April 18, 2024, 07:24:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: ANABOLIC WHEY protein???  (Pročitano 18725 puta)

Van mreže Nikae

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 243
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #60 poslato: Mart 08, 2006, 04:08:56 posle podne »
1kg mesa, do 5g kreatina... a dugogodisnje (da li je 5 ili 7 godina nisam siguran, ali su za to vreme uzimali bez prestanka) istrazivanje na ljudima nije pokazalo stetnih efekata.... ja stvarno ne znam sta hocete josh???

Imate te postavljen topik sa slikom pedje koliko je jednom pojeo za rucak....

On inace pojede mnogooo mesa dnevno...

Van mreže Osterliz

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #61 poslato: Mart 08, 2006, 05:08:48 posle podne »
@manchester
Odakle ti samo ideja da ga nema u mesu , pa sama rec kreatin potice od grcke reci kreas sto znaci meso .

To je najstariji suplement koji postoji .
Toliko ljudi ga ljudi masovno piju godinam da bi njegova stetnost sigurno dovela do znacajnog porasta nekih oboljenja , a to se nije desilo . Da steti burezima , pa znas  koliko bi u americi mladje populacije zavrsili na hemodijalizi .

In 1832, the French scientist Michel Eugène Chevreul discovered a component of skeletal muscle that he later named creatine after the Greek word for flesh, Kreas.

In 1912, researchers found that ingesting creatine can dramatically boost the creatine content of the muscle. In the late 1920s, scientists found that the intramuscular stores of creatine can be increased by ingesting creatine in larger than normal amounts, discovered creatine phosphate, and determined that creatine is a key player in the metabolism of skeletal muscle.
...

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #62 poslato: Mart 08, 2006, 07:35:14 posle podne »
He, he, bio sam i ja kod jednog fizioterapeuta, nesto me triceps zezao, rekao mu da posle treninga pijem protein, a on nemoj koristiti tu hemiju, ako hoces popi jogurt.
Onda mi sestra na terapiji rekla da mi se neiskoristeni protein u misicu zadrzao kao nekakav zelatin (ili gel), pa ga treba razbijati ultrazvukom.
Jebiga, sta im reci, kad su eksperti. Sreca studiram, pa na jedno udje na drugo izadje.

Isto tako mi se desilo da mi je carinik pregledajuci stvari nasao kreatin, i uhvatio mi drzati predavanja zasto ja to koristim.

Kratko, okruzeni smo masom neobrazovanih i provincijalnih idiota, i kako cemo uz takav mentalitet vecine da napredujemo kao zajednica. Nikako.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #63 poslato: Mart 08, 2006, 08:29:54 posle podne »
Jesam li ja rekao da ga nema u mesu ili da ga ima ali da su te kolicine zanemarljive u odnosu na suplementaciju samim praskom, procitaj ponovo. Ne bih se slozio sa misljenjem da je neko idiot ne obrazovani ako ne zna sta je kreatin ili ako misli da je to stetno. Vecina kada vidi te sarene kutijice pomisli da je to ne znam sta i ne znam kakva hemija, zapravo hemija svakako jeste. Ja sam do pre jedno osam meseci sam mislio da je kreatin neko zlo ali ne zato sto sam ne obrazovan ili glup vec se jednostavno nisam zanimao za to i nisam nista znao.

Van mreže Nikae

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 243
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #64 poslato: Mart 08, 2006, 08:43:56 posle podne »
Popij jugurt a?

PA OVAJ BLAGE NEMA!!! RECI MU SLOBODNO DA JE KRETEN, I AKO MU NESTO NIJE JASNO NEKA SE MENI OBRATI...


vidi sto sam se iznervirao :D

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #65 poslato: Mart 08, 2006, 08:48:51 posle podne »
Nema sta,  zajeban si 8)  :evil:
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Nikae

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 243
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #66 poslato: Mart 08, 2006, 09:36:51 posle podne »
Hehe, u sekundi mi prodje milion misli u glavi....kao recimo..
KOJU JE ON SKOLU ZAVRSIO? JEL SE ON ZAJEBAVA ILI JE TO STVARNO MISLIO? Koliko je to neverovatno, cak pomislim da si i slagao da je on to rekao :D

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: ANABOLIC WHEY protein???
« Odgovor #67 poslato: Mart 08, 2006, 10:13:18 posle podne »
Nisam slagao, nazalost je istina. Nazalost
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike