April 19, 2024, 04:17:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: HIIT  (Pročitano 37950 puta)

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: HIIT
« Odgovor #45 poslato: Jul 03, 2010, 05:23:04 posle podne »
Ima li ko iskustva sa onim sportckim satovima što mjere otkucaje srca i svašta još.
Viđam ih po ovim sportckim prodavnicama cijena im se krece od 30-70 eura.
Uzeo bih sebi neki, da nemoram sebi ručno mjeriti puls na stazi . Zzanima ima neko iskustvo  ili  kakvu preporuku  ?

Van mreže sasadjak

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: HIIT
« Odgovor #46 poslato: Jul 05, 2010, 06:14:30 posle podne »
Ja sam kupio nedavno SIGMA OnyxFit. U kompletu sat i ono sto ide oko prsa. Cena 80 eura (skupo ali zurilo mi se).
Polar pulsmetri sam cuo da su kvalitetniji ali nisam nasao za dan (pretrage po netu i prodavnicama u Beogradu) da ga kupim.

Za pocetnike jako korisna stvar, sad nakon 15 dana vec i bez gledanja mogu odrediti sa greskom od 5 na koliko mi je puls. (interval od 130 do 150).
Samo merenje prolaznog vremena ne znaci nista jer od raspolozenja, temperature, dal je prethodni dan bio sa 0 UH puno uticu na puls pa istu stazu pri pulsu 140 nekada pretrcim za 55 a nekada za 50 minuta. Sad sam uzo od Pedje neke tabletice pa ide i spod 50 minuta :)
Prvi dan kad sam ga koristio shvatio sam da sam trcao dve nedelje pri prosecnom kursu 150 sto je vise nego sto mi treba za topljenje sala.

Danas sam poceo sa HIT-om i ovde pulsmetar radi pravi posao jer je jako tesko i sa njim a kamoli bez njega pocetniku pogoditi intenzitet trcanja da recimo nakon pola minuta dodjes do 150 i nastavis isti intenzitet trcanja a da puls zadrzis oko 150. Dovoljno je recimo za nijasu brze trcanje pa da on nakon 45te sekunde ode i preko 160. Sa onim sistemom rucnog merenja je to nemoguce precizno izmeriti.

Toliko od mene. Za prvi post dosta.
Pozdrav svima a pogotovo Pedji, nisam ni znao da ima forum :)





Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: HIIT
« Odgovor #47 poslato: Jul 06, 2010, 12:34:44 pre podne »
Hvala na odgovoru

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: HIIT
« Odgovor #48 poslato: Jul 06, 2010, 07:39:25 pre podne »
Imas canyon sat tj pulsmetar za 2000 rsd. Dobija se dodatak za grudi. Verujem da radi tacno zasto ne bi.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: HIIT
« Odgovor #49 poslato: Jul 06, 2010, 08:40:11 pre podne »
Imas canyon sat tj pulsmetar za 2000 rsd. Dobija se dodatak za grudi. Verujem da radi tacno zasto ne bi.

Odličan je, ja ga imam i upoređivao sam ga sa SIGMOM i bukvalno iste podatke daje (puls).

Tooo Slobo kućo stara 1 ok post sa tvoje strane :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: HIIT
« Odgovor #50 poslato: Jul 06, 2010, 01:02:57 posle podne »
Imas canyon sat tj pulsmetar za 2000 rsd. Dobija se dodatak za grudi. Verujem da radi tacno zasto ne bi.

Odličan je, ja ga imam i upoređivao sam ga sa SIGMOM i bukvalno iste podatke daje (puls).

Tooo Slobo kućo stara 1 ok post sa tvoje strane :)

Lapsus moj....upoređivao sam ga sa POLAROM.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: HIIT
« Odgovor #51 poslato: Jul 06, 2010, 05:00:40 posle podne »
Pa jel mu OK post ili nije?

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: HIIT
« Odgovor #52 poslato: Jul 06, 2010, 09:26:33 posle podne »
Pa jel mu OK post ili nije?

Ako misliš na slobu jeste.
Moja stvarno iskrena preporuka za CANYON, sta god imam njihovo radi mi super a ako ne radi jbm se ima garanciju 3godine + kvalitetni, pouzdani, jeftini.
Sve to kažem a ne prodajem ih :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže etaoin

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: HIIT
« Odgovor #53 poslato: Jul 23, 2010, 06:06:42 pre podne »
Cesto kao kardio radim shadow box pa imam par pitanja.Ono sto me zanima je kolika je optimalna duzina takvog treninga i da li ga treba raditi posle tegova.
« Poslednja izmena: Jul 23, 2010, 06:14:14 pre podne etaoin »

Van mreže jecka92

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: HIIT
« Odgovor #54 poslato: Jul 26, 2010, 12:45:29 pre podne »
Interesuje me koja je vrsta kardia (low intensity ili hiit) efikasnija za definiciju u navedenim dobima dana:
-ujutru na prazan stomak
-popodne nakon treninga sa tegovima
-popodne bez treninga sa tegovima

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: HIIT
« Odgovor #55 poslato: Jul 26, 2010, 12:01:42 posle podne »
Interesuje me koja je vrsta kardia (low intensity ili hiit) efikasnija za definiciju u navedenim dobima dana:
-ujutru na prazan stomak
-popodne nakon treninga sa tegovima
-popodne bez treninga sa tegovima

Ujutru...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6361.0.html
:)

Van mreže jecka92

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: HIIT
« Odgovor #56 poslato: Jul 26, 2010, 02:07:57 posle podne »
Ne, nisam pitala kada je bolje raditi kardio, vec koja vrsta kardia ( hiit ili low intensity) je efikasnija za skidanje masnih naslaga u navedenim dobima dana?

Van mreže anonymous

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: HIIT
« Odgovor #57 poslato: Jul 26, 2010, 02:39:16 posle podne »
kao prvo pozdrav svima...tek sam dosao na forum tako da nisam nasao mjesto di da se predstavim...al eto,novi sam...i pocetnik..

zanima me jedna stvar u vezi sa HIIT treningom...zanima me koliko kalorija trosi?? ako uopce postoje neke mjere ili nesto...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: HIIT
« Odgovor #58 poslato: Jul 26, 2010, 11:38:14 posle podne »
zanima me jedna stvar u vezi sa HIIT treningom...zanima me koliko kalorija trosi?? ako uopce postoje neke mjere ili nesto...

Zavisi od vise faktora, nece muskarac od 140kg i zena od 60 kg trositi isti broj kalorija pri istom intenzitetu. Kalorije su nesto sto je prilicno nebitno u cijeloj prici, i ne znam cemu tolika prica o njima u zadnje vrijeme na forumu.

HIIT je dobra prica za onoga ko zna sta radi.
« Poslednja izmena: Jul 26, 2010, 11:42:45 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: HIIT
« Odgovor #59 poslato: Jul 27, 2010, 12:02:39 pre podne »
Da,i ja se cudim...Cast izuzecima,ali jos i pored foruma u tom strucnom svetu doktora,difovaca i sl.. kalorije su samo kalorije,i to je osnova,to je bitno.
Hejj,uneti hiljadu kalorija iz npr..prostih secera ili kompleksnih hidrata ili sa hidratima punih vlaknima,ili nemasnog mesa i masnog mesa i jos iha varijanti,
pa zar je to isto?.Ne razumem zasto neki od njih uce hormone,njihove reakcije na razne situacije,na unos hrane i sl..Naravno opet kazem ima ih dosta
koji su daleko iznad te price,ali ovi prozvani,hejjj...