April 29, 2024, 10:31:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 12836 puta)

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #30 poslato: Februar 28, 2008, 10:57:21 posle podne »
Ja samo znam da likovi koji dolazi i pitaju kako da sto pre nabace masu jednostavno nemaju potrebe puno razmisljati vec samo treba da se skoncentrisu na sto vise jela i sto bolji trening i sto vise kvalitetnog odmora...i ne znam cemu to da pravimo nauku od toga kako da pocetnik nabaci masu?pa neka jede i neka trenira i kraj,kakav body fat?za nekoga ko ide 3 meseca u teretanu?za nekoga ko ni vezbe ne zna pravilno da radi njemu treba ogranicavati UH...ljudi ne budite smesni vec samo shvatite da pricamo o pocetnicima koji zele nabaciti masu a ne o onima koji zele da skinu salo sa stomaka...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #31 poslato: Februar 28, 2008, 11:02:59 posle podne »
U teretanu idem mesec dana.. I hocu da spalim salo sa stomaka,a hocu i da nabacim misice,6 kila ni manje ni vishe.. nije meni lako,znam.. Uzas.. Sto se ishrane tice tu sam bas onako ostar: nema masne hrane,przene,slatkisha,grickalica,sokova,mleka,belog testa,brze hrane,alkohola nista nista.. Dakle razeni ili integralni hleb,od pica samo voda i jogurt od 0% masti,od mesa belo pilece,curece,telece,riba,od UH pirinac,krompir,integralne makarone,grasak sa kukuruzom,boranija.. Od slatkog welness integralni kolacici i jafa petit choco integralni.. jaja kada jedem jedem 5 od koga 3 cela i dva samo belanca.. i tako

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pitanje
« Odgovor #32 poslato: Februar 28, 2008, 11:18:29 posle podne »
Ja samo znam da likovi koji dolazi i pitaju kako da sto pre nabace masu jednostavno nemaju potrebe puno razmisljati vec samo treba da se skoncentrisu na sto vise jela i sto bolji trening i sto vise kvalitetnog odmora...i ne znam cemu to da pravimo nauku od toga kako da pocetnik nabaci masu?pa neka jede i neka trenira i kraj,kakav body fat?za nekoga ko ide 3 meseca u teretanu?za nekoga ko ni vezbe ne zna pravilno da radi njemu treba ogranicavati UH...ljudi ne budite smesni vec samo shvatite da pricamo o pocetnicima koji zele nabaciti masu a ne o onima koji zele da skinu salo sa stomaka...

Ama sta je stobom? Ceo svet radi ovako ti furas nesto svoje? A sto da meri pr ako ne meri uh?
Masa!? Koja masa? Misicna ili telesna? Svi pocetnici misle na misicnu! I ne mozes nekom reci jedi uh neograniceno? Zasto? Jer neces ti umesto njega raditi kardio 6 meseci kako bi skinuo sve sto je nalepio za 2 meseca! Da, za dva meseca. Za toliko mogu da nabacim 10kg mase, ali telesne. A koliko ce tu biti misicne? Veoma malo. I zasto bi neko iso u teretanu godinu dana i nemeri sta i koliko unosi ako sve to moze da odradi za 6 meseci kvalitetnom i kontrolisanom ishranom? Stvarno te nerazumem. Jedi sto vise... Bilo da je neko pocetnik ili iskusan, zeli misicnu masu. Da digne svoju tezinu moze i bez teretane. Upravo onako kao sto si rekao -jedi sto vise uh. Napucavanje uh hidratima je besmisleno. Da si reko sto vise proteina pa da te razumem, ali ovako... Zna se kako se neke stvari rade i zbog cega se rade tako.

pozdrav

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #33 poslato: Februar 28, 2008, 11:25:46 posle podne »
A moj problem?  ;think;

