April 29, 2024, 07:06:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: VODA  (Pročitano 21866 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: VODA
« Odgovor #45 poslato: Mart 25, 2006, 06:05:47 pre podne »
Citat: Kekka
Ja sam prestao da gatam i poceo sam da se molim bogu za napredak bez adekvatne ishrane,suplementacije i odmora  :cry:
..ostaces upamcen kao pionir u tom pokusaju :twisted:  :twisted:

Van mreže jakuza

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: VODA
« Odgovor #46 poslato: Decembar 10, 2006, 08:12:08 pre podne »
Evo da izvucem ovu temu iz naftalina, nadam se da nije problem  .  :D

Moram pitati neke stvari, evo ovako ...
Posto radim dosta kardia, a i mnogo se znojim deluje mi kao da unesem vise tecnosti nego sto izbacim i uvek imam osecaj da sam
naduven. A kada unosim ovoliko tecnosti dnevno (4-5 litara) nemam apetit i poceo sam da preskacem obroke, ne mogu da jedem kada jednostavno nisam gladan , imam osecaj da cu da puknem od toliko vode. Sto se tice soli gotovo i da ne unosim, ako i koristim
to je  uglavnom morska... Skroz sam se ovim poremetio i ne mogu da se vratim da imam 5-6 obroka .... neki savet bi dobrodosao...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VODA
« Odgovor #47 poslato: Decembar 10, 2006, 09:07:47 pre podne »
POD 1..GRESIS STO SOL NE UNOSIS....

POD 2..POCMI SOL DA UNOSIS

POD 3...KADA TOMURADIS..ONDA NAM JAVI KAKAV IDE SA VODOM......

INACE..AKO SE BAVIS SA BILO KAKVOM AKTIVNOSCU 4-5 LITARA VODE JE SASVIM OK..A POGOTVO AKO SE ZNOJIS KAKO TI AKZES JAKO....

I JENDA STVA MI NIJE JASNA..GUBIS APETITI OD VODE??....MNOGO KONFUZNO.....JA KADA PIJEM VODU SVE VISE SAM GLADNIJI..

Van mreže jakuza

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: VODA
« Odgovor #48 poslato: Decembar 10, 2006, 09:36:26 pre podne »
Nije da uopste ne unosim so, nego je to bilo do sada bas minimalno , ali gledacu da povecam ...
Sto se tice znojenja, kao fontana sam ...
Kada pijem puno vode, nekako sam naduven, kao da mi je zeludac popunjen pa ne mogu da jedem....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VODA
« Odgovor #49 poslato: Decembar 10, 2006, 08:35:02 posle podne »
PA NEMOJ DA PIJES MNOGO VODE OD JEDNOM.....

Van mreže jakuza

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: VODA
« Odgovor #50 poslato: Decembar 11, 2006, 01:56:34 posle podne »
moguce da je to jedan od problema, sto pijem mnogo odjenom, ali kada dodjem sa trcanja, bukvalno
sam gola voda, pa  je moguce da vise unesem nego sto bi trebalo...to ne znam kako da regulisem da
postepeno nadoknadjujem vodu ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VODA
« Odgovor #51 poslato: Decembar 11, 2006, 02:08:28 posle podne »
PA ETO TI PROBLEM...NE MOZES DA SE NATERUJES NA VODU I DA SE OSECA DOBRO..

UZMI OVUD I POLAKO JE PIJUCKAJ DOK TI SE ORAGNIZAM NE SMIRI..

Van mreže jakuza

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: VODA
« Odgovor #52 poslato: Decembar 11, 2006, 02:34:46 posle podne »
tako cu postupiti sledeci put, a ne kao do sada kao kamila  :D

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VODA
« Odgovor #53 poslato: Decembar 12, 2006, 11:49:04 pre podne »
Ovo mi je prva poruka pa se nadam da je ok da se nadovežem na temu.

Ja se takođe jako mnogo znojim, a zbog porodičnog nasleđa - genetika - pokušavam da svedem so na minimum zbog toga što su mi svi u porodici u četrdesetim imali zakrčene vene i šta ti ja znam... Doktori kažu da je so jedan od glavnih krivaca za to. Međutim primjetio sam da kad mnogo smanjim unos soli dešavaju mi se 2 stvari:
1) Mnogo se više znojim - i idem u wc
2) Konstantno imam osjećaj žeđi.
Nisam siguran kako da ovo uskladim - da li treba da izbjegavam so?
Kada treniram uzimam vodu ali oko 0.5l do 1 litra u toku treninga - uglavnom ubacim neki multivitamin u flašicu - da mi bude lakše da je popijem.
Najveći osjećaj žeđi imam uveče pa tada i popijem najveće količine vode - a to mi nikako ne odgovara - po nekoliko puta idem u wc i nikako da se naspavam. Zbog toga se u zadnje vrijeme pokušavam kontrolisati da ne pijem mnogo vode uveče.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VODA
« Odgovor #54 poslato: Decembar 12, 2006, 12:43:05 posle podne »
kao prvo.....gresis sto ne unosis sol..ti lekari koji su to rekli su kompelten budale.....jel doneti takav zakljcauk na osnovu toga sto ti ej pacijetn rekao..pa on nije normpalan.

