April 27, 2024, 03:25:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: /ne/kompetentnost nasih sudija!  (Pročitano 14285 puta)

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 19, 2007, 12:55:18 pre podne »
extreme za predsednika... :D    to ne bi bila losa ideja...jedno sigurno znam da bi tada BB imao jacu medijsku propracenost....sto je veoma bitno ali da ne off topic-ujem.....dobar predlog od duleta da se prihvati kao obavezno da se ponistavaju dva najmiza i najvisa glasanja  kao i o fizickoj odvojenosti sudija za vreme celog takmicenja...takodje bih predlozio da slicno kao iu fudbalu sudije iz grada iz kojeg je takmicar ne sude u kategoriji u kojoj nastupaju takm iz njegovog grada...ovo je vec teze izvodljivo zbog nedostatka dovoljnog broja sudija ali bilo bi korisno....
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 19, 2007, 01:48:55 pre podne »
Drago mi je sto se ova tema rasirila na sve vise clanova foruma i da ima razlicitih ideja. Mozda na kraju i napravimo dobar predlog i izbor sudija na sledece nase takmicenje koje ce svi prihvatiti.

Za Pedju:

Cekaj malo, prenaglio si jutros, ne znam sta ti bi...

Uopste o tebi nisam razmisljao ni sekunde niti si mi padao na pamet. Pricam o stvarima koje se desavaju zadnjih 15 godina medju ljudima iz naseg faha. O tebi i odnosu prema drugima znam iz foruma, tebe sam zadnji put video u NS ali na prolece na takmicenju.
Sve sto se odnosi na tebe kazacu konkretno da ne moras da citas izm. redova ali ovo nema veze sa tobom. stvarno ne znam sta ti bi.

To sto poznajem dosta stvari kod nas je zato sto me interesuje sve i dugo to pratim a dosta informacija dobijam i od ostalih koje poznajem a koji znaju i mnogo vise od mene.

Za medjunarodne sudije je kriv IFBB. Svi zvanicno kao polazu i pisu ocene a koji procenat pogode to nema veze. Retko ko predje 70% pogodjenog plasmana. Kome je sredjeno taj dobija knjizicu. Necu da ih imenujem, mozete i sami da pogodite ko je na mufte polozio a ko zna.

Naseg predstavnika i delegata na medjunarodnim takmicenjima treba da predstavlja covek koji treba da zna Engleski jezik i to je jasno.

Naravno da svaki sampion ne moze da bude i dobar sudija ni trener.