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pitanje
« Odgovor #34 poslato: Februar 28, 2008, 11:29:59 posle podne »
kazu da je tvoj problem smijesan i glup i da se skidanje sala sa stomaka 'ne isplati' za pocetnika :(
jbg sta da ti kazem
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pitanje
« Odgovor #35 poslato: Februar 28, 2008, 11:31:54 posle podne »
Au ala ste se vi ispisali.. Visok sam 185 cm,imam nekih 75-76 kg,cilj mi je ujutru bez odece da imam 82 kg.. E sad iako sam mrsav,ja imam salo na stomaku(grrrrrrr) i zato sam sada u dilemi.. Kardio mi se ne radi jer mi je cilj masa,to radim dva puta nedeljno posle treninga sa tegovima,10 minuta bicikl.. Sto se proteina tice unosim nekih 3 grama po kilogramu,pijem whey 70 grama dnevno tj tri merice,jednu ujutru,i dve kao pwm.. Nervira me to salo na stomaku MNOGO,onako kada stegnem stomak(uvucem malo) bas super izgleda,ravno,cvrsto,ali cim opustim,ili se savijem-BLAH..sve je to od predjasnjeg nezdravog zivota.. Evo kako je izgledao moj danashnji dan sto se ishrane tiche:
9 sati 100 g ovsenih sa Jogurtom od 0%masti i jedna merica wheya od jagode
12 sati 200 grama integralnih makarona 200 grama belog mesa(piletina)
14 sati merica wheya
16 sati 250 grama integralnih makarona pomesanih sa konzervom tunjevine
18:15 trening tegovi trbusnjaci 19:50 pwm dve merice wheya
20:20 200 grama integralnih makarona pomesane sa 150 grama ella sira i 70 grama belog mesa(piletina)

Jel mogu ja ovakvom ishranom da nabacim kvalitetne misice,cilj mi je 6 do 7 kilograma? I josh jedno pitanje posle kada budem krenuo aktivnije da radim kardio,jer mogu ja da topim salo a da ne gubim na kilazi? Tipa odradim HIIT dodjem kuci,pojedem 30 grama proteina 80 grama UH(kvalitetnih) time kao nahranim misice,a salo se istopilo,i ne obnavlja se? Jel ovo moje razmisljanje tacno ili sam omasio opasno?

Malo obroka. Najmanje 5 obroka ne racunajuci sejkove. Znaci na svaka tri sata po jedan obrok. Ne cekaj da ogladnis pa da jedes jer kad osetis da si gladan telo je vec neko vreme bez hrane. Na 75 kg svaki obrok treba da ti sadrzi 45g proteina. Ako si na masi ne radi kardio. Nije moguce i skinuti salo sa stomaka i graditi misicnu masu. Jedno pa drugo.Uh iz pirinca,krompira i sl unosis zakljucno sa obrokom posle treninga,drugi, treci i ostali obroci posle treninga su sa uh iz salta,npr zelena sala. Za 6-7kg cistih misica potrebno je dosta vremena, ali vremene koje je pred tobom je i vise nego dovoljno.

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #36 poslato: Februar 28, 2008, 11:33:30 posle podne »
kazu da je tvoj problem smijesan i glup i da se skidanje sala sa stomaka 'ne isplati' za pocetnika :(
jbg sta da ti kazem

ja vidim da se ovde desavaju cudne stvari,da neko kada otkuca 1000 poruka na ovom forumu pomisli da je popio svu pamet ovog sveta...pa reci mu ti kada si tako pametan...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pitanje
« Odgovor #37 poslato: Februar 28, 2008, 11:36:29 posle podne »
twilight zone
inache ja sam glup ko kurac priznajem i nisam bas sretan zbog toga jbg
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #38 poslato: Februar 28, 2008, 11:43:08 posle podne »
Svi mi ovde dobro znamo kada i kako se uzimaju i UH i proteini i masti...bb je individualan sport i zato svako mora da na sebi oceni sta mu odgovara,pocevsi od vezbi preko ishrane...jednostavno ako radi za mene ne mora da radi i za tebe...ovde moze svako da iznese svoje vidjenje,i ne vidim zasto bi to bio problem a decko neka procita i neka primeni ono sto mu se najvise svidja...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #39 poslato: Februar 29, 2008, 09:58:19 pre podne »
Pa ja nisam u stanju da imam 5 obroka dnevno,posto radim 8 sati,posle posla teretana,a posle 9 uvece ne smem da jedem iz drugih razloga.. Sto se tice onoga da svaki obrok ima 45 grama,pa jbt kako mislis da to postignem? Treba da jedem kilo belog mesa dnevno?? a sta je sa uh.. pa dnevno ishrana da me kosta soma dinara.. JA NE ZELIM DA IZGLEDAM kao milos sarcev,denis wolf,pa ni kao pedja petrovic,pa ni kao nalle.. Ne zelim da moj izgled bude HIGH MAITANANCE ako sam lepo napisao(skupo i tesko za odrzavanje u prevodu) ja zelim da imam nekih 82 kg,da imam ravan stomak,ako je moguce sa plocicama  :mrgreen: a sto se cele muskulature tice,solidno zavrsava moj posao.. Uopste ne tezim VELICINI I PERFEKCIJI.. Dnevno unosim 2.5 do 3 grama proteina (sa suplimentacijom) sada opet pitam jel treba da pravim neki plan sto se UH tice,posto vidim da ste se vi vise prepucavali,nego dogovarali.. I opet ono drugo pitanje: ako i kada dostignem tih 82 kg,i krenem da radim kardio da li je moguce da topim salo a da ne gubim na kilazi,na fazonu odradim HIIT e super tu sam spalio malo masto,odem  kuci i pojedem 300 grama pirinca i 200 grama belog mesa.. Dakle kvalitetna hrana.. Kapirate sta mislim?

