April 26, 2024, 12:30:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)  (Pročitano 11446 puta)

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« poslato: Februar 23, 2008, 06:30:24 posle podne »
Stravična ozljeda Eduarda, Hrvatska bez njega na Euru


Trenutak strave na stadionu St. Andrews za sve ljubitelje nogometa dogodio se na startu treće minute dvoboja 22. kola Premiershipa između Birminghama i Arsenala (2-2), kad je kapetan domaćina krvnički Martin Taylor slomio lijevu nogu našem Eduardu da Silvi u tako stravičnom startu da je i Skysport zbog strašnih i uznemirujućih scena odbio ponoviti usporenu snimku.

Komentatori su se zgražali, svi igrači na terenu su nakon pogleda na ozljedu pobjegli od Eduarda glavom bez obzira i držali se za glavu gledajući u nevjerici. Stadion je utihnuo i nakon osam minuta pružanja liječničke pomoći Eduardo je, nakon što je bespomoćno ležao ne pomaknuvši nijedan mišić, uz salvu pljeska ispraćen s kisikom u ustima i prekriven dekom preko nosila.

Ozljeda je bilo toliko strašna da je u pitanju i nastavak karijere (moguće je da je riječ o otvorenom prijelomu, što TV kamere nisu željele prikazati) prema komentarima novinara koji su se našli na birmighamskom stadionu. Na fotografijama se mogla vidjeti sva strahota ozljede gdje se Eduardov gležanj pod 90 stupnjeva prelomio. Neke su slike toliko uznemirujuće da ih je jednostavno bolje i ne pogledati.

Iz Arsenala su potvrdili kako je riječ o prijelomu donjeg dijela lijeve noge i da bi operacija mogla biti  odmah u subotu. Arsene Wenger je bio očajan i ljutit.

- Takvi igrači ne samo da bi trebali dobiti crveni karton, nego ne znam što uopće rade na terenu. On ne bi trebao više nikada igrati - rekao je Wenger.

Upitan je li vidio ozljedu i koliko je ozbiljna, Wenger je dodao:

- Vidio sam je i izgleda strašno. Za njega nije izgubljena samo sezona nego i više od toga.

Samo nekoliko minuta nakon strašnog prekršaja, na Youtubeu se pojavio start na Eduardu, a forume su preplavile želje za što bržim oporavkom našem reprezentativnom napadaču. Podrške su stizale sa svih strana, navijači su se ujedinili i poručili kako za tipove poput Taylora zbog ovakvih startova treba uvesti doživotne kazne neigranja nogometa. Zanimljiv je prijedlog bio da se Taylor kazni neigranjem sve dok se Eduardo ne oporavi.

Krvnički start na Eduardu da Silvi možete vidjeti u FOTOGALERIJI.

Riječ liječnika

Dr. Vlahović: Šest tjedana potpunog mirovanja

Ortoped dr. Tomislav Vlahović iz zagrebačke traume, inače liječnik mlade hrvatske nogometne reprezentacije, koji je od 2004. do 2006. dobro upoznao i Eduarda, nada se da se ne radi o najtežem stupnju vanjskog prijeloma gležnja:

- Tri su stupnja vanjskog prijeloma: rane do 1 cm, preko 1 cm i potpuni prijelom. U prva dva slučaja radi se unutarnja fiksacija - kaže dr. Vlahović.

- Prema deformitetu sa slike Eduardova stopala možemo se nadati da se ne radi o najtežem obliku vanjskog prijeloma. Jedno je sigurno, Eduardo će morati mirovati šest tjedana, u tom razdoblju uopće neće smjeti opteretiti lijevu nogu. Možemo se nadati da će se nogometu moći vratiti za četiri do šest mjeseci, drugo je pitanje hoće li i kada dostići formu koju je imao. Za detaljniji komentar treba pričekati izvješće kirurga koji će ga operirati - poručio je dr. Vlahović, koji opovrgava pisanje engleskih medija da je nakon Taylorova starta trebalo prati krv s travnjaka.

- Nikad kod takvih ozljeda nisam vidio krv, nemojmo pretjerivati.

Dr. Bahtijarević: Najbitniji je oporavak Eduarda kao osobe

Dr. Zoran Bahtijarević, dr. Jurica Rakić i specijalist za ortopediju dr. Boris Nemec u stalnom su kontaktu, prokomentirali su ozljedu na osnovi dostupnih snimki iz medija, čekaju večer ili jutro da se čuju s Eduardovom suprugom Andrejom za detaljnije informacije.

Dr. Bahtijarević se oglasio u ime sve trojice:

- Sigurni smo da je ozljeda ozbiljna, da je potreban kirurški zahvat. Nažalost, nema izgleda da se Eduardo oporavi do Europskog prvenstva - rekao je dr. Bahtijarević i naglasio:

- Bitniji od fizičkog je psihički oporavak Eduarda kao osobe. Nogometni povratak je sada u drugom planu. Čim sazriju uvjeti, netko od nas i netko od stožera posjetit će Eduarda u Londonu - poručio je dr. Bahtijarević.    Nikola Lipovac
















« Poslednja izmena: Februar 23, 2008, 06:35:24 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2008, 07:25:20 posle podne »
zavrsio je karijeru... kako ga samo stoka sutnula , znaci ne verujem...trebalo bi da se uvede neko pravilo za ovakve grube startove !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2008, 07:35:07 posle podne »
auuuuuu jbt  :shock: :shock: :shock:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2008, 07:46:55 posle podne »
pa ovo nije za crveni...ovo je za zatvor!!!

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2008, 08:05:45 posle podne »
Jao breeeeeeee.................................... :evil: :evil:  :evil: ;wtf; doup

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2008, 08:07:13 posle podne »
ovo je za dozivotnu zabranu na travnjak

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2008, 08:10:20 posle podne »
auuu strasno koja je ovo debilcina zabranio bi mu da igra vise..a ovaj decko je zavrsio karijeru nazalost

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2008, 08:18:42 posle podne »
Nadam se da karijera neće završit, bilo je sličnih slučajeva, moraju sad da vide kako to sve djeluje skupa, ali mogu samo kazat na stadionu kad radim a nedavno kad su igrali na Poljudu sa Nizozemcima mislio sam ga pitat da se slikamo pa je neki novinar uletio da ga pila i onda je pobjegao pod tuš, a ja sam morao da ubacim novinara nazad u MIX zonu, uglavnom šteta velika za HR nogomet i za samog momka! 

Ali stravično djeluje prelom donjeg dijela gležnja, uffffffff

A ovaj kreten koji ga je polomio se još smijao i gledao u njega,prva reakcija kao da je ponosan na faul, ima 190cm i sad zamislite govedo kad naleti na Eduarda sa nekih 77kg... :(
« Poslednja izmena: Februar 23, 2008, 08:20:24 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2008, 08:20:44 posle podne »
daj boze da se oporavi ali to u svakom slucaju nece biti skoro posto je kako se vidi na slici stradao i zglob...

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2008, 08:24:54 posle podne »
daj boze da se oporavi ali to u svakom slucaju nece biti skoro posto je kako se vidi na slici stradao i zglob...
Pa ono što strši je kost, navodno je jadan sam sebi gledao u kost dok se držao za nogu i ležao. Vidiš da su mu dali kisik, ovo je užas!

Evo je krenula peticija da se ovom MAJMUNU zabrani igranje nogometa, ENGLESKA peticija!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2008, 08:27:54 posle podne »
ja mislim da tesko moze da se oporavi, ima otvoren prelom, tu su otisli ligamenti... i da se oporavi nekim cudom trebace mu puuuuunoooo vremena, a ovo je klasican primer namenog starta da se povredi igrac, kao sto vidite na slici, ovaj majmun mu je isao direkno na nogu... nije isao na loptu....

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2008, 08:50:56 posle podne »
Tko ima volje neka se i potpiše da se makne ovo smeće sa stadiona!!!

http://www.petitiononline.com/mataylor/petition.html

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2008, 08:54:29 posle podne »
Šta da Vam kažem kad sam video ovo ja sam vrisnuo kao da je mene slomio a verujte iza sebe imam PUNO povreda, rame na 4dela, ključnu kost, rebro....

Ovo je za električnu stolicu, STRAŠNO
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Monstruozan prekršaj na Hrvatskom reprezentativcu (PRELOM NOGE!!!)
« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2008, 09:39:48 posle podne »
potpisao peticiju \KOFETIME'
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP