April 20, 2024, 12:00:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: kardio/masa  (Pročitano 5624 puta)

Van mreže Alex86

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
kardio/masa
« poslato: Januar 03, 2008, 04:10:11 pre podne »
hteo bih pre svega svim clanovima foruma da cestitam novu godinu a sto se tice foruma da i dalje ostane br. 1

ovaj period bih iskoristio za masu ... medjutim ostalo je pomalo salceta na pojedinim delovima tela pogotovo na stomaku i to me uzasno iritira. Znam da masa i kardio i ne idu bas zajedno, al interesuje me da li bih nesto postigao ako bi ubacio koji kardio trening u nedelji ?

Van mreže adis88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: kardio/masa
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2008, 04:12:54 pre podne »
preko vikenda ubaci po 60 min  mislim da nece skoditi to ja vazda radim...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: kardio/masa
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2008, 05:01:22 pre podne »
ne komplikuj, zasto bi se oterecivo da nabrzinu istopis salo da bi onda ponovo nabacivo 'masu' (pod masom se vjerovatno podrazumjeva ubicajena faza tovljenja).
dosta ljudi je u tim zacaranim krugovima 'mase' i 'definicije', i naravno poslije odradjenih ili neodradjenih 'faza' na kraju u vecini slucajeva nit ima mase nit ima definicije....

radi cardio 3x sedmicno, ako si u kondiciji radi hiit(ujutro na prazan stomak ili poslije treninga sa tegovima). koriguj ishranu i tim ces topit salo i ujedno nabacivat chistu masu.
i to ti je sva filozofija sa kojom covjecanstvo muku muchi
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Alex86

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: kardio/masa
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2008, 05:55:41 pre podne »
u pitanju je  redukovanua ishrana .. znaci sve ono sto sam jeo u fazi def. samo kolicinski mnogo vishe .. znaci nikakav junk food i " klasicno tovljenje".  E sad, postavlja se pitanje da li je u tom kalorijskom suficitu moguce izgubiti visak masnih naslaga. U principu, to je ono sto bi mi i trebalo - postepeno dobijanje chiste mase uz postepen gubitak sala ali ovde je ovakva teorija mnogo puta osporavana ... naravno, nista ne treba na brzinu .. sve sto je brzo, to je i kuso ;)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: kardio/masa
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2008, 06:35:18 pre podne »
pa odakle onda toliki kalorijksi suficit kad se jede chisto. valjda si samo dupliro proteine i good carbs, ili vjerovatno ima tu mnogo toga.
i te kalorijske rachunice i prorachunice mozes zaobic slobodno. poenta price visok unos proteina, masti na minimali, carbs rotation. i udaris fino po cardiu, samo pazi da se ne prepolovish.
Citat
U principu, to je ono sto bi mi i trebalo - postepeno dobijanje chiste mase uz postepen gubitak sala ali ovde je ovakva teorija mnogo puta osporavana ...
a ko je sta osporavo?

matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Alex86

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: kardio/masa
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2008, 01:43:39 posle podne »
Citat
pa odakle onda toliki kalorijksi suficit kad se jede chisto. valjda si samo dupliro proteine i good carbs, ili vjerovatno ima tu mnogo toga


upravo tako ... suplemente nisam menjao, samo sam povecao unos proteina i uglj. hidrata hranom ... koliko god  cisto bilo - valjda nije isto pojesti 300 ili 700 grama pileceg mesa

Citat
a ko je sta osporavo


joj, sad pokusavam da nadjem neki post vezan za ovu temu , a nesto mi ne ide :( ... u svakom slucaju,  postavljana su ovakva pitanja ranije , a dobijeni su odgovori tipa: ili si na masi ili si na definiciji .. ne postoji izmedju

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: kardio/masa
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2008, 03:26:40 posle podne »
a nije ni isto pojesti 200 i 500g ugljenih hidrata ...
Citat
joj, sad pokusavam da nadjem neki post vezan za ovu temu , a nesto mi ne ide :( ... u svakom slucaju,  postavljana su ovakva pitanja ranije , a dobijeni su odgovori tipa: ili si na masi ili si na definiciji .. ne postoji izmedju
nema potrebe da izvlacis iz kontexta, ja ti rekoh sta i kako
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: kardio/masa
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2008, 04:05:56 posle podne »
Nastavi jesti i treniraj redovno, ubaci ponekad neku setnju.To salo pretvoris polako u energijuy-snagu koju iskoristis u teretani.Ako mislis da radis na masi onda nemas potrebu da radis neki tezak kardio.
Ja sam na ovoj mojoj  slici imao oko 88-90kg danas imam 98-100kg i izgledam skoro pa isto,normalno da sam nabacio vode i sala,nesto misica ali kada raspodjelis sve to kako treba onda je to ok.(/poboljsao sam noge znatno)

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: kardio/masa
« Odgovor #8 poslato: Februar 19, 2008, 05:58:02 posle podne »
Ja imam potpuno isti problem.. Visok sam 185 a imam 77 kg,ali imam malo sala na stomaku,bilo je MNOGO VISHE,tj dosta sam skinuo,ali ima josh dosta.. Ishrana mi je odlicna mrzi me sada da pishem, u principu puno proteina,ugljenih hidrata i nimalo masti,e sada ja hocu da nabacim misicnu masu,znaci necu ono da se gojim pa posle da se definisem,nego zelim polako vremenomda nabacujem cistu misicnu masu,a da pritom istopim to malo sala na stomaku.. ZACARANI KRUG NEMA STA.. Da li da radim cardio treninge? Ja to mogu samo posle treninga sa tegovima,koliko puta nedeljno treba? Jel je dovoljno 2 do 3? po recimo nekih 10 do 15 minuta voznje bicikle?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kardio/masa
« Odgovor #9 poslato: Februar 19, 2008, 06:39:15 posle podne »
mislim da bi ovakve i ove teme trebalo zakljcuiti jednom za UVEK..

dakle..dobjajti na misicnoj masi a ujedno gubiti masnoce JSTE MOGUCE ali pod neki drugim okolnostima i pod nekim drugim uslovima i pod nekim drugim rezimaima...

na ovja nacin na koji vi to pokuasvate da uradite je NEIZIVDLJIVO jer telo jednotavno ima orambeni mehanizam u ovakvim stiuacijma imoze da reguje samo na dva nacina.
1.topljenje masnih nalsaga
2.dobijanja misnce mase..
skupa...nemoguce...

pokusaj da se to uradi pod ovim i ovakvkim uslovima je samo gubljenje vremena i maltretiranj i sebe i tela..

moze do neke gnice da se dodje to je tacno..ali sa upotrebom ogrmnih kolicina AMINOKISLINA BCAA,GLUTAMINA i naravno maximaln redukovnanom ishranom.

samo sa ishranom i kardio treningom..nikako.

dobro mozes da izlgedas..ali da postignes dva cilja odjenom..nemoguce

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: kardio/masa
« Odgovor #10 poslato: Februar 19, 2008, 07:14:11 posle podne »
moze do neke gnice da se dodje to je tacno..ali sa upotrebom ogrmnih kolicina AMINOKISLINA BCAA,GLUTAMINA i naravno maximaln redukovnanom ishranom.

ne mislis valjda da treba da koristi anabolitike??? :lol: :lol: :lol: