Maj 27, 2024, 01:45:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.161 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: Anthonykjenny
X3MShop banner

Autor Tema: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA  (Pročitano 292328 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 07, 2008, 11:49:00 pre podne »
Smanjenje unosa voca ili cak njegovo izbacivanje iz jelovnika ima smisla kod profi bb, koji broje svaku cesticu koju unose u organizam. Za nas socijalne napaljenike treba biti voca u izobilju. Odakle drugo da uzimamo vitamine, minerale i vlakna, ukoliko to ne mozemo da nadoknadimo suplementima.... Ako se vodi racuna o neunosenju opste poznatih stetnih namirnica i ako je trening intenzivan fruktoza se ne pita! Nista protiv teksta. Vrlo je zanimljiv i poucan. Ali znam da ima ljudi koji bih sad prestali da jedu voce!

Hm... ne znam bas koliko bih se slozila sa ovim "treba biti voca u izobilju". Posto o tome pricamo na ovom forumu, nebitno da li je u pitanju profesionalni bilder ili osoba koja samo zeli "da se zategne", unos voca ne sme da bude maltene neogranicen. Voce = secer. Na kraju je samo bitno sledece: ako si profesionalni bilder, onda voce totalno skidas sa jelovnika kako se takmicenje priblizava, a osoba koja je rekreativac, povremeno dolazi u teretanu, ta osoba treba unos voca bar malo da smanji.

Puno je primera npr zena koje su kao na nekoj vocnoj dijeti, vezbaju, i pri tome se pitaju kako ne uspevaju ni malo da smrsave. Pa voce!!
Niko ovde ne kaze "nemojte jesti voce", daleko od toga. Ali da se treba pripaziti na unos, i ne jesti dnevno 2 kg banana ili grozdja ili ... to svakako!

:)

Van mreže nikola_VUK

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 12, 2008, 05:02:12 posle podne »

a jel si kad cuo za C vitamion od glaenike od 500mg i ksota 20 din?
pa mozda B vitamon od iste firme koi kutija kosta oko 120 dinara..

e sada..neznam koji to tebi jos vitamin treba posto kazes da nisi mozda cak ni rekretivac..pa bih ti tako ja iskreno preprucio dnevni unos 1 tablete c vitamona od 500 mg i 2 tablete b vitamina..sto ce i vise nego da zadovlji potrebe tvoj napacenog orgnizma...
a ti ako mislis da treba da se nazdrevas sa vocoem da bih uneo 500 mg c vitamina..ili koliko ti vec mislis da je potrebno....neznam sta da ti kazem..osim sretno

Nemoj pogresno da me shvatis, nov sam na forumu ali mislim da organizmu treba MNOGOOOO vise od C i B vitamina.

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 12, 2008, 06:13:50 posle podne »
Koliko te platili sto si ih izreklamirao? ;D

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 12, 2008, 07:27:16 posle podne »
A koja je razlika jesu li ivancici skuplji ili sta?

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #124 poslato: Oktobar 19, 2008, 08:12:12 posle podne »
Malo da nasmejem nekoga ja sam ranije dok nisam znao ovo osnovno o ishrani sto sada znam imao obicaj posle treninga da pojedem u svlacionici po 1-2kg banana i popiijem posle toga whey sa mlekom:-)))Nije mi jasno samo da mi niko nije prisao da mi kaze alo jesi normalan sta radis to..

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #125 poslato: Oktobar 19, 2008, 09:32:37 posle podne »
Brate, ako vidim da neko pojede kg banana posle treninga, necu ni pokusavati da mu objasnim da to ne valja ;) Ako toliko ne zna - necu ja da se pravim dobrica ;) (kg banana bilo kada ne bih ni mogao pojesti inace :d)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #126 poslato: Oktobar 19, 2008, 09:37:47 posle podne »
Inace, malo da prokomentarisem voce kad smo se vec vratili na temu ;)
Iako je moguce uneti dovoljno vitamina i minerala kroz suplemente, pogotovu vit. C, voce ipak ni bilderi ne bi trebali izbegavati. Vit. A/C/E ne mogu ni prici antioxidantima u nekom vocu, tipa borovnica, jagode, kupine, mango, nar... barem u doba kada ima tog svezeg voca, manje kolicine (200-300 g rasporedjeno dnevno) je jako korisno. Povrce nazalost nema ni priblizno istih, sem u reeetkim slucajevima.
Za vise detalja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_Radical_Absorbance_Capacity
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_Radical_Absorbance_Capacity#Food_Sources

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #127 poslato: Oktobar 19, 2008, 10:27:21 posle podne »
SVE se moze naci u tabletama i inekcijama+nema secera :D
al se nekad dobro jelo

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #128 poslato: Oktobar 19, 2008, 10:58:36 posle podne »
Npr.?:-)

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #129 poslato: Oktobar 23, 2008, 09:11:45 posle podne »
ej gdje ima neka tema za pocetnike sto se tice ishrane i treninga? :D

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #130 poslato: Oktobar 23, 2008, 09:40:57 posle podne »
Npr.?:-)
npr. vitamin c,svi b vitamini,a,e i sve sve ostalo sto ima da se nadje
al se nekad dobro jelo

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #131 poslato: Oktobar 23, 2008, 10:12:27 posle podne »
Cek, cek, ja rekoh da ne pricam o vitaminima nego o drugim antioxidantima - pa pitam za konkretan primer nekog exctracta voca? Najblize sto sam video (a trazio sam) su male kolicine borovnice u nekom complexima za mrsavljenje ali su to mizerne kolicine i imaju druge dodatke.
Npr.?:-)
npr. vitamin c,svi b vitamini,a,e i sve sve ostalo sto ima da se nadje

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #132 poslato: Oktobar 23, 2008, 10:15:59 posle podne »
Da to tako moze izbacila bi se hrana skroz pa bi se samo fixali u dupe i gutali tablete...To je van pameti izbaciti skroz voce zauvek,ajde ok na dijeti neko vreme..ali van dijete normalno da treba da se jede u normalnim kolicinama...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #133 poslato: Oktobar 24, 2008, 04:35:28 posle podne »
nisam ja rekao da treba izbaciti voce...ali da bi uneo dovoljno tih vitamina i tih antioxidanata morao bih da unesem mnogo voca a onda sta>? salo...tako da vocka jedna ok..ostatak tih antioxidanata i vitamina zeleni caj i tablete
al se nekad dobro jelo

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #134 poslato: Oktobar 24, 2008, 06:42:39 posle podne »
Aj jos jednom, i zadnji put da ponovim:
50g borovnice, oko 70g kupine, 20-50g acerole ili asai bobica je sasvim dovoljno za ceo dan da bi se "ti drugi antioxidanti" uneli. Ne 500g jabuka, dva kg banana, 5 tona narandzi itd.
Zeleni caj nema iste antioxidante. Cak i tablete u sportskim prodavnicama imaju premale kolicine extracta da bi mogle biti zamene (a uzeti vishe tableta vec donosi i povise vitamina iz istih)

P.S. Postoje cak i kod nas dosta extracta zelenog caja :D