Spartak

  • Gost
Odg: Pitanje
« Odgovor #40 poslato: Februar 29, 2008, 10:08:36 pre podne »
Pa ja nisam u stanju da imam 5 obroka dnevno,posto radim 8 sati,posle posla teretana,a posle 9 uvece ne smem da jedem iz drugih razloga.. Sto se tice onoga da svaki obrok ima 45 grama,pa jbt kako mislis da to postignem? Treba da jedem kilo belog mesa dnevno?? a sta je sa uh.. pa dnevno ishrana da me kosta soma dinara.. JA NE ZELIM DA IZGLEDAM kao milos sarcev,denis wolf,pa ni kao pedja petrovic,pa ni kao nalle.. Ne zelim da moj izgled bude HIGH MAITANANCE ako sam lepo napisao(skupo i tesko za odrzavanje u prevodu) ja zelim da imam nekih 82 kg,da imam ravan stomak,ako je moguce sa plocicama  :mrgreen: a sto se cele muskulature tice,solidno zavrsava moj posao.. Uopste ne tezim VELICINI I PERFEKCIJI.. Dnevno unosim 2.5 do 3 grama proteina (sa suplimentacijom) sada opet pitam jel treba da pravim neki plan sto se UH tice,posto vidim da ste se vi vise prepucavali,nego dogovarali.. I opet ono drugo pitanje: ako i kada dostignem tih 82 kg,i krenem da radim kardio da li je moguce da topim salo a da ne gubim na kilazi,na fazonu odradim HIIT e super tu sam spalio malo masto,odem  kuci i pojedem 300 grama pirinca i 200 grama belog mesa.. Dakle kvalitetna hrana.. Kapirate sta mislim?
i ja bi da lezim doma a da mi se svaki dan taloze misici

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Pitanje
« Odgovor #41 poslato: Februar 29, 2008, 10:21:49 pre podne »
Pa ja nisam u stanju da imam 5 obroka dnevno,posto radim 8 sati,posle posla teretana,a posle 9 uvece ne smem da jedem iz drugih razloga.. Sto se tice onoga da svaki obrok ima 45 grama,pa jbt kako mislis da to postignem? Treba da jedem kilo belog mesa dnevno?? a sta je sa uh.. pa dnevno ishrana da me kosta soma dinara.. JA NE ZELIM DA IZGLEDAM kao milos sarcev,denis wolf,pa ni kao pedja petrovic,pa ni kao nalle.. Ne zelim da moj izgled bude HIGH MAITANANCE ako sam lepo napisao(skupo i tesko za odrzavanje u prevodu) ja zelim da imam nekih 82 kg,da imam ravan stomak,ako je moguce sa plocicama  :mrgreen: a sto se cele muskulature tice,solidno zavrsava moj posao.. Uopste ne tezim VELICINI I PERFEKCIJI.. Dnevno unosim 2.5 do 3 grama proteina (sa suplimentacijom) sada opet pitam jel treba da pravim neki plan sto se UH tice,posto vidim da ste se vi vise prepucavali,nego dogovarali.. I opet ono drugo pitanje: ako i kada dostignem tih 82 kg,i krenem da radim kardio da li je moguce da topim salo a da ne gubim na kilazi,na fazonu odradim HIIT e super tu sam spalio malo masto,odem  kuci i pojedem 300 grama pirinca i 200 grama belog mesa.. Dakle kvalitetna hrana.. Kapirate sta mislim?

