April 29, 2024, 04:45:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bubuljice na ledjima  (Pročitano 61310 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #45 poslato: Novembar 29, 2008, 02:18:07 posle podne »
Everything on Acne

Acne is an inflammatory skin dissorder characterized by pimples, blackheads, and whiteheads. Acne often arises during puberty, when the body dramatically increases its production of androgens(male sex hormones). These hormones stimulate the production of keratin(type of protein) and sebum(an oily skin lubricant). If sebum is secreted faster than it can move through the pores, and blemish arises. The excess oil makes the pores sticky, allowing bacteria to become trapped inside. Blackheads form when sebum combines with skin pigments and plugs the pores. If scales below the surface of the skin become filled with sebum, then whiteheads appear. In severe cases, whiteheads build up, spread under the skin, and rupture, which eventually spreads the inflammation. Although proper skin care is important in the treatment of acne, it is not caused by uncleanliness, but is more likely caused by overactive oil glands.
Factors that can contribute to acne include heredity, oily skin, hormonal inbalance, monthly menstrual cycles, candidiasis, allergies, stress, steroids, lithium, oral contraceptives, and some anti-epileptic drugs. Nutritional deficiences, diets high in saturated fats, hydrogenated fats, and animal products can also play a role. Exposure to industrial pollutants such as machine oils, coal tar derivatives, and cholorinated hydrocarbons are some factors aswell.
The skin is the largest organ in the body. Its main function is to eliminate a portion of the body's toxic waste through sweating. If your body has more toxins than the kidneys and liver can effectively discharge, then the skin takes over.

Natural remedies to prevent acne beginning with most important

1)Acidophilus: Replenishes essential bacteria to reduce outbreaks

2)Chromium Picolinate: Aids in reducing infections of the skin

3)EFA's: To supply essential gamma linolenic acid. Nedded to keep the skin smooth and soft, repairs tissue, and dossolves fatty deposits that block pores

4)Potassium: 99mg/day Deficience linked with acne

5)Vit A: 25,000iu daily until heale. Then reduce to 5000iu. To strengthen the protective epithelial tissue.

6)Vit B complex(extra B3):100mg 3times daily. B3 100mg 3Xdaily
Important for healthy skin tone. Anti stress vit. Deficiences of B6 associated with acne. B3 improves blood flow to the surface of skin

7)Vit C w/bioflavanoids: 1000-1600mg/3Xdaily. Promoted immune function and reduces inflammation. Needed for collagen repair.

8)Vit D3:400iu/day. Promotes healing of tissue

9)Vit E(natural):400iu/daily. Inhances healing and tissue repair.

10)Zinc:30-80mg/daily. Prevents scarring.

Worst case get some accutane gel.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #46 poslato: Novembar 29, 2008, 02:23:11 posle podne »
Praetorian

1. Tanning once or twice per week
2. Shower twice or three times per day
3. Vitamin B5 (Pantothenic Acid) 4-10g daily will really reduce oil production and acne...get the timed release stuff...and gradually increase dosage...take about 1-2 weeks to really start working
3. Use an antibiotic which doesn't affect protein synthesis ie Augmentin
4. Dont touch your face or skin while training or in the gym...bacteria everywhere
5. Keep hydrated

-------------------------

Higijena se podrazumijeva i SUNCANJE (da moze i solarijum) je ono sto bi trebalo da rijesi probleme ove vrste.

BTW... Kao sto Spartak rece preparat koji je pomenula Kety ima dosta nezeljenih poslijedice, cak vrlo neugodnih za one koji se bave BB - tipa problemi sa zglobovima, hrskavicama... tako da bih mnogo prije upre u gore navedene metode nego li u ljekove.

Pozz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže kety

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 278
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #47 poslato: Novembar 29, 2008, 09:07:58 posle podne »
Sve je to tacno,ali nekada akne dobiju tzv.cistik oblik,kada se svasta nakupi ispod koze i samo buja,a ne moze da se istisne,nema otvor.Ma,to je uzasna borba!Vitamini A,B i  C su jako bitni.Roaccutane neverovatno isusuje kozu,tacno je da to izaziva i nervozu.,umor,ima efekata,ali kada se ujutro pogledas u ogledalo i zadovoljan si i srecan svojim licem,to nema cenu.Meni npr.nije nikako prijalo sunce.Kada se pije lek ne sme na sunce.Mada ko ima neki manje ozbiljan problem moze verovatno pomoci sebi na gore navedene nacine.

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #48 poslato: Novembar 29, 2008, 09:56:20 posle podne »
jao ja sam imao velikih problema s bubuljicama na ledjima, trajalo je ok 3 god. i prije oko mjesec dana jednostavno su prestale, sada su samo ostali oziljci na ledjima. izgleda da su bile uslovljene hormonima, nadam se da se vise nece pojaviti...

