April 28, 2024, 02:23:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: pocetnica u teretani ;)  (Pročitano 12752 puta)

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #15 poslato: Februar 26, 2008, 08:10:38 posle podne »
utisci nakon mjesec dana teretane :) :
i dalje radim u jednom treningu sve grupe misica, ledja su puno bolje (radim one vjezbe sa aerobika i malo ono vucenje prema dole ne znam kako se zove) i tako. (da li je vrijeme da pocnem taj split? ne smeta mi da i dalje ovako radim..)

primjetila sam da mi se desava ono sto si ti Tanja rekla da ce se desiti - kad jedan dan uradim npr jednu seriju vise ili povecam broj ponavljanja odmah primjetim promjenu tj napredak ono odmah dobijem upalu, nista kriticno, ali me to podsjeca da sam dan prije stvarno nesto uradila ;) tako da ne izbjegavam ta povecavanja ;)

moram priznati da sam i dalje kriticna s dijetom, recimo da imam faze, i stvarno me motivacija ubija, znam da kad bih imala da skinem 10 kg da bi bila disciplinovana a posto se radi o 3-4 nekako potiskujem taj "problem" u fazonu to nije toliko tesko mogu ja to kad god hocu i tako zavlacim samu sebe.. hm a ustvari bi trebalo da bude obrnuto kad sam tako blizu cilju, i iako sve to shvatam sama o sebi opet je borba u glavi bas ma nerviram samu sebe uf

e ovako imam jedno pitanje mozda je malo glupo al me interesuje : kad se radi vjezba za npr biceps i ako se radi puno da li to vise utice da se masne naslage oko misica vise tope ili vise utice na to da taj misic raste? ili i jedno i drugo?
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2008, 09:56:33 pre podne »
Nece misic bas tako lako i brzo narasti, veruj mi :)
Sto se bicepsa tice, na svakom treningu izaberi 2-3 vezbe (ok, moze i 4), svaku vezbu uradi 3-4 serije, a sto se tice broja ponavljanja u jednoj seriji, drzi ih na 15ak, sto znaci da kilazu koju drzis u rukama moras prilagoditi da mozes uraditi 15 ponavljanja po seriji. Znaci, kilaza mora biti takva da se ne desi da vec prvu seriju ne mozes odraditi (sa velikom sansom da pocnes raditi nepravilno), ili da se ne desi da kilaza opet sa druge strane bude toliko lagana da se osecas kao da mlatis po zraku ;) Neki napor moras da osetis, i nemoj se toga bojati. Osim toga, ti sigurno neces raditi biceps sa bucicama od 50kg u jednoj ruci, zar ne? :)
A da bi se masne naslage oko misica pocele topiti, ishrana se mora (citaj: MORA!) regulisati, bar malo izmeniti. I nemoj ni da te nervira puno to sto imas tu "borbu" u glavi - samo polako. Navika se ne stvara u sekundi :) Pa i meni je bio zesci problem kad sam izbacila npr hleb. Ok za rucak i veceru, no sta cu doruckovati?? I onda sam shvatila da dorucak moze biti i fishburger sa nekim povrcem, na primer, ili oslic pecen u rerni (bez ulja naravno) opet sa nekim povrcem, ili ovsene pahuljice koje su se tokom noci "otapale" u nekom soku bez secera pa onda ujutru dodam mrvicu nemasnog jogurta ...

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #17 poslato: Februar 27, 2008, 07:42:25 posle podne »
e pa tako i radim bas serije i ponavljanja :) a teziine najmanje, znaci 5-10kg ne vise.
UOPSTE se ne radi o tome da se -bojim- da ce narasti nego samo hocu da saznam kako funkcionise taj proces.

jel u sok bez secera spada sok sa vjestackim zasladjivacem? (ja npr nema sanse da bih mogla ribu ujutro hehe)

