Mart 29, 2024, 07:09:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Salo, stomak, kondicija  (Pročitano 12952 puta)

Van mreže zena_bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Salo, stomak, kondicija
« poslato: Februar 08, 2008, 05:07:11 pre podne »
Pozdrav svima.

Nisam sportski tip, nisam se nikada bavila sportom, cak slabo i pesacim, a dosla sam do 50-te godine. Imam snagu, ali nemam kondiciju. Iz mesta mogu da oborim ruku svom 17-godisnjem sinu (kad se igramo na tu temu), ali se zamorim i zaduvam dok se popnem na drugi sprat. Chitala sam vec kako su neki opisivali skidanje svog sala trcanjem, tako da u mom slucaju to ne bi doslo u obzir. Imam i diskus herniju, pa nisam sposobna da radim mnoge vezbe, niti da idem u teretanu. E sad, sta vi u takvom slucaju preporucujete?

Moj problem je salo, ali najvise na stomaku. Sto se ishrane tice jedem obezmascenu i takozvanu zdravu hranu, tako da imam zdravu i prokrvljenu kozu, nemam celulit, ali imam salo koje na stomaku mogu rukom da uhvatim. Izgleda da vise kalorija unesem nego sto ih potrosim.

Prilicno sam vezana za sedenje (posao) i razmisljala sam da neke najlone stavim oko struka i da ih nosim ceo dan, pa ce salo mozda da se topi?? Da li postoji i neka specijalna krema za topljenje sala? Mozda sad pitam glupa pitanja, ali zaista se ne razumem u tematiku, a volela bih da se resim stomaka, makar pola ..


Na TV-u reklamiraju neku spravu za kucno vezbanje trbusnjaka, http://www.topshop.ba/index.asp?tn=productview&pid=51916, AB ROCKET, koja ima podupirache za ledja, pa mi se ucinila zgodnom za moj slucaj. Da li mislite da bi mi koristila?


« Poslednja izmena: Februar 08, 2008, 05:13:25 pre podne zena_bg »

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2008, 09:45:57 pre podne »
Pre svega, DOBRODOSLA na forum :)

Moram da kazem da je vrlooo pohvalno to sto i u zrelim godinama Vi razmisljate o tome da pocnete da vezbate, iako ste odmah, u prvom pasusu, rekli "tako da u mom slucaju to ne dolazi u obzir" ;) A zasto? Jeste, tesko je u pocetku, tesko je i mladjima naterati se da se krene sa vezbanjem i imati dovoljno snage i zelje da se sa vezbanjem i nastavi, jer puno je ljudi koji krenu pa kad vide da rezultati nece doci "tek tako" onda odustanu. Ma samo polako :) Bitno je da ste redovni, koliko toliko, da ne pravite bas velike pauze u vezbanju (npr vezbate 2-3 nedelje, pa Vas nema isto toliko meseci).
Na zalost, Vas problem nece nestati ako kupite tu spravu (AB Rocket). Ne kazem da Vam nece pomoci, hoce naravno, ali da biste dobili iole konkretniji rezultat, moracete paziti na ishranu, i poceti da se vise krecete.
Krenite polako sa kardio delom treninga. Niko od sportista nije usao prvi put u teretanu i odmah odradio sat vremena trcanja. Pocnite npr sa 15ak minuta malo brzeg hodanja po  traci, ako izdrzite za prvi put. Ako ne, izdrzacete 2. ili 3. put, u svakom slucaju, sa svakim Vasim dolaskom u teretanu, kondicija ce Vam se povecavati, pa cete moci i vise biti na traci. Nakon nekoliko takvih brzih setnji po traci, probajte da par minuta lagano trcite, pa se opet prebacite na brze hodanje ...
Najbitnije je da ne odustajete! I da uvek imate na umu da rezultat koji zelite nece doci nakon samo par treninga. Podjite samo od cinjenice koliko vremena je bilo potrebno da se salo o kome pricate stvori na Vasem telu. Samim tim, ne mozete ocekivati da nestane u sekundi ;)
I, nemojte dopustiti da Vas drugarica nagovori da ne odete na trening, jer zeli popiti kavu sa Vama bas u trenutku dok Vi oblacite trenerku i pakujete se da odete u teretanu. Zamolite je da dodje po Vas nakon treninga i tad otidjite negde van (mala napomena: nakon treninga, nemojte piti gazirana pica, ako nakon treninga popijete uz kavu kiselu vodu, to ce biti kao da niste ni bili na treningu i "patili" se na traci 20ak minuta).
Tokom dana, uvek, pijte sto vise mozete vode. Moze i zeleni caj (bez secera, naravno, moze uz zasladjivace), ili npr caj od crnih ribizli - to su prirodni diuretici koji pomazu da se iz tela izbace suvisne vode.
Vidim iz Vase poruke da problema sa ishranom nemate. Svaka cast! To samo znaci da je najveci problem u tome sto se ne krecete, a to je ono sto sto Vi izgleda ne volite :) Pokusajte se ipak nagovoriti, bar malo za pocetak, pa vremenom povecavajte trajanje Vaseg treninga i vremena koji provodite na traci, ali nemojte se samo setati ;) brze hodanje i laganooo trcanje (da se sad ne ponavljam ...)

