April 29, 2024, 02:41:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 12847 puta)

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Pitanje
« poslato: Februar 24, 2008, 03:27:20 posle podne »
Zanima me ako je moj dnevni unos proteina 2.9 grama po kilogramu koliki treba da mi bude unos ugljenih hidrata po kilogramu (cilj mi je masa jedno 5-7 kila) i u kojim obrocima treba da mi bude najveci unos UH,posto koliko sam shvatio UH su zasluzni i za misicnu masu ali i za salo,i zato je bitno kad se jedu i u kojoj meri.. I da jel je tacno da 100 grama pirinca ima 80 grama UH?

Van mreže Stalone88

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2008, 06:57:08 posle podne »
Tacno je.100gr pirinca ima 80Uh.Ako jedes Uh posle treninga nece se pretvoriti u salo.

Spartak

  • Gost
Odg: Pitanje
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2008, 07:07:13 posle podne »
Tacno je.100gr pirinca ima 80Uh.Ako jedes Uh posle treninga nece se pretvoriti u salo.
nemora da znaci..sve zavisi od dnevnog unosa uh koliki je

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2008, 07:07:23 posle podne »
Trazim kompletan odgovor tj za sva pitanja ako moze  :drunk:

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2008, 07:10:02 posle podne »
Pa ja pitam koliki treba da bude s'obzirom da unosim 2.9 grama proteina po kg,koliko treba da unosim UH,i kada da unosim najvise?  Moji obroci idu ovako: 9 ujutru,12,14,16,20:30   i naravno pored toga jedna merica wheya pre treninga i 2 merice kao pwm odmah posle treninga..

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pitanje
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2008, 07:11:07 posle podne »
Ujutru, pre treninga i posle treninga uh iz pirinca, krompira i sl. ostali obroci proteJinski sa uh iz salata.Tacan broj se razlikuje od osobe do osobe pa ces morati da ga sam nadjes.

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pitanje
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2008, 07:13:43 posle podne »
Pa ja pitam koliki treba da bude s'obzirom da unosim 2.9 grama proteina po kg,koliko treba da unosim UH,i kada da unosim najvise?  Moji obroci idu ovako: 9 ujutru,12,14,16,20:30   i naravno pored toga jedna merica wheya pre treninga i 2 merice kao pwm odmah posle treninga..

potrebnija ti je ta merica wheya cim ustanes nego pre treninga.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pitanje
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2008, 08:40:21 posle podne »
ko da shah igrate jbt
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pitanje
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2008, 08:56:33 posle podne »
ko da shah igrate jbt

Igram, i to redovno...  :mrgreen:

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2008, 09:09:20 posle podne »
H2SO4 vidim i ti si imao susrete sa lekarima :)  prvo te pita jel pushish? Da. E to je zbog toga! A postoji jos jedna varijanta: Jel pushish? Ne. E onda ti je sve to na psihickog bazi.. Sta ti mislis o mom pitanju H2SO4?

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pitanje
« Odgovor #10 poslato: Februar 25, 2008, 01:27:28 pre podne »
Zanima me ako je moj dnevni unos proteina 2.9 grama po kilogramu koliki treba da mi bude unos ugljenih hidrata po kilogramu (cilj mi je masa jedno 5-7 kila) i u kojim obrocima treba da mi bude najveci unos UH,posto koliko sam shvatio UH su zasluzni i za misicnu masu ali i za salo,i zato je bitno kad se jedu i u kojoj meri.. I da jel je tacno da 100 grama pirinca ima 80 grama UH?
kako to 2.9g ? jesi ti neki zlatar?
najveci unos uh u toku dana ujutro i prije treninga, sto se skroba tiche. prosti uh jedino poslije treninga. povecavaj i msanjuj vidi kako ti odgovara tu nema pravila.  visok unos uh vise energije i vice mogucnost slaganja sala. tako da ne trebas se nakrcavat svaki dan, probaj i vidi kako ti odgovara. a to digitronisanje batali ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Pitanje
« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2008, 09:51:30 pre podne »
2.9865401...g sherif sherif sherif

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže xXx

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Pitanje
« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2008, 11:04:23 pre podne »
Hahahahahaha :)
Brawo TTgirl  ;bravi;

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2008, 11:13:00 pre podne »
TTgirl  :tongue:  H2SO4 a kada je najbolje jesti ovsene pahuljice? Kao jutarnji obrok ili? Da li preporucujesh da se ubaci unutra merica wheya (trenutno ukus jagode) ?:)    a sto se onoga tice,pa ja ceo zivot pokusavam da se ugojim,do skoro sam jeo samo najveca smeca od hrane i nista,nema sanse,e sada za ironiju pokusavam da se ugojim zdravim putem,i zato zelim da to radim na pravi nacin.. Trabe mi 5 do 7 kila,znam da je to dug put ako zelim kvalitetnu kilazu,ali imam strpljenja i volje :) Koliko sam ja cuo ujutru je dosta bitna kolicina UH,pre treninga mozda i najvise kako bi za trening trosio energiju iz UH,a ne iz proteina koji su mnogo skuplji izvor energije..I posle treninga u obroku posle pwm jer tad nece da se pretvori u salo (ako si kvalitetno vezbao) ja sam do sada ovsene jeo 2 sata posle rucka,a za dorucak sam jeo sendvice,da li od sada da cepam ovsene ujutru?

Spartak

  • Gost
Odg: Pitanje
« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2008, 11:26:05 pre podne »
ujutro je najbolje ovsene jesti,mada neces umrijet ni ako ih ubacis jos jedanput prije treninga,mada tad su bolji izbori pirinac ili krompir,naravno da mozes ubacit mjericu wheya,mada ja vise volim ovsene uz bjelanca,nekako me bolje zasiti,ovako kad ih pojedem sa wheyom gladan sam za pola sata