Van mreže kety

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 278
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #49 poslato: Novembar 29, 2008, 10:26:01 posle podne »
Zamisli meni na licu,samo na jagodicama i bradi,ali hvala Bogu...prezadovoljna sam sada.A uz to imaju udela hormoni

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #50 poslato: Novembar 29, 2008, 10:38:56 posle podne »
Zamisli meni na licu,samo na jagodicama i bradi,ali hvala Bogu...prezadovoljna sam sada.A uz to imaju udela hormoni
e ja hvala bogu nemam ni jedne na licu samo na ledjima...  e a kako se uklanjaju ovi mitesery?

Van mreže kety

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 278
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #51 poslato: Novembar 29, 2008, 10:43:55 posle podne »
I sto ja to volim da stiskam!Ali nisam odavno to radila.Veruj mi,nemam ni jedan od kada sam se udruzila sa roaccutanom.Znam da mnogi to uklanjaju kod kozmeticara ali se vraca opet.Pretpostavljam da je i tu bitno pranje koze odgovarajucim sapunom i isusivanje.Mitiseri nicu na masnom

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #52 poslato: Novembar 29, 2008, 10:45:28 posle podne »
bljak
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #53 poslato: Novembar 29, 2008, 10:49:38 posle podne »
I sto ja to volim da stiskam!Ali nisam odavno to radila.Veruj mi,nemam ni jedan od kada sam se udruzila sa roaccutanom.Znam da mnogi to uklanjaju kod kozmeticara ali se vraca opet.Pretpostavljam da je i tu bitno pranje koze odgovarajucim sapunom i isusivanje.Mitiseri nicu na masnom
"roaccutanom" ??? ???

Van mreže kety

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 278
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #54 poslato: Novembar 29, 2008, 10:58:54 posle podne »
pricali smo o tome,ali to je za bas vece probleme,i treba ipak dr.da ga prepise

Van mreže muki17

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #55 poslato: Novembar 30, 2008, 10:41:06 posle podne »
Jedan moj drug iz teretane je najebao ,kako kaze od ''proteina'' (to moze da laze neke babe i dede)--znaci dobio je takve akne po ledjima i ramenima da je to strasno...I on se cupa na (opet kazem ''proteine''),a  99% je upotreba AAS u 17 god.. strasno,strasno :-\ :-\ :-\

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #56 poslato: Mart 21, 2009, 10:18:34 posle podne »
Imam bubuljice na ledjima i malo na ramenima...moze li mi neko reci kako tacno da koristim taj losion sa klindamicinom...citao sam na jednom forumu da taj losion ne bi bas cesto trebao da se koristi jer je jak antibiotik i da akohol jako isusuje kozu....

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #57 poslato: Decembar 08, 2010, 10:42:57 posle podne »
Vidim da je tema prilicno stara, ali posto vidim da pominjete roaccutane ovde, rekoh da pitam, da ne otvaram novu temu.

Ovako...treniram vec "3-4 godine"...stavio sam pod znake navoda jer sam studirao u inostranstvu, pripremao se za neke zahtevne ispite ovde itd. pa sam pravio prilicno velike pauze...uglavnom krenuo sam da treniram sa 62kg i 182cm i sad sam na 73kg i 182-3cm..

Imao sam prilicno velike probleme sa bubuljicama i to se sada vremenom kao smiruje s vremena na vreme i onda opet pocne...uglavnom to su potkozne bubuljice koje se pojave samo odjedanput u vidu bola ispod koze i onda nakon par dana izbiju na povrsinu koze....i tako stoje na licu kao crvene cvoruge, i stoje...onda bubuljica "sazri" i stoji...i stoji...i onda meni pukne film i iscedim je...:S....a ista situacija mi je i po ledjima i grudima...
Bio sam danas do VMA zbog toga i doktorka mi je prepisala roaccutane 40mg dnevno (20g posle/uz dorucak i 20g posle/uz rucak)...pomenula mi je da mnogo isusuje lice i usne i da cu morati da ih mazem pantenol mascu i rekla da nakom mesec dana koriscenja dodjem na kontrolu i uradim analize krvi....akcenat je stavila na transaminaze ALT I AST (koji su pre svega enzimi jetre, ali takodje i skeletnih misica) i holesterol...(zasto transaminaze, da li ovaj lek ostecuje jetru :S?)

CItao sam malo vise na netu o njemu, ali da li moze neko da mi iz prve ruke kaze svoje utiske i da li je imao neke nezeljene efekte od ovog leka?

Citam na nekom engleskom forumu, liku navodno opala kosa...drugi se ubio...treci obnevideo...gomila gluposti uglavnom...koliko ja vidim :S

Zahvaljujem se unapred na odgovoru :)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #58 poslato: Decembar 08, 2010, 11:30:34 posle podne »
nemam pojma u vezi tog leka.. ali sam siguran da ishrana puno utice na bubuljice.. ja cim pojedem malo shita izadju mi bubuljice.. a leti nema ni jedne jedine(cista hrana).. a zimi najvise po ramenima i ruci one sitne sto ih ima puno i po ledjima ima koja zbog junka

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #59 poslato: Maj 26, 2011, 02:39:53 posle podne »
resio sam se bubuljica
pranje lica sapunom ujutru i uz tusiranje dove sapunom
i ramena posto sam ih tu najvise imao
i suncanje ili solarijum
i nema ih vise