Mart 28, 2024, 11:23:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Bubuljice na ledjima  (Pročitano 61132 puta)

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Bubuljice na ledjima
« poslato: Mart 05, 2006, 06:50:23 posle podne »
Dakle imam ovaj problem pogotovo zadnjih 7-8 mjeseci. Ledja su mi puna bubuljica, nista toliko strasno ali opet ih ima podosta.. Jedan covjek mi je rekao da je to sto se zakiselim (proteini su valjda kiseline a ugljikohidrati tipa riza, krompir su baze i to treba jedno drugo da neutralise) medjutim ja jedem dosta krompira, zobenih pahuljica, rize.. i opet ne pomaze mnogo.
Jedno vrijeme sam unosio dnevno 800-1000 I.U. vitamina E koji pomaze tome i stvarno mi je pomogao dosta ali sad ga ne unosim u tolikim kolicinama i bubuljice su se vratile. Npr. kada treniram neki dio tijela (pogotovo ruke, ramena, ledja) sutradan kad dobijem upalu odmah iskoci par bubuljica na tom dijelu tijela :) Ali pogotovo ledja.. i ima ih mnogo mnogo..
Mnogi ce misliti da je od steroida, medjutim napominjem da nikad u zivotu nisam koristio steroide.
Svaka korisna informacija je dobrodosla.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2006, 06:58:24 posle podne »
a koliko godina imas???

Vojislav

  • Gost
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2006, 07:48:37 posle podne »
Ma brate, nemaju bubuljice nikakve veze sa steroidima. Ja imam isto bubuljice svud po ledjima vec godinama i pokusao sam da ih mazem svim i svacim, ali mi nista nije pomoglo, tako da sam digao ruke od resavanja tog problema. A da su to pubertetske bubuljice, nema sanse, jer sam odavno izasao iz puberteta, a u pubertetu sam ih imao dosta manje nego danas sto ih imam! U principu te bubuljice spadnu preko leta, narocito kad odem na more, pa mi ledja izgore i koza se oljusti, ali posto imam bas svetao ten, svi mi predlazu da se cuvam sunca, a tretmani sa raznim kremama za bubuljice treba raditi dok nije suncani period godine, znaci jesen-zima.

Van mreže Tanjica

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 230
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2006, 08:29:01 posle podne »
Ja koliko znam one nastaju zbog toga što se otvor na koži zatvori nekom trunkom, pa taj sebum (valjda se tako zove :D ne može normalno da izađe). Mislim da je najlakše kupiti neki losion za masnu kožu, pa posle tuširanja namazati. Ima ih i pravljenih u apotekama, a i svaka firma koja pravi kozmetiku ih ima u ponudi (tipa Nivea, Johnson&Johnson, Garnier, Loreal...)
Jedino što kažu kozmetičari da ne valja previše sapunom (ili alkoholom) čistiti takvu kožu, da se ne isuši, jer onda počinje još više da luči te svoje masne supstance.
Nadam se da sam bar malo pomogla  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2006, 08:46:05 posle podne »
a moze biti da i malo vise testosteron divlja..

u svakom slucaju losion sa klindamicinom pomaze..extra je..

vojo ti si izasao iz puberteta???

Van mreže Nikae

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 243
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2006, 09:02:04 posle podne »
Citat: pedjos
a moze biti da i malo vise testosteron divlja..

u svakom slucaju losion sa klindamicinom pomaze..extra je..

vojo ti si izasao iz puberteta???


:D

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2006, 09:05:28 posle podne »
Ma boli te..   Picke to gotive  :D  :D  :D  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2006, 09:12:42 posle podne »
Citat: Kekka
Ma boli te..   Picke to gotive  :D  :D  :D  :D
..hahhaha..da..da....kada predju enzno rukom preko ledja a posle im se prsitici lepe jedan za drugi od lepljive materije koja je izbila iz vulakna....ma ..naprosto obozavju takve detalje na musakricima :twisted:  :twisted:

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2006, 09:16:36 posle podne »
A ja bash mislio da gotive  :D  :D  :D

Moram da pocnem da se druzim sa tim zenama, nikako da naucim sta vole  :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2006, 09:59:13 posle podne »
kako moj deda kaze kada se ozenis procice

ja koristim DOVE sapun i nemam problema , a imao sam ih

Vojislav

  • Gost
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2006, 10:00:53 posle podne »
Citat: pedjos
vojo ti si izasao iz puberteta???


Pa kad neko kaze da ima bubuljice, svi odmah pocinju sa onom pricom: "A da nisi u pubertetu?!"

Za mene su pricali celu osnovnu da sam u pubertetu, ne samo zbog bubuljica, vec i zato sto sam u tom periodu bas divljao.

Sto se tice tog losiona sa klindamicinom, meni nije pomogao. Sada evo koristim SebaMed Clear Face - antibacterial cleansing foam za lice, ali mi ni to ne pomaze, tako da sam vise odustao od resavanja tog problema.

laracroft

  • Gost
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2006, 10:13:32 posle podne »
evo mi zene experti!!!!!!!!!!koleginica je pomenula sebum al to je sad komplikovano za objasnjavanje.ovako napamet otidi u apoteku kupi losion sa 1%klindamicinom i lutz mixtura sve zajedno kosta oko 250-300dinara.

losion mazes ujutru i uvece a mixtura tj.krecno mleko samo uvece onn susi i umiruje upalu i crvene oziljke.

ako to ne pomogne idi kod dermatologa d avidi koji si tip koze pa ce ti dalje pomoci.

kako nastaju?na ledjima u vecini slucaja povecano znojenje ili nervoza pred ispite,stres... itd.nije bas dokazano,stoga posle svakog treninga idi pod tus,sprave svi pipaju gumene rukavice to iritira kozu i nastaju naslage prljavstine.suplementi ne verujem dda imaju veze moze neki hormonski poremecaj e sad ne znam dal to sto koristis ima u sebi neke hormone.

zablude sa kremama?sapun sapun sapun na bazi glicerina,sve ostalo je marketing jedino dove valja.sapun cisti jedino detaljno i ne susi kozu do je prividno ali ne susi,preko noci koza luci vise masnoce.

ne bi bilo lose idi par puta u solarijum da umiri sve to i izgledac ebolje ako si bele puti 2put nedeljno sa razmakom od 3dana i ne vise od 10minuta u obicnom nemoj u turbo izgoreces.

pozzzzzzz

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2006, 10:17:10 posle podne »
vojo kod EXTREME u solarijum

laracroft

  • Gost
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2006, 10:24:15 posle podne »
fensiiii:) :)

posalji i ovog sa strijama tamo:)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Bubuljice na ledjima
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2006, 10:25:28 posle podne »
pa EXTREME tamo odrzava sprave pa da ih ubaci da se prze malo hahahahahahahah