Hajde zajedno da napravimo dobar izbor sudija. Dobra je ideja da bude npr. devet sudija. Toliko njih ne mozeda pogresi. 
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 19, 2007, 02:24:17 pre podne »
hmmm ja bih sudijskoj komisiji u okviru saveza predlozio da kao prvo prosiri broj sudija i na samom takmicenju  recimo 7 ili 9 ali  i da se poveca ukupan broj strucno osposobljenih..takodje dati mogucnost nekim nasim sudijama da dobiju internacionalnu licencu pa da malo steknu dodatno iskustvo sudjenjem van zemlje ...iskreno nisam bas precizno upucen u vezi nacina dobijanja licence ovo samo navodim kao neke od nacina da se veliki problem kojji postoji u nasem bb polako otkloni jer cemo cestim sudijskim nepravilnostima (namernm ili slucajnim ) izgubiti i ovo malo takmicara sto trenutno nastupaju......da se vrsi edukacija tj da se prvo kroz neku selekciju odaberu nekoliko potencijalnih novih sudija koji bi znali i hteli da sude a da zatim prodju par test takmicenja da se njihove ocene analiziraju i utvrdi procenat tacnosti pogodjenih plasmana...takodje bilo bi dobro da se postavke sudija cesce menjaju a ne da gledamo iste ljude decenijama...ovo su samo neka moja glasna razmisljanja  iz puno predloga mozemo selektovati neke najkorisnije neke koji su izvodljivi  I PRIMENITI IH U PRAKSI..takodje neki nadzorni odbor bi mogao da analizira rad sudija i sudijske komisije i da prema njihovom ucinku vrsi odredjene intervencije....eto toliko za sad od mene mozda cemo uspeti kroz ovu diskusiju da uoblicimo neke pravce konkretnih delovanja u interesu SRPSKOG BODY BUILDINGA.....
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 19, 2007, 03:00:20 pre podne »
hmmm ja bih sudijskoj komisiji u okviru saveza predlozio da kao prvo prosiri broj sudija i na samom takmicenju  recimo 7 ili 9 ali  i da se poveca ukupan broj strucno osposobljenih..takodje dati mogucnost nekim nasim sudijama da dobiju internacionalnu licencu pa da malo steknu dodatno iskustvo sudjenjem van zemlje ...iskreno nisam bas precizno upucen u vezi nacina dobijanja licence ovo samo navodim kao neke od nacina da se veliki problem kojji postoji u nasem bb polako otkloni jer cemo cestim sudijskim nepravilnostima (namernm ili slucajnim ) izgubiti i ovo malo takmicara sto trenutno nastupaju......da se vrsi edukacija tj da se prvo kroz neku selekciju odaberu nekoliko potencijalnih novih sudija koji bi znali i hteli da sude a da zatim prodju par test takmicenja da se njihove ocene analiziraju i utvrdi procenat tacnosti pogodjenih plasmana...takodje bilo bi dobro da se postavke sudija cesce menjaju a ne da gledamo iste ljude decenijama...ovo su samo neka moja glasna razmisljanja  iz puno predloga mozemo selektovati neke najkorisnije neke koji su izvodljivi  I PRIMENITI IH U PRAKSI..takodje neki nadzorni odbor bi mogao da analizira rad sudija i sudijske komisije i da prema njihovom ucinku vrsi odredjene intervencije....eto toliko za sad od mene mozda cemo uspeti kroz ovu diskusiju da uoblicimo neke pravce konkretnih delovanja u interesu SRPSKOG BODY BUILDINGA.....

Tako bi stvarno trebalo da bude ali u praksi nikako da se ostvari.

Kazu da su se na ovom takmicenju u NS dosta sudija izmenjalo i da su bili neki novi.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 19, 2007, 04:26:23 pre podne »
Bio sam prisutan u jednoj prici gde su sudije kritikovale jednog svog kolegu,i sta ,uvek je ostalo na tome da je taj kritikovani i dalje sudio.Imao sam priliku da slusam kada jedan od njih kaze-jebes ovo,ono,ljudi najbitnija su ledja,veliki sampioni pobedjuju ledjima.Imao sam priliku da prisustvujem imam i snimljen seminar u Domu Sindikata kada Milos Sarcev ostro i argumentovano iskritikuje jednog naseg internacionalnog sudiju zbog nepojmljivih gresaka koje je nacinio na jednom velikom takmicenju.Itd,itd.Prvenstveno mislim da sve ovo ne bi bio vetar,treba sazvati jedan ozbiljan sastanak sa savezom gde bi tacka dnevnog reda bila samo ova tema.Znaci,upravni odbor,sve sudije i takmicari.Znaci kompetentnost i kriterijum,i to je to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 19, 2007, 06:08:46 pre podne »
iNTERESANTNA PRICA.
U stvari ja stvarno nisam znao sve te stvari oko situacije u Srbiji, osim Vuckovica nikog i ne poznajem. Ali me podsetilo na situaciju u Sloveniji prije 20 godina, kada su tadasnji savez vodili ljudi, koji nikakve veze nisu imali sa BB, a prije takmicenja su se dogovarali ( to sam cuo licno ), sta cemo ove godine da ocenjujeno : masu ili definiciju.

