Mart 28, 2024, 07:07:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: HIIT  (Pročitano 37867 puta)

Van mreže sasadjak

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: HIIT
« Odgovor #60 poslato: Jul 27, 2010, 11:40:05 pre podne »
zanima me jedna stvar u vezi sa HIIT treningom...zanima me koliko kalorija trosi?? ako uopce postoje neke mjere ili nesto...

Radio sam u zadnje vreme kardio na eliptiku, bajsu i steperu i hiit na istima.
Merio sam potrosnju kalorija na satu i na masini, razlike su po 50 kalorija na pola sata.
Sve to zavisi od algoritma sata ili masine a precizno je to tesko izmeriti.

Koliko sam ja shvatio HIIT je bolji zato sto on ima bolje produzeno dejstvo od obicnog treninga niskog intenziteta.
Na dijeti sam vise od 6 nedelja  (UH varijacije 150-100-50-0-150-100-0) i prvo sam radio samo obican kardio u jutro na prazan stomak 4 do 5 puta nedeljno po 50 do 1h trcanja napolju.
Za tri nedeljeje sam sa 78 dosao na 74 kg ali do tih 74 sam stigao nakon 2 nedelje (verovatno zbog gubitka vode) i onda nedelju dana sve isto.

Tada sam poceo kuci raditi hiit na eliptiku 5 min lagano pa 1 min brzo, pa 1 min lagano pa 1 min brzo pa 1,5 min lagano pa 1 min brzo na 6 seriji je bilo vec 2 minuta polako.
Sad vec radim 11 serija 1 min lagano 1 min brzo. Brzo se organizam privikava i puls se sve brze vraca.
U isto vreme kad i HIIT poceo sam i sa teretanom 4x nedeljno da iskoristim vreme skidanja masti da udjem malo u trening jer nisam trenirao preko 10 godina.
Ali u 4 i 5 nedelji sam jedva izgubio 1 kg.

U ishrani se strogo pridrzavam svega pa me cudilo kako nema rezultata.
Zato sam zadnjih 10 dana poceo posle teretane raditi 30 minuta obican kardio a danima kad nemam teretanu i radim hiit u jutro odradim i 30 minuta lagan kardio uvece pre zadnjeg obroka.
I tek sad sam se poceo topiti kako treba. Za tih 10 dana je otislo 1,5 kg

Citavo vreme proteini gledam da su od 2,5 do 3 gr po kg tezine da ne gubim misice.





Van mreže anonymous

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: HIIT
« Odgovor #61 poslato: Jul 27, 2010, 12:23:28 posle podne »
e onda ja i ti slicno radimo..ja svako jutro rokam cardio nataste 40 min...pon sri i pet imam HIIT + 30 min cardio...a uto cet sub imam teretana + 30 min cardio nakon...i savrseno se skidaju kile...
a prehranu baziram na 3 dana praznjenje, a onda 4. dan punjenje..a proteine drzim oko 2g po kg,iako se trudim to drzat sto vise u danima praznjenja...

Van mreže elber21

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: HIIT
« Odgovor #62 poslato: Avgust 28, 2010, 09:56:40 posle podne »
U zbrci sam nekoj ako moze neka pomoc??ova rotacija sto spominje sasadjak jel se to misli na 150 grama hidtra jedan dan,pa 100g, pa 50 pa 0?'i jos nesto taj hit kardio jel moze da se radi minut maksimalan sprint a onda min hodanje?jel ne veruj da posle sprinta da za minut moze da se vrate otkucaji bar sto se mene tice..pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT
« Odgovor #63 poslato: Avgust 30, 2010, 03:26:33 posle podne »
tacno tako kako si rekao sto se tice UH
a sto se tic HIT
pa nijko i nije rekao da treba da se za 1 min vrate otkucaji na 69 u sec..
vec je stvar da u gornjoj fazi imas otkucaje preko 140 jedan minut
a sve ispod toga se racuna kada je chill out faza cardio treninga

Van mreže elber21

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: HIIT
« Odgovor #64 poslato: Septembar 01, 2010, 04:17:16 posle podne »
Znaci da u fazi sprinta otkucaji treba da budu veci od 140,,je to??e sad ne znam kada da izmerim,posle sveke serije sprinta ili na kraju treninga??

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 22, 2010, 09:36:49 pre podne »
Znaci da u fazi sprinta otkucaji treba da budu veci od 140,,je to??e sad ne znam kada da izmerim,posle sveke serije sprinta ili na kraju treninga??

Pa ljepo ti je sve objasnjeno od PEDJE.Znaci 1 minutu veci otkucaji od 140 a drugu minutu lagano se spustaju otkucaji (lagano trckaranje) pa onda opet 1 minutu sprint preko 140 otkucaja i tako u krug 20 min.

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 22, 2010, 09:39:14 pre podne »
Kad smo vec kod HIT-a Imam jedno pitanje npr u mene kucno biciklo ima 9 brzina, ali npr ja kad radim HIT radim na brzini 3 1 min lagano pa onda na 4 ili 5 (brzini) 1 min nabijam otkucaje preko 140 dali je to ispravno ? jer stvarno mozda sto mi je sajla malo kraca na 9 brzini nema sanse da vozim vise od 2 min.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: HIIT
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 22, 2010, 01:48:44 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 22, 2010, 03:19:27 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini
E to brate znaci da radim ok hehehe super

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIIT
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 23, 2010, 03:47:28 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini

Khm... Danas sprovedoh malo istrazivanje i nisam bas odusevljena rezultatima... Pocela sam da treniram pre 2,5 meseca (pre toga sam bila totalno neaktivna) i radim kardio posle svakog treninga (4 puta nedeljno) oko 20-30min. Na traci postoje oni snzori koji mere puls al ih uglavnom nisam koristila, pa danas resih da vidim kako mi se krece puls. Ispostavilo se da mi je puls 120 cim stanem na traku, kad sam na 6km/h i (relativno) lagano setam, puls mi je oko 150, a na 10km/h gde opet lagano trcim, puls mi skoci na 185 :( Pri tom, ako zanemarim puls, meni ovaj tempo sasvim odgovara, u smislu da ne umirem posle toga.
E sad... ako su samo otkucaji bitni, ja bih trebala da se vucem na traci, a to mi bas i ne deluje obecavajuce. Ili nesto nisam skontala kako treba?!

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 23, 2010, 03:56:30 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini

Khm... Danas sprovedoh malo istrazivanje i nisam bas odusevljena rezultatima... Pocela sam da treniram pre 2,5 meseca (pre toga sam bila totalno neaktivna) i radim kardio posle svakog treninga (4 puta nedeljno) oko 20-30min. Na traci postoje oni snzori koji mere puls al ih uglavnom nisam koristila, pa danas resih da vidim kako mi se krece puls. Ispostavilo se da mi je puls 120 cim stanem na traku, kad sam na 6km/h i (relativno) lagano setam, puls mi je oko 150, a na 10km/h gde opet lagano trcim, puls mi skoci na 185 :( Pri tom, ako zanemarim puls, meni ovaj tempo sasvim odgovara, u smislu da ne umirem posle toga.
E sad... ako su samo otkucaji bitni, ja bih trebala da se vucem na traci, a to mi bas i ne deluje obecavajuce. Ili nesto nisam skontala kako treba?!

To jos nisam cuo kako te neotrese  ....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: HIIT
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 23, 2010, 05:49:20 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini

Khm... Danas sprovedoh malo istrazivanje i nisam bas odusevljena rezultatima... Pocela sam da treniram pre 2,5 meseca (pre toga sam bila totalno neaktivna) i radim kardio posle svakog treninga (4 puta nedeljno) oko 20-30min. Na traci postoje oni snzori koji mere puls al ih uglavnom nisam koristila, pa danas resih da vidim kako mi se krece puls. Ispostavilo se da mi je puls 120 cim stanem na traku, kad sam na 6km/h i (relativno) lagano setam, puls mi je oko 150, a na 10km/h gde opet lagano trcim, puls mi skoci na 185 :( Pri tom, ako zanemarim puls, meni ovaj tempo sasvim odgovara, u smislu da ne umirem posle toga.
E sad... ako su samo otkucaji bitni, ja bih trebala da se vucem na traci, a to mi bas i ne deluje obecavajuce. Ili nesto nisam skontala kako treba?!

KOji ti je puls u mirovanju?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 23, 2010, 05:58:08 posle podne »
Bitni su otkucaji,jebesh u kojoj si brzini

Khm... Danas sprovedoh malo istrazivanje i nisam bas odusevljena rezultatima... Pocela sam da treniram pre 2,5 meseca (pre toga sam bila totalno neaktivna) i radim kardio posle svakog treninga (4 puta nedeljno) oko 20-30min. Na traci postoje oni snzori koji mere puls al ih uglavnom nisam koristila, pa danas resih da vidim kako mi se krece puls. Ispostavilo se da mi je puls 120 cim stanem na traku, kad sam na 6km/h i (relativno) lagano setam, puls mi je oko 150, a na 10km/h gde opet lagano trcim, puls mi skoci na 185 :( Pri tom, ako zanemarim puls, meni ovaj tempo sasvim odgovara, u smislu da ne umirem posle toga.
E sad... ako su samo otkucaji bitni, ja bih trebala da se vucem na traci, a to mi bas i ne deluje obecavajuce. Ili nesto nisam skontala kako treba?!

KOji ti je puls u mirovanju?

Ispostavilo se da mi je puls 120 cim stanem na traku citiram.
Znaci 120 u mirovanju ... Prvi put cujem to

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: HIIT
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 23, 2010, 06:26:17 posle podne »
Jedino ako je posle tegova,a ako je u mirovanju toliki,to vec nije normalno
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 23, 2010, 06:27:33 posle podne »
Jedino ako je posle tegova,a ako je u mirovanju toliki,to vec nije normalno

Ma nevjerujem da je ispravan puls- metar i to je to