April 17, 2024, 01:08:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti za ishranu  (Pročitano 21510 puta)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #15 poslato: Mart 09, 2006, 12:40:42 posle podne »
Ok, ajmo da vas cujem:
Xpand je pre & post workout , da bi se povercao njegov efekat najbolje je 30min pre i posle upotrebe nista ne uzimati. Sad me interesuje sta je bolje: odmah posle treninga Xpand pa nakon 30 min PWM ili prvo PWM pa nakon 30 min Xpand?

A PWM se naravno sastoji od 60 Whey, 80g dex, 10g gluta, 10g crea.

I naravo, slobodno dajte predloge za dopunu.
Evo npr, jel moze da se ponekad ubaci 1- 2 l mlijeka dnevno, a smanji taj dan whey (pre treninga), ili 3 Komponente protein?
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #16 poslato: Mart 09, 2006, 12:44:39 posle podne »
Naravno milk sa 0.5% mm.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2006, 07:59:52 posle podne »
Citat: sasacg
Ako je na masi,onda OK,nije puno UH,ali mozda +malo masti-maslinovo,riblje...

Ovaj ProPlex,jesu li to kompleksni UH?Ako jesu,bolje u PWM da ide cista dextroza


E ovo sam kontao da stavim u novi topic, ali bolje ovako. Posto se kad god stignem zivo interesujem i citam ko lud, u zadnjem izdajnu All Stars Muscle Report-a 10/2006 str. 49 nasao sam nesto veoma zanimljivo. Dakle odmah da napomenem, da ja ovde ne izmisljam toplu vodu nego prevodim tekst All Stars nutrition experta Dr. Martina Herget.
Dakle prevod:

Koji je PW-Shake najbolji:

Nakon treninga, treba sto je moguce pre napuniti izpraznjeni glikogen muskulature, jer tek tada napunjeni misic pocinje sa sintezom proteina koji dovodi do rasta misica. Izmedju ostalog mora se kroz trening oslobodjeni Cortisol sto je pre moguce suzbiti. Cortisol je katabolni hormon, koji telo oslobadja u slucaju stresne reakcije (u ovom slucaju trening).  Nivo Cortisol-a opada cim skoci nivo inzulina, sto znaci nakon uzimanja ugljenih hidrata. Dakle potrebno je dobiti veliku kolicinu UH sto je pre moguce iz zeludca u krv i samim tim u misic. Zbog toga prosti seceri ovde nisu najbolje resenje, oni ce dovesti do porasta noivoa secera u krvi (inzulina), ali ce praznenje zeludca biti usporeno kroz veliku koncentraciju rastvora secera. Zbog toga je bolje uzeti visokomolekularne UH  kao sto je skrob kukuruza. Jedino tako je moguce ubrzati veliku kolicinu UH kroz zeludac u sto kracem vremenu. Kad je snabdevenost sa UH zadovoljena, treba paziti na dovoljno snabdevanje Aminokiselinama, so se najbolje dostize preko brzo svarivog Wheyproteina.

Eto, prevod kako to doktorka strucno sastavi.  Ima jos dio koji se nadovezuje na ovaj gde (kratko da ne prevodim sve) kaze da i u fazi dijete posle treninha treba uzimati UH u PW Shake-u, ti UH se sigurno nece pretvotiti u mast, i dovesce de smanjenja Cortisol-a, jer bez njih bi u sopotnom doslo do katabolizma.

Eto, sta strucnjaci kazu na to, jer su Pedja i Sarcev masu puta ponovili da u PWM ide Whey, Crea, Gluta,  i prosti secer odnosno Dextroza.

I molim na odgovor na moja pitanja gore, hvala.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2006, 08:02:25 posle podne »
Mene bash zanima komentar na ovaj post..  

Ajde pedja ukljuci se, a voleo bi i da se milosh oglasi .. i da prokomentarishe ovo, mada je vec to uradio mnogo puta..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2006, 11:42:31 posle podne »
Citat: dr_rapid
... ali ce praznenje zeludca biti usporeno kroz veliku koncentraciju rastvora secera....