Moras da shvatis da je ovo jako skupa zanimacija...Nisu problem suplementi (za to se i nadju sredstva) koliko pare koje ce dati na pravilnu ishranu!Sa tim mora da se pomiri svako ko zeli da postigne nesto sa svojim telom,pogotovo ako zeli par kg misica i da pritom izgubi masno tkivo...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pitanje
« Odgovor #42 poslato: Februar 29, 2008, 10:57:43 pre podne »
dzabe ti ugljenohidratni planovi i strategije ako nemas konstantan i visok unos proteina tj obroke na svaka 2-3 sata.
to da li ces doc do tih famoznih 82kg bez masnog stomaka je vec sportska prognoza.

ja bi na tvom mjestu radio te uh rotacije. jedan dan pojacam, drugi dan smanjim unos. jedan dan 3 uh obroka, drugi dan 1 itd itd itd.  jer da svaki dan tovaris nekih 300-400g ili kolko li vec, nema ti topljenja stomaka, na kojeg vidim das se zalis.
 ovaka ces ujedno topit salo i dobijat na misicnoj masi (naravno uz sto veci unos proteina) nista neizvodljivo.
cardio radis 2-3 sedmicno low int.     
 
probaj ovako nekako ako te volja...
 
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #43 poslato: Februar 29, 2008, 11:25:27 pre podne »
pa jedem u 9,12,14,16,20:30 to je pet obroka minimalno 20 grama proteina po obroku,maximalno 45(vise od toga i ne moze telo da prihvati koliko sam shvatio)+ 3 merice wheya tj 70 g proteina.. Uvek jedem ili piletinu ili curetinu,teletinu ili ribu.. U kojim obrocima treba da mi bude najveci unos UH? pre i posle treninga? Da li je ok da se jede razeni i integralni hleb u vecim kolicinama(kao izvor UH) npr obrok posle PWM da bude konzerva tunjevina sa 4 parceta razenog,ili pa 3 cela jaja na 4 parceta razenog i uz to jos dva belanca(kuvana naravno) Moje telo je napredovalo dosta za ovih mesec dana sto se muskulature tice,svi misici su poceli da rastu,ali nisam se ugojio ni 1 kg i to me nervira.. Kada onako stegnem ruke,ma ceo kad se stegnem sve mi super izgleda,ali kad se opustim BLAH.. A kontam da ruke ne mogu da mi se povecaju dok ne nabacim kilazu,tj nijedan deo tela..

Sustina ovog mog smaranja vas: Da li je ok to sto je Sumpor rekao za varijacije UH? Zelim masu(misicnu) ne salo.. 6 kg za 2 meseca npr..Da li je to izvodljivo i realno?
Drugo pitanje:u kojim obrocima treba da mi bude najveci unos UH?

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #44 poslato: Februar 29, 2008, 11:39:36 pre podne »
Drugo pitanje:u kojim obrocima treba da mi bude najveci unos UH?

Najveci neka ti bude ujutru kada ustanes,odlican izvor su ovsene zato sto ce ti omuguciti dosta energije za pocetak dana.Glupo je reci sada koliko treba da uneses,prvo zavisi isto sta radis na poslu,ako si fizicki aktivan nikako ne moze vaziti isto pravilo kao za onoga ko nije,znaci ako si donekle aktivan mozes ubaciti slededci obrok neki kropmip ili pirinac (ovo ti pricam sve napamet jer ne znam kako ti dan izgleda,to je isto kao da pitas koliko goriva da sipas u kola a ne znas gde ides)samo iz tog razloga sam i rekao da pocetnici treba da unose vise UH samo da bi procenili sta im lezi najbolje,ajde da uzmemo primer da nisi aktivan preko dana i da ti je jedina jaca aktivnost trening koji je recimo u 7-8 sati uvece...onda pocnes sa ovsenim,kasnije oko podneva mozes ubaciti krompir ili pirinac ili neku pastu,i do kraja dana mozes neke salate da jedes,jer ti nije potrebno UH,eventualno jos jedan obrok oko 3-4 ako vec tada jedes, mozes ubaciti pirinac ili krompir...i posle treninga pwm sto se podrazumeva.i onda kada dodjes kuci mogao bi isto ubaciti malo UH ali i ne moras...opet sve zavisi kako ti organizam podnosi UH i koliko se brzo mastis i slicno...preporucljiva je neka salata recimo,ako ti je vise cilj da izgubis masti nego da nabacis misic,moje misljenje je da je to jako tesko i nepotrebno mislim kada radis masu radi masu,kasnije topi mast,mnogo le lakse da se organizujes....bar je meni tako...pozdrav
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...