April 29, 2024, 04:22:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening na traci za trchanje...  (Pročitano 12784 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2007, 12:40:39 posle podne »
RemetiK?????ne kapiram??? :oops: :|
Sta si povredila?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #16 poslato: Avgust 03, 2007, 12:42:58 posle podne »
@Natasa_bg

Meni se to desi prije ili kasnije sa svakom trakom, valjda jednostavno nijesu predvidjenje za odredjeno opterecenje.

U tvom slucaju si vjerovatno trcala dugo maximalnom brzinom, a kod mene zbog tezine... jednostavno sama reducira brzinu, tako da ne mozes da odradis sto si zamislila.

Trenirao sam na lifefitness trakama, navodno mogu da izdrze 180kg... uglavnom poslije par minuta malo jaceg tempa sama vrati brzinu na znacajno manju i nema vise vracanja dok se ne resetuje.
Tako da ako ne mogu da trcim, brzo hodam pod odredjenim nagibom i tako odradim posao.

Ali to je jos i dobro, gym u kojem trenutno vjezbam ima neku americku.. koja se ugasi potpuno i stane u mjesto, bez usporavanja... :roll: :evil:

Nigdje u CG nijesam sreo zaista dobar cardio program sa dovoljno radnih mjesta koji su stalno u funkciji!
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2007, 12:51:10 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže majatattoo

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 252
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #17 poslato: Avgust 03, 2007, 12:44:38 posle podne »
Casicu!!!!..tako bar doca kaze ali ustvari nema pojma!!!...i uzasno me nervira svaki put kada se preforsiram koleno mi se naduje-primetno!!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #18 poslato: Avgust 03, 2007, 12:47:38 posle podne »
Skup je cardio program, pa i nije cudo sto je tesko naci teretanu sa dobrim! Inace su trake koje ovde zadovoljavaju  potrebe vezbaca u teretanama, personalne trake malo boljeg kvaliteta!

Casicu!!!!..tako bar doca kaze ali ustvari nema pojma!!!...i uzasno me nervira svaki put kada se preforsiram koleno mi se naduje-primetno!!!

Jesi isla na magnetnu? Kad ti se to desilo?

Van mreže majatattoo

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 252
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #19 poslato: Avgust 03, 2007, 12:49:46 posle podne »
Meni se to desi prije ili kasnije sa svakom trakom, valjda jednostavno nijesu predvidjenje za odredjeno opterecenje.

U tvom slucaju si vjerovatno trcala dugo maximalnom brzinom, a kod mene zbog tezine... jednostavno sama reducira brzinu, tako da ne mozes da odradis sto si zamislila.

Trenirao sam na lifefitness trakama, navodno mogu da izdrze 180kg... uglavnom poslije par minuta malo jaceg tempa sama vrati brzinu na znacajno manju i nema vise vracanja dok se ne resetuje.
Tako da ako ne mogu da trcim, brzo hodam pod odredjenim nagibom i tako odradim posao.

Ali to je jos i dobro, gym u kojem trenutno vjezbam ima neku americku.. koja se ugasi potpuno i stane u mjesto, bez usporavanja... :roll: :evil:

Nigdje u CG nijesam sreo zaista dobar cardio program sa dovoljno radnih mjesta koji su stalno u funkciji!
ja sam koleno sj....a na rukometu pre 10god.i morala sam da prestanem da treniram...i sve je ok dok ga ne opteretim previse!!!ali svaki svaki put kada radim npr. cucanj u frci sam da me ne zaboli...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #20 poslato: Avgust 03, 2007, 12:55:21 posle podne »
Trebala bi to da prekontrolises. U svakom slucaju neka ruptura ili steznik ne bi bili na odmet! Jbg, cuvaj se!

Van mreže majatattoo

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 252
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #21 poslato: Avgust 03, 2007, 01:00:41 posle podne »
Trebala bi to da prekontrolises. U svakom slucaju neka ruptura ili steznik ne bi bili na odmet! Jbg, cuvaj se!
da....ali operacija pa lezanje ?pauza?nema sanse......ne brini se-ne predajem se ja tako lako!!!!!!ej hvala....

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #22 poslato: Avgust 03, 2007, 01:01:44 posle podne »
da....ali operacija pa lezanje ?pauza?nema sanse......ne brini se-ne predajem se ja tako lako!!!!!!ej hvala....

 :wink:

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #23 poslato: Avgust 03, 2007, 03:59:49 posle podne »
Vladar
nisam dugo trcala sa velikom brzinom,traka jednostavno zeza.
U svakom slucaju necu vise ni da pokusavam,jer kad malo bolje razmislim moglo je svasta da bude. :?

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #24 poslato: Avgust 25, 2007, 04:18:58 posle podne »
Mozda grijesim, ja na traci trcim ako bas ne mogu da trcim vani.
Mozda nije lose za pocetnika kome jos nisu ojacali kvadricepsi, ali mozda mjesec ili dva na traci i onda vani na trchanje.
Ljeto ili zima...svejedno :-)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #25 poslato: Avgust 25, 2007, 11:13:15 posle podne »
ma na fixom bajsu kvadricepsi su mnogo bolje pogodjeni nego na traci

a ako imate po teretanama i skijaske stepere ne vidim potrebu da se patite po trakama
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2007, 01:43:11 posle podne »
Ja sam forsirao kvadriceps na masini za sutiranje. Nakon manje od mjesec dana bol u koljenu je nestao i trchanje je postalo uzivanje.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 19, 2007, 02:38:53 posle podne »
skoro sam poceo sa kardiom, u mom slucaju trakom, posle vise od pola godine. i krenem ja polako, zagrejem se, kad ono posle 5-6 minuta osetim da su mi se donja ledja toliko zategla da vise ne mogu uopste da trcim ni brzo ni sporo i sidjem jadan pa zavrsih trening na stacionarnom biciklu. jel se nekome desavalo nesto slicno. znaci nije problem kondicija, nisam van forme, nego jednostavno nisam hteo da forsiram kad su se toliko zategla ledja.

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Trening na traci za trchanje...
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2007, 12:08:14 pre podne »
meni je najomoljeniji nacin rada na traci da posle 5 minuta zagrevanja podignem nagib na 10 stepeni i da u manulenom modu povecavam i smanjujem brzinu na svakih 60 sekundi,bez promene nagiba.
extra rezultati
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!