Mart 29, 2024, 01:55:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL  (Pročitano 9097 puta)

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« poslato: Februar 03, 2008, 01:20:39 posle podne »
Pozdrav ljudi! ovo mi je prvi post na ovom forumu koji citam vec par mesecima  sto sam upoznao preko x fitnesa...ja sam Nikola,17 godina,zivim u parizu i zivim sa taj sport koji je bb! :mrgreen:
u teretanu sam poceo da idem u julu 2007 godine ,treniram vredno vec 6 meseci i brzo napredujem...uzimam whey protein i pocinjem sa kreatinom (kre alkalin) ,imao sam dosta problema sa izhranom dok nisam procitao stranice ovog forum gde sam mnogo naucio!
poceo sam period definisanja ima nedelju dana sa tim i novu izhranu koju tecko podnosim jer sam naviko da mnogo jedem...pre samtrenirao vaterpolo i sve je bilo ok ali sad ...salo mi se jako brzo talozi po telu kad nepazim i kad ne trcim!
dosao sam do stanja gde sam bio tezak 87 kila za 1m75!
Trenutno sam sisao na 80 kila...

trening mi ovako stoji:

Ponedeljak: grudi ,biceps triceps
sreda: ramena ,noge
petak: ledja ,bideps triceps
subota :2 sata kardio treninga

nisam jos poceo sa hemijom ali mislim da nisam daleko,mozda poznajete fehd karouania,on me puno savetuje kad treniram ,rekao mi je da sacekam bar jos godinu dana pre nego sto pocnem,bb je vise nego Hobi za mene...on mi je u krvi! sherif
znam da mozda vam uvo svusi smesno...ja sam pre svega dosao ovde da vidim kako bi mogao da postignem ono sto zelim na naj bolji nacin...jer u francuskoj nemamo puno znanja u steroidima ,a i ljudi ne vole da pricaju u tome....

ubim ruke :37
nisam nista drugo merijo!lol
evo par fotki:







Svi saveti i sve kritike su dobro dosle!hvala!
Nikola


Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2008, 02:24:05 posle podne »
Rano je za nesto ozbiljnije reci jer imas maali vezbacki staz,ali koliko vidim fino je krenulo..Najvecu paznju obrati na ishranu,ako ishrana nije konstantna i dosledna sve ostalo pada u vodu..Pozdrav

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2008, 02:33:43 posle podne »
hvala polomac,izhrana mi je bila ocajna ni sad nisam siguran dali je dobra...
ali jebiga pre sam samo jeo hamburgere i pize...
ujutru uzimam 30g wheya 200g sira 0% masti,dve kriske hleba sa puterom kafu i sok od pomorandje
u 13h 200g belog meseca ili junetine sa jogurtom,i ograniseno zelenilo...
u 16h 30g wheya
u 20h 200g belog meca i 100g pirinca i 20g sira
u 22h 30g wheya
i tako svaki dan...
kad treniram uzimam 30 g pre i posle treninga...

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2008, 03:21:50 posle podne »
Ne valja nikako:( ja sam na mob.nazalost pa ne mogu da pisem dugacke postove ali ispravice te neko. . .

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2008, 03:56:59 posle podne »
eh jebiga nemam srece nemoze niko da mi pomogne!LOL

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2008, 04:03:49 posle podne »
jeli...jer ovi stvarno imaju ajfelovu kulu ili je to neka virtuelna zajebancija?

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2008, 04:06:57 posle podne »
ima,nije virtualno!!LOL
eh...ti bi se zacudio kad bio video sta sve mozes da nadjes u parizu!lol

Van mreže testosteron rules

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2008, 04:07:53 posle podne »
Druze, nemoj da ti bude tesko, prelistaj jos jednom podforum Ishrana, imas gomilu dobrih jelovnika, a ako i onda budes imao konkretnih pitanja, pitaj. Svaki dan docu tipovi koji zele gotovu dijetu bas po njihovoj meri. Tako necega nema. Mozes da skontas neke osnovne principe, i onda na osnovu toga i tvog vremena sebi iskombinujes dijetu. Nema univerzalnih dijeta, potrudi se malo.

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2008, 04:26:14 posle podne »
Hvala testosterone rules ,jebena je to stvar kad nemas znanje ali upravu si kad kazes da nema univerzalnih dijeta...video sam negde na sajtu da treba da se jede posnog sira i dosta piletine pa rokam ali ipak pazim da ne preterujem jel sam pre jeo oko 700g meseca na dan...na kraju keva htela da sakljuca frizider!lol

Van mreže testosteron rules

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2008, 04:44:49 posle podne »
Evo ti nekih osnovnih smernica

- odmah nakon ustajanja treba ti brz izvor proteina (whey) i izvor slozenih UH (ovsene). To izmiksaj sa vodom i to ti je prvi obrok.

- obroci u toku dana treba da ti se sastoje od izvora proteina (pilece grudi, curece, nemasna govedina, jaja, tuna, oslic. . .) i UH u zavisnosti od tvojih energetskih potreba i ciljeva (ako zelis smanjiti telesne masti ogranci se na dva oborka sa UH, ne vise)

- slozene UH (pirinac, ovsene, integralnu testeninu. . .) i proste UH ne unosis uopste posle 16h.  Proste (dextroza) samo posle teninga sa whey proteinom

- uvece i u toku dana mozes neke vlaknaste UH (povrce tipa, brokoli, spargla, karfiol, zelena salata. . .) ali ih izbegavaj neposredno pre i posle treninga.