tacno je da antirum moze da prozurukkeje to sto si ti anveo..ali zasto mora da je od toga..strasno..

dalje....

mnogo vise se znojis i uriniras bas iz tog razloga sto voda kroz tebe bukvalno prolazi jer minerlai koje unosis hranom nisu dovljni da odrze kolicinu vode koja je potrebna oragnizmu i onda se javlja bas kontra efekat tj diureza jel telo to moze da prepzona ..pa ajde da prostim recnikom..kao nalog da se resi viska vode...sto nikako nije dobro...visak vode se izbacuje prirodnim putem ,a nikako na taj nacin da izazivas efekat diruze ne unosice natirujm kao bitan mineral..

sto se tice zedji.....e tu stari ovo gore bas i nema neke veze vec ti predlazem da odes da izmeris vrednosti secera u krvi ujutro i anvecer.......

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VODA
« Odgovor #55 poslato: Decembar 12, 2006, 06:12:29 posle podne »
jebem ga sad ne znam da mislim. To za so sam čuo mnogo puta - kao taloži se na unutrašnjoj strani zidova vena. Uslijed toga se lakše talože i masnoće itd, itd. Ja inače familijarno imam visoke trigliceride i LDL. Ovdje na forumima čitam kako je voda jako bitna i to mi ima smisla. Ako imaš neki link o tome koliko soli bi se moralo unositi - neki minimum. Ili da li su ta mišljenja ljekara neosnovana o tome da se mora smanjiti unos soli. Sve je to meni jasno što ti kažeš kako se voda ne zaustavlja u tijelu ali se bojim da mi se za 20god ne desi ko mom starom koji sad ima debelih problema sa srcem - a baš je volio slano čitavog života

poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VODA
« Odgovor #56 poslato: Decembar 13, 2006, 12:32:34 pre podne »
jebem ga sad ne znam da mislim. To za so sam čuo mnogo puta - kao taloži se na unutrašnjoj strani zidova vena. Uslijed toga se lakše talože i masnoće itd, itd. Ja inače familijarno imam visoke trigliceride i LDL. Ovdje na forumima čitam kako je voda jako bitna i to mi ima smisla. Ako imaš neki link o tome koliko soli bi se moralo unositi - neki minimum. Ili da li su ta mišljenja ljekara neosnovana o tome da se mora smanjiti unos soli. Sve je to meni jasno što ti kažeš kako se voda ne zaustavlja u tijelu ali se bojim da mi se za 20god ne desi ko mom starom koji sad ima debelih problema sa srcem - a baš je volio slano čitavog života

poz
...

buraz..taj problem ces jednsotavno resiti..

pitaj starog sta je jeo i kako se hranio u proteikilih 20 godina...i sve ce da ti bude jasno,...

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VODA
« Odgovor #57 poslato: Decembar 13, 2006, 09:12:51 pre podne »

buraz..taj problem ces jednsotavno resiti..

pitaj starog sta je jeo i kako se hranio u proteikilih 20 godina...i sve ce da ti bude jasno,...

 :lol: Vrlo moguće... Znam da je volio presoljeno (dok je smio), a ja pak otišo u drugu krajnost...:) U svakom slučaju mnogo više pazim šta jedem od njega: gotovo ništa od svinjetine, ne pilećoj kožici, mnogo više ribe, 6-7 obroka dnevno, treniram redovno. Nadam se da neću biti njegove sreće. Jedino sam lijen sa kardiom. Pogotovo kad ovako dođu zimski mjeseci. Ako trčim napolju po hladnom vremenu odmah mi nos počne curiti. Zbog toga izbjegavam... A u teretani gdje treniram nemamo ni biciklo ni traku... Zagrijavam se skakutajući okolo :)

U svakom slučaju thx bro!

poz

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: VODA
« Odgovor #58 poslato: Decembar 13, 2006, 09:20:24 pre podne »
@ljiljan
Da ne offujem pa cu kratko... s obzirom na okolnosti koje si naveo.... Vijaca, runde, moze u pauzi izmedju rundi da radis stomak. Ja sam imao dugo problem sa nedostatkom kardio opreme, pa sam to tako rijesavao. Kreni oprezno dok malo ne savladas tehniku, ali vrlo se brzo napreduje, preporucujem ti da probas.

Izvinjavam se za OFF...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže jakuza

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: VODA
« Odgovor #59 poslato: Decembar 13, 2006, 04:27:21 posle podne »

Da i jos nesto sam zaboravio, koja voda je na nasem trzstu najkvalitetnija za piti ?

I da li je tacno da recimo voda sa cesme, koje su tvrde imaju kamenac , pa je stoga
stetno za bubrege, a isto tako organizmu je potrebno vise od nje....