April 29, 2024, 01:10:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: male nejasnoce oko keto dijete  (Pročitano 18933 puta)

Van mreže mystiqe

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 20
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #30 poslato: Februar 21, 2008, 01:33:52 posle podne »
puno hvala markoni87...iako sam to već pročitala nekoliko puta...sad me samo zanima kako da organiziram prehranu..tj. na koji princip dijete da idem....jer imam nekoliko kilograma masnog tkiva koje zelim skinit uz sto bolje rezultate... molila bih za savjete ako nije problem

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #31 poslato: Februar 21, 2008, 10:22:26 posle podne »
Ako hoces da znas tacan procenat bf kupi kaliper.
Malo se teze nalazi u prodaji ali je jeftin.
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže natasa

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 413
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #32 poslato: Februar 26, 2008, 04:21:40 posle podne »
Svaka cast svima ... Tri strane ste bacili na provokacije i nista devojci niste pomogli .

Mystiqe , ovako sam ja smrsala :Bila sam na "dijeti" s kombinovanjem UH , trebalo bi da bude negde ovde na sajtu o tome detaljno napisano , ali evo ukratko :
2,2 g UH po kg telesne tezine kao maximalni unos UH ; Primer :

1 dan : 150
2 : 100
3 : 50
4 : 125
5 : 200
pa posle korigujes kako ti se smanjuje tezina .

Ovako mi je odrilike izgledao jelovnik (kolicina UH se povecava i smanjuje u odnosu na dane ) :

Prvi obrok : 250 ml mleka , 20 g ovsenih
Drugi : protein bar - multipower 50% protein
Treci : omlet od 4 belanca , 1 zumance ,paprike , pileceg mesa i praziluka
Cetvrti : Riba i zelenis
Peti : salata sa nemasnim sirom

U danima visokog unosa UH uspem da uguram negde i smedji pirinac ili krompir.

Trening imam u vecernjim satima tako da mi zadnji obrok dodje whey .
Ako si u mogucnosti , bolja opcija je da ujutru na prazan stomak odradis HIIT (isto imas negde ovde o tome detaljno). Ja sam na traci brzo hodala ( 5 km / h ) 3 min pa trcala (10 / h ) 3 min , i tako naizmenicno pola sata .

Srecno !!  ;)

P.S. Nemoj da te ovo obeshrabri , nisu oni uglavnom takvi . Ako ti jos nesto treba slobodno pitaj . pozz :)
Work like you don't need the money ...

Dance like there's no one watching ...

Live like there's no tomorrow ...

Love like you've never been hurt ...

Van mreže mystiqe

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 20
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #33 poslato: Februar 26, 2008, 08:45:21 posle podne »
puno ti hvala....ovo je mnogo pomoglo...

znači taj princip dijete je učinkovit??

ja sam mlijeko izbacila, integralni kruh isto, i voće...samo ujutro 50 g zobenih i to je to od uh...i malo orasa..da i grasak...a od proteinskih namirnica jedem posni sir,tunjevinu,piletinu ili u nedostatku svinjetinu (znam da je masna..ali jbg) i jaja

ali ako ovo  sto si mi napisala zbilja donosi rezultate, prebacujem se na to...

Van mreže natasa

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 413
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #34 poslato: Februar 27, 2008, 05:27:38 posle podne »
Da , kombinovanje UH je provereno dobro , tako sam ja smrsala a imala sam mnogo vise za skidanje nego ti . Ta ketonska dijeta je dobra kad vec skines sav visak i zelis skroz da istonujes telo .

Cas citam da su mlecni projzvodi dobri , cas citam da su losi ... moj savet ti je da pravis kompromise u ishrani . Ja sam probala ovsene s jogurtom ( sto bi trebalo bude najbolja opcija) ali mi je bilo nepodnosljivo pa sam se prebacila na mleko . Isto tako tunjevinu ne mogu ni da sazvacem pa sam je zamenila sa pastrmkom koja je veoma ukusna sa salatom .Ne jedi nista sto ti je mrsko jer ces brzo "puci" . Nigde ne pise da zdrava ishrana mora biti neukusna . ;)

Sacica oraha ( bolje : bademi i lesnici ) je OK a i prakticno ti je da grickas dok si u skoli , da ne nosis meso ili ribu u kutiji.

Jaja , kao sto gore rekoh , su super ako ubacis nekoliko belanaca i jedno zumance - ukus je isti , a nemas onaj "tezak" osecaj u stomaku posle .

Przenje radis naravno na maslinovom ulju , ali to vec sigurno znas .
Work like you don't need the money ...

Dance like there's no one watching ...

Live like there's no tomorrow ...

