April 29, 2024, 03:42:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: plan ishrane  (Pročitano 12454 puta)

Van mreže milosbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
plan ishrane
« poslato: Februar 07, 2008, 02:22:13 pre podne »
pozdrav svima!

evo mog plana ishrane i uzimanja suplemenata sa kojim se nadam da cu zaraditi koji kg misicne mase,pa da onda onda na prolece krenem sa " rezanjem"
nadam se da ce neko od strucnjaka naci vremena da ga iskomentarise t.j. koriguje.

cim ustanem uzmem 5g kreatina i 5g glutamina sa sa 25g dextroze i multivitom
nakon pola sata pojedem 200g muslija sa oko 400g mleka (to je otprilike 11h)
13h tri belanca ili tunjevina sa integralnim hlebom
14h trening, a 10 min pre njega popijem 4 kapsule bcaa od scitec nutrition-a. odmah nakon treninga jos 4 kapsule, dve pune merice elit whey-a, 75g dextroze,10g kreatina i 10g glutamina.
sat vremena posle treninga pojedem 350g belog mesa/ teletine/ kuvanog juneceg mesa + pirinac/ pire/ grasak/ boranija
oko 19 h dva sendvica od od integralnog hleba i susenog belog mesa
i pred spavanje 100-150g sira (do sad je bio feta,ali posto sam procitao da hvalite "ella" preci cu na njega) i 4 kapsule bcaa.

85.sam godiste imam oko 185cm i 84kg

hvala unapred
pozz....


« Poslednja izmena: Februar 07, 2008, 02:25:41 pre podne milosbg »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: plan ishrane
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2008, 02:40:55 pre podne »
Nije lose,ali...

Nemoj ujutru dex,nema potrebe da iritiras pankreas.Umesto muslija uzmi ovsene sa jogurtom i jos nekoliko belanaca.Nparavi sat i po izmedju obroka i treninga.u 19h nemoj integralni,mozes neko povrce da dodas eventualno,kuvano belo meso,tuna,riba su najbolje resenje.Pred spavanje bar pola ella sira-200-250g.
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže milosbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: plan ishrane
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2008, 04:04:55 posle podne »
hvala

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: plan ishrane
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2008, 04:19:21 posle podne »
Nije lose,ali...

Nemoj ujutru dex,nema potrebe da iritiras pankreas.Umesto muslija uzmi ovsene sa jogurtom i jos nekoliko belanaca.Nparavi sat i po izmedju obroka i treninga.u 19h nemoj integralni,mozes neko povrce da dodas eventualno,kuvano belo meso,tuna,riba su najbolje resenje.Pred spavanje bar pola ella sira-200-250g.

Zar ne bi trebao bar malo dexa da uzme uz kreatin, radi boljeg absorbovanja ili tu nije neka velika razlika?
To the LIMIT!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: plan ishrane
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2008, 05:43:56 posle podne »
Bolje da ujutru ne iritira pankreas,ne treba mu povisen insulin...

Dex u PWM i to je to...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: plan ishrane
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2008, 12:26:12 posle podne »
Ako vec zelis nabaciti masu zasto jednostavno ne povecas unos UH i mnogo vise povecas unos proteina....3 belanca i komad integralnog hleba ti ne moze ciniti jedan obrok kada nabacujes masu....znaci jedi ugljene hidrate vise nemoj da se plasis,samo pazi kada ih jedes,gledaj da ih jedes tokom dana i odmah nakon treninga uvece nemoj preterivati sa njima...treba ti 10-12 belanaca za pristojan obrok inace i obrok sa belancima stavi na mesto br.1 u toku dana,a u ostalim obrocima forsiraj dosta junetinu i ostalo meso,jedi dosta pirinca i krompira i vlaknastih UH...i obavezno uzimaj bar 3 puta whey preko dana,jednom naravno u pwm sa dekstrozom...a ostala dva rasporedi kako ti je volja,ja volim obavezno da napravim sejk sa mlekom i stavim pored kreveta i pre nego sto zaspim popijem ga....unosi 150g whey proteina,puno mesa,puno UH,dosta mleka slobodno,znaci 5 jakih obroka da u svakom imas 40-50g proteina + 150g whey-a podeljeno u 3 sejka tokom dana...i veruj mi nabacices mnogo vise nego sa ovim programom ishrane sto si napisao....
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: plan ishrane
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2008, 02:44:48 posle podne »
Citat
zaspim popijem ga....unosi 150g whey proteina,puno mesa,puno UH,dosta mleka slobodno,znaci 5 jakih obroka da u svakom imas 40-50g proteina + 150g whey-a podeljeno u 3 sejka tokom dana...i veruj mi nabacices mnogo vise nego sa ovim programom ishrane sto si napisao....

igore,ovakav savet mozda vredi ljudima kao sto si ti i koji imaju 120kg i 200cm i masineriju od orgnizma.

jednom prosecnom klincu,ovaj sistem moze samo da donese nevolje,digestvine probleme,i sto je anjbitnije da izgleda kao gomila govana..ili salenjka...

dakle..ono sto odgovra tebi....budi uveren da ne odgovra 90% ljudi sa ovog foruma..budi uveren u to...

