:38 pre podne »
Citat
Za Privulovica kao apsolutnog  iz Bora iskreno nemam blage veze. Stvarno se ne secam.

Od sudija se secam Jevremovica i  Paunovica iz Bora.

Za Blekija si pogresio, nije sudio takmicenje.

Za sudjenja na medjunarodnim takmicenjima znam da je sudio ko god se prijavio tamo od nasih I nikada nikoga nisu odbili. Da treba nas delegat da zna Engleski jezik, treba sigurno. Mada to i nema neke veze sa sudjenjem, ali OK treba da zna.

Znas i sam Pedja kako su nase sudije dobijale licencu za sudjenje. To je vec greska IFBB-a a ne nasa.

Iskreno, navise bih voleo da sastav nasih sudija bude od nasih sampiona.

I kao sto rece Manimal, vodimo pricu na normalan i civilizovan nacin. Nemam nameru bilo kome da se zameram a narocito ne sa ''starim'' i iskusnim BB sportistima. Istu hranu jedemo mnogo godina i mozemo da se slazemo ili ne slazemo u misljenjima, nikako da se zameramo.

1.pa ne secas se jel ne zlis da se setis..nije bitno..

2.ilic,paunovic,jevremovic,bojovic,stojic

3.yeah..right 8)

4.na kojim medjunarodnim covece??...na blakasnkom i mediteranskom??..nije bitno da sudija zna engleski??..PA STA JE OVO...DALI SI TI SVESTAN...i to KADA SUDI....pa jel znas sta se desilo u zgrebu u kategoriji -100kg??

znasti jako dobro..znas..ali branis stojica..pa bre ljudi su lepo na JUDGE MEETINGU objasnili da momak koji je sam u aktegoriji preko 100 kg da ne izlazi sam ce da nastupi u kategoriji -100kg ali da se nejgov palsamn ne racuna vec onak ko bude 2 u toj aktegoriji je u stvari prvi jer je onaj egipcan van kategorije....

i sta se desilo..marko je bio 4..tj u stvari bio je 3...i onda je nastla potrga za srbima gde je stoka kada je lepo receno sta se radi..marko nije bio tamo..nije mogao da zna..a stojic je otresao glavom kao paun..jes..jes ..jes...steta sto SANTOHA ne prica sprski...a i onda bi bilo pitanje dali bi se razumeli jer ima jako mnogo znaimljvih stvari u zg da se vidi....

sta pricas ti covece..cuj ovo...ne mora sduija da zna enelgski...e pa zato ijesmo tu gde jesmo..

ja jako dobro znam kako se dobija licneca za sudjenje...zasto je to greksa IFBB..pa mora da se polaze.

a greska je anseg savea so biderka sip-ka ne dozvljava nikome da polaze...to nije greska IFBB nego greska naseg saaveza...

a ti jakod obro znas kako su se kod nas delile sudijkse knjizice za vreme nenada!!!!

oept mi nije jasno KAKO MOZES DA PRICAS OVAKVE GLUPOSTI..

ako je neko sampion..to ne mora da znaci odmah po sistemu atumatizma da ce da bude dobar sudija..to je stvar mentalnog sklopa u glavi...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 18, 2007, 06:10:07 pre podne »
Najvise mrzim ljude koji  titraju i hvale do besvesti a ne misle tako. Takvih ima svuda oko nas. Na svakom takmicenju vidjam ljude koji kad se vide ne mogu da se ispricaju od srece a ovamo j... majku jedan drugom i ogovaraju. Ma muka mi je od toga.

ovde verovatno aludrias na mene....

ja u ospte ne pucam od srece kada vidim nekoga ko mi ide na kurac..cak sto vise..prilicno ga ignorisem i ne zlism bilo sta da sa njim imas.

ti ako smtras da je SRANJE po nekome biti kluturan i pruziti ruku..to je onda tvoj problem....jer ako ti meni pruzis ruku..to ne mora da znaci da ti imas dobro misljenje o meni :lol: :lol: :lol:..ali si mi je pruzio.....

zasto bih ja nekoga hvlaio???

