April 26, 2024, 02:34:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Whey... opet!  (Pročitano 10714 puta)

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Whey... opet!
« poslato: Decembar 05, 2007, 11:07:07 posle podne »
Posto mi je ovo prvi put da se oglasavam, za pocetak bih uputio svima puno pozdrava i zahvalio na nesebicnom deljenju znanja i iskustava.  ;bravi;
Visok sam 203cm, tezak 105kg i zeleo bih da krenem sa zdravom ishranom i suplementacijom, pa me zanima par stvari (za pocetak). Moguce da mi je ovo negde promaklo, pa cu ipak pitati-koliko grama proteina je ok uneti odjednom, za jedan obrok (cuo sam da je 30g maximum)? Da li je to tacno i kakav je EAS-ov 100% Whey protein? PoZz

Spartak

  • Gost
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2007, 11:12:08 posle podne »
to da je 30g maximum je nonsens,bodibilderi mogu dosta vise proteina da "svare" u jednom obroku,razmisli...kako bi neko mogao onda da unese 400g proteina dnevno?
slobodno udri

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2007, 11:13:21 posle podne »
@vlada31
jaoj brate nemoj ponovo jednu te istu prichu ...pa jbt...pitass gluposti...opterecujess se glupostima... sta ti cess sada kao u gram da meriss za svaki obrok proteina koliko si uneo...kakav bre maximum?
EAS-ov whey je dobar protein...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2007, 11:19:39 posle podne »
Posto mi je ovo prvi put da se oglasavam, za pocetak bih uputio svima puno pozdrava i zahvalio na nesebicnom deljenju znanja i iskustava.  ;bravi;
Visok sam 203cm, tezak 105kg i zeleo bih da krenem sa zdravom ishranom i suplementacijom, pa me zanima par stvari (za pocetak). Moguce da mi je ovo negde promaklo, pa cu ipak pitati-koliko grama proteina je ok uneti odjednom, za jedan obrok (cuo sam da je 30g maximum)? Da li je to tacno i kakav je EAS-ov 100% Whey protein? PoZz

Jedi 40-50 gr proteina u 6 obroka, to ti je solidan unos proteina na dnevnoj bazi za tvoju kilazu. Naravno ako mozes to financijski da izdrzis. Ne znam zbog cega bi 30 gr proteina za jedan obrok bio maximum. Znaci ako jedes 6 obroka dnevno i unosis 30 gr proteina po obroku to ti je samo 180 gr dnevno a za tvoju kilazu to nece biti dosta za optimalan napredak. Jedino ako ne unosis 30 gr proteina sa 8-9 obroka dnevno ali je to ipak malo previse posla.

EAS-ov protein je sasvim dobar.

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2007, 11:23:04 posle podne »
Thnx!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2007, 12:07:28 pre podne »
80 tih godina je bilo ustaljeno misljenje na osnovu nekih mizernih istrazivanja da je po obroku moguce svariti maximum 25-30gr proteina,i naravno na osnovu toga su tadasnji sampioni LI Hejni,Gaspari i ostali stalno govorili da je to maximum[ALI VERUJEM DA SE NISU TOGA PRIDRZAVALI]..No nakon toga i razne studije i sto je najbitnije praksa su pokazali da to nije istina i da organizam moze mnogo vise da asimiluje proteina od tih 30gr....

Van mreže manfree

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2007, 02:51:26 posle podne »
Ja mislim da količina proteina koja se moze iskoristiti po obroku najviše zavisi mišićne mase, ne može isto iskoristiti neko sa 70,90 ili 105kg mišića? A takođe zavisi i od inteziteta treninga, nadam se da sam u pravu?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2007, 04:53:24 posle podne »
Pa logicno je da neko od 70kg uzima oko 200g proteina dnevno(na 6 oborka po okvirno 30-35g),dok ce osoba od 100kg uneti 300g(50-ak grama po obroku okvirno)...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže tntpro

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 08, 2007, 05:41:37 posle podne »
mera za varenje proteina je prdež, kad prdiš posle proteinskog obroka nisi ga svario i apsorbovao, kad baš moram 'vako.
kapacitet za varenje je vrlo individualan a i zavisi od izvora proteina, apsorpcija je izuzetno visoka oko 600grama aminokiselina za 24h za prosečnog čoveka
sama iskoristljivost i njegova ekonomija kad već dospe u krvotok je ono oko čega se struka spori, i mogući neželjeni efekti...

Van mreže Markonsw

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 08, 2007, 05:48:21 posle podne »
mera za varenje proteina je prdež, kad prdiš posle proteinskog obroka nisi ga svario i apsorbovao, kad baš moram 'vako.
kapacitet za varenje je vrlo individualan a i zavisi od izvora proteina, apsorpcija je izuzetno visoka oko 600grama aminokiselina za 24h za prosečnog čoveka
sama iskoristljivost i njegova ekonomija kad već dospe u krvotok je ono oko čega se struka spori, i mogući neželjeni efekti...

hahaha extra , jel ovo istina ? :D
Always remember you are unique ,just like everyone else.

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2007, 07:54:04 posle podne »
A zato ja stalno prdim

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2007, 08:19:19 posle podne »
ma raspali slobodno,ja sam na dijeti unosio po 80g po obroku, a na masi po 60g a tezak sam priblizno kao i ti.
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2007, 09:10:07 posle podne »
Iz tvog posta vidim da si istih gabarita kao ja,ali nisi napisao sta zelis da postignes ,da se zategnes ili masu(105 kila je malo na tu visinu znam iz iskustva)Moj dnevni unos proteina izgleda ovako;izmedju dorucka i prve uzine ubacim u dozer dve merice,izmedju rucka i uzine po tri merice,posle treninga po tri,pred spavanje po dve.Sto je kolega rekao za prduckanje ,dal je istina neznam ali znam da finansiski mogu da podnesem vise bilo bi vise,inace po nekoj mojoj racunici(opet pricam iz istog iskustva jer smo istih gabarita a imao sam i 130kg)ovaj moj unos proteina je minimalan.Ipak se nemozes porediti sa nekim od 170 ni po ishrani ni po vezbanju.

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2007, 03:45:19 posle podne »
Jos jednom-hvala svima za savete. A sto se prduckanja tice-primetio sam da me whey bas nadima, po ceo dan mi je naduven stomak.

to Big V: zelim da nabacim masu, ali pravo da ti kazem tesko finansijski pratim svoj veliki apetit-potrosim oko 250e  mesecno na hranu i whey.

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2007, 06:08:33 posle podne »
Samo 250?Kako bre na tu visinu i tezinu meni ode toliko samo na hranu mesecno a nista suplementi,Pazi pocetna porcija mi je minimum pola kilograma ispod toga neracunam.A kako se hranis sta podrazumevas pod zadovoljenjem apetita napisi jelovnik.