Love like you've never been hurt ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #35 poslato: Februar 27, 2008, 06:39:28 posle podne »
hvala natasa.

ali malda dama je prilacla o cettonic diet...a ti si joj dala carb rottation diet..

u svakom slucaju...ovo je velika pomoc.

samo je bvise nego ocigledno da ona nezna sta je sta

e to je rpobem bio

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #36 poslato: Februar 27, 2008, 06:54:58 posle podne »
Cas citam da su mlecni projzvodi dobri, cas citam da su losi ...

Posni sir je izuzetno dobra namirnica. To je mlijecni prozivod koji bih svima preporucio i koji je cesto sastavni dio planova prehrane bodybuildera do cak samo nekoliko nedjelja pred natjecanje.
Slatko mlijeko i jogurt su ok namirnice ako uzimas malomasne varijante, ali isto tako nema nikakvog smisla nalivat se sa litrima mlijeka i jogurta svakog dana, pogotovo ne u fazama skidanja masnih naslaga. Kada se radi o izvorima proteina, moje misljenje je da su oni iz mesa (moj favorit), ribe i jaja neuporedivo bolji.

Przenje i slicne varijante bih izbjegavao sto je vise moguce - sto opet ne znaci da ne mozes na sto manje ulja baciti neki malomasni komad mesa, ali unositi vise obroka svakog dana spremljenih na taj nacin ce u ukupnom dnevnom i nedjeljnom bilansu znaciti unosenje nepotrebnih kalorija koje ce se sigurno odraziti na rezultate.

Unos kvalitetnih proteina spremljenih na zdrav nacin (kuvano, peceno meso u specijanim kesama,,,) uz visok unos vlakana iz salata su najvazniji faktori nekog kvalitetnog plana za skidanje masti.

Takodje maslinovo ulje bih implementirao sa par kasicica na nekoj salati, znaci ne termicki obradjeno, jer samo tada ono ima ona svojstva zbog kojih ga i preporucuju - naravno kada govorimo o zdravim mastima, po meni najbolja varijanta je suplementacija sa omega 3 mastima, ali i slazem se u potpunosti da saka orasastih plodova moze da bude dobra zamjena.

Mislim da ne treba robovati ne znam cemu i siguran sam da se moze hraniti i zdravo i ukusno. To vazi pogotovo za rekreativce (kakavih je sigurno vecina ovdje) koji ne teze ispruganim gluteusima kao nasi drugari koji se takmice i koji moraju da u svojim pripremama budu ipak rigorozniji. Takodje rotacija UH je izvanredna varijanta, koju je vjerujem na ovim forumima popularizovao Pedja i koja je sigurno vrlo zasluzna za dobre rezultate mnogih.

Natasa, drago mi je da si aktivna i pozvacu te da jos cesce postujes.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #37 poslato: Februar 27, 2008, 06:57:23 posle podne »
Citat
Takodje rotacija UH je izvanredna varijanta, koju je vjerujem na ovim forumima popularizovao Pedja i koja je sigurno vrlo zasluzna za dobre rezultate mnogih

eh..lepa vremena..ali eto..vidis..

Van mreže mystiqe

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 20
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #38 poslato: Februar 27, 2008, 10:04:39 posle podne »
puno hvala natasa i ostali..ako imas jos nekakav savjet..uvijek je dobrodosao...

sad ja opet imam pitanje...znaci to s rotacijom...ako sam dobro shvatila, maximalan unos uh je 2,2 na kg tezine... meni bi to bilo 123 kcal... zaokruzit ću na 120...

dali bi ovo bio dobar primjer za početak:
1. 120
2. 75
3. 50
4. 75
5. 120

ili da ubacim 0 uh na jedan dan..ili 6 i 7 dan po 0 uh??
i u dane kada unosim manje uh jedem vlaknaste, a u dane kada unosim vise jedem skrobaste uh, dali je to točno ili grijesim??

unaprijed hvala na odgovorima

Spartak

  • Gost
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #39 poslato: Februar 27, 2008, 10:49:35 posle podne »
ubaci makar jedan dan 0uh,valja malo da se ochelichis :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #40 poslato: Februar 28, 2008, 05:06:43 pre podne »
Citat
ketonska dijeta je dobra kad vec skines sav visak i zelis skroz da istonujes telo

natasa...dali si ikada rdila ketonsku dijetu i dali znas kako ona utice i koji su njeni osnovni principi i nacela i sta znaci ISTONUJES TELO??

jer ovde je doslo do prilicno velike ZABLDUE i cettonic diet CU JA LICNO UVEK PREPRUCITI KAO PRVU PRE CARB ROTTATION...

tj..car rotation da doje kao slag na tortu a ne cettonic diet....

ja enznam gde si ti i sta cula,a jos manje sta si radila po pitanju cettonica..ali ocgiledno da bas i nisi nesto tacno ili nisi molga izdrzati..

