April 29, 2024, 03:34:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc!!!! SAVET!!!!  (Pročitano 10524 puta)

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Pomoc!!!! SAVET!!!!
« poslato: Januar 29, 2008, 12:19:31 pre podne »
Poceo sam sa treninzima pre oko  mesec dana i skinuo lepih 8 kilograma za 10 dana, u narednih 20 dana ugojio sam se 2 kilograma ali obim struka mi se nije poveco( imace merio sam se u 5-10 am).

Inace promenio sam nacin ishrane i moglo bi se reci zivota.

Ustajanje u 5-45 am
Trcanje 25 min
2X(3X12) trbusnjaci, ledjni , podizanje nogu, propadanja , zgibova
7-15 am dorucak (obicno to bude 150g zitarica 2 dl mleka)
10-30 am integralni keks i 2dl jogurta
14 pm 130 g tunjevine, ili 100 grama junetine(kuvanje) sa 150g povrca
16 h obicno voce ili kuvane gljive oko 200g
19 150 ribe (oslic ili saras) povrce + u ovom obruko jedino uzimam 50 grana crnog hleba
21h trening
35min laganog trcanja otkucaji 130 -135
2X(3X12) trbusnjaci, ledjni , podizanje nogu, propadanja , zgibova
3X(3X12 uskih sklekova)

danasnja kilaza mi je 105 kg
visima 185 cm
obim kukoba 109.5cm
obim struka 104 cm
obim grudi 118 cm

inace da napomenem pre samo godinu ipo imao sam 85 kg a pre mesec dana 113kg,
savet koji trazim od vas iskusnih je sta treba da pronemin ovde da bi izgubio masne naslage o da mi misicna struktura ne opadne, necu se buniti ako budem i napredovao. sigurno vam ovo izgleda smesno zato vas molim za savet.  ono sto je moj cilj jeste da negde do septembra skinem struk na neki zadovoljavajuci nivo.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2008, 12:39:48 pre podne dexxx »

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2008, 02:44:13 pre podne »
dexxx mogu ti pomoci samo sa nekoliko saveta koje sam licno probao na svojoj kozi.
1.Ja sam navlacio onu veliku kesu za djubre na sebe(iseces deo de ti prolaze glava i ruke)kad trcim a ako slucajno koristis pojas nikako na golo telo zbog strija a dok ti ovo pisem u glavi mi odzvanja mamin glas"sinko dobices toplotni udar ,sta to radis od sebe..."
2.Masti u potpunosti pocinju sa trosenjem tek od 20-25 minuta, jeste da trcis ujutru ali ja bih povecao taj jutarnj trening na 40-ak minuta sa pulsom do 140 eventualno 145o/m
3.Generalno kad oces da skines salo a ostavis misic smanjis UH i M a povecas unos proteina
4.Najvise gubis u pocetku iz dosta razloga(postoji bezbroj objasnjenja)a mozda si se ugojio ali u misicima zbog treniranja pa ti je obim ostao nepromenjen
O ovome moze da se prica sto godina ali ...Ako stvarno oces da napravis nesto od sebe disciplina i posvecenost...iI rezultati ce doci...Ako sve ovo sto pise sprovodis bas tako po mojoj slobodnoj proceni za 2-2,5 meseca skidas struk bar na 90 cm!!!

SAMO HRABRO!!!!!!!!!!!!!!!!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2008, 08:09:58 pre podne »
hvala na savetima (OVO za pojas nisam znao ali koza mi je vec nalo stradala) Tvoja preporuka je da povecam trcanje na 40 min. a drugi deo treninga da ostane isiti?

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2008, 01:40:11 posle podne »
dexxx mogu ti pomoci samo sa nekoliko saveta koje sam licno probao na svojoj kozi.
1.Ja sam navlacio onu veliku kesu za djubre na sebe(iseces deo de ti prolaze glava i ruke)kad trcim a ako slucajno koristis pojas nikako na golo telo zbog strija a dok ti ovo pisem u glavi mi odzvanja mamin glas"sinko dobices toplotni udar ,sta to radis od sebe..."
2.Masti u potpunosti pocinju sa trosenjem tek od 20-25 minuta, jeste da trcis ujutru ali ja bih povecao taj jutarnj trening na 40-ak minuta sa pulsom do 140 eventualno 145o/m
3.Generalno kad oces da skines salo a ostavis misic smanjis UH i M a povecas unos proteina
4.Najvise gubis u pocetku iz dosta razloga(postoji bezbroj objasnjenja)a mozda si se ugojio ali u misicima zbog treniranja pa ti je obim ostao nepromenjen
O ovome moze da se prica sto godina ali ...Ako stvarno oces da napravis nesto od sebe disciplina i posvecenost...iI rezultati ce doci...Ako sve ovo sto pise sprovodis bas tako po mojoj slobodnoj proceni za 2-2,5 meseca skidas struk bar na 90 cm!!!

SAMO HRABRO!!!!!!!!!!!!!!!!


poceo sam da drzim dijetu za 14 dana... izgubio sam dve nedelje??!!??
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2008, 03:08:03 posle podne »


"poceo sam da drzim dijetu za 14 dana... izgubio sam dve nedelje??!!??"
 

Jako cudno jer se u pocetku najvise gube kilogrami,jedan deo iz sala a drugi iz drugih depoa energije npr jetre i to se primecuje samo po kilazi ali ne i po obimu.I tako samo prvih 10-ak dana!Dexxx je izgubio za 10 dana 8 kg ,malo li je???A izgbice jos ako nastavi ovako!!!Samo sporije!Imam ortakinju koja je za 2 meseca skinula 2 kg a izgleda 3 puta bolje.Po meni pravi pokazatelj je obim a ne kilaza.Ja sam drzao dijetu mesec dana i samo trcao(u teretanu nisam usao),merio sam samo obime i za to vreme skinuo 9 cm sa struka!Neminovno je da ce ti se smanjiti sve i to je normalno a sto je ishrana kvalitetnija manje ces izgubiti misica.Mrki ili negde gresis ili jako tesko skidas kg!Nem pojma stvarno, pisem samo ono sto je meni pomoglo!!!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2008, 03:23:51 posle podne »


"poceo sam da drzim dijetu za 14 dana... izgubio sam dve nedelje??!!??"
 

Jako cudno jer se u pocetku najvise gube kilogrami,jedan deo iz sala a drugi iz drugih depoa energije npr jetre i to se primecuje samo po kilazi ali ne i po obimu.I tako samo prvih 10-ak dana!Dexxx je izgubio za 10 dana 8 kg ,malo li je???A izgbice jos ako nastavi ovako!!!Samo sporije!Imam ortakinju koja je za 2 meseca skinula 2 kg a izgleda 3 puta bolje.Po meni pravi pokazatelj je obim a ne kilaza.Ja sam drzao dijetu mesec dana i samo trcao(u teretanu nisam usao),merio sam samo obime i za to vreme skinuo 9 cm sa struka!Neminovno je da ce ti se smanjiti sve i to je normalno a sto je ishrana kvalitetnija manje ces izgubiti misica.Mrki ili negde gresis ili jako tesko skidas kg!Nem pojma stvarno, pisem samo ono sto je meni pomoglo!!!

Prijatelju ja sam se malo našali...hoću reći nisam mislio ozbiljno
...ovako moram da ti dam prijateljski savet,došao si skoro ako se ne varam na forum i vidi se da si zaista željan da naučiš mnogo toga ali previše informacija u jednom trenutku može da napravi veliku zbrku u glavi.vidiš nema potreba da pališ svoje ego lampice u ovom trenutku dok ovo čitaš jer ovo što ti pišem vidi se iz tvgojih prethodnih postova...
dakle...kilogrami se ne mogu gubiti iz jetre
u prvih 10 dana najviše što se može izgubiti jeste voda
svako naglo mršavljenje i primena blitz dijeta može  dovesti telo samo u alarmantno stanje  gde se može izgubiti teško stečena mišićna masa i narušiti  imunitet,libido...itd
pročešljaj po forumu ...pogledaj  na search  - definicija,kortizol,izvori energije ...itd
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2008, 06:01:11 posle podne »
samo jos jedno pitanje da li ishrana odgovara ili moram nesto menjati