Ovo mi nije bas najjasnije
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2006, 07:08:18 pre podne »
Citat: dr_rapid
Citat: sasacg
Ako je na masi,onda OK,nije puno UH,ali mozda +malo masti-maslinovo,riblje...

Ovaj ProPlex,jesu li to kompleksni UH?Ako jesu,bolje u PWM da ide cista dextroza


E ovo sam kontao da stavim u novi topic, ali bolje ovako. Posto se kad god stignem zivo interesujem i citam ko lud, u zadnjem izdajnu All Stars Muscle Report-a 10/2006 str. 49 nasao sam nesto veoma zanimljivo. Dakle odmah da napomenem, da ja ovde ne izmisljam toplu vodu nego prevodim tekst All Stars nutrition experta Dr. Martina Herget.
Dakle prevod:

Koji je PW-Shake najbolji:

Nakon treninga, treba sto je moguce pre napuniti izpraznjeni glikogen muskulature, jer tek tada napunjeni misic pocinje sa sintezom proteina koji dovodi do rasta misica. Izmedju ostalog mora se kroz trening oslobodjeni Cortisol sto je pre moguce suzbiti. Cortisol je katabolni hormon, koji telo oslobadja u slucaju stresne reakcije (u ovom slucaju trening).  Nivo Cortisol-a opada cim skoci nivo inzulina, sto znaci nakon uzimanja ugljenih hidrata. Dakle potrebno je dobiti veliku kolicinu UH sto je pre moguce iz zeludca u krv i samim tim u misic. Zbog toga prosti seceri ovde nisu najbolje resenje, oni ce dovesti do porasta noivoa secera u krvi (inzulina), ali ce praznenje zeludca biti usporeno kroz veliku koncentraciju rastvora secera. Zbog toga je bolje uzeti visokomolekularne UH  kao sto je skrob kukuruza. Jedino tako je moguce ubrzati veliku kolicinu UH kroz zeludac u sto kracem vremenu. Kad je snabdevenost sa UH zadovoljena, treba paziti na dovoljno snabdevanje Aminokiselinama, so se najbolje dostize preko brzo svarivog Wheyproteina.

Eto, prevod kako to doktorka strucno sastavi.  Ima jos dio koji se nadovezuje na ovaj gde (kratko da ne prevodim sve) kaze da i u fazi dijete posle treninha treba uzimati UH u PW Shake-u, ti UH se sigurno nece pretvotiti u mast, i dovesce de smanjenja Cortisol-a, jer bez njih bi u sopotnom doslo do katabolizma.

Eto, sta strucnjaci kazu na to, jer su Pedja i Sarcev masu puta ponovili da u PWM ide Whey, Crea, Gluta,  i prosti secer odnosno Dextroza.

I molim na odgovor na moja pitanja gore, hvala.
..ovo o cemu on prica ima logike naravno ali meni se cini kao da su ovde pobrkani loncici ili babe i zabe???....ali hajde ovako..

pod secerm iz skrobi kukuruza misli nda maldodextrin koje je takdojer odlican izvor kompleksnih UH,ali kod nas ga je dosta tesko naci ali u svakom slucaju ja ne vidim niakkvu ralziku izmedju malodextrina i dextroze,tj ne vidim niakvu razliku u SITUACIJI ZBOG KOJEG MI UZIMAMO ILI DEX ILI MALTODEX....

dalje.....pod praznjenjem zeludca i meni takdjer nisu jasne neke stvari ali preptostavljam da je  hteo da kaze  da ce proteini koji sce mo da unosimo u crvstom obilku.,meso,riba,jaja,itd...biti tj njihova apsrobicja biti usporena zbog porasta nivoa secera tj rastovra prostog secera......ma nsita to nije toliko bitno jer mi tu sada nije jasno sto je pdo tim mislio kada ti tj mi bukvalno unosimo PWM na prazna zeludac i sledeci cvrsti obrok je bar 30min posle pwm....tako da ni meni neke stvari ovde nisu jasne..


ali jos neka stvar meni nije jasna....cemu traznje zlatene formule over and over again?????????...

ljdui...ako 1000000 ljudi radi ono sto radi tj uzima taj usrani PWM na nacin kao sto smo i mi primenjivali i jos ko zna ko ne,zasto onda stalno tranzenje necga tj razloga zasto su PROF tako veliki i jel oni slucajno uzimaju ensto durgo tj u ovom slucaju recimo covek bi rekao da je ovaj strucnjak neki trener....