Van mreže milosbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: plan ishrane
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2008, 03:53:52 posle podne »
bas tako, ja sam samo prosecan klinac koji nema nameru da izlazi na takmicenja, a takodje nema ni tu finansijsku moc da kupuje kanticu proteina na svakih 15ak dana.
u svakom slucaju hvala na savetu

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: plan ishrane
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2008, 03:57:06 posle podne »
slazem se sa vama,nego ja sam naveo svoj primer..ako ja gledam da unesem 50,neko ko ima 85 kg moze da unese recimo 30g proteina...nije bitna kolicina ona osciluje od coveka do covka naravno,cisto sam mislio na sistem ishrane...ali mislim da je suludo kupovati bcaa koji kosta kao i sam protein ako nemas pare da pijes protein u dovoljnim kolicinama...ali to je neko moje misljenje...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: plan ishrane
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2008, 05:07:31 pre podne »
slazem se sa vama,nego ja sam naveo svoj primer..ako ja gledam da unesem 50,neko ko ima 85 kg moze da unese recimo 30g proteina...nije bitna kolicina ona osciluje od coveka do covka naravno,cisto sam mislio na sistem ishrane...ali mislim da je suludo kupovati bcaa koji kosta kao i sam protein ako nemas pare da pijes protein u dovoljnim kolicinama...ali to je neko moje misljenje...

pa evo vidis..opet gresis..

ja e bavim profi sa bb...i da ti kazem da sad auzimam 60 gr BCAA dnevno i samo 40 gr ISOLATA..ti nee naravno verovati jer imas svoje formirano misljenje o proteinu...

ne akzem anravno da to nije korsinio..naprotiv..ali nemoj da bas olako dajes epitette SULUDUO ako nisis iguran u mehanizam delovanja necega samo iz razloga jel ti smtras da to nije dovljno dobro

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: plan ishrane
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2008, 12:34:21 posle podne »
Ja znam da se ti profi bavis bb, ali isto tako znamo da najveci problem sa kojim se mladi vezbaci susrecu nedovoljan unos proteina,e sad ti uzimas 40g izolata,ali zato uzimas 250-300g proteina kroz normalnu ishranu,ja ne verujem i znam da je dosta tesko da neko tokom dana unese toliko proteina ako ide u skolu na posao itd...ja smatram da je whey dovoljno popiti i samo posle treninga,ali mislim da je odlican ako neko ne moze da stigne da ima 6-7 pravih obroka, da ih zameni proteinom,jer na kraju krajeva na mestu broj jedan je proteinski unos i ako se on ne zadovolji onda je dzaba sve ostalo...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: plan ishrane
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2008, 12:41:51 posle podne »
I naravno znam koliko je vazan bcaa i glutamin i nikada necu osporavati njihovu ulogu i delovanje ali malo ko od rekreativnih bb moze da izdvoji 150 eura mesecno samo na suplemente,a ti si profi i to je druga prica i tebi svaka cast...sve sto sam hteo da kazem je ono sto manje vise svi znaju a to je 1. Ishrana 2.Trening 3.Dodaci ishrani i na kraju sve drugo.
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: plan ishrane
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2008, 01:30:48 posle podne »
I naravno znam koliko je vazan bcaa i glutamin i nikada necu osporavati njihovu ulogu i delovanje ali malo ko od rekreativnih bb moze da izdvoji 150 eura mesecno samo na suplemente,a ti si profi i to je druga prica i tebi svaka cast...sve sto sam hteo da kazem je ono sto manje vise svi znaju a to je 1. Ishrana 2.Trening 3.Dodaci ishrani i na kraju sve drugo.

ovo si rekao ok...

samo si trebao da dodas..da NIJEDAN PROTEIN..niti bilo sta ne moze da zameni proteine iz hrane..

zato se zovu DODACI ISHRANI

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: plan ishrane
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2008, 01:48:25 posle podne »
Upravo tako...ali tesko ko da moze da postigne da pece ribu,junetinu,curetinu po 6-7 puta dnevno...samo iz tog razloga kazem da je whey bitan...da bar pokusa da popuni tu prazninu u ishrani...recimo moj primer je da ja recimo uvece ako je bas kasno i mrzi me da pecem i kuvam meso ja uzmem recimo mleko i whey i ubacim 4-5 belanaca i napravim sejk koji ce bar pokusati da zameni taj obrok koji sam trebao da pojedem ali nisam stigao...znam i ja da to nije to...ali jbg...sta da radim...bolje i to nego da preskocim obrok.
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: plan ishrane
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2008, 01:53:29 posle podne »
A posni ni uzimao u obzir za obrok pred spavanje?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!