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2008, 06:02:53 posle podne »
dexx
razdvoji jutarnji cardio od anaerobnog treninga. ubaci obrok prije anaerobnog.
jutarnji cardio ili hiit do 20min ili cardio niskog intenziteta od nekih 40min. s vremena na vrijeme mijenjaj ta dva nacina. ako imas kakvu suplemnataciju (a vidim nemas) mogo bi bezopasno radit cardio 2x na dan.
mnogo je efikasnije da ides u teretanu nego te 'zatvorske vjezbe'.
hrana ne valja. izbaci te hlebove,keksove,mlijko,secere itd. drzi se proteina iz mesa,ribe,jaja,pos sira. good carbs iz skrobastog povrca, goot fats omega 3, 6, 9, dolaze u obzir ostale prekrizi. obrati paznju na unos soli ako si sklon nakupljanju vode ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2008, 06:45:36 posle podne »
koliko je optimalan odnos proteina i UH na dan uneti kada su pitanju ovakvi treninzi i skidanje masti.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2008, 07:00:26 posle podne »
min. 3g proteina po kg telesne tezine i variranje unosa ugljenih hidrata sa oko dva dana u nedelji na apsolutnoj nuli sto se ugljenih hidrata tice

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2008, 10:55:25 posle podne »
Ok mrki nepalim ego lampice ali moram da odgovorim krajnje normalno i nebezobrazno  i nemoj nista od ovoga pogresno shvatiti namere su mi krajnje dobronamerne i nezelim neprijatelje na samom pocetku:-)!Dakle na forumu sam par dana ali to neznaci da sam pocetnik u teretani,sportu i slicnim oblastima.Sto se izvora energije tice i gubljenju kilograma samo sam pisao i povezao neke stvari koje ucimo na difu i koje sam dobio od proverenih izvora.Naravno sve je to suva teorija ali i to je nesto od mene za pocetak.Naravno gubi se  voda ali sta je salo?Voda i energija.A masti ulaze 100% u potrosnju tek nakon 20-25 min do tada se trose drugi izvori energije.Tako da trcanje manjim pulsom duzeg trajanja dexxxu treba da bude prioritet.I u jetri se skladisti ne tako mali izvor energije(koliko se secam ugljeni hidrati) koji se trosi pre nego salo!!!Voleo bi da ovo moje teoretisanje bar malo nekome pomogne!!!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2008, 11:00:05 posle podne »
praksa praksa, pushti se teorije iz naftalina ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2008, 03:47:55 posle podne »
dexx
razdvoji jutarnji cardio od anaerobnog treninga. ubaci obrok prije anaerobnog.
jutarnji cardio ili hiit do 20min ili cardio niskog intenziteta od nekih 40min. s vremena na vrijeme mijenjaj ta dva nacina. ako imas kakvu suplemnataciju (a vidim nemas) mogo bi bezopasno radit cardio 2x na dan.
mnogo je efikasnije da ides u teretanu nego te 'zatvorske vjezbe'.
hrana ne valja. izbaci te hlebove,keksove,mlijko,secere itd. drzi se proteina iz mesa,ribe,jaja,pos sira. good carbs iz skrobastog povrca, goot fats omega 3, 6, 9, dolaze u obzir ostale prekrizi. obrati paznju na unos soli ako si sklon nakupljanju vode ...
hvala na savetima, daju dalje rezultate.

danasnja kilaza 102 i novi kajs. :-)

Van mreže dexxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2008, 08:18:04 posle podne »
nebi da ispadnem glup ali vidim da ce ipak biti tako molim da mi neko kaze sta je to ___omega 3, 6, 9,___

Spartak

  • Gost
Odg: Pomoc!!!! SAVET!!!!
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2008, 08:40:09 posle podne »
FATS