April 25, 2024, 10:10:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Jovetić rasprodat!  (Pročitano 2424 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Jovetić rasprodat!
« poslato: Novembar 14, 2007, 09:18:57 posle podne »
Partizan će od prodaje crnogorskog reprezentativca dobiti samo polovinu novca

Jovetić rasprodat 

Španski fondu 30, menadžeru 20 i Partizanu 50 odsto Stevanovog ugovora



PARTIZAN će od prodaje crnogorskog reprezentativca Stevana Jovetića dobiti samo polovinu novca od ukupnog obeštećenja. Crno-bijeli su prije dvije godine jednom španskom investicionom fondu prodali 30 odsto prava na Jovetića, i to za svega 250.000 eura, dok 20 odsto od ugovora pripada Stevanovom menadžeru Faljiju Ramadaniju. Naš internacionalac trenutno vrijedi bar deset miliona eura, ali će Partizan zaraditi samo polovinu od njegove prodaje.
Jovetić je prvo odbio, a zatim pristao da potpiše profesionalni ugovor s Partizanom. Najzaslužniji za to je Falji Ramadani, njegov menadžer. Prema riječima Zorana Stojadinovića, Ramadani je rekao Jovetiću da ostane u Humskoj, iako je imao ponude nekoliko velikih evropskih klubova.
"Ramadani je rekao Jovetiću da potpiše ugovor s crno-bijelima i time im učinio uslugu, odnosno, poklonio nekoliko miliona eura! Mogao je da odvede svog igrača u neki drugi klub i onda Partizan ne bi dobio ništa", rekao je Stojadinović.
Tadašnji čelnici crno-bijelih su zbog teške finansijske situacije napravili isti aranžman za još dvojicu igrača koji su tada bili samo perspektivni klinci, a za svu trojicu dobili su ukupno 750.000 eura. Predsjednik kluba iz Humske Tomislav Karadžić potvrdio je ove informacije i istakao da je klub bio prinuđen na takav postupak, jer mu je bio neophodan novac.
"Menadžerska agencija ima 30 odsto prava na Jovetića, a njegov menadžer Falji Ramadani 20 odsto. Partizanu, dakle, pripada 50 odsto. Sigurno je da bi bilo bolje da imamo 100 odsto prava na Jovetića, ali klubu je tada bio potreban novac za tekuće potrebe, i 750.000 eura je bila značajna suma", rekao je Karadžić.
Španski investicioni fond koji ima udeo u Jovetićevom ugovoru zastupa poznati menadžer Zoran Stojadinović. Prema njegovim riječima, bio je veliki rizik uložiti toliki novac u neafirmisane igrače, tako da niko nema pravo da mu prebacuje bilo šta.
"Investicioni fond iz Španije koji ja zastupam poseduje 30 odsto ugovora Stevana Jovetića. Pored toga, imamo udio u ugovorima još nekih igrača Partizana, i to nas je ukupno koštalo 750.000 eura. Taj posao zaključen je prije dve godine, u trenutku kad Partizan nije imao novca da isplati plate. Osim toga, ti igrači tada nisu odigrali ni jedan jedini sekund za prvi tim", kaže Stojadinović.
Menadžer ističe da, za razliku od Jovetića, na kome će španski investicioni fond zaraditi, postoje i primjeri da je u sličnim transakcijama Partizan profitirao.
"Svi pričaju o Jovetiću, a niko neće reći, recimo, da sam izgubio pare na Nebojši Marinkoviću. Tu je i Lamin Dijara. Ja sam molio ljude u Partizanu da ga uzmu, oni su jedva pristali da ga dovedu, i to prvo na probu! Na kraju su dobili 50 odsto njegovog ugovora za 60.000 eura, i to sam tri mjeseca čekao da isplate taj novac. Sada taj Dijara vrijedi oko dva i po miliona eura. Partizan je praktično dobio na poklon polovinu te sume", rekao je Stojadinović.
Karadžić je potvrdio i ove Stojadinovićeve tvrdnje i istakao da će Partizan nesumnjivo zaraditi na Dijari.
"Dijara jeste pozitivan primjer. Plaćen je simbolično i njegova cijena je naglo porasla, tako da će klub tu profitirati. Ujedno, on i Jovetić jedini su igrači čiji su ugovori samo 50 odsto u vlasništvu kluba. Ima još fudbalera koji nijesu 100 odsto u vlasništvu Partizana, ali su oni u mnogo manjem procentu vezani za menadžere" - rekao je Karadžić.

Nema odmora

Jovetić je u Italiji na kvalifikacionom turniru doživeo lakšu povredu i on se već priključio mladoj reprezentaciji Crne Gore, koja se u Ulcinju priprema za utakmicu sa Republikom Irskom.
Trener Partizana Miroslav Đukić, je bio protiv toga da Jovetić igra za crnogorske omladince u Italiji, ali je ostao nemoćan da bilo šta promeni.
- Od prvog dana sam govorio da Jovetić ne bi trebalo da igra te utakmice, ja ga nisam ni pustio, već je to učinio klub. A klub je, naravno, iznad mene – rekao je Đukić.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me