Zasto vam ovo pisem ?
Pa samo za primer, da vidite ko ce da sudi kod nas na SLOVENIAN OPEN 2007 !
Mauro Sassi , WABBA World champ
Ricky Ramazzina, NABBA i WABBA World Champ
Leo Caminoto, IFBB Mediteranski i italijanski prvak
Ducio Sgueri, NAC Universe champ i IFBB Champ Italije
Bojan Cresnar, IBFA World Champion
Ozim Matjaz, IBFA World Champion
Dejan Madzarovic, 4 x World Champion ( WABBA, WPF, IBFA )

Znaci sve su to ljudi, koji su sampioni i znaju o cemu se radi. Znaju kakve su muke takmicari prosli, da su dosli na takmicenje, prema tome, nece dozvoliti, da se sudi - a da nisu 100 % sigurni.
E sad posto i u ovakvim slucajevima moze doci do nesuglasica ( najvise su misljenja publike i sudija u nekim slucajevima razlicita ), opet ja licno, vise postujem misljenje ovakvih sudija nego ljudi iz publike.

I jos nesto. Kod nas se sprovodi sistem, da se 2 najlosija i 2 najbolja rezultata brisu. Znaci, dobijamo zlatnu sredinu. Moze da ti je sudac rodjeni brat ili najveci neprijatelj, u takvom slucaju, ne mogu ti ni pomoci a ni skoditi.

naravno dule...i u ifbb je praksa  da se najbolji i najlosiji rezluatat brisu....ali eto..ni toga kod nas nema

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 19, 2007, 06:10:20 pre podne »
Hvala Extreme što misliš da bih bio kompetentan za tako nešto...
Drago mi je što razmišljate tako da sudije ne moraju biti samo bodibilderi već da ima dosta nas koji smo se iz čistog entuzijazma bezuslovno predali praćenju takmičarskog bodibildinga,kako kod nas tako i u inostranstvu...u mom slučaju to traje već 15 godina!!
Odavno imam želju da se uključim u rad saveza ali pošto su mi trenutno ljudi koji rade strani po mentalnom sklopu,čekam tebe Extreme da postaneš predsednik saveza pa da radimo nešto!!!  :wink:
Bez šale,ali jel razmišljaš ti o tome??Ja stvarno mislim da bi ti bio idealan za to...

ps.Ako bude ikada došlo do mogućnosti da se polaže za sudiju,vrlo sam zainteresovan pa me se setite...


e o ovome ja pricam celo vreme.

recimo..ti....gagi....ma mnogo momka koji se nisu takimcili ali znaju viseod ovih sada 37 0000 puta!!!

a sto se tice extrema..da on bude predsednik od toga nema nista...veruj mi..covek jendostvno ima svojih poslova..i ti sam znas kojim on ritmom zivota zivi i radi..tako da....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 19, 2007, 06:18:55 pre podne »
quote author=blek stena link=topic=8157.msg125473#msg125473 date=1192755144]
Boga mi, Stanko me je stvarno prijatno iznenadio. Ovako dobar za kratko vreme spremanja, svaka mu cast. Nisam uzivo gledao njihov duel pa ne mogu da kazem ko je bolji ali po slikama vidim da je bilo bas ostro.

Pa dobro, i Stanku su oprastali, nije da nisu. I on se iskreno izvinio posle onog ispada u Vranju i svi su mu oprostili kao coveku ali je zvanicno morao da bude kaznjen sto je javno pljuvao sudije i hvatao se za kitu. Svi oni su mu oprostili odmah cim se izvinio.


[/quote]

e to je greska.....tada ga je trebalo kazniti...mislim da je on tada i dobio zabranu od 1 godine..nisam sigruan ali mislim da je tako bilo

nije to bitno...bitno je jedno..da za takve posptuke treba oprati takmicara sa suspenizjom od 2-3-4 godine..

pa se ti lepo fakaj mocino..a zali se upravi vodovoda...

e pa kada to uvedmo...da vidis kako ce da se ponaasa

i os nesto..a veznao za temu u off...

kada svaki sudija bude stao iza svoje odluke i znao da objasni zasto je to uradio....e tada mozemo negde da idemo..

