Mart 28, 2024, 01:14:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: 2 obroka prije treninga  (Pročitano 2549 puta)

Van mreže reborn

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
2 obroka prije treninga
« poslato: Februar 10, 2008, 03:55:09 posle podne »
pozdrav svim

tražio sam po forumu konkretan odgovor na moj, ajmo reći problem al nisam nasao pa molim za pomoc.
ustajem se u pola 9 ili 10, ovisi kad moram na faks.. pojedem 3dl mlijeka + musli,
nakon 2 sata pojedem kotlet ili pecenu piletinu
nakon toga idem vjezbati sat vremena i kao pwm pijem formulu 80 u 3dl mlijeka + 5 tableta double protein complex.
nakon toga opet pecena piletina ili kotlet. onda picim na faks, tamo sam 3-4 sata.
dodjem kuci pojedem veliku konzervu tunjevine ili ak ima od rucka kakvog bijelog mesa.
kao male obroke jedem jogurt ili 2dl mlijeka sa zlicom meda, neko voce, banane ili narance. ugl po dvije
pred spavanje pojedem oko 150gr posnog sira. dnevno cugam oko 3-4l vode.

komentirajte, predlazite itd. jbg pokusavam bolje, al me jebe faks i sve to. nisam bas cesto kod kuce.
treniram malo vise od mjesec dana. trening mi se bazira na dobivanje mase.
eto, toliko ;)
dare to be stupid

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: 2 obroka prije treninga
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2008, 04:08:44 posle podne »
PWM sa vodom, obavezno.. Uglavnom, ja ne bih pio toliko cesto mleko.. previse laktoze
To the LIMIT!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: 2 obroka prije treninga
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2008, 08:49:51 posle podne »
Nijesi bas precizno iznio sta i koliko jedes niti mnogo podataka o sebi, sve je ovo vrlo okvirno, ali ajde.

Dorucak umjesto muslia - ovsene/razane, umjesto mlijeka vjerovatno sa 3.2 mm, jogurt sa minimumom mlijecne masti, a kao glavno ti treba protein - hoces li ubaciti malo proteina u prahu ili pak bjelanaca to vidi ti kako ti odgovara, ja bih recimo da sam na tvom mjestu zviznuo ovsene potopljene u soku bez secera prethodne noci, i dodao tome 8-10 bjelanaca, a vareniku ostavio za druge -  ali posto vidim da su svi ludi za mlijekom mozes ovaj jogurt gore koji sam pomenuo.

Drugi obrok - prije treninga sa ovim mesom - koje se nadam da je spremljeno na zdrav nacin - unio bih ili kuvani krompir ili kuvani pirinac.

Ako bi mogao da ubacis jos jedan obrok slican ovome prije treninga to bi bilo dobro, mada dosta toga zavisi od termina kada vjezbas.

Poslije treninga PWM - protein i dex sa vodom, (moze oko treninga jos sto sta - ali o tom potom) opet vareniku ostavi drugima, ako nekad i valja malo-masno mlijeko pomjesati sa proteinom to sigurno nije ovaj termin!!!

Nakon treninga - prvi cvrsti obrok, posto si na masi i imas aktivnost i nakon ovoga (odlazak na fax), opet moze meso i UH poput pirinca, kuvanog krompira - uvijek je pozeljno neko povrce - naravno uz ove UH gore ne treba ti hleb i slicno...

Sledece obroke bih drzao visokoproteinskim, sa salatama bez skroba...

Od voca bih uzimao ili grejpfrut ili kiwi ili neku jabuku...saka oraha recimo bi bilo nesto izvanredno etc etc...

Dobro je sto unosis dosta tecnosti, trening treba da ti bude intezivan ali ishranom dobijas "na masi" to treba da znas.

I naravno obroci na najvise svaka 3 sata, nosi hranu sa sobom, 3-4 sata fakulteta dnevno nije previse obaveza, takodje preporucio bih ti najmanje 8 sati dobrog sna, od cega 1-2 sata prije ponoci, ako to mozes zbog obaveza da iskombinujes.

Eto neke moje ideje, vrlo okvirne, a nadam se da ce i drugi dopuniti sa svojim prijedlozima.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže reborn

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: 2 obroka prije treninga
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2008, 10:33:14 posle podne »
svaka cast na pomoci kolega.
ovako.. te ovsene ne znam kako izgledaju i ne znam di da ih nabavim. da znam kupio bi ih. mlijeko je inace sa 0,9 al ponekad je 2,8 jer zaboravim kupit, a stara kupuje ovo masno za ostale.
E sad, sto se tice mesa.. jedem u studentskom centru, al meso je dosta fino i nije puno masti. ugl prije treninga jedem tamo, a poslje se uvijek trudim sto prije stici kuci da nesto posteno pojedem (tuna, bijelo meso, nes kuvano etc).

znaci da pwm pijem s vodom?

sto se tice voca, ovo mi odgovara. Kiwija i jabuka vecinom ima jer starci kupuju. orasa takodjer imam, al to jos nisam jeo.
Trening mi je odlican jer mi pomaze trener u fitnessu. uci me, podrska mi je itd. svaka mu cast.
spavam obavezno najmanje osam sati to sam iskombinirao.
ugl sad je jos dobro jer su ispiti, pa ajmo reci da nadjem vremena. a kad pocne drugi semestar onda ne znam sta cu ^^ morat cu i tad iskombinirati nesto drugo.

eto hvala jos jednom ;)
dare to be stupid

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: 2 obroka prije treninga
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2008, 01:45:38 pre podne »
Naravno pwm sa vodom.

Ovsene ili razane pahuljice mozes naci u svakoj prodavnici zdrave hrane, njih ti preporucujem zato sto su musli i slicne varijante najcesce pune secera, pa od tud i nijesu najbolja varijanta.

Posto ce ti gore spomenute biti mnogo ruznije za progutati i predlozio sam ti varijantu - znaci uvece kolicinu ovsenih koju si namjenio za dorucak pospes sokom bez secera (recimo step) i ostavis u frizider, do jutra ce one lijepo pokupiti ukus stepa i bice ti mnogo prihvatljivije za konzumaciju nego li sto je neka druga varijanta.

Mozda ce neko iz mojih postova primjetiti da bas nijesam ljubitelj mlijeka, ali nemam nista protiv malomasnog mlijeka ili jogurta u kolicini od nekoliko decilitara dnevno, ali nalivanje litrima i litrima punomasnog mlijeka svakog dana je po meni nesto sto nam nije potrebno.

Ako hoces masu, crveno meso i svako drugo meso, riba, jaja... to je to sto je sjajno za misice a ne varenika... Ako bas volis mlijecne proizvode podebljaj posni sir pred spavanje, ili ga implementiraj u jos nekom obroku u toku dana.

Toliko, pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže reborn

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: 2 obroka prije treninga
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2008, 12:05:34 posle podne »
Hvala stari. Eto kad postignem malo kvalitetnije rezultate nabacit cu koju sliku. ;)
dare to be stupid