verujem da taj hegert u zivotu nije ni probao ni jedan pwm a ako i ide u teretanu ide iz ko zna kojih razloga tj tvrdim da ne ide zbog izgradnje msicinog tkiva zbog koga mis vi odlazimo u gym..

dakle.....ja jos jednom ponavljam...

nemojte da verujete tj da bukvalsitcki shvatete sve sto svako napise ko dobije priliku tj svojih 5 minuta i onda u nekom casopisu nadjete ovako ensto..

pa ja sam sinoc gledao emisjuju gde se reklamira neka firma,necu je spominjati i gde je dovlea nekog stucnjka koji obajsnjava o suplementima...pa to ej bilo strasno.....zalosno..uzasno.....

ali...koe nema pojma on ce da veruje u to...zasto bih ja????

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2006, 07:53:04 pre podne »
Ok samo bih molio da budete ljubazniji, jer ja sam fino napisao i bas zato sto sam u jos par slucajeva  nasao dualisticko misljenje o dex i kompl UH, zto sa tekst Preveo:

Dakle odmah da napomenem, da ja ovde ne izmisljam toplu vodu nego prevodim tekst All Stars nutrition experta Dr. Martina Herget.
Dakle prevod:


verujem da taj hegert u zivotu nije ni probao ni jedan pwm a ako i ide u teretanu ide iz ko zna kojih razloga tj tvrdim da ne ide zbog izgradnje msicinog tkiva zbog koga mis vi odlazimo u gym.. :lol:  :lol:  :lol:
Pedja care, Dr Martina, ti je za cas prekrsti 8O  :)
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2006, 08:27:03 pre podne »
Citat: dr_rapid
Ok samo bih molio da budete ljubazniji, jer ja sam fino napisao i bas zato sto sam u jos par slucajeva  nasao dualisticko misljenje o dex i kompl UH, zto sa tekst Preveo:

Dakle odmah da napomenem, da ja ovde ne izmisljam toplu vodu nego prevodim tekst All Stars nutrition experta Dr. Martina Herget.
Dakle prevod:


verujem da taj hegert u zivotu nije ni probao ni jedan pwm a ako i ide u teretanu ide iz ko zna kojih razloga tj tvrdim da ne ide zbog izgradnje msicinog tkiva zbog koga mis vi odlazimo u gym.. :lol:  :lol:  :lol:
Pedja care, Dr Martina, ti je za cas prekrsti 8O  :)
....NE RAZUMEM GDE STA SAM JA TO PREKRSTIO I NE RAZUMEM GDE SAM BIO NELJUBAZAN...

NIJE MI JASNO ZASTO STE SVI EMTOIVNO RAZJARENI AKDA VAM NEKO NAPISE NESTO STO VI NE ZLEITE DA CUJETE I ONDA ILI NAPSIES TI OVAKO ENSTO KAO DA MOLIS DA NEKO BUDE LJUABZNIJI ILI STA SI VEC MISLIO NIJE NI BITNO ILI ONAJ MOMAK BUSCH...JA CU ISPRAVFITIS VOJ TEKST MADA AJA I DALJE CU DA BUDEM SVOG MISLJENJA...

JA TU MNOGE STVARI NE RAZUMEM...

DAJ MI SAMO POKAZI GDE SAM SE JA TEBU U OSPTE LICNO OBRATIO???????

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2006, 12:46:47 posle podne »
Citat: sasacg
Citat: Big_Rasha
Posto si pocetnik smanji proteina bar na 200, amozes i na 160, povecaj karbse bar na 600 i ubaci stotinak grama masti.


Sto?Da se ne predozira :D

Nema potrebe!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2006, 12:52:00 posle podne »
Citat: dr_rapid
Ok, ajmo da vas cujem:
Xpand je pre & post workout , da bi se povercao njegov efekat najbolje je 30min pre i posle upotrebe nista ne uzimati. Sad me interesuje sta je bolje: odmah posle treninga Xpand pa nakon 30 min PWM ili prvo PWM pa nakon 30 min Xpand?