btw necu da se nerviram :) bijeli hljeb sam izbacila jer sam otkrila jednu vrstu integralnog koja mi je super ukusna..hehe przeno isto skroz izbacila.. najveca frka su recimo slatkisi..hm i to sto bukvalno nemam naviku da jedem povrce nesto posebno, a i cesto preskacem dorucak pa sam onda gladna navece, tako te stvari promijenim bice super znam al dobro kako i ti kazes - polakooo :)
fazon je kod mene sto sam bukvalno oduvijek mogla jesti sve i koliko god hocu i isto sam izgledala.. najvjerovatnije je da je vrijeme ucinilo svoje i da mi se metabolizam malo promijenio usporio i tako to pa sad moram paziti i ipak mi treba vremena da skontam da moram jer kao sto sam napisala -nisam nikad-.
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2008, 09:14:08 pre podne »
Sok sa zasladjivacem - moze, naravno. No bojim se da to ne moze biti dovoljno za dorucak. Ok, ne moras jesti ribu, hehehe, znam da je gadno to bas za dorucak, no moze npr komadic piletine (belo meso), ili npr belanjca, ili ovsene pahuljice ... Jako je bitno imati sve obroke u toku dana, pa bar mrvicu da se pojede, izmedju ostalog tako ce se izbeci situacija da smo gladni kao vukovi uvecer i onda budemo u stanju da smandrljamo sve sto se nalazi u i oko frizidera hahahahaha.
Znam da su i slatkisi problem. No niko ne kaze da ih se moramo odreci 100% do kraja zivota :) Bitno je da vise ne jedemo tepsiju sampita svakog dana posle rucka ;) U prodavnicama zdrave hrane se mogu nabaviti keksi sa malteksom (keksi sa kikirikijem, kokosom ...), pa ako se u toku dana bas ne moze nikako izdrzati (kad bas zesce padne secer) taj keks je posve ok. Ili, moze se uzeti neko voce, zelena jabuka, kivi ... Zadovoljili smo potrebu za slatkim, uzeli smo samo malo (1 jabuku a ne pola kg). A jednom sedmicno, ako smo sa dijetom bas bili fini i dobri i pridrzavali se svega kako treba, mozemo se nagraditi, pa pojesti pizzu i nakon toga kolac. Ali to se radi samo jednom sedmicno, ne svaki dan. I bitno je da nakon te pojedene pizze i kolaca, sledeci obrok (kad zaista opet ogladnimo) opet bude shock za organizam (jer taman smo ga fino obradovali kolacem) i pojedemo kuvanu piletinu i povrce :) To moze cak i ubrzati metabolizam, sto nam i jeste cilj, zar ne? :)

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #19 poslato: Februar 28, 2008, 02:31:18 posle podne »
da da jasno mi je da to moram srediti (dorucak) nije mi problem skontati sta nego uopste ga pojesti jer pijem kafu kad ustanem i onda nekako nesto radim ne znam ni sama sta i taman dodje vrijeme za rucak. hm. al mislim da ce sve bolje biti sad kad dolazi ovo lijepo vrijeme pa ce biti i tog povrca na sve strane i a znam da tada uvijek ranije ustajem pa cu biti prinudjena da i doruckujem hehe. hvala ti puno za sve odg. i ne znam sto bas niko drugi nece nista da odgovori posebno zato ti svaka cast!
ali samo jos nisam shvatila ovo za topljene masti i rast misica kako to ide? razumijem da bi se bolje topilo masno tkivo okolo mora biti sredjena ishrana al interesuje me sta se desava ako nije? da li se topi i tad? (u nekom manjem postotku) i da li raste misic i tad ili ne?
:D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2008, 07:45:14 posle podne »
zar ti nisi ona koja je na nekoj drugoj temi delila savete/?

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2008, 08:24:04 posle podne »
hm savjete?? ne bih rekla..
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #22 poslato: Februar 29, 2008, 12:11:52 posle podne »
I dorucak je stvar navike ;) Treba se naterati pojesti bar zalogajcic neceg, pa tek onda kava i cigarete ;)
Ok, verovatno sad zvucim kao neka 'pametnica', no nije mi to cilj. Hocu da kazem da sam svesna toga da treba i vremena a i  volje da se neke stare navike promene, pa pokusavam da 'utesim' ;) i ukazem na neka osnovna pravila.
A sto se tice toga da sam jedina koja ti je delila savete, sigurna sam da razlog nije to da ostali nisu hteli nista reci, vec su samo videli da sam se zdusno ukljucila u diskusiju pa su shvatili da nemaju potrebe dodatno ista reci - da ne smetaju :) Ima ovde jako puno i cura i momaka koji ne samo da znaju znanje, vec su i spremniji i od mene da to znanje podele.

Sto se tice topljenja masti i rasta misica, to su maltene 2 posebne teme, tako da ne bi bilo lose da prelistas i ostale teme (da sad ne ponavljam ovde teme koje vec postoje) - znam da ce to oduzeti dosta vremena, no nemoj da te to obeshrabri. U trazenju tebi adekvatne teme, pronaci ces i mnostvo drugih za koje ces zakljuciti da su ti isto tako interesantne i potrebne.
E sad ... da li se mast topi i kad nije ishrana sredjena? Pa ako se trenira cesto i jako, naravno da se topi, ali rezultat ne bude onakav kakvom se nadamo. Zato ishrana i jeste tako bitna.

Za uspeh, 3 su komponente jako bitne:
1. redovan i jak trening
2. ishrana
3. unos tecnosti, odnosno: voda, zeleni caj, moze i sok bez secera (ali ne treba preterivati sa tim), moze i caj od crnih ribizli (jer i to je prirodni diuretik); izbegavati gazirano, alkohol ...

