April 26, 2024, 04:20:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: vecera...  (Pročitano 3824 puta)

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
vecera...
« poslato: Februar 03, 2008, 11:01:24 posle podne »
pozdrav svima, zovem se marko i imam 18 god.  treniram nekoliko meseci, a od nedavno sam poceo da se pravilno hranim i da vodim racuna o ishrani. e sada imam jedno pitanje... pored teretane bavim se i borilackim vestinama. treninge imam uvece, tako da kada dodjem sa treninga mogu da jedem tek oko 23h, sto mi se cini relativno kasno, jer kada nemam treninge gledam da ne jedem posle 21h. tada posle treninga obicno uzmem neku piletinu, ili tunu, ili jaja, a ellu bas pred spavanje. imate neki savet povodom ovoga ili moze i ovako??? sta bi bilo najbolje da uzmem posle takvog treninga, jer nesto moram da pojedem.... budem obavezno gladan kao pas   :lol:  pozzz 

Spartak

  • Gost
Odg: vecera...
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2008, 11:25:07 posle podne »
nemoj da preskaces vecernje obroke,vazni su jer tokom noci je prijeko potreban priliv aminokiselina.a pogotovo posle treninga.

Spartak

  • Gost
Odg: vecera...
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2008, 11:26:34 posle podne »
posle treninga whey protein sa glukozom standardno,a obrok posle piletina ili tuna i posni sa vlaknastim UH

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vecera...
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2008, 08:25:35 pre podne »
hvala puno!!! ako ima jos neki savet, dobrodosao je....

Spartak

  • Gost
Odg: vecera...
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2008, 12:13:31 posle podne »
pa gledaj da ti trening ne traje preko 1h, stavi akcenat na intenzitet.Cak bi bilo idealno kad bi posle treninga mogao da isposhtujes 2 obroka

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vecera...
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2008, 02:53:35 posle podne »
pa gle, meni trening borilackih vestina traje 1:30 min, to je tako osmisljeno....toliko traje trening. u teretani mi uglavnom traje oko sat vremena..... ja sam pitao za trening borilackih vestina, tj posle njega sta da jedem, jer je kasno uvece  :icon_biggrin: hvala na savetima.......

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: vecera...
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2008, 05:37:34 posle podne »
Ne vidim razlog zbog kojeg neko ko trenira dva puta dnevno nebi imao i dva PWM-a. Pogotovo ako je jedan trening od ta dva visokointezivni trening u nekom borilackom sportu - po mojem iskustvu to zna da bude mnogo intezivnije od 20-30 minuta HIIT-a koji se smatra intezivnim.

Takodje ne bih se plasio tih UH iz PWM-a iako se unose dosta kasno, ali ipak nebih nakon toga unosio sa cvrstim visokoproteinskim obrokom skrobaste UH, jer po meni u tom trenutku oni ti nijesu potrebni i pozeljni kao sto to recimo mogu biti nakon jutarnjeg treninga sa tegovima.

Sticem utisak da te je strah da ne dobijes masti - to se nece desiti ako ti je ishrana izbalansirana tokom citavog dana, a ne samo da ne jedes preko odredjenog vremena -  takodje da sam na tvom mjestu dobro bih razmislio o upotrebi suplementacje u vidu glutamina, bcaa i podebljao unos vitamina, takodje prije spavanja bih zviznuo par kapsula ZMA jer sve ovo moze da itekako pomogne da ocuvas i unaprijedis misicnu masu koju "deres" sa treninzima i u teretani i intezivnim treninzima u okviru borilackog sporta koji treniras, a takodje da te mnogo bolje oporavi do narednog treninga.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vecera...
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2008, 05:51:28 posle podne »
hvala na savetu vladaru  ;bravi; imam jos jedno pitanje: ja kao kardio radim udarce (nekada na prazno, nekada na dzaku), sto me bas umori, pa me zanima kako bih trebalo da kombinujem sve to?? ja obicno radim 2 treninga dnevno: kardio i trening jedan dan, pa teretana i kardio drugi dan. trudim se da odvojim borilacke vestine i teretanu-da nisu istog dana, a kardio nastojim da radim ako je moguce svakki dan.... jel ok ova moja kombinacija i jel nije mnogo kardio?? pozzzz

Van mreže ImpressAndVomit

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: vecera...
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2008, 06:16:06 posle podne »
Pravis li neke pauze? Npr. dan odmora?

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vecera...
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2008, 07:08:57 posle podne »
pa ponekada.........nekada ubacim i 2 dana nerada  :icon_biggrin:

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vecera...
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2008, 01:34:05 posle podne »
znaci ok je ovaj moj kardio 5,6 puta nedeljno????