Veliki pozdrav, i SRETNO :)

Van mreže zena_bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2008, 11:56:22 pre podne »
Hvala na opsirnom odgovoru i odvojenom vremenu :)

A je l` mogu ja sa tobom na Ti? :)

Evo opet sam gledala reklamu za Ab rocket i dopada mi se sto ima podupiranje ledja i kako kazu - kad se zaljulja, naslon sam gura ledja da se podizu (ima neke opruge) i tako se izvode trbusnjaci, ali to je jedino sto na toj spravi moze da se radi. Imam sobni bicikl i mogla bih i to .. ali .. ali ... svaki dan kazem sebi - od sutra ...

Pijem zeleni chaj, pijem Kombuhu .. i zaista cesto mokrim, nemam nikakve otoke, i izgleda da sam ja josh i dobro koliko se malo krecem.

To bi zaista trebalo da promenim, ali mi je dan nekako kratak. Svasta bih da uradim, pa pola i ne stignem. A posto vezbanje ne volim - onda to sasvim lako izbegnem, radeci nesto drugo.

Hvala na dobronamernim savetima i gledacu da malo promenim raspored aktivnosti u toku dana, u korist pesacenja za pocetak.


Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2008, 05:24:27 posle podne »
hm to je samo "problem volje". nisam nikakav strucnjak daleko od toga ali o volji znam ponesto hehe.

znate kako - ako Vam je veliki problem da se natjerati da idete u teretanu odmah i recimo "uzasavate se sprava i vjezbanja"  dobro bi bilo da POLAKO pocnete - znaci da radite nesto sto Vas nece "psihicki opteretiti" i predstavljati neku strasnu "obavezu"! - jer ako to tako gledate samo ce Vas odbijati pomisao na bilo kakvo vjezbanje...

Duze setnje i taj bicikl koji imate (najbolje predvece kad se malo odmorite od posla a nije jos doslo vrijeme za spavanje) kao neki pocetak su po meni ok - da stvorite NAVIKU da radite nesto "svoje za svoje tijelo" u toku dana ;)

druga stvar kad i ako se odlucite za teretanu ( o detaljima koji nacin vjezbanja Vama odgovara samo poslusajte Tanju ona to super zna ;))
 ima jedan trik da se osigurate da cete zaista i ici tamo i da ne izbjegavate tako lako - uplatite ODMAH!
mozda zvuci malo smijesno ali ima efekta definitivno - nekako necete dopustiti valjda da  propadne investicija?!  to je po meni dobra stvar za "zensku psihologiju"... srecno ;)
« Poslednja izmena: Februar 09, 2008, 05:29:15 posle podne queen_m_ »
:D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2008, 12:17:24 posle podne »
@ Zena_bg:
naravno da mozemo na "ti" :)

@queen_m:
savet ti je ODLICAN!! Uplatiti teretanu, i to odmah.

Kad imamo spravu kuci, automatski smo malo i opustene, jer znamo da nam je sprava uvek tu, na dohvat ruke, i onda dolazimo u zamku "evo sad cu, samo jos ovo, pa jos ono ..." i - na kraju, nista!! Sprava pocne da kupi prasinu, vremenom smo je i zaboravile ...
Kad se ode u klub, i uplati clanarina, dobije se osecaj obaveze. Jeste da se onda moze pomisliti da se dolazi na trening samo da lova ne propadne (kad sam vec uplatila) ali za pocetak je to i vise nego odlicna varka, dok se ne dobije NAVIKA :)

Van mreže zena_bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2008, 07:23:54 pre podne »
Drage moje, potpuno ste u pravu u vezi volje i komocije kad je u pitanju kucno vezbanje .. mada ni to nije problem kad zaista, ali zaista, postoji volja . . vec rekoh da se nisam bavila sportom, ali sam u svojim dvadesetim godinama svako jutro umela da uradim trbusnjake i jos neke vezbice za razgibavanje, i to mi je bilo kao DOBAR DAN ... deo jutarnjeg rituala, neizostavno ..  a takodje sam umela u istom periodu da uplatim unapred casove matematike i da ne idem na njih ..  i zato, znajuci sebe, nista unapred ne placam, ili platim odredjenu sumu koje sam spremna da se odreknem, recimo  :)

Treba da nadjem jak motiv i da krenem .. a onda s vremenom vezbanje udje u naviku.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Salo, stomak, kondicija
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2008, 11:58:20 pre podne »
Pa jedno je uplatiti casove matematike, a posve drugo mesecnu clanarinu u teratani, a jos ako teretana ima i u saunu i masera, ajooooj ;)