- pred spavanje spor izvor proteina (posni sir ili kazein)

- trebao bi da imas minimum 5 cvrstih obroka. Tvoje dnevne potrebe za proteinima ces izracunati ako svoju telesnu tezinu pomnozis sa 3. to ti je dnevna kolicina proteina, koji bi trebao sto ravnomernije rasporediti u toku dana. (80x3= 240 grama proteina dnevno)

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2008, 05:03:25 posle podne »
Evo ti nekih osnovnih smernica

- odmah nakon ustajanja treba ti brz izvor proteina (whey) i izvor slozenih UH (ovsene). To izmiksaj sa vodom i to ti je prvi obrok.

- obroci u toku dana treba da ti se sastoje od izvora proteina (pilece grudi, curece, nemasna govedina, jaja, tuna, oslic. . .) i UH u zavisnosti od tvojih energetskih potreba i ciljeva (ako zelis smanjiti telesne masti ogranci se na dva oborka sa UH, ne vise)

- slozene UH (pirinac, ovsene, integralnu testeninu. . .) i proste UH ne unosis uopste posle 16h.  Proste (dextroza) samo posle teninga sa whey proteinom

- uvece i u toku dana mozes neke vlaknaste UH (povrce tipa, brokoli, spargla, karfiol, zelena salata. . .) ali ih izbegavaj neposredno pre i posle treninga.

- pred spavanje spor izvor proteina (posni sir ili kazein)

- trebao bi da imas minimum 5 cvrstih obroka. Tvoje dnevne potrebe za proteinima ces izracunati ako svoju telesnu tezinu pomnozis sa 3. to ti je dnevna kolicina proteina, koji bi trebao sto ravnomernije rasporediti u toku dana. (80x3= 240 grama proteina dnevno)

hvala ti puno testosteron rules...vec bolje vidim sta trebam du ucinim da bi licijo na nesto!
pre par meseci nebi nikad poverovo da izhrana na tim principom nesto donosi positivno,mislio sam da sto vise jedes to je bolje et sa tim dobar trening da je naj vaznija stvar ali ima tu dosta komplikovani stvari!
eh jebiga...ko posle kaze da bb nije pravi sport nek dodje malo da vidi ovaj forum...
bb je borba!LOL

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2008, 05:39:05 posle podne »
Ponedeljak: grudi ,biceps triceps
sreda: ramena ,noge
petak: ledja ,bideps triceps
subota :2 sata kardio treninga

Mislim da ti je trening ocajan.Kao prvo nije potrebno raditi ruke 2 puta sedmicno.Ne treba ti pauza izmedju svakog treninga,i trebao bi raditi i ledja i noge posebno jer su to najvece misicne partije.
Predlozio bih ti da ubacis jos jedan trening s tegovima.Evo ti primjer:

Ponedeljak: grudi-biceps
Utorak: ledja
Srijeda:pauza
Cetvrtak: Triceps-ramena(+trapez)
Petak: noge
Subota i Nedelja-Pauza

Jos nesto,kazes da si prije jeo 700 gr mesa i da mislis da je to puno.Ako je kvalitetno meso(pileca prsa,teletina,...) mozes jesti i vise.Samo ti moze pomoci u tvom cilju.Pozz

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2008, 05:59:32 posle podne »
mozda i ne bi trebao kao sto kazes da radim ledja i ruke isti dan...sto se tise treninga bicepsa i trecipsa 2 puta nedeljno to sam cuo od jednog profesionalca ,pre sam ih radio samo jednom u nedelji kao sto si me ti savetovao ali mi je on rekao da bi bilo bolje za mene...poslucao sam ga i za 2 meseca biceps mi se dosta povecao!
to sto radim 3 put nedeljno jeste zaista malo...ali nemoj zaboraviti da sam ja poceo sa treninzima ima 6 meseci,tad su mi rekli da sacekam godinu dana sa svakodnevnim treninzima...sad dali su treneri upravu boga pitaj...

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2008, 06:21:54 posle podne »
mozda i ne bi trebao kao sto kazes da radim ledja i ruke isti dan...sto se tise treninga bicepsa i trecipsa 2 puta nedeljno to sam cuo od jednog profesionalca ,pre sam ih radio samo jednom u nedelji kao sto si me ti savetovao ali mi je on rekao da bi bilo bolje za mene...poslucao sam ga i za 2 meseca biceps mi se dosta povecao!
to sto radim 3 put nedeljno jeste zaista malo...ali nemoj zaboraviti da sam ja poceo sa treninzima ima 6 meseci,tad su mi rekli da sacekam godinu dana sa svakodnevnim treninzima...sad dali su treneri upravu boga pitaj...
Ako imas vremena ubaci jos jedan trening,nije puno.Svejedno mislim da ti je previse 2 treninga za ruke u sedmici.Ako tako radi neki profesionalac ne znaci da i ti trebas tako.Ne mozes porediti sebe i njega.

Van mreže M@ster Nikola

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Masternikol@ aka Mr Olympia 2015!LOL
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2008, 06:25:04 posle podne »
mislim da cu ubaciti jos jedan trening a sta mislis za cardio?jel dosta ili...