Maj 01, 2024, 07:08:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.951 članova - Poslednji član: summarGot
X3MShop banner

Autor Tema: Donje grudi i ledja  (Pročitano 3604 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Donje grudi i ledja
« poslato: Oktobar 24, 2007, 11:35:42 posle podne »
Radim u jednoj "teretani" sa veoma veoma ogranicenom opremom - bench klupa i bucice.

Ravni bench mi dosta pogadja i gornji deo grudnog misica i srednji, medjutim cini mi se da donji deo misica slabije radi iako spustam sipku po pravilu malo ispod grudi.

Propadanje da uradim ne mogu, kontra kosi bench je nemoguce izvesti zbog konstrukcije klupe, ima li mi pomoci? Uski sklekovi?

Drugi problem su mi ledja ... Sve grupe mogu koliko toliko da pogodim sa ovime sto imam u teretani ali ne znam sta da radim sa ledjima? Sipka ne dolazi u obzir jer ne mogu da se dignem nijednom, lat masinu nemam, sta mi je ciniti?

Mislio sam da u pocetku radim samo velike grupe. Jedan dan grudi (bench) kojima bih pogodio i triceps, drugi dan ledja (?) kojima bih pogodio biceps, treci dan ramena (bucice) i noge (cucnjevi) ... samo kako se vidi iz prilozenog ne znam sta da radim za ledja ...

Naravno da jedno od resenja moze biti da odem u pravu teretanu gde imam sve sto mi je potrebno za vezbanje, ali hajde da zanemarimo tu mogucnost na neko vreme zbog vremena.

Ako kome nesto znaci, 183 cm, 96 kg,25 god, endomorf tj. ima i kostiju i misica i sala, treba samo probrati sta valja a ovo sto ne valja odstraniti :)

« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2007, 11:37:59 posle podne lksndr »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Donje grudi i ledja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:31:35 pre podne »
Radi zgibove uz neciju pomoc za pocetak,isto vazi i za propadanje...Za ledja mozes da ubacis i vucenje u pretklonu sipkom ili da se naslonis na klupu pa da to radis sa jednorucnim tegom,ako me razumes...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Spartak

  • Gost
Odg: Donje grudi i ledja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:38:56 pre podne »
mozes da radis i pullover,veslanja sa nadhvatom,podhvatom,uski zgibovi sa nadhvatom,podhvatom,mrtvo dizanje,hiperekstenziju...

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Donje grudi i ledja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2007, 01:32:58 pre podne »
Odlicno :)

Sve mi  je jasno sem hiperekstenzije, tj. ne mogu da nadjem kako se ta vezba izvodi.

Da li ove nabrojane vezbe sa tegom, mogu biti zamena za zgibove?
Koji sklekovi bi bili najbolja zamena za propadanje?


Jasno mi je da je najbolje da radim zgibove i propadanja uz neciju pomoc, ali bih pre izabrao neku alternativnu ako je moguce?

Hvala vam  8)




Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Re: Donje grudi i ledja
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2007, 01:38:50 pre podne »
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2007, 01:42:50 pre podne Manimal »

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Donje grudi i ledja
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2007, 01:57:43 pre podne »
Ah, pa da :)

Mozda ne znam kako se zove, ali sam je retko preskakao dok sam isao u teretanu :) Dobra vezba.

Ja sam do sada koristio exrx.com za opise vezbi, mada mi se cini da je ovaj bodybuilding.com bolje odradjen.
Odo da pogledam, hvala za linkove.
Nasao bih ja sam, ali na exrx.com nema search opcija, a kada sam kucao u google izbacio mi je 300 cuda ...


Sort by equipment type! - bas ono sto mi treba!  :D
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2007, 01:59:59 pre podne lksndr »