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 19, 2007, 07:23:19 posle podne »
Hvala pojedincima na predlogu ali kao sto Pedjos rece to je potpuno ne izvodljivo u mom slucaju! Ja vise nisam ni u upravnom odboru BB saveza niti imam bilo kakvu funkciju. Ja sam od skoro posmatrac takmicenja kao i svi vi! Usput da ne pomesate neke stvari....sadasnji predsednik saveza je neko ko je ucinio i cini mnogo za bodybuilding u Srbiji ali najveci problem je sto mu okruzenje u savezu ne sluzi nicemu,a usput ga koce i saplicu u mnogim stvarima! Serviraju mu stvari za koje covek i ne zna ili vuku na svoju stranu njemu iza ledja (gledajuci samo da se ogrebu za bilo sta pa makar to bile zirafe, merdevine zabe ili klikeri)!!! Verujte mi Goran Ivanovic cini mnogo za ovaj sport!!!
P.S Kolundzija racunaj na moju pomoc oko buduceg izbora sudija koji ce polagati,a da to nisu nasi najbolji takmicari koji bi morali da imaju sudijske licence pa makar za pocetak nacionalnog karaktera!

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 19, 2007, 07:36:55 posle podne »
HVALA  :wink:

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 19, 2007, 09:34:25 posle podne »
hehehe zirafe .klikeri ,merdevine :D pa smesno jeste ali i zalsono sto je to upravo tako daj da se malo ovajdimo pa makar za jedan sendvic...svi gledaju uskogrudo iskljuicivo svoje interese.....
    ne poznajem mnogo "francuza " al cujem da ga mnogi hvale ali bi svakako moralo biti mesta za p. vuckovica ako ne na  tako zahtevnom polozaju koji ziskiva puno vremena koji on pretpostavljam nema..onda definitivno u nekom odboru  da li komisiji za marketing ( jer sto se tice toga jako mi se svidja nacin kako prezentuje svoj klub0 mislim da bi sa takvim talentom mogao dobro da promovise  nas sport
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 19, 2007, 10:22:05 posle podne »
Citajuci ove komentare, molio bi ako neko moze da odgovori, na koji nacin srpski BB savez funkcionise, koliko autoriteta i moci ima predsjednik saveza da smijeni ljude koji ne cine dobro savezu i koji mu rade iza ledja. Moze li on nesto da ucini po tom pitanju ili su mu ruke na neki nacin "svezane"?

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 20, 2007, 12:48:31 pre podne »
Extreme je u pravu, Goran Ivanovic je stvarno ok momak i koji zeli najbolje za Savez. Tacno je i ovo drugo, pola clanova UO treba da leti odatle jer im nije mesto tu.

Na neki nacin predsedniku jesu vezane ruke jer svaki njegov predlog treba da se izglasa. Ne bira on clanove UO vec predstavnici klubova i sl.

Cini mi se da je u Hrvatskoj malo drugacije. Mislim da Damir Siser drzi sve konce u rukama ali i pravi rezultate tako da niko i ne moze nista da mu zameri.

I nama izgleda treba cvrsta ruka da dovede sve u red.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 20, 2007, 12:53:25 pre podne »
Extreme je u pravu, Goran Ivanovic je stvarno ok momak i koji zeli najbolje za Savez. Tacno je i ovo drugo, pola clanova UO treba da leti odatle jer im nije mesto tu.

Na neki nacin predsedniku jesu vezane ruke jer svaki njegov predlog treba da se izglasa. Ne bira on clanove UO vec predstavnici klubova i sl.

Cini mi se da je u Hrvatskoj malo drugacije. Mislim da Damir Siser drzi sve konce u rukama ali i pravi rezultate tako da niko i ne moze nista da mu zameri.

I nama izgleda treba cvrsta ruka da dovede sve u red.
pa jednog dana kad milosha uhvati nostalgija za otadzbinom pa se vrati u srbiju onda cemo njega da izbaeremo za predsednika..hehehehe neka mi neko nadje cvrscu ruku :D
     
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: /ne/kompetentnost nasih sudija!
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 20, 2007, 01:04:50 pre podne »
Daj Boze...
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA