Mart 29, 2024, 10:06:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Fitness studio posle hardcore teretane!!!  (Pročitano 2458 puta)

Van mreže u_jogurtu_nema_kostiju

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Fitness studio posle hardcore teretane!!!
« poslato: Oktobar 24, 2007, 04:52:08 posle podne »
Kada sam pre godinu dana zavrsio sa vojskom, primetio sam, kao i ostali da sam se ugojio citavih 40 kg, sto je iskreno previseeee!!! A hteo bih da napomenem, da sam pre odlaska u vojsku imao svega 86 kg i to misicne masee, znaci izgledao sam solidno. Sada sam kao meda, mada me visina od 190cm izvlaci sa mojih 126kg. Uspeo sam nekako, valjda od posla da skinem telesnu tezinu na 112kg, koliko sam sinoc izmerio u fitness centru.

Sada bih hteo, na neki nacin da dodjem u kondiciju, da se zategnem, da smrsam. Napominjem da nisam od onih koji misle da ce na mesec dana da se srede, znam da je to mukotrpan i duzi proces, kojeg sam spreman da se prihvatim.

Ne stidim se da pitam, ali moze li mi neko reci kako, sta?? Preporuciti neki poseban trening, neku posebnu vrstu ishrane. Iskreno, ako slican topic postoji, izvinjavam se na offovanju, ali stvarno mi je potrebna pomoc. Posao me je unistio, po ceo dan samo sedim i predajem, odlucio sam da je vreme da ucinim nesto i za sebe!!!

Imam problema sa desnim meniskusom, tacnije povremeno osecam bolove, moze li mi neko preporuciti neki preparat ili nesto drugo?Huh? Od tezine mi se ranije javljala tahikardija, i to samo uvece kada legnem da spim, pa me je i to uznemirilo.Kupio sam i dobar bajs, pa ne znam da li da ga i kako ukombinujem sa fitnessom???

p.s. Vec sam se odrekao COCA-COLE i punjene pljeskavice sa kackavaljem. Umesto toga, poceo sam da pijem vocne sokove i da jedem cornflakes.

U svakom slucaju , ako neko zeli,zna, molim ga da mi pomogne. A za one kojima ovo deluje smesno, sta da radim, smejte sem, ja nisam mogao da biram da li cu u vojsku ili ne.

Unapred hvala!
u_jogurtu_nema_kostiju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Fitness studio posle hardcore teretane!!!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2007, 05:29:14 posle podne »
pozdrav..

pe evo ovako..

na forumu odsita postoji mnogo tema slicnih pa mozda i istih kao i ova ...

ali nije problem posto si otvrio novu temu da se krene od pocetka..

pod jedan bi trebalo da za pocetak odes u neku bolju teretanu i da zatrazis pomoc nekog od isnutrkotra da te uvede polako u celu ovu pricu bar sto se tice treninga..jer verujem da i sam sistem treninga treba prilagoditi tvojim mogucnostima sto znaci da i pored toga sto ti mozda znas kako bi trebalo da trening izlgeda u osnovi pitanje je dali to tebi odgvara...

ovo sve podrzuemva lagani uvod u trening sa tegovima u kombinaciji sa kardio trenignom koji je obavezan i neophodan..

sledeca stavka je hrana...i mozda i najbitnija..

dobro je sto si se odrekao smeca...ali to treba da uradis u kopletnom meniju a ne samo u jednom obroku..

sta to znaci..

pa da bi ti se hrana trebala sastojati prvenstevno od hrane koja je bogata proteinima..BELO MESO,RIBA,JAJA,POSNI SIR,JOGUT MLEKO...

dalje bi hrana trebla da ti sadrzi UH...a najblji izvor je .pirnica,crni hleb,ovsnene pahuljice,krompir..

za masnoce ne treba da brines posto verujem da ces kroz hramu koju unosis uneti za sada sasvim dovljno masnoca koje su neophonde za celu pricu..

broj obroka mora da tibude izmedju 4 i 6 ravnomerno rasporedjnih u toku celog dana ukoliko ti to dovoljavaju mogucnosti..

sto se tice nekog menija..pa bilo bi dobro da malo pregledas topic o ishrani pa da nadjes neki varijatnu koja bi tebi odgvarla ili ti se cini ok..pa da nastavimo dalje