pa covece jel ti vidis sta sam ja pisao ovde za mihajlivca...i jel sam u backstageu rekao da ce da ubije stanka..to su mnogi potvrdili..kada sam video stanka..rpica se promenila..

i sad aodgovrno kazem da je stanko trebalo da pobedi..

gde ti ovde vidis prolbem i uvlcanje u guzicu nekome??

u stvari..ja neznam kakav ti imas problem samnom..ocigledno te nesto jako muci..

bilo bi ti dobro da istrese dusu i da krenes fino javno da kazes sta mislis..pa da to zavrsimo....

jer ovih zadnji nekoliko postova si ocigledno pisao u nekom trasnu koji je vodio do ocaja...neznam sta te je povuklo do toga da pises ovakve stvari...ali ako mene znas..onda mozes i da znas da nemam nikakav problem da kazem ono sto mislim...

tako i sada..ja sam ti svoje misljenje o svemu rekao..i znam da je ispravno 100%./....jer bas me znaima kadamse dese odrdjene stvari za koji mesec...kako ces onda da pricas o svemu....jedva cekam da to vidim i cujem...

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 18, 2007, 10:56:45 pre podne »
Po meni treba da na takmicenju bude 8 ili 10 sudija i da nemaju dodirnih tacaka medjusobom (bez ikakve konverzacije)! Takodje da svako preda svoj sudijski listic,a ne da Biserka kupi sve listice, prepravlja, komentarise i odredjuje da li je nesto dobro ili lose...mislim da je to jedino resenje! Pa u tom slucaju ako 10 glava razlicitih misli da je neko trebao da pobedi mislim da ce greske biti minimalne ili ih uopste nece biti!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 18, 2007, 10:57:04 pre podne »
tacno tako!!!!!

jedino sto bih ja uradio..je da bude neparan broj sudija..posto je kod naas sve moguce osim drvenog sporeta..a ti to je moguce ali jednom....

da se ne desi da bude kao sto se jednom desilo..kazu...nereseno,...daj im obadvojici medalje i idemo na veceru...vec su dosadni..

svojim USIMA CUO...

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 18, 2007, 11:01:34 pre podne »
Naravno da treba da bude neparan broj! Brojku 10 sam samo upotrebio u smislu mnogo veceg broja! 8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 18, 2007, 11:05:49 pre podne »
Naravno da treba da bude neparan broj! Brojku 10 sam samo upotrebio u smislu mnogo veceg broja! 8)
..ma ne..nisi me dobro shvatio....znam ja sta ti mislis.

ali psoto je kdo ans problem naci i dvojicu..onda mislim da je lakse recimo naci 5..nego 6..ili 7 nego 10..

mada je tanco.

u ostalom..ako je iko video kako se to radi...ti si taj...

trebalo je bar da im liste koprias pa da nase sudije abr jednom u zviotu vide kako zilgedaju prave sudijske liste

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 18, 2007, 11:21:18 pre podne »
Mislim da je to izvodljivo ukljucujuci tebe,Igora i jos dosta vrhunskih takmicara! Takodje treba omoguciti da to polaganje bude na svakom tamnicenju i realno. Ima jos dosta ljudi koji prate BB ali se ne takmice i mislim da bi bili adekvatni za tako nesto...Kolundzija i njemu slicni...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2007, 12:02:32 posle podne »
tacno tako...tacno...

neovo oko mene i igora.

engo oko ovih momka koji decnijma prate bb scenu.

i sto je bitnije...moraju omoguciti da se polaze bre!!!!!!!

pa na svakom medjunarodnom takmicenju i sam znas koliko ima TES JUDGE....

sta smo mi..

visi narod pa neko moze da sedi u stolici godianma???..e n moze...i nesme ako mislimo da ovo ide dalje....


cuj nema polaganja jel je to kolplikovano....

ja bih voleo da mi neko objasni..kako je to kompikovano iz asto?????