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #23 poslato: Mart 19, 2008, 09:19:14 posle podne »
cisto da se zna - tu sam ;) novosti su da sam malo smrsala i da mi se metabolizam def ubrzao (jedina "vaga" mi je ogledalo i odjeca) iako moram priznati ishrana i dalje tako-tako ali bolja nego prije sigurno! ali ovaj "napredak" vjerovatno upucuje na to da teretana odradjuje svoje ali bogami odradjujem i ja nju hehe svaki put mi je sve lakse i sve se bolje osjecam sto vise vremena prolazi  ;)

najnovije pitanje koje me muci - primjetila sam da mi je lijeva strana tijela inace jaca recimo ali definisanost tricepsa i podlaktice na lijevoj ruci mi se cini dosta izrazenija nego na desnoj... da li ce to vremenom da se izjednaci ili bih trebala raditi neke vjezbe i koje npr samo za desnu ruku? ovu razliku vjerovatno drugi ljudi na meni ne mogu primjetiti ali ja primjecujem i stvarno sam voljna da uradim sve sto je moguce da mi obje strane budu sto simetricnije...

i interesuje me da li da predjem na neki plan treninga jer i dalje radim ovako sve zajedno i noge i ruke i ledja (koja me vise uopste ne bole btw :)) i stomak i kardio..... kako bih mogla da podijelim? mislim da bih se cudno osjecala kad ne bih sve uradila u jednom danu ali s druge strane kako sam dosta povecala broj ponavljanja i broj serija sve zajedno traje bas dugo i bas se umorim... hm? hv unapred svima na odg!
:D

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #24 poslato: Mart 24, 2008, 09:05:09 posle podne »
?
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #25 poslato: Mart 26, 2008, 09:12:03 pre podne »
novosti su da sam malo smrsala i da mi se metabolizam def ubrzao (jedina "vaga" mi je ogledalo i odjeca) iako moram priznati ishrana i dalje tako-tako ali bolja nego prije sigurno!

ODLICNO :)
HAJDE SAD POKUSAJ ISHRANU JOS MALO REGULISATI, MOZE?

najnovije pitanje koje me muci - primjetila sam da mi je lijeva strana tijela inace jaca recimo ali definisanost tricepsa i podlaktice na lijevoj ruci mi se cini dosta izrazenija nego na desnoj... da li ce to vremenom da se izjednaci ili bih trebala raditi neke vjezbe i koje npr samo za desnu ruku? ovu razliku vjerovatno drugi ljudi na meni ne mogu primjetiti ali ja primjecujem i stvarno sam voljna da uradim sve sto je moguce da mi obje strane budu sto simetricnije...

SVI MI IMAMO NEKI DEO TELA KOJI JE JACI OD OSTALIH, I NARAVNO DA SVI IMAMO JEDNU STRANU JACU OD DRUGE .. PA PODJIMO SAMO OD TOGA KAD KUPUJEMO CIPELE, JEDNO STOPALO JE JACE OD DRUGOG :)
NISTA TO NIJE STRASNO, OK?
AKO ZAISTA MISLIS DA JE RAZLIKA IZMEDJU LEVE I DESNE RUKE ZAISTA JAKO VELIKA, ONDA FORSIRAJ VEZBE SA BUCICAMA, SMANJI BROJ VEZBI SA SIPKOM ILI NA SPRAVAMA. ALI, REKLA SI DA TO DRUGI NE PRIMECUJU, SAMIM TIM NEMOJ SE UOPSTE OKO TOGA ZABRINJAVATI :)

i interesuje me da li da predjem na neki plan treninga jer i dalje radim ovako sve zajedno i noge i ruke i ledja (koja me vise uopste ne bole btw :)) i stomak i kardio..... kako bih mogla da podijelim? mislim da bih se cudno osjecala kad ne bih sve uradila u jednom danu ali s druge strane kako sam dosta povecala broj ponavljanja i broj serija sve zajedno traje bas dugo i bas se umorim... hm? hv unapred svima na odg!

SLOBODNO PREDJI NA SPLIT PROGRAM, ODNOSNO TRENIRAJ 3-4 PUTA NEDELJNO.
Npr:
1. DAN: GRUDI, BICEPS
2. DAN: KVADRICEPSI, LISTOVI
3. DAN: LEDJA, TRICEPS, RAMENA
4. DAN: GLUTEUS, ZADNJA LOZA
TRBUSNJACI I KARDIO NA KRAJU SE PODRAZUMEVAJU.

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #26 poslato: April 09, 2008, 01:16:35 posle podne »
evo da se javim i da objavim da sam def odlucila da krenem na dijetu! (forum sam dobro iscitala i recimo da znam sta i kako bi to trebalo da izgleda) zbog toga sto jako osjecam pozitivne efekte teretane i sada stvarno necu da taj rad bude uzaludan vec da sve bude sto bi se reklo kako treba ;) mislim da cu uvesti i jedan 0 uh dan! :)
 posto u mojoj teretani nema bas previse sprava da bih radila ovako podjeljene treninge (mislim teoretski mogu) ali zasad sam odlucila i pocela raditi odvojeno gornji i donji dio dijela... znaci biceps, triceps, grudi, ledja i guza jedan trening, a sve za noge ledja i guza drugi trening. idem otprilike 3-4 sedmicno tako da imam i dan odmora izmedju ova dva tipa. trbusnjaci svaki put i kardio na kraju ;) nadam se dai  je ovaj nacin ok? :)
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: pocetnica u teretani ;)
« Odgovor #27 poslato: April 09, 2008, 04:11:00 posle podne »
za pocetak - i vise nego ok :)