April 29, 2024, 11:26:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: RIKSON GRACIE-Moguci povratak?  (Pročitano 1329 puta)

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
RIKSON GRACIE-Moguci povratak?
« poslato: Decembar 20, 2007, 10:40:56 posle podne »

 
               Intervju
Rickson Gracie - Pripremam se za povratak
HEROs turniru prisustvovao je i legendarni brazilski borac i pionir slobodne borbe Rickson Gracie (49). Bio je u pratnji svog borca Kevina Caseya, koji je iste večeri poražen od Ikuhise Minowe.

Naš dopisnik uspio je kratko porazgovarati s njim, te ga između ostalog priupitati i o glasinama o povratku u ring.

 Rickson Gracie


Hoćete li se vratiti borbi:
Iako sam već dulje vrijeme izvan ringa, redovno treniram i pripremam se za eventualni povratak. Promotori me već neko vrijeme drže po strani jer mi ne žele dati ponudu koji bi me zadovoljila.

Hoćete li se boriti s Sakurabom?:
To morate pitati promotore. Pregovaralo se o tome ali ja nisam ništa potpisao tako da nisam siguran. No želio bih se okušati protiv njega.

Mišljenje o današnjoj borbi između Sakurabe i Shibate?
Sakuraba je pokazao odličnu tehniku i ostvario laku pobjedu. Shibata nije imao žestine za pobjedu, a poznato je da Sakuraba gubi od silovitih boraca, nikad od tehničara.

Čime se bavite ovih dana?:
Zabavljam se, imam zanimljive treninge. Surfam, planinarim, spariram s prijateljima. Zdravo se hranim i uživam u životu.

Biste li se željeli još jednom boriti s Masakatsu Funakijem (još jedan veteran koji je najavio povratak, op.a.)?:
On je više zainteresiran za tu borbu nego ja. Već sam ga pobijedio i nemam želje ponovno se boriti s njim. Sa Sakurabom je druga priča budući da on ima seriju pobjeda nad borcima iz moje obitelji. Ali ništa od toga nije bitno, tkogod se nađe ispred mene borit ću se s njim.

Dojmovi nakon večerašnje borbe između Minowe i vašeg borca Kevina Caseya?:
Minowa je iskusniji ali u ovoj borbi nije napravio ništa posebno. U 1. rundi sudac mi je prišao i rekao da Kevin odugovlači, s čime se ja nisam složio, ali sam mu ipak rekao da promijeni strategiju i da više udara. Nažalost Kevin je još bio umoran od leta što je Minowa iskoristio i pobijedio. Iako se Kevin bolje borio od njega.

Rickson se povukao 2000. godine nakon pobjede nad Masakatsu Funakijem. Iza sebe ima 11 profesionalnih mečeva i isto toliko pobjeda, sve submissionom. Njegove dvije borbe s Brazilcem Reijem Zuluom 1980. i 1984. godine smatraju se prvim službenim MMA borbama u povijesti tog sporta.

 
 sherif