April 29, 2024, 01:08:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 12845 puta)

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #45 poslato: Februar 29, 2008, 12:33:05 posle podne »
Pametno receno.. Pa nisam aktivan,na poslu se uglavnom sedim za kompom,ili se setkam,retko kad ima neke zahtevne fizicke aktivnosti.. A mene buni sada to sto sam negde procita da pre i posle treninga treba da se poveca unos UH! Pre treninga da bi imao energiju za trening koji traje 1:30,a posle treninga zato sto ti je organizam prazan,i mozes slobodno da uzmes vecu kolicinu UH jer to tad ne moze da se pretvori u salo,jer ga telo trosi za oporavak,i onda kada legnes da spavas misici rastu.. Na trening idem u 18:00,a pre treninga ne smem nista da jedem 2 sata(zdravstveni razlozi)a ne smem ni da jedem posle 21:00,dakle tu mi je najveca razlika,obrok pre treninga u 16:00,a obrok posle treninga u 20:30..
Moj problem je to sto ne mogu da unesem veliku kolicinu hrane i u 12 i u 14 i u 16.. U 12 i u 16 pojedem po 200 grama nekog mesa,ali u 14 nema sanse,tu jedino mogu dva sendvica i to u vrh glave,ili ako sam doruckovao 4 sendvica onda u 14 pojedem ovsene..ta dva kombinujem.. Kao sto sam vec rekao obrok posle PWM mi je ili tunjevina ili jaja..
Da li je tacno da su najbolji izvori UH: pirinac,krompir,integralna testenina,crni razeni ili integralni hleb,kuvani grasak i kukuruz(mix),boranija..
Najbolji izvori proteina: Belo meso,teletina,riba..Jaja,tunjevina(znam da je tunjevina riba ali ono..)
Po meni to je to nadam se da sam skapirao ok..

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #46 poslato: Februar 29, 2008, 12:51:13 posle podne »
Mozes i pre i posle,ali ponavljam ne znam sta ti je prioritet,nabaciti masu ili skinuti stomak?ako ti je prioritet masa slobodno jedi kvalitetne UH tokom dana,ne moras da preterujes,bolje u svaki obrok ubaci malo osim u onaj poslednji kada ides da spavas...znaci ujutru pocni sa pahuljicama,sledeci obrok stavi 1 krompir,pa posle malo pirinca i uz te male kolicine UH imaces dovoljno energije a neces imati sanse da se zamastis (opet ponavljam ne znam da li je tako strasno nabaciti 3-4 kg masti u toku rada na masi al' ajde) znaci ugljeni hidrati su energija i potrebni su tokom dana,posto vidim da ne unosis tako mnogo proteina,sigurno nikako ne zelis da se taj protein mesto u izgradnji misica potrosi kao energija,ne zaboravi da ti i kada nista ne radis trosis UH (neko manje neko vise,to je individualno),zakljucak je umerene doze kvalitetnih UH uz svaki obrok uz dosta kvalitetnih proteina mora da izgradi kvalitetnu masu a da se sacuva koliko toliko dobra forma...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #47 poslato: Februar 29, 2008, 02:03:35 posle podne »
tnx man :) a moze se reci da mi je masa prioritet.. Kada je gubljenje kilaze u pitanju tu sam car,dovoljno je da imam 3 obroka dnevno i za 5 dana cu da izgubim 3 kg,uzasan metabolizam,a kada je povecanje u pitanju mogu da jedem i jedem i jedem i opet nista.. Zelim masu,ali kvalitetnu.. Mrsav sam,ali imam sala na stomaku,dodatno gubljenje kilaze ne dolazi u obzir,a kada povecam malo ruke,grudi,nabijem ledja generalno ojacham onda cu krenuti jache sa kardio treninzima ne bi li spalio tu mast.. Pokosucu,dajem sebi dva meseca da barem nesto ucinim.. Ako za mesec dana ili dva stanem na vagu i opet vidim 76 kg,e onda do kurca bash.. Nije mi sudjeno i pomiricu se sa time..(kada nisam mogao da se ugojim tako sto sam jeo ko svinja nekvalitetnu hranu,ajde da pokusamo sa zdravom pa da vidimo dokle ce i to da me odvede)

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #48 poslato: Februar 29, 2008, 03:05:02 posle podne »
E da,s'obzirom da je moja zelja da za 2 meseca nabacim 4-6 kg ,mislim da je 4 kg masti mnogo :) hocu misice,a ne salo.. to vec imam.. pogotovu kad se savijem GRRRRRRR shajze.. Ali vredno radim trbusnjake i podizanje nogu,u nadi da vidim plocice jednog dana (kada se nezeljeno spalo spali grrrrr)

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #49 poslato: Februar 29, 2008, 03:50:58 posle podne »
E da,s'obzirom da je moja zelja da za 2 meseca nabacim 4-6 kg ,mislim da je 4 kg masti mnogo :) hocu misice,a ne salo.. to vec imam.. pogotovu kad se savijem GRRRRRRR shajze.. Ali vredno radim trbusnjake i podizanje nogu,u nadi da vidim plocice jednog dana (kada se nezeljeno spalo spali grrrrr)

mozes ti da radis koliko oces ali one se nece videti....
a 4-6kg misica za 2 meseca....
pa da imas najbolju kuru + suplemente + ishranu neces uspeti....

Van mreže Skakavac2

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #50 poslato: Februar 29, 2008, 04:37:54 posle podne »
pa i ja sam znam da od toga nema neke vajde,da je pravljenje misicne mase izuzetno tesko.. Ali valjda je lakse da pocetnik napravi koje kilo misicne mase,koji uopste i nema misica,nego neko ko trenira godinu dana,on po pravilu treba mnogo vishe da radi da bi nabacio koji kilogram misica.. Nellle pa znam ja i sam da oni nece da se vide dok ne istopim salo,dok mi body fat ne padne na jednocifreni broj.. Ali ja da pripremim misice,da napravim definiciju polako,pa posle kada spalim salo,da ima barem nesto da se vidi..

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pitanje
« Odgovor #51 poslato: Februar 29, 2008, 05:25:14 posle podne »
hahah...ja kada sam rekao 3-4 kg masti mislio sam na period gradjenja mase od 1 god minimum a ne 2 meseca...hahhaha...brate nema nista od pustih snova i nerealnih ciljeva,nego lepo kreni da jedes sta treba i da treniras a vremenom ce sve doci na svoje mesto...pozdrav
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...