Maj 02, 2024, 09:03:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć-Mišljenje o ishrani  (Pročitano 3810 puta)

Van mreže Noodi

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pomoć-Mišljenje o ishrani
« poslato: Mart 24, 2008, 03:53:27 posle podne »
Kao prvo da vas sve pozdravim, i pohvalim na odličnim textovima.
Naime zeleo bih da mi prokomentarišete moj sistem ishrane, nije sada baš max organizovan ali se trudim i nadam se da cu ga još poboljšati.
Evo ovako:


Dorucak: ~100gr muslija, banana, 2 kasičice meda uz cedevitu.
Ručak: Ugalvnom je to pirinač, piletina ili neko crveno meso uz dosta mešane salate. Ili riba(spremana u rerni, samo u vodi).
Večera: Tunjevina, belanca, opet neka salata mešana, mleveni plazma keks sa mlekom, jogurt. U slučaju da je to večera posle teretane povećam obrok.

Ovako preko dana jedem voće, welnes keks, korn fleks i to je to. Čokoladu, grickalice sam izbacio kao i masnu hranu.


Od feebruara sam krenuo sa takvom ishranom jer sam tada i krenuo u teretanu(3x nedeljno), inače idem na plivanje 5x nedeljno i vežbam kod kuće 4x nedeljno.
Imam 19 godina, visok 179cm i težak 70,5kg.
Do sada nisam imao nekih većih problema sa ovom ishranom, prva stvar koja mi se desila jeste neopisiva potreba za šećerom pa sam zato jedem med i welnes keks. A drugi problem koji sam imao jeste kada sam smanjio količinu hleba koju jedem-da jednostavno se osećam malaksalo.
Voleo bih ako imate neki predlog šta bih još mogao da ubacim od hrane, pošto ja jednostavno više stvarno nemam ideje. Moj cilj je definicija, ali i naravno hoću da povećam mišićnu masu.

Svaka pomoć dobro došla, hvala unapred!
:o)

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2008, 05:27:03 posle podne »
Prvo ishrrana nije neshto... POgledaj malo po forumu primere ishrane.... Masu od ovoga necjesh dobiti ni u snu. 2. Previshe trenirash odnosno imash suvishe veliku potroshnju a suvishe malo kalorija/nutrijenata da bi imalo napredovao u masi... Ako si ovo ti na avartaru ne vidim kuda dalje ide tvoje definicija sem u katabolizam i izgaranje to shto imash mishicja... Poz...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2008, 06:30:34 posle podne »
Citat
Moj cilj je definicija, ali i naravno hoću da povećam mišićnu masu

nikako mi nece biti jasno zasto je ovo potao klishe... ;search; ;search; ;search; ;search;

ali ok.

priajtelju..ishran ti je poprilicno losa gledajuci na unos belancevina...uglavnom prevoladavaju uh...i od toga svega jedini uh koji valjaju su oni koje unosis za vrme rucka...

korn fleks..velnes..grickaliceto ti je sve smece.

kao sto rece veki..trebalo je prvo da malo procesljsajs po formu..pa da vidis sta bi ti u opste mogao sebi da priustis

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2008, 06:35:19 posle podne »
Moj cilj je definicija, ali i naravno hoću da povećam mišićnu masu

Hoces da se je.... a da ne udje... Ne znam kako to da bas pocetnici zele ono sto i profesionalcima tesko polazi za rukom...Mnogo malo proteina u ishrani i vreme izmedju obroka ne sme da prelazi 3 sata...I NEMOJ DA KAZES DA JE NEMOGUCE JER JA ZNAM DA NIJE! jer sam i u najgorim uslovima kada nisam imao vremena uspevao da jedem na svaka 3 sata...sve je stvar truda a ne izgovora...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Noodi

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2008, 09:32:57 posle podne »
Prvo ishrrana nije neshto... POgledaj malo po forumu primere ishrane.... Masu od ovoga necjesh dobiti ni u snu. 2. Previshe trenirash odnosno imash suvishe veliku potroshnju a suvishe malo kalorija/nutrijenata da bi imalo napredovao u masi... Ako si ovo ti na avartaru ne vidim kuda dalje ide tvoje definicija sem u katabolizam i izgaranje to shto imash mishicja... Poz...

Oke hvala, i trener mi je rekao nesto oko vise kalorija, tj nogo vise. Donece mi neki plan ishrane ovih dana pa cu postujem da vidite jel to valja ista. Spomenuo je oko 2000 kalorija(valjda) da treba da unesem posle teretane. Da to sam ja na slici.

Citat
Moj cilj je definicija, ali i naravno hoću da povećam mišićnu masu

nikako mi nece biti jasno zasto je ovo potao klishe... ;search; ;search; ;search; ;search;

ali ok.

priajtelju..ishran ti je poprilicno losa gledajuci na unos belancevina...uglavnom prevoladavaju uh...i od toga svega jedini uh koji valjaju su oni koje unosis za vrme rucka...

korn fleks..velnes..grickaliceto ti je sve smece.

kao sto rece veki..trebalo je prvo da malo procesljsajs po formu..pa da vidis sta bi ti u opste mogao sebi da priustis

Oke, onda te grickalice idu. Pogledacu jos malo po forumu, hvala.

Moj cilj je definicija, ali i naravno hoću da povećam mišićnu masu

Hoces da se je.... a da ne udje... Ne znam kako to da bas pocetnici zele ono sto i profesionalcima tesko polazi za rukom...Mnogo malo proteina u ishrani i vreme izmedju obroka ne sme da prelazi 3 sata...I NEMOJ DA KAZES DA JE NEMOGUCE JER JA ZNAM DA NIJE! jer sam i u najgorim uslovima kada nisam imao vremena uspevao da jedem na svaka 3 sata...sve je stvar truda a ne izgovora...

Uf, oke oke polako, ne izvlacim se i spreman sam da se trudim koliko god treba. Jednostavno trazim savet jer sam ne upucen. Proteine cu povecati, i plus narucio sam dzak proteina od 4,5kg pa i to krecem da koristim za par dana. Provalio sam da treba da se jede vise ali nisam znao bas na svaka 3 h. Thx
:o)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2008, 05:09:21 pre podne »
nije stvar vise..priajtelju...NEGO KVALITETNIJE...

mozes ti da jedes i 5000cal smeca....ali to ti nista ne vredi..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2008, 12:28:00 posle podne »
2000kalorija posle teretane.super ti je trener,znaci dorucak 3000 kalorija i svaki obrok po 1000 kalorija.vidi tebi ce biti dosta 200g proteina,300g hidrata,60g masti.ako ti je cilj masa
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Noodi

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć-Mišljenje o ishrani
« Odgovor #7 poslato: Mart 30, 2008, 02:12:46 posle podne »
2000kalorija posle teretane.super ti je trener,znaci dorucak 3000 kalorija i svaki obrok po 1000 kalorija.vidi tebi ce biti dosta 200g proteina,300g hidrata,60g masti.ako ti je cilj masa

E super hvala, uzeo sam pre neki dan dve kantice proteina(dymatize elite whey protein) i to sada unosim kao dodatak 3x dnevno po jednu mericu. E sada da se bacim na posao gde napravim zdrave obroke sa toliko kalorija :/
:o)