A PWM se naravno sastoji od 60 Whey, 80g dex, 10g gluta, 10g crea.

I naravo, slobodno dajte predloge za dopunu.
Evo npr, jel moze da se ponekad ubaci 1- 2 l mlijeka dnevno, a smanji taj dan whey (pre treninga), ili 3 Komponente protein?

Smanji Whey na 30, kreatin na 5! Nema potrebe. I nemojte se libiti da jedete i hranu koja sadrzi zasicene masti, nemojte citati svakakve textove, povecajte kalorijski unos. Ja sam u pocetku napredovao sa 120 grama proteina (na 80 kg telesne mase) i to za whey nisam ni cuo, vec sam jeo tunu jaja i sir.
A ako mislite da bilderi jedu samo pirinac na vodi , kuvano belo i maslinovo u zabludi ste. Jedu oni sve i svasta kad su na off.
Recimo Igor se hvalio (dok je vezbao u Pancevu) da jede po 3kg torte dnevno! A ove vase dijete za masu sa 50 grama masti i 2500 kalorija, zajedno sa 5-6 dvocasovnih treninga dovode do nicega.

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2006, 01:10:22 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: dr_rapid
Ok samo bih molio da budete ljubazniji, jer ja sam fino napisao i bas zato sto sam u jos par slucajeva  nasao dualisticko misljenje o dex i kompl UH, zto sa tekst Preveo:

Dakle odmah da napomenem, da ja ovde ne izmisljam toplu vodu nego prevodim tekst All Stars nutrition experta Dr. Martina Herget.
Dakle prevod:


verujem da taj hegert u zivotu nije ni probao ni jedan pwm a ako i ide u teretanu ide iz ko zna kojih razloga tj tvrdim da ne ide zbog izgradnje msicinog tkiva zbog koga mis vi odlazimo u gym.. :lol:  :lol:  :lol:
Pedja care, Dr Martina, ti je za cas prekrsti 8O  :)
....NE RAZUMEM GDE STA SAM JA TO PREKRSTIO I NE RAZUMEM GDE SAM BIO NELJUBAZAN...

NIJE MI JASNO ZASTO STE SVI EMTOIVNO RAZJARENI AKDA VAM NEKO NAPISE NESTO STO VI NE ZLEITE DA CUJETE I ONDA ILI NAPSIES TI OVAKO ENSTO KAO DA MOLIS DA NEKO BUDE LJUABZNIJI ILI STA SI VEC MISLIO NIJE NI BITNO ILI ONAJ MOMAK BUSCH...JA CU ISPRAVFITIS VOJ TEKST MADA AJA I DALJE CU DA BUDEM SVOG MISLJENJA...

JA TU MNOGE STVARI NE RAZUMEM...

DAJ MI SAMO POKAZI GDE SAM SE JA TEBU U OSPTE LICNO OBRATIO???????


Pa napisali ste sta on misli pod tim i sl, a ja fino rekao, ovo nije moj tekst nego dr. Martina, koja je zensko, zato sam rekao da si je prekrstio, naravno u shali, jer sam stavio :lol:  :lol:
Zato sam se osetio prozvani, ali sve ok, cijenim tvoje misljenje i zato sam i postovao ovo da ga cujem.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #26 poslato: Mart 13, 2006, 01:40:24 posle podne »
Pretpostavljam da se radi o All Stars suplementima. Mislim da ne treba davati previse znacaja clancima doktorima koji pisu ispred proizvodjaca suplemenata, ne sporim njihovo znanje nego njihov motiv. Konkretno za ovaj clanak koji si napisao ja mislim da je 90% razlog neki njihov gainer sa maltodekstrinom ili mozda neki carb proizvod koji ima maltodekstrin, inace maltodekstrin dobija se iz kukuruznog skroba(cini mi se da je to patent neke svedske firme). Nisam imao prilike da probam iako imam zelju jer kazu da nije sladak, ali mislim da nije ni blizu bolji koliko je skuplji a interes proizvodjaca suplemenata je jasan, dextroza osim sto je 10puta jeftinija moze da se kupi na svakom koraku a maltodekstrin samo od njih.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2006, 01:54:02 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: dr_rapid
Ok, ajmo da vas cujem:
Xpand je pre & post workout , da bi se povercao njegov efekat najbolje je 30min pre i posle upotrebe nista ne uzimati. Sad me interesuje sta je bolje: odmah posle treninga Xpand pa nakon 30 min PWM ili prvo PWM pa nakon 30 min Xpand?