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 18, 2007, 03:32:41 posle podne »
Kao mali dodatak dajem vam link do komentara Milosa Sarceva na temi o sudjenju, nije usko vezano za pricu o sudijama na Srpskim takmicenjima, ali svakako vjerujem da vam moze biti zanimljiva i ON-TOPIC. ;-)

MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 18, 2007, 03:50:01 posle podne »
moje misljenje je da medju sudijama treba da budu inasi iskusni takmicari koji su do najsitnijih detalja miliono puta analizirali i sebe i druge ali opet nemora pop automatizmu da znaci da  takmicar mora biti dobar sudija ali  ali sigurno bi medju starijim liscima bilo dobrh sudija....zoki jovanovic liska pa bodza karolj recimo....
    slazem se da je pedja realan on je mozda ponekad malo nagao ali uvek kaze ono sto misli pa tako je i meni rekao svoje misljenje o mom porazu od jakovljevica ali necemo sad da se vracamo opet nato...
inace pedjos odlicna ti je ova slika sa naslovnice maxx-a kad je to radjeno vidim da nisi  bas do koske odran kao u ns ali izgleda da si dodao nesto mase pogotovo ono sto ti je evetualno malo nedostajalo a to su ruke  odlicno buraz....mozda bih mogao da skocis u tesku pa da napravis  novo mesanje karata  i jos vecu zbrku u teskoj :D
 
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže Dule_Madzarovic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 299
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 18, 2007, 04:53:27 posle podne »
iNTERESANTNA PRICA.
U stvari ja stvarno nisam znao sve te stvari oko situacije u Srbiji, osim Vuckovica nikog i ne poznajem. Ali me podsetilo na situaciju u Sloveniji prije 20 godina, kada su tadasnji savez vodili ljudi, koji nikakve veze nisu imali sa BB, a prije takmicenja su se dogovarali ( to sam cuo licno ), sta cemo ove godine da ocenjujeno : masu ili definiciju.

Zasto vam ovo pisem ?
Pa samo za primer, da vidite ko ce da sudi kod nas na SLOVENIAN OPEN 2007 !
Mauro Sassi , WABBA World champ
Ricky Ramazzina, NABBA i WABBA World Champ
Leo Caminoto, IFBB Mediteranski i italijanski prvak
Ducio Sgueri, NAC Universe champ i IFBB Champ Italije
Bojan Cresnar, IBFA World Champion
Ozim Matjaz, IBFA World Champion
Dejan Madzarovic, 4 x World Champion ( WABBA, WPF, IBFA )

Znaci sve su to ljudi, koji su sampioni i znaju o cemu se radi. Znaju kakve su muke takmicari prosli, da su dosli na takmicenje, prema tome, nece dozvoliti, da se sudi - a da nisu 100 % sigurni.
E sad posto i u ovakvim slucajevima moze doci do nesuglasica ( najvise su misljenja publike i sudija u nekim slucajevima razlicita ), opet ja licno, vise postujem misljenje ovakvih sudija nego ljudi iz publike.

I jos nesto. Kod nas se sprovodi sistem, da se 2 najlosija i 2 najbolja rezultata brisu. Znaci, dobijamo zlatnu sredinu. Moze da ti je sudac rodjeni brat ili najveci neprijatelj, u takvom slucaju, ne mogu ti ni pomoci a ni skoditi.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 19, 2007, 12:26:36 pre podne »
Hvala Extreme što misliš da bih bio kompetentan za tako nešto...
Drago mi je što razmišljate tako da sudije ne moraju biti samo bodibilderi već da ima dosta nas koji smo se iz čistog entuzijazma bezuslovno predali praćenju takmičarskog bodibildinga,kako kod nas tako i u inostranstvu...u mom slučaju to traje već 15 godina!!
Odavno imam želju da se uključim u rad saveza ali pošto su mi trenutno ljudi koji rade strani po mentalnom sklopu,čekam tebe Extreme da postaneš predsednik saveza pa da radimo nešto!!!  :wink:
Bez šale,ali jel razmišljaš ti o tome??Ja stvarno mislim da bi ti bio idealan za to...

ps.Ako bude ikada došlo do mogućnosti da se polaže za sudiju,vrlo sam zainteresovan pa me se setite...