Van mreže natasa

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 413
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #41 poslato: Februar 28, 2008, 08:28:58 pre podne »
puno hvala natasa i ostali..ako imas jos nekakav savjet..uvijek je dobrodosao...

sad ja opet imam pitanje...znaci to s rotacijom...ako sam dobro shvatila, maximalan unos uh je 2,2 na kg tezine... meni bi to bilo 123 kcal... zaokruzit ću na 120...

dali bi ovo bio dobar primjer za početak:
1. 120
2. 75
3. 50
4. 75
5. 120

ili da ubacim 0 uh na jedan dan..ili 6 i 7 dan po 0 uh??
i u dane kada unosim manje uh jedem vlaknaste, a u dane kada unosim vise jedem skrobaste uh, dali je to točno ili grijesim??

unaprijed hvala na odgovorima
Zapravo , max unos bi trebalo da bude 3,3 do 2,2 g mo kg telesne tezine , ai ja sam isla na donju granicu za brze rezultate .
Preporucila bih ti da probas ovako za pocetak , pa posle korigujes u odnosu na rezultate :
1 dan : 100
2 : 50
3 : 0
4 : 75
5 : 150
Racunas samo skrobaste UH , vlaknaste iz povrca ne jer su to negativne kalorije , mozes da ih jedes koliko hoces .

Pedja ; ti si profi , ako kazes da ketonska daje bolje rezultate onda je sigurno tako ; ja sam nju radila tek kad je telo prestalo da reaguje na kombinovanje UH i delovalo mi je . Moram da kazem da je ketonska bila veoma teska i da za devojku koja zeli samo da smrsa i da se zategne - prakticnija je moja varijanta .
Pod "istonujem" mislim na definiciju , samo u laksoj , zenskoj varijanti :)
Work like you don't need the money ...

Dance like there's no one watching ...

Live like there's no tomorrow ...

Love like you've never been hurt ...

Van mreže mystiqe

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 20
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #42 poslato: Februar 28, 2008, 09:28:14 pre podne »
natasa, koliko ti je otprilike trebalo vremena da smrsavis na toj dijeti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #43 poslato: Februar 28, 2008, 09:43:03 pre podne »
natasa....to je tacno sto ti kazes.

ali ja ti opet govrim drugu stvar.

o voj devojci koja je postavila NEKONKRETNO PITANJE sa POPTUNO NEKONKRETNIM PODACIMA..godina 18 i telsna tezina 56 ili tako ensto kg...niko NA OVOME SVETU nije u stanju niti moze da joj savetuje bilo kakvu dijetu ili bilo sta jer je to mozda samo klinacka ludost.

dakle...pokusaj da razmeni sa njom pm,a ja pretposvljam da si ti...KAZEM PRETPOSTAVLJAMJER NEZNAM imala veliki rpoblem sa kg sto je daleko nadmasivalo tvoje normlano stanje

samim tim natasa,bilo kakva promena u ishrani bi ti donela rezulatate a kamoli to sto si bila dosledna i drzala se odrejenog rezima.

natasa,\
to sto sam ja profi..to nema ama bas nikakve veze sa cetonic diet.

ja sam GOVRIO o korsinim i svrsishodnim stvarima te i takve dijete,a ovo ti BAS GOVRIM NA OSNOVU ISKUSTVA I RADA SA OBICNIM LJDUIMA KAO STO SI TI I MNOGO NJIH.

kao sto vidis..ovo nema veze sa tim dali sam ja profi ili ne i kakvu vrstu dijete ja praktikujem ili ne..vec ti rekoh..da ukoliko neko ima ozbiljan problem sa kg kao sto si ti imala recimo.PRETPSTOVLJAM OEPT NAGLASVAM,onda bih uvek pre svaetovao CETTONIC DIET odrkedni vremesnki period..kazem ODREDJENI a ne stalno a onda preci na CARB ROTTATION DIET.

no boze moj..kao sto rekoh..tebi je i mala probmean u vidu bilo kakve sihrane donela extra rezulatate sto je super...

i jso ti jednom ponavkljam..pokusaj da razmenis PM sa ovom devojkom pa mislim da ces odic do istog zakljcuka kao ja..

JA ISKRENO VERUJEM DA NJOJ NIKAKVA DIJETA I NE TREBA..VERUJ MI...bar na osnovu nenih podataka koje je ona ostavila.

godine..visina i tezina...mislim...da ima moc teleptaije ne mozes nista da joj kazes a ne...

no comment

Van mreže mystiqe

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 20
Odg: male nejasnoce oko keto dijete
« Odgovor #44 poslato: Februar 28, 2008, 09:50:04 pre podne »
ja se u početku nisam dobro izrazila i nisam ostavila dobre podatke, tj. potrebne da bi vi imali na temelju čega me savjetovat. odmah se ispričavam ako sam nekog slučajno uvrijedila ili nesto slično jer mi to u nijednom slučaju nije bila namjera

obratila sam se za pomoć vama jer vi, bar većina vas ima dosta iskustva na ovom polju i dosta znanja.

jos se jednom ispričavam