A PWM se naravno sastoji od 60 Whey, 80g dex, 10g gluta, 10g crea.

I naravo, slobodno dajte predloge za dopunu.
Evo npr, jel moze da se ponekad ubaci 1- 2 l mlijeka dnevno, a smanji taj dan whey (pre treninga), ili 3 Komponente protein?

Smanji Whey na 30, kreatin na 5! Nema potrebe. I nemojte se libiti da jedete i hranu koja sadrzi zasicene masti, nemojte citati svakakve textove, povecajte kalorijski unos. Ja sam u pocetku napredovao sa 120 grama proteina (na 80 kg telesne mase) i to za whey nisam ni cuo, vec sam jeo tunu jaja i sir.
A ako mislite da bilderi jedu samo pirinac na vodi , kuvano belo i maslinovo u zabludi ste. Jedu oni sve i svasta kad su na off.
Recimo Igor se hvalio (dok je vezbao u Pancevu) da jede po 3kg torte dnevno! A ove vase dijete za masu sa 50 grama masti i 2500 kalorija, zajedno sa 5-6 dvocasovnih treninga dovode do nicega.
...a zasto ti mislis da smo mi svi buadle koji unosimo 500 gr proteina dnevno i da bi iste rezualte imali da zderemo torte ili UH kao sto ti preprucujes..

ja znam da je tebi to jeftinije ali nije ucinkvitije sigruno nego B...

nemozes da kazes da je isto ako unosis 500 gr B i 500 gr UH..to su budalastine..

a o igore i kako on jede i hrani se nemoj da pricas jer to neznas.....pitaj ga koliko mesa dnevno jede...amo toliko..nista vise....

a druge detalje necu da ti obasanjvam jel vidim da si mnogo ne upucen..

a ti ako mislis da je mene takav i taj trening doveo do nicega onda ok....nema problemos

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2006, 02:00:12 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: sasacg
Citat: Big_Rasha
Posto si pocetnik smanji proteina bar na 200, amozes i na 160, povecaj karbse bar na 600 i ubaci stotinak grama masti.


Sto?Da se ne predozira :D

Nema potrebe!
..pa cemu ovo covece??????....bas sam mislio da si razuman momak!!!!...e jebiga....

unosi 150 grama proteina na 100kg tezine i rastes kao kavasac od UH i masti/////

od cega raso pobogu covece...PA BELANCEVINA JE GRADIVNA MATERIJA A NE UH I MASNOCE.......

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Saveti za ishranu
« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2006, 02:08:01 posle podne »
Citat: rush
Pretpostavljam da se radi o All Stars suplementima. Mislim da ne treba davati previse znacaja clancima doktorima koji pisu ispred proizvodjaca suplemenata, ne sporim njihovo znanje nego njihov motiv. Konkretno za ovaj clanak koji si napisao ja mislim da je 90% razlog neki njihov gainer sa maltodekstrinom ili mozda neki carb proizvod koji ima maltodekstrin, inace maltodekstrin dobija se iz kukuruznog skroba(cini mi se da je to patent neke svedske firme). Nisam imao prilike da probam iako imam zelju jer kazu da nije sladak, ali mislim da nije ni blizu bolji koliko je skuplji a interes proizvodjaca suplemenata je jasan, dextroza osim sto je 10puta jeftinija moze da se kupi na svakom koraku a maltodekstrin samo od njih.


Sa ovim misljenjem se slazem 100%.
Usput, jel ko uzimao sta od all stars-a, sta mislite, kakvi su im suplementi i kakve ste rezultate imali. Ja sam koristio njihov Creatin Pur, njega mogu pohvaliti, osetio sam ga, a recimo HY Pro 85 mi je bio odvratan, jedva sam cekao da potrosim pakovanje od pola kg, kako god ga smesas, bio mi je odvratan. Sad koristim Dymatize Pro 85, razlika ogromna.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike