Mart 28, 2024, 11:50:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: HIIT  (Pročitano 37853 puta)

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIIT
« Odgovor #75 poslato: Oktobar 23, 2010, 06:37:31 posle podne »
Sad je 80. A to 120 je pokazao posle tegova. Ili sam ja neko cudo prirode ili to ne radi kako treba :(

Van mreže guLiveR

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: HIIT
« Odgovor #76 poslato: Oktobar 23, 2010, 06:46:08 posle podne »
Sad je 80. A to 120 je pokazao posle tegova. Ili sam ja neko cudo prirode ili to ne radi kako treba :(

Pa i kod mene je sad u mirovanju od 80 do 95 otkucaja jer sam se udebljo 25 kg od kad sam nogu povrijedio i od kad sam se presto bavit sportom ( rukometom ) a prije u mirovanju je bio od 65 do 75 max

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIIT
« Odgovor #77 poslato: Oktobar 23, 2010, 07:00:15 posle podne »
Pa ja se nikad u zivotu nisam bavila nikakvom fizickom aktivnoscu, crkavala sam bukvalno kad potrcim za busom. Sa kardiom sam polako krenula, pa pojacavala tempo malo po malo, kako sam ulazila u stos. Ne forsiram se do iznemoglosti, zato mi i nije jasno kako toliki puls a meni nije nista...

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: HIIT
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 23, 2010, 10:58:32 posle podne »
Pa ja se nikad u zivotu nisam bavila nikakvom fizickom aktivnoscu, crkavala sam bukvalno kad potrcim za busom. Sa kardiom sam polako krenula, pa pojacavala tempo malo po malo, kako sam ulazila u stos. Ne forsiram se do iznemoglosti, zato mi i nije jasno kako toliki puls a meni nije nista...

Pazi,nisam  ja nikakav strucnjak. Radim HIIT par meseci+teretana.moj je oko 70 u mirovanju.Drzim  ga do 140 max u cardio treningu, a kad radim HIIT ide do 160-170.a 120 :o debelo ne valja u mirovanju...
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2010, 11:01:34 posle podne naopaka »
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIIT
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 23, 2010, 11:08:53 posle podne »
Pa ja se nikad u zivotu nisam bavila nikakvom fizickom aktivnoscu, crkavala sam bukvalno kad potrcim za busom. Sa kardiom sam polako krenula, pa pojacavala tempo malo po malo, kako sam ulazila u stos. Ne forsiram se do iznemoglosti, zato mi i nije jasno kako toliki puls a meni nije nista...

Pazi,nisam  ja nikakav strucnjak. Radim HIIT par meseci+teretana.moj je oko 70 u mirovanju.Drzim  ga do 140 max u cardio treningu, a kad radim HIIT ide do 160-170.a 120 :o debelo ne valja u mirovanju...

120 je bio posle tegova, tj tako je pokazao onaj senzor na traci. U mirovanju je 70-80 (merila danas zilion puta). U ponedeljak cu pre tegova da iskuliram na 6km/h konstantno, da vidim sta ce da pokaze.

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: HIIT
« Odgovor #80 poslato: Oktobar 23, 2010, 11:18:52 posle podne »
Pa ja se nikad u zivotu nisam bavila nikakvom fizickom aktivnoscu, crkavala sam bukvalno kad potrcim za busom. Sa kardiom sam polako krenula, pa pojacavala tempo malo po malo, kako sam ulazila u stos. Ne forsiram se do iznemoglosti, zato mi i nije jasno kako toliki puls a meni nije nista...

Pazi,nisam  ja nikakav strucnjak. Radim HIIT par meseci+teretana.moj je oko 70 u mirovanju.Drzim  ga do 140 max u cardio treningu, a kad radim HIIT ide do 160-170.a 120 :o debelo ne valja u mirovanju...

120 je bio posle tegova, tj tako je pokazao onaj senzor na traci. U mirovanju je 70-80 (merila danas zilion puta). U ponedeljak cu pre tegova da iskuliram na 6km/h konstantno, da vidim sta ce da pokaze.
;D ;D ;D zilion puta...hah..Pa pre bilo kakve aktivnosti izmeri,a mozes i rucno, pa uporedi sa trakom 8)...
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT
« Odgovor #81 poslato: Oktobar 25, 2010, 10:03:23 pre podne »
sirena
nema razloga za usobonom bilo kakvom
ako je puls taj koji jeste u stanju mirovanja onda je to ok
to sto ti puls od na 150 i vise u toku cardio treninga to je razlog prvog dela tvog posta gde si navela da se crkavala cak i kada si trcala za busom
dakle
teogvima NE MOZES DA DOBIJES KONDICIJU a tebi to ocilgedno vise nego fali
sve je ok
i ukoliko budes radila cardio reodvono 2-3 meseca redovno,onda ces videti koliki ce ti puls biti kada malo udjes u "djir"

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: HIIT
« Odgovor #82 poslato: Oktobar 25, 2010, 11:15:51 pre podne »
treba njoj mnooogo vremena ako hoce da ima sportski puls ....
@sirena
nemoj nista da brines i nemoj meriti zaboga puls... kondicija se ne gleda samo po tome koliko ti ide puls ;) nego koliko ti se brzo menja i vraca u normalnu nakon napora.... sportsko utrenirano srce je u stanju da jako brzo menja frekvenciju otkucaja kad je to potrebno ... recimo fudbaler , on kad lagano trci njemu je recimo puls ajd negde oko 100 u toku utakmice i sad ako on naglo potrci za loptom ili izvede neku naglu kaciju njegovo srce caskom podigne puls na 180 ako treba ali cim prestane taj napor vrlo brzo spusta na tih nekih 100 -110 dok mu je puls u poptunom mitrovanju oko 60 ... ali to da bi imao takav puls to su godine i godine konstantnog treninga , tebi je bitno da ti u mirovanju sto kaze Pedja , znaci ne odmah posle fizickog napora (tad je normalno kod tebe da puls bude povisen) nego kad se skroz smiris da pulas bude tako 75, 80 , 85... i nemoj meriti puls pobogu , radi kardio i menjaj tempo onako kako ti osecas da treba a telo ce se samo prilagoditi ... pa prosecan covek da ide brzim hodom 15-20 minuta kostanto ce da dostigne puls preko 140...  ne znam , nek me neko ispravi ali ja mislim da kod HIIT kardia je ono pracenje pulsa manje znacajno, koliko menjanje tempa...sad u zavisnosti koliko ces ti menjati tempo i koliko brzo to vec zavisi od tvoje kondicije ...


Van mreže Rukometas

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: HIIT
« Odgovor #83 poslato: Oktobar 25, 2010, 01:46:48 posle podne »
sirena
nema razloga za usobonom bilo kakvom
ako je puls taj koji jeste u stanju mirovanja onda je to ok
to sto ti puls od na 150 i vise u toku cardio treninga to je razlog prvog dela tvog posta gde si navela da se crkavala cak i kada si trcala za busom
dakle
teogvima NE MOZES DA DOBIJES KONDICIJU a tebi to ocilgedno vise nego fali
sve je ok
i ukoliko budes radila cardio reodvono 2-3 meseca redovno,onda ces videti koliki ce ti puls biti kada malo udjes u "djir"

Sto se tice kondicije neka pokusa na stadionu trcati 100 m sprint pa 50 m hodanje, pa opet 100 m sprint pa 50 hodanje u roku od 1 mjeseca s takvim treniranjem ja ti garantujem duplu kondiciju od te tvoje sad sto imas mislim na malusirenu


Pozdrav Jasmin

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT
« Odgovor #84 poslato: Oktobar 25, 2010, 03:20:53 posle podne »
pirat u p[ravu si da je bitnije menjati tempo nego su ljudi ovde pogresno shvaitli
HIT cardio trneing za UTRENIRANE SPORTISTE koji moraju da prate BO zna se i zbog cega za razliku od "obicnh" ljudi kojima je bitno da menjaju tempo

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: HIIT
« Odgovor #85 poslato: Decembar 22, 2010, 02:46:53 posle podne »
Da li mi neko može reći koji dan je najbolje da ubacim kardio na masi (i da li uopšte da ga ubacujem)? Mislio sam da radim jednom nedeljno, čisto da održim kondiciju. Do sada nisam radio.
Treniram PON,UTO,ČET,PET a ostale dane odmaram. Noge radim utorkom. Mislio sam da ubacim kardio u nedelju? I da li da ga radim ujutru, pošto mi cilj nije topljenje masti, nego masa.

Znam da je odgovoreno na slična pitanja, ali nigde ne piše koji dan je najbolje raditi kardio na masi.
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT
« Odgovor #86 poslato: Decembar 22, 2010, 03:35:36 posle podne »
mozes da radis i u opste nije problem a dan odaberi sam i ne mora da bude UVEK ISTI pogtovo jer imas 3 dana off nedljeno

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: HIIT
« Odgovor #87 poslato: Decembar 22, 2010, 08:45:53 posle podne »
Da li je dovoljno 10g BCAA i 10g Glutamin pre i posle? Ukupno 20 od svakog.
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT
« Odgovor #88 poslato: Decembar 23, 2010, 06:13:21 pre podne »
bilo bi bolje 2 x 15 gr...